Тёмный

ФОП загальна система оподаткування // Консультація бухгалтера Zrobleno 

Просмотров 7 тыс.
% 159

Консультація бухгалтера про податки у #ФОП загальна система оподаткування в 2021 році. Перевага #Загальної #Системи у порівнянні зі спрощеною полягає в тому, що податки сплачуються не з доходу, а тільки з прибутку. Прибуток ФОП - це його доходи, мінус дозволені витрати...
Ще відео на цю тему:
👉 Як вивести гроші з ФОП - ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-Tqn3tLwLNKg.html
👉 Чи є у Вас борги по податкам? - ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-dOzRU5XsFbQ.html
👉 Топ 5 банків для ФОП та ТОВ - ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-grj_BjWNo7o.html
→ Календар сплати податків: docs.google.com/spreadsheets/d/1QbuodjK6JCmPjO_vKyArtiEYERNuTEwDlzVpyb1_hGU/edit#gid=0
🔔 Підписатись на канал - ru-vid.com
👍 Ставте лайк під відео
0:00 - Вступ #Zrobleno
0:17 - Що таке прибуток ФОП на загальній системі
0:55 - Які податки у ФОП на загальній системі
1:23 - Звіти ФОП загальна система 2021
2:03 - Книга обліку доходів і витрат
3:53 - Зміни в 2021 році
❗️ Консультація Бухгалтера за 50 гривень в Telegram - t.me/Zrobleno_bot
📞 Телефонуйте - 0443334032
😈 Читайте Telegram канал - t.me/Zrobleno_buhgalter
👀 Зацініть Instagram - zrobleno_buhgalter
🧑🏻‍💻 Клацніть на сайт - zrobleno.com/
У разі наявності у підприємця значних витрат вигіднішою стає саме #загальна #система, а не спрощена. Також загальна система є єдино можливою у випадках, коли у ФОП є заборонені для #спрощеної системи види діяльності, потреба у заборонених для єдиного податку способах розрахунків (наприклад бартер та інші негрошові форми) або ж Ви перевищуєте дозволений ліміт у 7 мільйонів 2 тисячі гривень на третій групі і не хочете відкривати нові фопи на знайомих.
Щодо податків - ФОП на загальній системі у #2021 році сплачує такі #податки: податок на доходи фізичних осіб (тобто #ПДФО) - 18%; військовий збір - 1,5% і #ЄСВ - 22%. Крім того, ФОП може сплачувати ще й #ПДВ, якщо зареєструється добровільно або обсяг доходу за останні 12 місяців сукупно перевищить 1 млн грн - тоді реєстрація обов’язкова. Також податки по найманим працівникам, якщо такі є.
Щодо звітів - за 2021 рік ФОП-загальник має подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи за оновленою формою, яка включає в себе Додаток ЄСВ 1, який заміняє колишню форму Д5 звіту ЄСВ. Об’єднання звітності не впливає на строки сплати ЄСВ, Вони залишаються такими ж, як були.
У дописі до цього відео я залишу календар сплати податків та подачі звітності для ФОП загальносистемників. Також під відео є кнопка “підписатися на канал”, раджу її натиснути, як і дзвіночок поряд з нею, щоб не пропустити важливі новини та корисний контент.
Щодо обліку - облік ведуть у спеціальній Книзі обліку доходів і витрат, де датою визнання доходу є дата фактичного надходження грошей за відвантажені товари, або надані послуги. Це значить, що на дату підписання накладних або актів приймання-передачі виконаних робіт доходу у ФОП немає;
Щодо витрат - визнання витрат потребує одночасного виконання чотирьох умов:  документальне підтвердження + сплата +  пов’язаність з отриманням доходу + наявність у переліку дозволених витрат. Тільки при дотриманні усіх цих вимог разом витрати можна визнати. НЕ визнаються витратами акцизний податок, податок на нерухомість, ПДВ (у платників ПДВ) і ПДФО та ВЗ “за себе”. Щодо ПДФО та військового збору з найманих працівників, то вони потрапляють на витрати у складі їх заробітної плати; З податків до витрат ФОП-загальника включається ЄСВ “за себе”, який він сплачує щокварталу, і також дозволено включати у витрати усі види податків на майно, окрім податку на нерухомість, якщо вона житлова.
З 1 січня 2021 року скасували реєстрацію Книг обліку для підприємців, у т.ч. й загальників. Облік доходів і витрат ведуть за типовою формою, яку затверджує Мінфін. На сьогодні ніяких форм окрім паперової Книги обліку доходів і витрат немає. З початком 2021 року дещо невизначеним залишається питання Книги. Якщо єдинникам дозволили довільну форму, то загальникам такого дозволу прямого не було. Крім того, передбачена можливість ведення Книги обліку у електронному вигляді. Але ДПС до 1 січня 2021року так і не встигла з її впровадженням.
Щодо змін на загальній системі - їх у 21 році небагато. Вони стосуються сплати ЄСВ і, в цілому пов’язані зі зміною мінімальної заробітної плати. У грудні 2020 року вона була 5000 грн, а у січні-листопаді 21 вже 6000 грн, а з грудня 2021 - 6500. Як наслідок, це впливає на мінімальний та максимальний розміри ЄСВ: Мінімальний розмір ЄСВ для січня-листопада 21 р. - 1320 грн;  грудня 2021 р. - 1430 грн) Максимальний розмір ЄСВ для січня-листопада 21 р. - 19800 грн; грудня 2021 р. - 21450 грн). Також зі змін - звіт з ЄСВ “за себе” за 2021 рік уже не подається, так як інформація про ЄСВ увійшла до нової форми Податкової декларації про майновий стан і доходи
#аутсорсинг бухгалтерии

Наука

Опубликовано:

 

15 апр 2021

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 31   
@Zrobleno
@Zrobleno 3 года назад
❗ Консультація Бухгалтера за 50 гривень в Telegram - t.me/Zrobleno_bot 📞 Телефонуйте - 0443334032 😈 Читайте Telegram канал - t.me/Zrobleno_buhgalter 👀 Зацініть Instagram - instagram.com/zrobleno_buhgalter 🧑🏻‍💻 Клацніть на сайт - zrobleno.com/
@infoolarda2549
@infoolarda2549 3 года назад
Доброго дня, підкажіть, будь ласка, якщо новостворений у лютому ФОП був на загальній системі, а з квітня перейшов на спрощену, то чи треба зараз подавати декларацію про майновий стан за лютий- березень чи аж в 2022 році за 2021? Дохід цей ФОП отримав у березні. ЄСВ за лютий не платимо? Коли треба сплатити ПДФО, військовий і ЄСВ з чистого доходу, отриманого в березні?
@lucypolishchuk2398
@lucypolishchuk2398 2 года назад
Дуже дякую за відео, Владислав! Допоможіть будь ласка з наступним питанням: ФОП на загальній системі оподаткування без ПДВ - фрілансер. Чи можу я внести покупку нового ноутбука (48 тис. грн) до витрат по ФОПу (адже це основний засіб мого доходу)? Чи не доведеться мені під час закриття ФОПу оплачувати податківцям повну його вартість?
@Zrobleno
@Zrobleno 2 года назад
Доброго дня, Людмило. Так, якщо Ви працюєте з комп'ютером і Ваша діяльність прямо з ним пов'язана - Ви можете списати купівлю нового на витрати. Це в рамках законодавства.
@lucypolishchuk2398
@lucypolishchuk2398 2 года назад
@@Zrobleno дуже дякую Вам за інформацію!
@svetlanakuznetsova4190
@svetlanakuznetsova4190 3 года назад
Дякую за ваші відео. Підкажіть будь ласка по такому питанню. Якщо я надаю послуги з маркетингу та веб розробки, та працюю вдома - чи можу я відностити до витрат наступне: a. Вирати на програмне забезпечення: Canva, Microsoft, Tilda ( сайт) тощо b. Витрати на інтернет ( за домашньою адресою) c Витрати на коммуналку по квартирі за домашньою адресою? ( я працюю у себе вдома) d. Витрати на аренду паркомісця для авто та Витрати на паливо e. Витрати на страхування власного авто f. Витрати на кафе та ресторани, кофе тощо ( як представницьки витрати) g. Витрати на канцелярію та обслуговування принтера k. Витрати на курси та семінари
@Zrobleno
@Zrobleno 3 года назад
Доброго дня! Можна вважати витратами: a. Вирати на програмне забезпечення: Canva, Microsoft, Tilda ( сайт) тощо НЕ можна вважати витратами: b. Витрати на інтернет ( за домашньою адресою) c Витрати на коммуналку по квартирі за домашньою адресою? ( я працюю у себе вдома) d. Витрати на аренду паркомісця для авто та Витрати на паливо e. Витрати на страхування власного авто f. Витрати на кафе та ресторани, кофе тощо ( як представницьки витрати) g. Витрати на канцелярію та обслуговування принтера k. Витрати на курси та семінари Витрати мають бути підтверджені документально (Договори, акти виконаних робіт, рахунки і т д) і прямо відноситися до надання Вами послуг. Підтвердити витрати навіть на те, що дійсно стосується Вашої роботи - не просто.
@svetlanakuznetsova4190
@svetlanakuznetsova4190 3 года назад
Велике дякую! Дуже сумно, що нічого не можу віднести на витрати
@an-drey
@an-drey 3 года назад
Але законодавець дає можливість скористатися податковою знижкою з отриманих послуг лікування та інших.
@hannaparkhomenko7629
@hannaparkhomenko7629 2 года назад
Доброго дня! Підкажіть при загальній системі, чи можна у BAS бухгалтерію вносити загальну суму доходу за день чи потрібно розписувати кожну послугу окремо? Дякую!
@Zrobleno
@Zrobleno 2 года назад
Доброго дня. На Загальній системі бухгалтерія ведеться по кожній операції
@АндрейАндреев-ю7т5э
Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка, чи ще є можливість списати борги по ЄСВ за минулі роки (фоп на загальній системі, діяльністю не займався)? Чув що така можливість була до 1 березна 2021року. І друге питання: якщо вже такої можливості немає, як вважаєте, краще закрити цей борг (близько 40 000) чи може скоро знову буде така можнивість його списати? Може є якісь прогнози?
@Zrobleno
@Zrobleno 3 года назад
Така можливість була і вона була обмежена по часу. Наразі такої можливості немає і не прогнозуєтся. Борг сплатити все одно рано чи пізно буде потрібно :(
@АндрейАндреев-ю7т5э
@@Zrobleno Дякую за відповідь! На Ваш канал підписався. Буду слідкувати за новинами! ;)
@ЛесяДанилевская-г5ъ
Підскажіть, якщо загальник пдв дохід у книгу записуємо без пдв, а витрати пишемо з пдв чи без пдв?
@Zrobleno
@Zrobleno 3 года назад
Доброго дня! Якщо Ви - платник ПДВ - витрати пишемо без ПДВ.
@karkhut_mykola
@karkhut_mykola 3 года назад
якщо фоп 3 група перевищив ліміт 1 млн необхідно стати платником пдв? чи це лише для загальносистемників?
@Zrobleno
@Zrobleno 3 года назад
Це лише загальносистемники. Про 3 групу детально говорили ось тут: ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-9hzfnWZhgnc.html
@1wzazw1rail53
@1wzazw1rail53 3 года назад
Очень полезная информация!
@Zrobleno
@Zrobleno 3 года назад
Спасибо, что смотрите нас :)
@ВєняДрузь
@ВєняДрузь 3 года назад
Чому головний об'єкт десь скраю кадру?! Нереально дивитися! Мовець повинен бути поцентру і бажано крупно. Щодо наповнення відео, то тут величезне дякую!
@Zrobleno
@Zrobleno 3 года назад
Дякую за Ваше зауваження! І дякую, що дивитесь нас :)
@РусланБелый-ъ4ц
@РусланБелый-ъ4ц 3 года назад
1:15 может 7 млн. гривен?
@Zrobleno
@Zrobleno 3 года назад
Никак нет. Если перелимитили 1 млн гривен, регистрация НДС на общей системе - обязательна.
@РусланБелый-ъ4ц
@РусланБелый-ъ4ц 3 года назад
@@Zrobleno Я имел в виду 3-ю группу ФОП
@Zrobleno
@Zrobleno 3 года назад
Видео о ФОП на 3 группе находится вот по этой ссылке: ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-9hzfnWZhgnc.html Здесь же речь идет об Общей системе налогообложения