Спартак Варна - Левски 2:2 17 кръг - сезон 2022/2023 / 06.11.2022г

Български футбол
Подписаться 34
Просмотров 157
50% 1

Изключително драматичен сблъсък изиграха Спартак (Варна) и Левски в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. На “Коритото” двата тима не излъчиха победител, като срещата завърши 2:2, а две от попаденията бяха истински шедьоври. Филип Кръстев отбеляза фантастичен гол в 25-ата минута, след като мина на парад през половината защита на "соколите". Ивайло Климентов изравни с нов гол красавец след бомбен шут от над 20 метра в 48-ата минута Кръстев веднага върна преднината на столичани в 50-ата минута. Бившият играч на Левски Пламен Димов пък изравни в 66-ата минута.
Това е пето поредно равенство за гранда от София, който в шест поредни мача няма победа и определено се намира в криза, тъй като преди шест срещи се бореше за челните позиции, а сега вече изостава на 11 от лидера ЦСКА-София (40), който взе всичките си мачове през този период. Левски вече е седми с 29 точки, като "сините" имат един мач по-малко, който е в Разград срещу Лудогорец.