Тёмный
No video :(

Теодосий Теодосиев: Трябва да научим децата да се трудят! Сегрегация! 

Todor Tsachev
Подписаться 3,7 тыс.
Просмотров 12 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

27 авг 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 27   
@albons4635
@albons4635 Год назад
Господин Теодосий, обръщам се към Вас и към водещия - какво трябва да направиме, така че да станиме сред 30 НАЙ-РАЗВИТИ СТРАНИ В СВЕТА...???
@dilyandimitrov4206
@dilyandimitrov4206 3 года назад
Като чуя за фондация "Америка за България" и ми се обръща стомаха!
@vt9007
@vt9007 3 года назад
да, сорос българоубиецът и крадецът в действие
@rumyanakoprinkova3295
@rumyanakoprinkova3295 Год назад
Методът Монтесори и Лозанов, от най-ранно детство. Но, за да се приложат успешно обаче, къде са учители, възпитатели и родители, можещи и владеещи гореспоменатите методи? Това, което трябва да се промени и превъзпита са възрастните, а не децата?
@nvmffs
@nvmffs 5 лет назад
Сегрегация, та сегрегация. До какви странични ефекти ще доведе това, замисляли ли сте се? Жаждата за успехи не трябва да е за сметка на психиката на подрастващите. Високата конкуренция ще смаже децата. Най-слабо представящите се от най-умната група ще бъдат най-потиснати. Ще има движение само в граничните нива, а учениците със среден успех за нивото си ще бъдат константи. Не могат да бъдат изградени трайни приятелства и партньорства, което допълнително ще лишава учениците от възможност да намалят стреса от натиска. Ще има завист и пренебрежение между групите. Постоянните тестове всеки месец ще натоварват психиката на децата - ще имат чувството, че са в Китайската народна република, където успехите са на първо място пред здравето. И така нататък. Сигурно има още много други минуси, за които не се сещам на прима виста. Не е това образованието на бъдещето и е разочароващо, че уважаван учител като вас не го знае. Швейцарците и скандинавците са тези на най-прав път. Няма по-добър вариант от индивидуалната (или в малки групи от до 8 деца) форма на обучение, без поставяне на оценки (с изключение на главните изпити за приемане). Поинтересувайте се какви са им резултатите и ги сравнете с тези на прехвалените ви холандци.
@TodorTsachev
@TodorTsachev 5 лет назад
Съгласен съм с Вас за сегрегацията, но какво предлагате за седмокласник, който не може да чете и пише (не е със СОП) и предстои да вземе (и ще вземе) диплома за основно образование? В редица училища такива ученици просто се избутват със нереални оценки, но реално излизат неграмотни с дипломи за грамотни, което е една голяма, безсрамна лъжа в българското образование. В Холандия има различни нива на дипломите базирани на тяхната система. Можеш да излезеш с диплома, която удостоверява, че си посещавал училище но общо взето нямаш знания.
@nvmffs
@nvmffs 5 лет назад
@@TodorTsachev За такъв седмокласник предлагам да не взима диплома. Чисто и просто. При заварена такава ситуация трябва ученикът да бъде подложен на тест да се види реално на нивото на кой клас е, и да бъде върнат там. Тази порочна практика убива българското образование и трябва да бъде преустановена незабавно. Делегираните бюджети може да са предпоставка това да се случва, но не са непременно нещо лошо. Просто контролът очевидно е почти несъществуващ. Защото, ако учителите могат сега да правят това незабелязано, значи и преди е имало такива злоупотреби, просто причините са били други (натиск от родители, шуробаджанащина, пристрастност и т.н.). В Холандия е интересно, че различните нива средно образование имат различна продължителност. По-слабо представящите се ученици учат по-малко години, като същевременно имат по-малко материал за усвояване, което за мен е контрапродуктивно. Сега се сетих за още един минус на сегрегационната система - разделението на база училищен успех лесно се прехвърля и в други аспекти. Например бедните и имигрантските деца винаги остават изолирани и се създават т.нар. "черни училища". Оттам "черни квартали" и т.н. Тоест създава се омагьосан затворен кръг, който обрича всяко следващо поколение да попадне отново при най-ниско образованите. Ето колко е "ефективна" тази система: www.dutchnews.nl/news/2018/04/education-standards-at-dutch-schools-have-been-slipping-for-20-years-inspectors/
@magdadrague
@magdadrague 5 лет назад
С всичко съм съгласна,само това с индивидуалната форма наобучение,не мисля,че ми допада.
@nvmffs
@nvmffs 5 лет назад
@@magdadrague Като всичко останало, и то има минуси разбира се. Социализирането на детето ще е по-ограничено например. Затова може би е по-добре малката група, ако детето няма много връстници, с които да прекарва свободното време след уроците. Фактът, че на много места вместо учители се събират образовани родители от квартала, спомага за това да се избегнат минусите на социализацията в традиционното образование, а именно тормоз, завист, разваляне на дисциплината, лоши влияния и т.н. Въпреки това обаче, смятам, че периодично са нужни и практически занимания с опитни преподаватели и съответното оборудване, което няма как родителите да имат.
@plamakplamak
@plamakplamak 4 года назад
Bithc please. За да не бъдат потиснати и за да изградят трайни приятелства са нужни допълнителни заниманимания. Различни от математика, физика и тн. Така че сегрегация му е майката поне за основните предмети. ;*
@antonpenev1454
@antonpenev1454 3 года назад
Чий е този Теодоси? Има ли нещо общо с Теодоси Спасов?
@zdravkochorlev8540
@zdravkochorlev8540 9 месяцев назад
"Този" е изкарал един куп ученици с олимпийски медали от международните състезания по физика и математика - златни и сребърни.
Далее
Whoa
01:00
Просмотров 33 млн
Whoa
01:00
Просмотров 33 млн