Тёмный

Чи буде мед з липи? 

Лев Мастер
Подписаться 3,8 тыс.
Просмотров 1,6 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

11 июн 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 19   
@user-or1ki1nb8s
@user-or1ki1nb8s 26 дней назад
Добрий вечір.Здоров'я міцного Вам і бджілкам щоб було де працювати.
@user-nx7ck6uc3z
@user-nx7ck6uc3z 25 дней назад
Радійте, що хоч з акації трохи взяли ,у багатьох залишається надія тільки на соняшнику , якщо температура не буде менше двадцяти градусів с.
@user-yo7no2wc4z
@user-yo7no2wc4z 26 дней назад
Добрий вечір. Звісно, жаль, що меду з липи не буде у Вас. Дасть Бог, буде квітковий. Тільки б війна закінчилась.
@tinashevchenko1501
@tinashevchenko1501 25 дней назад
Дякую, дуже цікаво слухать і дивитись ваші відео, прочитала про ваточник, злісний бур'ян, вивести його неможливо, захоплює поля і знищує наші рослини, отруйний для тварин, він з Північної Америки, хоча гарний медонос, але мабудь шкода від нього набагато більша його користі. А фацелія, теж з Америки, але її добре їдять велика рогата худоба, свині, вівці, а мед з ніжним ароматом і приємним смаком належить до вищих сортів.
@leo-sd6ws
@leo-sd6ws 25 дней назад
Про ваточник понаписували всякої дурні. Він ніколи не буде рости там, де його не посадили. А насінням він не розмножується, пробував не раз, хіба сіяти в горщик на розсаду.
@user-gg6ii4zt3d
@user-gg6ii4zt3d 25 дней назад
Хороше відео. Підписався.
@Vjugcvbjj
@Vjugcvbjj 23 дня назад
День добрий якщо можна відео покажіть Дніпро
@user-hc9ec6qj4u
@user-hc9ec6qj4u 22 дня назад
Вітаю Вас. Я кожного місяця викладаю відео про Дніпро. У 20 числах травня таке відео виходило і Ви можете його переглянути на моєму каналі. Зараз в нас третій день поспіль дощить і тому наступне відео про Дніпро вийде трохи згодом.
@Ruslan-nv5sp
@Ruslan-nv5sp 15 дней назад
Вітаю! Дійсно ваш меде доволі дешевий! Бо в Києві ваші черкаські продавці меду гилять за півлітри 150 грн липового меду!Але то з їхньою баночкою! Може вони тару по 50 грн продають,не знаю,але не так,як у вас 100 грн літр.
@user-hc9ec6qj4u
@user-hc9ec6qj4u 15 дней назад
Вітаю Вас. Дякую за коментар. Звісно ті люди з Черкащини, що торгують у Києві, мають додаткові витрати часу і коштів, на дорогу, тару, містове тощо. Гадаю ціна повина відповідати купівельній спроможності моїх співгромадян. У Києві людей більше і статки вищі ніж у регіонах тому і мед продають дорожче.
@user-ny5uf4lu8e
@user-ny5uf4lu8e 25 дней назад
А в моїй місцевості нема автівок. То якщо вам, глядачі, треба чистий мед, то в мене він є
@oblikzalik1616
@oblikzalik1616 25 дней назад
Вітаю! Кажуть Ваточник поїдає льотну бджолу! А мед його того не коштує. Щодо Липи. Схоже це у вас Липа серцелиста/дрібнолиста. Цього року листя її блищить - викинула падь. Тож розсаджуйте Липу повстяну/сріблясту та Липу Таке, Липу американську, манчжурську, амурську, сибірську... Вони лише тепер починають цвісти. Також Липи ранні - крупнолисту та гібридну. Найкраще - Липу повстяну/сріблясту та Липу Таке, вони майже не хворіють та дають найбільше меду. Ця весна як ніколи надала багато сходів липового насіння. Придивіться під липами має бути багато маленьких ніби пальм - це паростки Липи. Розсадіть їх по можливості більше в лісі в селі будь де, з розрахунку біля 100 дерев на гектар.. Років через 15 вони нададуть нектар. Липа вважається цінним деревом тому в лісі її буде зберігати держава. Таким чином в мене Липа квітне майже 1.5 місяця .
@user-hc9ec6qj4u
@user-hc9ec6qj4u 25 дней назад
Вітаю Вас. Дякую за коментар і поради. Так, дійсно спостерігав , те що бджоли зачіпляються лапкою за квітку ваточника і він їх немовби тримає і невідпуска, але у підсумку бджола у 99% вивільнюється, таке явище характерне і для соняшника ще у більшій мірі. Щодо липи- я знаю що липа бува різних термінів цвітіння і в різній кількості виділяє нектар. Я їздив по селу і навколо і бачу що липи цвітуть у різний час. Але таких знань сортів і видів липи як у Вас у мене не має, тому дякую Вам за пораду. Спробую розібратись у різноманітті сортів липи , щоб розсадити саме ту , що цвіте пізніше і дає більше нектару. А Вам бажаю здоров'я.
@oblikzalik1616
@oblikzalik1616 25 дней назад
@@user-hc9ec6qj4u Отож, всі дивуються : "де поділися бджоли після соняха! -злетіли...".
@leo-sd6ws
@leo-sd6ws 25 дней назад
Про захист державою липи, це ви загнули, аж смішно стало.
@oblikzalik1616
@oblikzalik1616 25 дней назад
@@user-hc9ec6qj4u Вибачте, це не порада і не коментар. Я поділився з вами своїм досвідом ботаніка. Не треба розбиратися. Знайдіть Липу сріблясту/повстяну - в неї листя сріблясто-повстяне (войлочное) і розповсюджуйте її якнайбільше. Липу Таке навряд чи знайдете в селі. Липа дрібнолиста що була розповсюджена при радгоспах не найкращий варіант по продуктивності і головне - від виділення паді. Липа гібридна та широколиста квітне занадто рано іноді немає медозбору. А Липа повстяна/срібляста і Липа Таке у 2 рази продуктивніша і квітне саме в той, липовий час. Наша ендемічна Липа, аборигенна, це Липа пухнастосто́впчикова. Її теж навряд знайдете бо майже винищена селянами ще в 19ст. Щодо ваточника і соняшника, рапсу , аморфи, золотарника, вереску та інших дивних радощів бджолярів порада дійсно є - розповсюджуйте найкращі продуктивні медоноси найліпшого меду навкруги точків до 1-2 км і буде бджолиний рай. Особисто раджу розсівати траву: Козлятник (для росту), Бораго, Гісоп (для головного взятка - краще Синяка і з нього найкращій мед). кущі: Годжі (цвіте з травня до морозів), Каріоптеріс (здивує з червня до морозів) дерева: звісно Акації (жовта, біла, рожева) і Бундук (мед як в Акації, лікувальний), Лох і Скумпія (нададуть карамельний присмак меду).
@oblikzalik1616
@oblikzalik1616 24 дня назад
@@leo-sd6ws Щодо захисту державою Липи: 1. А ви перевірте, зайдіть десь і порубайте ліс. Потім викладете відео і тоді порегочемо. 2. Якщо лісова ділянка державна, не знаходиться серед місця порубки або ділянка в міській смузі парку тощо ніхто Липи рубати не буде. Для чого? Дрова з неї ніякі, липа майже не хворіє, відноситься до цінних порід дерев як дуб ... Ділового віку, стиглою, Липа стане не раніше 79 років. Отже, є мінімум 70 років медозбору. А щоб через 80 років не залишатися без меду то посадіть іще, років через 50. Молода Липа не ялинка - дурні не порубають. 3. Крім того, Липа пухнастостовпчикова (аборигенна) внесена до Червоної Книги України, охороняється законом. Працівники лісових господарств Липу охороняють. Як можуть, звісно. Липові насадження обліковуються державою. Поки Липа не стигла користі від неї тільки її цвіт. 4. Використовуйте місця біля присадибних ділянок сусідів по селу, школи, сільради тощо.
@user-ti1fg2vn5j
@user-ti1fg2vn5j 24 дня назад
Липа в Україні нектар не виділяє !
Далее