Тёмный
No video :(

Чи може неблизький родич бути опікуном людини з деменцією? 

MozOk
Подписаться 5 тыс.
Просмотров 64
50% 1

У суспільстві досить розповсюджена думка, що опікуном може бути лише родич. Проте це не так. За законом, опікуном може стати будь-яка людина, але переважне право на опікунство надається родичам, якщо є декілька кандидатів. У випадку, коли родичів немає або вони не можуть виконувати обов'язки опікуна, будь-яка інша людина може стати опікуном.
Зокрема, це важливо в умовах, коли багато родичів виїхали за кордон, а люди з психічними вадами залишилися в Україні. У таких випадках, питання опікунства над недієздатними особами часто вирішується за участі не родичів, а сторонніх людей, які готові взяти на себе ці обов'язки.
Умови припинення опіки
- Перша умова - це добровільне складання повноважень опікуном через подання заяви до суду. Суд повинен задовольнити таку заяву та протягом місяця призначити нового опікуна. Якщо протягом цього періоду новий опікун не призначається, попередній опікун може відмовитися від своїх обов'язків.
- Інша підстава для припинення опіки - невиконання опікуном своїх повноважень або дії, що суперечать інтересам підопічного. У таких випадках органи опіки та піклування можуть подати заяву до суду для позбавлення опікуна його повноважень. При наявності зловживань з боку опікуна, може бути здійснено подання до органів поліції для розслідування.
- Третя підстава для припинення опікунства - відновлення дієздатності підопічного після проходження судово-психіатричної експертизи та відповідного рішення суду. З моменту поновлення дієздатності опікунство припиняється.
Коментує юрист Веккер Валерій.
Долучайтеся до онлайн-ресурсів проекту MozOk:
Телеграм t.me/mozok_ua_...
Сайт mozok.ua/
RU-vid канал / @mozokua
Сторінка у Facebook / mozok.ua

Опубликовано:

 

27 авг 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии    
Далее
СЕРЕГА ПИРАТ - TEAM SPIRIT
02:37
Просмотров 329 тыс.