Тёмный

Сумна історія поета-шістдесятника Василя Симоненка 

Сніданок з 1+1
Подписаться 559 тыс.
Просмотров 52 тыс.
50% 1

Цього дня, 8 січня, 84 роки тому народився український поет Василь Симоненко. Його життя було повним болю, розчарувань, боротьби і дуже коротким.
Сніданок з 1+1 у мережі Facebook / snidanok

Развлечения

Опубликовано:

 

7 янв 2019

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 75   
@_sserdyk_914
@_sserdyk_914 Год назад
Стилістично забарвлені слова: не солодко (іронія) найважче (емоційне забарвлення) змиритися (емоційне забарвлення) ніколи не мовив (емоційне забарвлення) безсмертячко (епітет) обожнював (емоційне забарвлення) любов до (епітет) втому (емоційне забарвлення) смерті (емоційне забарвлення) зустрів (емоційне забарвлення) зворушливі (епітет) просто обожнював (емоційне забарвлення) ніжно називав (емоційне забарвлення) схоже (іронія) зглузду з'їхав (іронія) першим та найсуворішим (епітет) остання прижиттєва (епітет) абсолютно безглузду (епітет)
@user-up7id1ny4o
@user-up7id1ny4o Год назад
Свята ви людина!
@mariah4163
@mariah4163 Год назад
Дякую)
@valeriiahoncharova6643
@valeriiahoncharova6643 Год назад
Дай бог вам здоровья! Спасибо большое
@wersunss
@wersunss 3 месяца назад
Дякую❤
@fl0ridascoast
@fl0ridascoast 3 месяца назад
дай бог вам здоров'я 🙏🏻
@nowamars
@nowamars 3 года назад
помощь-послание следующему поколению, которое будет делать задание по украинскому языку. ВОТ ТЕКСТ ВИДЕО: Тієї зими, коли у Ганни Щербань народився хлопчик, жінці прийшлося не солодко. Сина довелося виховувати самій. Батько родину покинув пізніше. Василь Симоненко згадуватиме: найважче в дитинстві було змиритися не з бідністю чи війною, яка вирувала навколо, а з тим , що у всіх дітей є тато, а в нього немає. "В мене була лиш мати. Був ще сивий дід. Ніколи не мовив "тато" і вірив, що так і слід." Свого дідуся Федора, який ніжно називав внука: кирипатим , моє безсмертячко, Василь просто обожнював. Саме цей чоловік , який ніколи не вчився у школі, прищепив поету любов до історії та науки. Вже в сім років хлопець почав складати свої перші вірші, але мріяв стати льотчиком - вийшло інакше. Василь вступив у київський університет на факультет журналістики. Вже тоді ніби відчував: це професія, як і його вірші - несумісні з довгим життям. "Не докорю ніколи і нікому, хіба на себе, інколи, позлюсь, що в двадцять літ в моєму серці втома, що в тридцять - смерті в очі подивлюсь." Розвіяти сумні поетові думки домопоже кохання. Якось на переддепломній практиці, в редакції черкаської газети, Василь зустрів її, свою Люсю. "Люся, Люся, я боюся, що влюблюся" Зізнавався в коханні Симоненко та писав дівчині зворушливі листи. "Цілую з першого рядка бо до останнього не втерплю - дуже скучив." Він її просто обожнював та ніжно називав: малюсею, малесенькою господинею, кнопочкою та вертихвісткою , а вот Люся, схоже, так і не зрозуміла за кого вийшла заміж. "Думала він на хліб зароблятиме , а вийшло якісь віршики пише - зглузду з'їхав, ночами віршики пише." А вот хто радів з василевої поезії, то це його син, Олесь. Хлопчик був першим та найсуворішим критиком. Василю Симоненку - 27. Нарешті виходить його перша та остання прижиттєва збірка "Тиша і грім". Того ж року чоловік потрапляє до міліції через абсолютно безглузду історію. На залізничному вокзалі він посварився з буфетчицею , яка за кілька хвилин до обідньої перерви відмовилася продати йому цигарки. Ту ніч Василь провів у буцегарні - його сильно побили. Що стало справжньою причиною цього побиття: ті злосчасні цигарки , сварка Симоненка з міліціянтами , його поезія чи активна позиція - так і не відомо. Але після цієї історії щось в середині у Симоненка зламалося. За рік після неї він напише: "Друзі мої принишкли, про них не чути й слова." Друковані органи стали ще бездарнішими й зухвалішими. "Літературна Україна" каструє мою статтю, "Україна" знущається над віршами. А ще через кілька місяців Василя Симоненка не стане. Офіційна версія загибелі 28 -річного чоловіка - рак печінки. Визнання до поета таки прийде, але лише через 32 роки. У 1995-му Василю Симоненку присудили національну премію Тараса Шевченка.
@Gelik2301
@Gelik2301 3 года назад
Вы просто святой человек.
@silvermoon2080
@silvermoon2080 3 года назад
Ох, спасибо большое
@nikuagua
@nikuagua 3 года назад
дай боже здоров'я
@tsarenkoanastasia8
@tsarenkoanastasia8 3 года назад
Спасибо большое 😊
@mini_ti_18
@mini_ti_18 2 года назад
Спасибо огромное😊😊😊
@blackheart4344
@blackheart4344 4 года назад
Тоже делаешь домашку по украинскому по учебнику Авраменко?
@user-kh7oj9jf9n
@user-kh7oj9jf9n 4 года назад
Как откуда?
@user-bv1rw9ie7l
@user-bv1rw9ie7l 4 года назад
Да
@iramailen8298
@iramailen8298 4 года назад
+...
@user-xg5it1im9y
@user-xg5it1im9y 4 года назад
Мдееее....
@user-mf4ms6ti4o
@user-mf4ms6ti4o 4 года назад
Нет, дистанционка)
@Olenka__s
@Olenka__s 3 года назад
Дуже красивим був і неймовірно талановитим. Помер таким молодим😢
@user-xh4lm6sp7z
@user-xh4lm6sp7z 3 года назад
ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-k4TF_9iswp8.html Василь Симоненко- Закохана ( наперед дякую за підтримку української поезіі підпискою)
@user-xe4be7iq1q
@user-xe4be7iq1q 2 года назад
С помощью КГБ ...
@user-jc7zf9sp4w
@user-jc7zf9sp4w 5 лет назад
Дуже шкода, що така талановита людина так рано пішла с життя
@bhadsnowbunny10
@bhadsnowbunny10 3 года назад
Да, полисмены избили его до такого состояния, что у него потом переключился рак почек:(((
@user-jc7zf9sp4w
@user-jc7zf9sp4w 3 года назад
😢мені його дуже жаль, мій улюблений поет.
@user-xh4lm6sp7z
@user-xh4lm6sp7z 3 года назад
ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-k4TF_9iswp8.html Василь Симоненко- Закохана ( наперед дякую за підтримку української поезіі підпискою)
@zemlyaninv6112
@zemlyaninv6112 3 года назад
Не пішов, його тіло вбили, а душа жива повік.
@user-jc7zf9sp4w
@user-jc7zf9sp4w 3 года назад
zemlyanin v я з Вами згодна!
@user-eu9hb3yk3w
@user-eu9hb3yk3w 4 года назад
З глибини народного життя вийшла поезія Василя Симоненка. З мужності народу, з горя його і його звитяжної боротьби виспівалась вона. Звідси той дух непоборний,яким вона пройнята, звідси та розпашіла пристрасть, яка буяє в ній. Вітер часу не остудив Симоненкових поезій, вогнем душі жевріють вони й сьогодні, як і тоді, коли вперше так жагуче й неповторно вибурхнулись у світ.Вийшов він з того дитинства, що його в самій зав’язі опалила своїми чорними ураганами війна, звідти з’явивсь,де гули жорна окупаційні, ті ненависні жорна біди, що їх “із кам’яного віку на танках варвари з Європи привезли”. Василеве дитинство чуло ридання матерів, що безуміли від горя над фронтовими похоронками, воно брело за ними скородити повоєнні поля, тяжко добувати хліб насущний. Скупе на ласку було, мінами та снарядами бавилося, коли від запізнілих вибухів десь біля вогнища степового інваліідами ставали й діти, ці найменші безневинні солдати народу.Будь хлопець старший на кілька літ, легко було б уявити його серед численних школярського віку сподвижників, що по всій Україні, услід за батьками й старшими братами, виставляли проти ворога свою нескорену, волелюбну юнь. Читаючи поезії Василя Симоненка, вловлюєш їхню внутрішню спорідненість із творами тих молодих наших поетів, чия юність ходила в шинелях, чиї голоси по фронтах на півслові були обірвані фашистською кулею чи снарядом. Згадується Володимир Булаєнко, згадуються такі, як він. Та ж енергія вірша, той же могутній вибух пристрасті, гніву, дух патріотичної самопожертви й непокори. Хлоп’ям зустрів Симоненко сонячний День Перемоги. Фронтові випроби минули його, малолітка, але Малишкові зорі з дивною силою продовжили себе в Симоненковій поезії. І якщо Андрій Малишко для нас - сурмач покоління фронтового, то Симоненко постав перед нами сурмачем покоління молодшого, того, що дітьми-пастушатами вийшло з воєнних заграв. Зболений ранніми болями, одержимий жагою любові до матері-України, він виповів цю любов і цей біль у слові пекучому й шаленому:
@user-xh4lm6sp7z
@user-xh4lm6sp7z 3 года назад
ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-k4TF_9iswp8.html Василь Симоненко- Закохана ( наперед дякую за підтримку української поезіі підпискою)
@BoclarSchultz06
@BoclarSchultz06 4 года назад
Дуже сумно що така людина, так рано зосталася без батька...
@user-xh4lm6sp7z
@user-xh4lm6sp7z 3 года назад
ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-k4TF_9iswp8.html Василь Симоненко- Закохана ( наперед дякую за підтримку української поезіі підпискою)
@shjjfg
@shjjfg 10 месяцев назад
У меня тоже папа рано умер, он был необразован, но писал стихи, в газете публиковали. И так же, как у Василя, в моей жизни долгое время была только мама
@78Rey
@78Rey 2 года назад
НІ, НЕ ВМЕРЛА УКРАЇНА! Я зустрічався з вами в дні суворі, Коли вогнів червоні язики Сягали від землі під самі зорі, І роздирали небо літаки. Тоді вас люди називали псами, Бо ви лизали німцям постоли, Кричали "хайль!" охриплими басами, І "Ще не вмерла..." голосно ревли. Де ви ішли - там пустка і руїна, І трупи не вміщалися до ям- Плювала кров'ю "ненька Україна" У морди вам і вашим хазяям. Ви пропили б уже її, небогу, Розпродали б і нас по всій землі, Коли б тоді Вкраїні на підмогу Зі Сходу не вернулись "мскалі". Тепер ви знов, позв'язувавши кості, Торгуєте і оптом, і вроздріб, Нових катів запрошуєте в гості На українське сало і на хліб. Ви будете тинятись по чужинах, Аж доки дідько всіх не забере, Бо знайте: ще не вмерла Україна,- I не умре! 1959г. Симоненко Василь.
@yarekjune10th
@yarekjune10th 3 года назад
Цікаво, скільки в Україні набереться журналістів, які знають, що в слові "вІрші" наголос на першому складі?..
@user-xh4lm6sp7z
@user-xh4lm6sp7z 3 года назад
ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-k4TF_9iswp8.html Василь Симоненко- Закохана ( наперед дякую за підтримку української поезіі підпискою)
@sanvist4263
@sanvist4263 Год назад
Я зустрічався з вами в дні суворі, Коли вогнів червоні язики Сягали від землі під самі зорі, І роздирали небо літаки. Тоді вас люди називали псами, Бо ви лизали німцям постоли, Кричали "хайль!" охриплими басами, І "Ще не вмерла..." голосно ревли. Де ви ішли - там пустка і руїна, І трупи не вміщалися до ям- Плювала кров'ю "ненька Україна" У морди вам і вашим хазяям. Ви пропили б уже її, небогу, Розпродали б і нас по всій землі, Коли б тоді Вкраїні на підмогу Зі Сходу не вернулись "москалі". Тепер ви знов, позв'язувавши кості, Торгуєте і оптом, і вроздріб, Нових катів запрошуєте в гості На українське сало і на хліб. Ви будете тинятись по чужинах, Аж доки дідько всіх не забере, Бо знайте: ще не вмерла Україна,- I не умре!
@user-im7iq5yw4j
@user-im7iq5yw4j 4 года назад
Вступити ДО університету, вІрші - неуки!
@yuriyyuriy1367
@yuriyyuriy1367 2 месяца назад
Неук, це українська, а не польська. Вийди на вулицю і послухай, як говорять люди.
@dianakotiuk1598
@dianakotiuk1598 5 лет назад
вІрші. Ацентуація неправильна
@milamila9445
@milamila9445 3 года назад
Сумна історія не В.Симоненка , а наша !Бо якби почув він , як ведуча ччикає й щщикає по - польські , то плюнув би межи очі !
@dadayya
@dadayya 3 года назад
а як правильно?
@milamila9445
@milamila9445 3 года назад
@@dadayya УКРАЇНСЬКОЮ !
@milamila9445
@milamila9445 3 года назад
@@dadayya Хоч би сходить на початку в тетр ім І.Франка.Й послухать літературну мову.В державх європи за літературну мову береться мова центральної області.В Україні - Полтавська мова .Мова Г.Сковороди ,І.Котляревського, П.Мирного , Г.Тютюнника , О.Вишні , О.Ковіньки....
@angelareznik1171
@angelareznik1171 Год назад
@@milamila9445 сейчас все ведущие в Украине щикают и чикают. Я родом из Полтавы,вы правду говорите.У нас так не говорят.После вашего комента я поняла откуда это щиканье и чиканье.
@milamila9445
@milamila9445 Год назад
@@angelareznik1171 Молодець !Спасибі .Ви ж знаєте ,шо ми -Полтавчани ,ніколи не причісувались однаковими граблями ,бо воші занесли б!Дивіться : В.Симоненко ,О.Вишня ,М.Семенко ,В.Очерет й багато інших -не тільки полтавські таланти ,а насамперед -Украінці !Сьогодні страшні дні дл я нас ,й Спасибі братній Польщі за велику допомогу ,але мову нашу треба захищать так само ,як і людей .
@freddietaylor.2633
@freddietaylor.2633 3 года назад
Василь Симоненко загинув від раку нірок,після побиття міліцєєю
@scorp20
@scorp20 3 года назад
Рак Нирок, а не печінки.
@user-zw1mf8cx9w
@user-zw1mf8cx9w 11 месяцев назад
читала багато де, що він хворів на рак нирок, а не печінки де правда??
@TheKatrinOfficial
@TheKatrinOfficial 4 года назад
Помер через рак нирок, а не печінки
@user-le5zm5yy8p
@user-le5zm5yy8p 9 месяцев назад
От тільки чи справді то був рак - сумнівно. Бо його влітку 1962 року побили в кімнаті міліції на вокзалі. Били по нирках та хребту. Після цього в нього почалися постійні болі. Відбили щось та й усе. І кати-падлюки не покарані.
@user-ln7db3uc7s
@user-ln7db3uc7s 3 года назад
На нього напали через його проукраїнську позицію. Якби він підтримував Кріпацький Конфуз,то на нього не напали б. Тоді ти або станеш кріпаком,або будеш боротися і загинеш,іншого не дано
@user-gc3hn8sd2h
@user-gc3hn8sd2h 5 лет назад
Жах!!!!!!!!!
@shjjfg
@shjjfg 10 месяцев назад
Он меня вдохновил писать стихи
Далее
Кто понял тот понял
00:24
Просмотров 249 тыс.
Назарій Яремчук 1 ЧАСТИНА
20:04
Василь Симоненко  біографія
5:09
Телега - hahalivars
0:55
Просмотров 2,2 млн
Не поймаю говоришь? ;)
0:55
Просмотров 1,4 млн