Тёмный
No video :(

Чи носили козаки шаровари? Історики дають відповідь 

Насправді
Подписаться 44 тыс.
Просмотров 13 тыс.
50% 1

Чи носили козаки шаровари? Історики дають відповідь
Як ми зазвичай уявляємо собі козаків? Багато хто гадає, що козаки, це такі хвацькі парубки з оселедцями, у вишиванках та обов’язково у червоних, синіх або зелених ШАРОВАРАХ. Ви будете здивовані, але цей стереотипний образ дуже відрізняється від того, що було Насправді...​
💰​Підтримка каналу:
💲 Патреон: / naspravdi
💲 PayPal: KidsFunShow1@gmail.com
👉 На каналі "Насправді" ви побачите відео присвячені загадковим та містичним випадкам, неймовірнім аферам та найприголомнішім історіям. Тож підписуйтесь та не забувайте ставити вподобайки та залишайте різні коментарії.
Дізнайтесь про те, що було Насправді!
#Шаровари #Козаки #насправді

Опубликовано:

 

4 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 89   
@naspravdi1
@naspravdi1 Год назад
Чи носили козаки шаровари насправді?
@ttl3000
@ttl3000 Год назад
ні, і є докази )
@user-uu2sp3yg9h
@user-uu2sp3yg9h Год назад
Ох і підступний же цей Яків Головацький! То альманах тихцем видрукує, то пісні збере, а то підкрадеться нишком і як надрукує історичний документ 1557 року про те, як у білоруса Янка Ленковича з Городні вкрали не абищо, а шаровари з чеського сукна!
@julzinchenko2262
@julzinchenko2262 9 месяцев назад
мені здається що так, тільки походження від Плу́ндри[джерело?] або шаравони[джерело?] (нім. Pluderhosen, від Pludern - виступаючі, опуклі; Hosen - штани), шо́си[джерело?] (фр. chausse) - короткі, мішкуваті чоловічі штани з тканини або оксамиту, з вертикальними прорізами, що показують підкладку, тому їх також називали штани з начинкою. Плундри належать до найбільш екстравагантних явищ в історії одягу. Чим більш дивно вони виглядали, тим простіший був їх крій. Відрізнялися вони від колишніх штанів величиною, кроїлися набагато ширше, ніж нога, і збиралися навколо тіла в густі зборки. Плундри розширювалися до середини стегна або коліна. Були частиною палацового або військового наряду, які носили в Європі з другої половини XVI століття, у Польщі в XVII-XVIII століттях називалися плудри. Будь-які штани довжиною вище коліна. Спортивні штани. Довжина і ширина цього виду штанів, нагадують історичні плундри, часто змінювалася. Зараз правильним вважається крій, якщо вони спускаються нижче колінної чашечки на ширину долоні. І Оксана Косміна сама в інтерв'ю казала про кальсони. А саме вона посилається на "Опис України" Гійома де Боплана, що там йдеться про кальсони: Кальсони були двох видів: короткі для носіння під кюлоти і довгі - для носіння під панталони і штани. В музеї Вікторії та Альберта зберігаються панчохи, які найбільше нагадують шосси, але датуються 1795 роком. Вони пришиті до високого поясу (7,6 см) і виготовлені з еластичного матеріалу stockinette (трикотажу). Ззаду кроковий шов зашитий на 10 см. Зсередини ззаду для посадки були дві затяжки. У тій же колекції зберігаються короткі фланелеві drawers, які належали Томасу Куттсу. Висота пояса 7,6 см із застібкою на три ґудзики по переду. Ззаду присутні затяжки.
@ihorbaran450
@ihorbaran450 Год назад
Дякуємо вам за працю та Слава ЗСУ 🙏🙏💙🇺🇦🇺🇦
@alexkaraban.
@alexkaraban. Год назад
Дякую за цікавий канал. Зараз це актуально цікаві факти про Україну.
@user-ui9qt4rj9s
@user-ui9qt4rj9s Год назад
Дуже дякую за цікаві розповіді українською
@lianahafner6440
@lianahafner6440 Год назад
У кожного народу є святковий народний одяг, в якому люди дійсно йдуть на свята серед люди, а не тільки на сцену (як було в нас за радянських часів) і нормальний повсякденний. Ось і Ваша розповідь логічно поставила все на свої місця. Мені подобається, як гуцули, майже завжди носять свої вишиті жупани та жилети, і радію, що люди знов массово носять вишиванки. Це шикарно й гарно. До того ж на цьому процвітає національний бізнес, що дуже і дуже важливо. Дякую за стрім, вийшло цікаво, пізнавально і важливо для подальшого розвитку і "ассимілювання" народного костюму до повсякденного життя нашого часу.
@user-gj4ok7im3v
@user-gj4ok7im3v Год назад
Пане Семене файно сподобалося...піду надіну шаравари.
@OlegSwan
@OlegSwan Год назад
Інтуїтивно завжди вважав шаровари святковим або зимовим вбранням, це логічно. Дякую!
@user-ns7cb9cm2e
@user-ns7cb9cm2e Год назад
Міф про козаків в шароварах подібний до міфу про вікінгів в рогатих шоломах. Доречі, вікінги також носили певного роду "шаровари", які називались "штани марнославства" через велику кількість марно використаної догогої тканини, що підкреслювало статус володаря штанів.
@user-uu2sp3yg9h
@user-uu2sp3yg9h Год назад
Тільки рогаті шоломи у вікінгів це дійсно вигадка, а от шаровари дійсно були в козаків і до Хмельницького, і після Хмельницького 100%
@user-eb6jx2oe7o
@user-eb6jx2oe7o Год назад
Бачу, Семене, підписників у тебе побільшало! Вітаю, так тримати, це успіх!❤❤❤ Більше цікавих розповідей на твоєму каналі!😊
@naspravdi1
@naspravdi1 Год назад
Дуже дякую вам за підтримку!!!
@vladdyshlyuk1735
@vladdyshlyuk1735 Год назад
Канал росте як на дріжджах, круто! Один з моїх найулюбленіших.
@user-qz1fe7ho7k
@user-qz1fe7ho7k Год назад
ДЯКУЮ ВАМ ЗА ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ !!! ЩО БУЛО ТО БУЛО !!! ГЛАВНОЕ ЧТОБЬІ КУЛЬТУРА ВСЕГДА ИНТЕРЕСОВАЛА МОЛОДЕЖ !!! НОСИТЕЛЕЙ СИЛЬІ ДУХА НАРОДА !!! Извини за суржик !!! Вирос В ссилке В ФЕРГАНЕ !!!
@mynameis1744
@mynameis1744 Год назад
Семене, дякую вам за канал! Успіхів і розвитку!
@user-lh3mv8kg6u
@user-lh3mv8kg6u Год назад
Дякую, пане Семене, за правдиву тему у ролику. Я й сам догадувався, що тимчасово пребуваючи на Олешківській Січі, козаки ,,запозичили" ту шароварну моду в татар. А потім вона прижилась, як парадна. Бо шаровари дійсно вигідно відрізняють нас від інших слов'ян. Рівня нам у цьому тільки від старовірів ліпован, чи нєкрасовців, та то лишень етногрупи😊.
@yanalukasheva6820
@yanalukasheva6820 7 месяцев назад
У Харкові наприкінці 80-х писала диплом на основі матеріалів у бібліотеці Короленка. У ній зберігаються дуже давні книги, багато ручної роботи, ілюстрації - міні картини. у мене був спец- допуск. Тема: Національний одяг і в різних регіонах України. Широкі штани зручні у носінні. Шаровари- це не міф.Щоб щось спростовувати, треба не тільки в інтернеті шукати інформацію. Підписана на ваш канал, цікаво)))Дякую
@ut5ush
@ut5ush 11 месяцев назад
О пан Семен як я Вас тут знайшов усе підписався і на цьому каналі
@molfar1000
@molfar1000 Год назад
Коментар у підтримку каналу!!❤❤
@user-ic3xh7ew4n
@user-ic3xh7ew4n Год назад
Я так і думав, що то міф, незручний для воїна одяг. Та і ніколи не бачив зоображень Донських козаків у шароварах а вони пішли на Дон з розгромленої Запоріжської Січі.
@dmytrobryliukov1905
@dmytrobryliukov1905 Год назад
Напротив шаровары очень удобны для воина в степной зоне в особенности ! И это не миф а установленая форма реестровых козаков ! Причем было предложение узких шлюз от которых сами козаки на отрез отказались .
@user-wg6fz3qp2u
@user-wg6fz3qp2u Год назад
Дякую вам за працю.
@user-ug2yg2fj5m
@user-ug2yg2fj5m Год назад
Жодного разу не пожалкував шо підписався на цей канал. А Яворницького, усі 3 тома вивчив. Маю. Пошана тобі , козаче ( шоч я з гуцулів )
@kolpavel
@kolpavel 10 месяцев назад
Дякую за цікавий канал.
@olehhumeniuk1632
@olehhumeniuk1632 Год назад
Запорожці жили з набігів на турків і татар, тож якщо вдавалося добути турецькі тканини, то і шаровар у козаків було вдосталь 😊 Доречі на рахунок римлян, доводилося бачити зображеного на надгробку римського легіонера, і він не дуже відрізнявся від якогось українського посполитого (військові послеленці, селяни) 17 століття - біла свитина, просторі штані, черевики, довгі вуса і зачіска "під горщик" 😊тільки шапки з шликом не вистачає, подумав тоді я ☺
@user-ru6eq5ul3r
@user-ru6eq5ul3r Год назад
Всё правильно, мы должны знать и правду и то что нам навязывали советские историки! И зараза без них нас уже наверное не узнали бы.... Хороший ролик!
@RememberWeWillWin
@RememberWeWillWin Год назад
Підсів на ваш канал, дивлюсь відео кожен день, дякую за працю❤
@asas9530
@asas9530 11 месяцев назад
Піду на Низ, щоб ніхто голову не гриз...:)
@seviltufekci
@seviltufekci Год назад
дякую 🎉
@Warang_of_weles
@Warang_of_weles 10 месяцев назад
Те, що у повсякденному житті козаки не носили шароварів, а вже тим більше не йшли у них в бій, я зрозумів ще в середині 90-х, коли в університеті ми брали театральні костюми для факультетської постановки. Так от - в шароварах можна лише ходити. Бігати, а тим більше в бою, - дуже складно, адже холоші плутаються між ногами і спритний ворог може запроста схопити за холошу та повалити.. А влаштовувати засідки в кущах - взагалі нереально. В бою, коли можна заплутатись та спіткнутись, чи зачепитись в кущах за гілки... Ну а про те, щоб стрибати з "Чайки" у воду в атласних широких шароварах взагалі мови не може бути)) бо намоклі та повні води - це все одно, що гирі до ніг прив'язати. Українські народні танці, де танцюристи стрибають в шароварах - там геть інші шаровари) вони набагато вужчі і з надлегкої тканини. Бо станцювати в щільній тканині та такої ширини, як це показують в кіно - теж нереально.
@GensericTorba
@GensericTorba 9 месяцев назад
Особливо сподобалося те місце, де на підтвердження своїх слів автор демонструє гравюру. На ній два персонажа - один у вузьких штанях, другий в широких і текст за кадром: "Вони вдягнені у зручні вузькі штани". Це так зворушливо!
@user-xz3ff4ii5q
@user-xz3ff4ii5q 9 месяцев назад
Один (лівий) у вузьких угорських, другий у ширших гачах, давніх українських штанях з широкою матнею. На нашу думку, саме гачі у кінці 17 ст. трансформуються у ширші шаровари
@GensericTorba
@GensericTorba 9 месяцев назад
​@@user-xz3ff4ii5qтак а я про що! Мені здається, що автору, в цьому місці, варто було уважніше співвідносити текст із зображенням.
@witalij_kowalcuk
@witalij_kowalcuk Год назад
9:23 "убрання", то і є власне наше "вбрання", себто одяг
@user-cy2nr8mu5c
@user-cy2nr8mu5c Год назад
А як же тоді свідчення арабських та інших істориків про те, що шаровари носили ще давні руси, щоправда були вони вужчими.
@lisnykyizhak
@lisnykyizhak 10 месяцев назад
Замовлення жидосвиноти на знищення Українців, військово вбивають на війні яку зе клоун і зуйло прекрасно організували, треба ще культурно знищити Українців що і робить дана істота. Я казало зеленське чмо майбутнє України це великий ізраєль. Доречі саме банкіри США привели до влади лдпр і єдину росію вклали гроші в них, це навіть жириновський казав коли в бані голубих гвалтував.
@user-ql8uh6ji1l
@user-ql8uh6ji1l 3 часа назад
По-перше слово кальсони має не французське походження , а італійське . По-друге у 17 столітті було схоже слово у французський мові , але в обох мовах це слово зовсім не означає ШТАНИ . Воно означає спідню коротку жіночу білизну типу панталони . Але , воно може натякати на дуті шорти 15-16 століття які носили за часів Генриха 8 . Тобто що на сам перед мав на увазі Боплан - НЕВІДОМО ! Я багато разів питала про це французьких істориків , як дослідник історичних реконструкцій . Але , якщо він не знав як справді назвати широкі дуті штани до низу ноги , то дійсно міг використати слово яке натякає на моду 15-16 століття . Це-по перше . По-друге , є зображення 17 століття з зустрічі Хмельницького та посла Польщі . Воно дійсно відповідає тому часу , пишу як знавець української ікони та все мирного живопису . Там приблизно з 4 людей зображено у шароварах , серед них і козаки , і татари , які служили на Січі , або обʼєднувалися з козаками у битвах .
@user-gj7fv7to9y
@user-gj7fv7to9y Год назад
Мова має значення Дякую за інформацію
@user-en4cw6qc8e
@user-en4cw6qc8e Год назад
Хай квітне український ютюб
@alfamalecomua
@alfamalecomua 2 месяца назад
Мене, як професійного вершника, завжди тцрбувало як можна їздить в шароварах і не натирати ноги? Зто в темі той в курсі
@user-gf4ki2wk5k
@user-gf4ki2wk5k Месяц назад
А козаки більшу частину своєї історії були піхотинцями а не вершниками Хоча в них були підрозділи вершників але вони не були основою війська Переважно вершниками козаки стали в 18 столітті незадовго до розгрому Січі
@Bogdan_Zayats
@Bogdan_Zayats Год назад
Насправді мода, в тому числі й військова - дуже складна річ. Широкі штани (шаровари чи галіфе - як хочете, так і називайте) зручні, не сковують рухів і захищають від холоду, питання в витратах на їх пошив. Так само в дискусії про черевики і чоботи чоботи однозначно програють через високу ціну. Козаки, які одягалися власним коштом вибір робили, орієнтуючись на європейські тенденції, а вони вже залежали від того, скільки грошей той чи інший правитель готовий був потратити на обмундирування власних солдатів. І з приводу святкового одягу: протягом 18-19 століть в більшості армій світу солдати йшли в бій саме в формі, яку зараз прийнято називати парадною (святковою), а для походів і повсякденної діяльності вживався одяг простіший і дешевший. Так що образ козака, який зустрічає ворога в білосніжній вишиванці і розкішних штанах в принципі не суперечить істориній правді (хоча покрій різних елементів одягу в різні періоди однозначно відрізнявся).
@user-ul5rq6jn3f
@user-ul5rq6jn3f Год назад
Спасибо. Очень интересно))
@user-mh6vc1oi8c
@user-mh6vc1oi8c Год назад
Дуже цікаво.
@tfilms10.11
@tfilms10.11 Год назад
дуже дякую за цікаві відео українською мовою
@tatianadombrovska3783
@tatianadombrovska3783 Год назад
Дякую Вам За Вашу Працю По Більше Відео Пізнавальних Робіть Будь Ласка Дорогий ❤❤❤❤❤
@user-mi5nj8gj5p
@user-mi5nj8gj5p 7 месяцев назад
The word Kozak is Turkic as well with Shariyvary, and Zhupan Zaporozhians Cossacks borrowed Turkish words .
@user-wu5ds8fx2n
@user-wu5ds8fx2n Год назад
Вподобайка!
@lutorey2806
@lutorey2806 Год назад
Класно чудово😊
@enigma9576
@enigma9576 Год назад
Цікаво? Ще й як!!!
@user-yg6tk5wk8e
@user-yg6tk5wk8e Год назад
Мене зачипило відео. Вчасності згадані неточності. За вашим трактуванням, козацтву 300 років. Сер'йозно??? А куди матеріали історії діти? З невідкуди виникнути вже упорядкована військова структура, з традиціями і досвідом 300 років тому виникнути не могла - апріорі. А куди діти раніших Гетьманів, події які згадані в історичних матеріалах? Я пишу - тому що вивчав особисто це питання, з різних боків, також помилявся, але мене виправляли у різних куточках країни, - там артифакти ж. Загалом козацтво існує з 800 року. А Хмельницький виборював свободу, тому що вже давно козацтво було під протекторатом Польщі. А от коли і як туди потрапили ж - ніхто не хоче знати. Я вже знаю увесь ланцюг подій. Я і те, що Україна існує за часів Коївської Русі (хоча просто Русі, а київська - це радянський термін). Так само - і українська мова з 700 року вже була. А ви - продовжуєте українську історію, козацьку історію, з радянського методу - у 300 років. А вузіки штани - так вірно. Але це декілька століть всього - з таким наведеним виглядом. А насправді - так - вузькі штани, - на початку це одяг зі шкір диких кіз. Захочете отримати дослідження моє, напишіть. Там і про два Універсала від Короля Польщі (Речі Посполитої) Б. Хмельницькому, там і про зачіски, про спростування борід, про обручки, про жіночу роль тогочасну, про справжнє призначення Січей, про релігійність, про сережки в вухах, про тих хто починав усе, з архівними підтвердженнями матеріалів.
@user-xv6di8td4v
@user-xv6di8td4v Год назад
Козак в шароварах 👍💪💯
@vitaliypolejaev6952
@vitaliypolejaev6952 9 месяцев назад
Якось бачив відео де розповідали про те що шаровари мють походження ще від скіфів. І саме слово якесь схоже за звучанням, подробиць я не пам'ятаю.
@Wo1lo9d5i8a
@Wo1lo9d5i8a Год назад
Цей пан мовить з московським акцентом
@user-hm2or3kb8g
@user-hm2or3kb8g Год назад
скіфська пектораль а там скіфи у шароварах, так може нове це забуте старе.Можливо це память предків.
@tarassavruk7513
@tarassavruk7513 Год назад
Місто Дубно на Рівненщині )
@user-gv7xi5zs4r
@user-gv7xi5zs4r Год назад
Рівненщина - це теж історично Волинь
@tarassavruk7513
@tarassavruk7513 Год назад
@@user-gv7xi5zs4r історично так, але виходячи з контексту, наскільки я зрозумів, автор хотів вказати на територіальну приналежність міста на сьогодні, для розуміння глядачів де воно знаходиться. Якби малось на увазі в контексті історії то думка автора була б сформульована зовсім по іншому.
@yaroslavl7522
@yaroslavl7522 Год назад
ТОП
@yanalukasheva6820
@yanalukasheva6820 7 месяцев назад
Саме слово «шаровари» має арабське, перське походження-шальвар. Такий одяг зручний для їзди.
@user-lr4yo4en6t
@user-lr4yo4en6t Год назад
Піде!👍🧐
@user-nu3oe4of4d
@user-nu3oe4of4d Год назад
Одяг був буденний і святковий.
@user-ri2kk8hr8h
@user-ri2kk8hr8h Год назад
Так ось чому зараз багатьом подобаються вузькі штани. Не дарма кажуть мода повертається.
@lx28r
@lx28r Год назад
Ви схожі на Гейла Боттікера
@sincere2504
@sincere2504 Год назад
👏👍
@user-qt9tp9pn8o
@user-qt9tp9pn8o Год назад
Кальсони не обовязково вузькі ?
@user-wf2hu3qf9d
@user-wf2hu3qf9d 9 месяцев назад
А що козаки, ходили без шароварiв ,взагалi?😅
@user-bu4sh6ug2d
@user-bu4sh6ug2d Год назад
Як там було із шароваоами нескажіть, але від бабці знаю, що мотузок,на якому тримались штани називається очкур
@user-hh4jy3mu8f
@user-hh4jy3mu8f Год назад
Я вже бачів ролик де росіяни доказують що козаки вкрали шаровари у татар, як же вони цьому радіють це викликає сильну нудоту і сміх, смішно з нікчемності та малообразованності тих мокшан. А їх кріпацтво вже у них в крові, вони не можуть існувати без приналежності до хазяїна і це добре видно по наративам кожного часу згідно нових їх хозяїв. І так 100% правда про них стосовно їх мрій не бути вільним, а загнати в рабство своїх сусідів. А найстрашніше не те що вони наші сусіди, а те що їх як метостази дуже багато серед нас. Чім раніше ми себе ідентифікуємо як Українці тим швидше настануть гарні часи у наших онуків не раніше. Допоможи нам Боже.
@user-uu2sp3yg9h
@user-uu2sp3yg9h Год назад
Ох і підступний же цей Яків Головацький! То альманах тихцем видрукує, то пісні збере, а то підкрадеться нишком і як надрукує історичний документ 1557 року про те, як у білоруса Янка Ленковича з Городні вкрали не абищо, а шаровари з чеського сукна!
@mymeizu9178
@mymeizu9178 Год назад
Шановний ведучий, Ви двічі припустилися грубоїї помилки називаючи козацький чуб лайливо - принизливим, глузливим словом "оселедець". Авторкою цього чергового приниження козаків була повія єкатерина 2, яка в такий спосіб зневажила одну із рис зовнішності мужніх лицарів - козаків. Треба більш уважно аналізувати матеріал та не розповсюджувати на всю Україну московську брехню, бо слово "оселедець" означає всім відомий продукт, який ніяк не відображає зовнішність козаків, (чуб) а створює спотворену, шкідливо - меншовартісну уяву про славних лицарів України. Відносно шароварів: існує версія, що самі штани та назву українці запозичили у персів, і штани українці трохи розширили, зробивши їх більш естетичними та елегантними. Ви про це не говорите.
@user-uu2sp3yg9h
@user-uu2sp3yg9h Год назад
Чого тут дивуватися, той холоп Семен з московських боліт прибув, щоб тут історичні вигадки(байки) поширювати
@WectorNiner-yb2gl
@WectorNiner-yb2gl Год назад
😊
@user-ul5rq6jn3f
@user-ul5rq6jn3f Год назад
Скажу о том что знаю от своих родных женщин старшего поколения. Девушки одевались так как мы привыкли видеть украиночек действительно только на праздник. Вышиванки носили и дома, но скромные так как быт был тяжелым, а вышивка делом непростым. Манисто носили, ленты, венки все это было. Моя мама 1939 года рождения ещё помнила это. Мужчины одевались в шаровары, но выглядели они иначе не такими пышными, пояс широкий был и служил и кошельком и сумкой для трубки и табака. Но такую одежду носили не часто. Очень широкие шаровары заменяли юбку и были удобными в бою так как применялся бой рукопашный и удары ногами. Материала на этот счет гораздо больше. А то, что шаровары пришли к нам от татар или турок неточно. В те времена обычное дело был личный конь и запрыгнуть на него в узких штанах было почти невозможно на ходу, а в бою это было важно. Та что такие штаны были у многих народов. Моду диктовало время. Смешно или нет, но кода в моду у мужчин совсем недавно вошли укороченные брюки в обтяжку я поняла, что будет война и этот странный образ мужчины-мальчика исчезнет и войдут в моду бороды. Так и случилось.....
@user-zi3jr9gi9o
@user-zi3jr9gi9o 9 месяцев назад
ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-V4DjchZUtm0.htmlsi=Pxf7Vh8pauS-6kkl 3:28 тут можна глянути як в першім столітті уявляли одіж троянців. Можливо судили по собі.
@user-xv6di8td4v
@user-xv6di8td4v Год назад
Яворницкий описував 1882 р Запоріжзких козаків зі слов 116 р Івана Росолода і відніміті від 1882р -100р=??? і яким чином волинь тоді була до запоріжзких козаків , волинь більше до бульбашів , так шо може і ваша думка з кальсонами хибна .
@malomyrgun8510
@malomyrgun8510 Год назад
Ну в козаки йшли з усієї України і не тільки і переважно представники дрібного дворянства з сильними традиціями військового мистецтва
@dorasun5417
@dorasun5417 Год назад
Моя думка козак міг і переїхати а так місце різниму одягу у козаків я думаю і справді навряд в вишиванках та красивих штанях йшли у бій 😂 ну так. А чому так сталось у 19 столітті романтизувався образ козака, а на виступах всім хотілось побачити веселого козака у красивому одягу, а не повсякденне вбрання ось така думка
@IgorYushchenko
@IgorYushchenko 9 месяцев назад
Мабуть багато хто не в курсі, що існувало Військо Запоріжське Низове - землі на Запоріжжі з центром в Січи, та Гетьманщіна , в яку входили декілька областей України і там в кожному великому місті був реєстровий полк козаків. А на Січі козакувала вся Україна, Петро Конашевич з Львівщини , з м.Самбір, то ж він точно не єдиний був . Білорусів теж було повно серед козацтва, в списках реєстрів писали " Петро з Могилєва", Василь з Мстислава".
@user-zi3jr9gi9o
@user-zi3jr9gi9o 9 месяцев назад
Мамай в чому на народних картинах?
@vasyokkochewar
@vasyokkochewar 10 месяцев назад
Римляни 😅 до чого?
@witalij_kowalcuk
@witalij_kowalcuk Год назад
"повсякчас", то є "назавжди"😄 Тобто "по всякі часи" 4:30
@user-vt4cz9iq8d
@user-vt4cz9iq8d Год назад
Шаровары были потому широки что удобно в них ,,щирость,,сбрасывать от страха, пуда два влезет
Далее
small vs big heart 💖 #tiktok
00:13
Просмотров 4,8 млн
A Minecraft Movie | Teaser
01:20
Просмотров 16 млн
ЛУКИ ТА САГАЙДАКИ У КОЗАКІВ
18:24
Що не так з Ватиканом?
27:17
Просмотров 28 тыс.