Тёмный

Чому вестерни клюють на “велику російську культуру”? 

Censura
Подписаться 649
Просмотров 1 тыс.
50% 1

💰Підтримати канал:
⚫️ монобанка:
send.monobank.ua/jar/2YGr5TPLVN
☕️ Buy Me a Coffee
www.buymeacoffee.com/vsevolod...
🔵 WAY FOR PAY
secure.wayforpay.com/button/b...
⚪️ Patreon
/ vsevolodkhoma
👹Мій проєкт CENSURA (обговорення новин, філософські читання, дискусійний клуб):
t.me/+xXN9dHhdfvZlYTdi
Моя доповідь на Філософський слем (t.me/philosophyslam)
Досвід російсько-української війни дуже різноманітний. Аналізуючи це протистояння у вимірі ідей можна спостерегти наступний факт. Закликаючи цивілізований світ до дії та солідарності, українці почасти стикаються з зовсім іншою інтерпретацією того чим є росія. Якщо для сучасного українця - це жахлива тоталітарна країна, яка історично пов'язана з практиками поневолення та масового винищення людей, в інших частинах світу цю країну досі можуть сприймати як "загадкову" та таку, що має цінну для світу культуру. На зустрічі ми спробуємо разом поміркувати про те як цей образ формувався, що це говорить про Західний світ та як можна ефективніше пояснити український досвід глобальному світу.
🔴Соціальні мережі
Telegram: t.me/vsevolodkhoma
Instagram: @vsevolod_khoma
TikTok: www.tiktok.com/@k.h.o.m.aaa

Опубликовано:

 

7 май 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 18   
@user-qy8oo3jo2s
@user-qy8oo3jo2s Месяц назад
❤ однозначно вподобайка, на дзвіночок натиснув; щасти Боже -- слава нації й кінець МХ, в Ім'я Ісуса Христа -- Амінь.🎉
@liudmylastashenko9459
@liudmylastashenko9459 Месяц назад
Подобайка в підтримку українського контенту! З цікавістю послухала❤
@rokiev8397
@rokiev8397 Месяц назад
Всеволод, кажете, що нам не обов'язково копіювати російські методи soft power не обов'язково, але й просто нічого з цим робити не можна. Український продукт має бути представлений на іноземному ринку, книжних полицях, та й у релігійних громадах є зв'язки, особливо у протестантів
@Censuraeducation
@Censuraeducation Месяц назад
вітаю! не обовʼязково робити це ЛИШЕ через росіянців. мовляв, не важлива цінність укр. продукту, головне лише, щоб протиставити щось їм. в цьому мало сенсу. а так, звичайно, треба. А ще розуміти хто і як це буде робити. релігійні спільноти можуть набагато більше, ніж держава (в сенсі глобальності комунікацій). але необхідну кількість грошей може дати лише вона. Проте не бачу особливих рухів в цю сторону. Особисто мені подобається те, що роблять французи. Трохи агресивно, але це, наприклад, десятки нових книжок і перекладів щороку
@user-zc4ns3ki3b
@user-zc4ns3ki3b Месяц назад
Поверхньо. З закінченням другої світової був фултонський спіч Черчиля - дуже однозначний заклик до Заходу розглядати срср як ідейного ворога. Чи правльний дискурс щодо російської величі в літературі - не думаю. Як для мене, то більш природньо виглядало би презентування своєї культури, її спадщини.
@tertrathore5886
@tertrathore5886 Месяц назад
На противагу, в Гаварді був Омелян Пріцак
@user-tq1nu9cz8b
@user-tq1nu9cz8b Месяц назад
Цікава, глибока аналітика. Вестерни - топ🎉
@andriy1000
@andriy1000 Месяц назад
Ти диви, Поля Рікера читав
@natmaren989
@natmaren989 Месяц назад
"Україна ніколи не була імперією і ніколи не завойовувала" - ну, це якщо викинути повністю історію Русі і не вважати її нашою історією. Бо Русь була типовою такою імперією.
@Censuraeducation
@Censuraeducation Месяц назад
Розумію вашу думку. Мені йшлося про те, що Україна не була імперією за останні декілька століть. Не стикалася з типовими для Англії чи Франції проблемами, що супроводжували завершення епохи їхнього колоніального панування
@user-qy8oo3jo2s
@user-qy8oo3jo2s Месяц назад
​@@Censuraeducation❤🎉😊
@olegnikif1753
@olegnikif1753 23 дня назад
++++++++++++++
@petroyobka6305
@petroyobka6305 Месяц назад
Я вважаю назви культур на кшталт "російська" умовними, і більше географічними, ніж національно-приналежними. Для мене вся культура - це культура конкретних людей. Кожного автора, кожен контент я розглядаю як творчість конкретної людини, а не народу, тому що саме конкретна людина її створює. У цьому сенсі я відмовляю Росії загалом в сприйнятті її пропаганди, тому що вона пропонує націоналістичний погляд, в якому творчість, наприклад, Пушкіна, подається як заслуги Росії, а не заслуги Пушкіна. Але, так само, я не розумію інших людей, коли вони ведуться на узагальнення того самого характеру, яке використовує Росія, і теж починають розглядати "російську культуру" як продукт народу, а не як сукупність продуктів конкретних людей. Немає ніякої проблеми сказати "Достоєвський є цікавим письменником, який привертає до себе увагу наступними речами: *ці речі*. Я думаю про його творчість наступне: *думка про його творчість*. Також, варто сказати, що символізм постаті Достоєвського часто використовується пропагандою Російської федерації для просування її інтересів. Роблячи це, російська пропаганда використовує наступну маніпуляцію: подання заслуг Достоєвського як заслуг Росії, а не як заслуг Достоєвського. Заслуги Достоєвського є заслугами Достоєвського, а значить російська пропаганда вводить людей в оману й є брехливою."
@Censuraeducation
@Censuraeducation Месяц назад
Дуже цікаве розрізнення. Але хіба кожна нація(хай навіть політична) не обирає собі «пантеон» великих авторів? З точки зору логіки є очевидна хибність у приписуванні всьому суспільству заслуг однієї людини. В той же час, якщо людина не означила свої погляди або висловила їх і вони відповідають націоналістичній настанові, то чи варта боротьба за культурний спадок і окремішність цього автора наших зусиль?
@milanovikova6096
@milanovikova6096 Месяц назад
Творчість "однієї людини" - це не приватна справа, а продукт історико-культурного контексту, епохи і суспільства, які визначають менталітет цієї людини і водночас зазнають впливу її творчості. Саме тому в умовах російсько-української війни постала заборона на культуру країни-агресора як носія ворожої національної ідентичності й імперських наративів.
@petroyobka6305
@petroyobka6305 Месяц назад
@@Censuraeducation так, саме через можливість націй самостійно створювати "пантеони" можна сказати, що вона сама обирає як їй ставитися до конкретних особистостей, а не зчитує це ставлення з когось іншого. Наприклад, в Росії одне ставлення до Ярослава Мудрого, а у нас - інше. Якщо це можливо по відношенню до учасників "пантеону", то можливо і по відношенню до будь-яких інших історичних осіб. Я не думаю, що боротьба за окремішність потребує багатьох зусиль, тому що, якщо укорінити в наших нейронних зв'язках принцип "є конкретна особистість, є її творчість і є її народ, і ці речі потрібно розділяти", то для нас не буде нічого більш простого, ніж слідувати звичному нейронному ланцюжку і оцінювати все через нього, тому що мозок рухається перш за все знайомими ланцюжками. Якщо за цим принципом буде мислити більшість громадян, то тезу російської пропаганди вони не будуть сприймати від початку. А ось саме в парадигмі "автор А - заслуга країни Б" виникає потреба критики кожного окремого автора, щоб потім сказати: "Подивіться, цей автор - поганий, цей - такий собі, цей - нездара. Про яку тоді велику культуру може йти мова? Це міф!" Є також приклад Хайдегера, філософські роботи якого визнали, не дивлячись на його політичні погляди. Тому що завжди є можливість сказати: "Його політичні погляди ми засуджуємо, а ось вивчення його філософських робіт може принести нам користь". Як на мене, це ставлення дуже гуманне, тому що воно каже, що людина залишається людиною, навіть якщо помилилася, тому що помилятися людям властиво.
@petroyobka6305
@petroyobka6305 Месяц назад
@@milanovikova6096 дуже цікаво. Так, насправді людина формується під впливом держави і конкретного суспільства, а без цього впливу вона б була мауглі, який не вміє розмовляти і поводить себе як звичайна лісова тваринка. Якщо культуру розуміти в цьому сенсі, то вона все одно залишається флюїдною, тому що у людини можуть бути батьки різного походження, вона може в дитинстві подивитися більше американських мультфільмів ніж українських, захоплюватися Людиною-Павуком більше ніж Котигорошком, водночас читати вірші Шевченка в школі, в плейлисті одночасно мати і українську, і російську музику, бути фанатом аніме і к-попу, а також слухати іспаномовні хіти в ТікТок. У цьому сенсі, індивідуальності тут залишається дуже багато. У мене також є сумнів, що культура може 100% корелювати з політичними поглядами. В Росії є ті, хто підтримали Україну. В Україні за даними перепису 2001 року серед громадян - 17,3% росіян. У деяких областях їх, за даними того ж перепису, 20-30%, а в більшості - не менше ніж 2,5%. Ці люди мають свою етнічність, як історико-культурну приналежність, але багато хто з них підтримує Україну, воює за неї і не хоче приходу Росії в його місто/село. Якщо пам'ятаєте, у лютому 2022 року було відео, де чоловік з Мелітополя свариться з російськими військовими і каже їм: "Я русский. От кого вы пришли меня "освобождать"?" Це демонструє, що політична єдність і політична ідея може об'єднувати різні комбінації ідентичностей. Я своїми очами бачив сварку проукраїнської жінки наполовину етнічної росіянки з дуже виразним пітерським акцентом та україномовного ватника, який дивився російське телебачення. Це було на Донбасі.
@krasche
@krasche 14 дней назад
цікавий ракурс
Далее
Skins from the FUN&SUN collection | Standoff 2 (0.29.0)
01:10
JASMIN TRANS TOSHKENTDAGI UYIDAN INTERVYU 2024 #shokuz
45:40
Mobil RC 100rban
0:18
Просмотров 15 тыс.