Тёмный

Школи та освіта в Бельгії очима українців 

Маріель Славська
Подписаться 3,5 тыс.
Просмотров 1,8 тыс.
50% 1

ШКОЛА В БЕЛЬГІЇ
Освіта для всіх дітей з інших країн є обов’язковою, у разі відмови скасовуються дитячі соціальні виплати - це близько 175 євро в місяць на дитину.
СТАВЛЕННЯ. Найбільше вразили ставлення вчителів та директора особисто. Немає жодної зверхності, дуже партнерська комунікація. Директор щодня зустрічає батьків та дітей на порозі школи, пам’ятає учнів по імені, при зустрічі (випадковій!!!) в розмові завжди в курсі справ, успіхів та проблем конкретної дитини.
Всі усміхнені, не роздратовані. Сильно відчувається, що вчитель тут має повагу серед колег, думаю, дохід теж адекватний.
Діти не мають право приносити в школу телефон. Думаю це сильно впливає на рівень стресу вчителів, адже їм не потрібно конкурувати за увагу дітей з TiTok.
Батьки не мають можливість виносити мозок вчителю як їм заманеться. Вони просто не мають доступу. Школа закривається на час навчання. Номер телефону для зв’язку з учителем тільки на екстрені випадки.
Усі питання можна задати лише листом через імейл. Деколи відповідь чекала 2-3 дні. Жодних месенджерів і батьківських чатів.
ПЕРЕРВИ. На перервах всі діти виходять на вулицю поганяти. В доступі безліч Ігор: Uno, настільні, баскетбол, волейбол, крокет, теніс настільний, м’ячі, турніки, канати, кільця - на будь який смак розваги.
БЕЗПЕКА Територія школи закрита (діти не можуть самостійно піти в магазин по чіпси, чужі зайти на територію також не можуть).
Діти ходять в басейн, уроком фізкультури може бути плавання, або хокей. Був урок по порятунку тих хто тоне - діти мусили пірнати в басейн в одязі і діставали певні об’єкти з води. Одного разу їздили на екскурсію велосипедами на фабрику картоплі - там же її смакували.
ГРАФІК вчаться діти 5 днів на тиждень з 8:30 до 16:00. Але середа - короткий день, уроки закінчують о 11:20. Діти встигають перепочити в середині тижня і з новими силами вриватись у четвер.
ХАРЧУВАННЯ я завжди складаю ланч-бокс (фрукти, овочі, печиво), щоб вони могли перекусити 2 рази. О 12:00 діти мають гарячий обід - дуууже хвалять. Це може бути паста, лазанья, обов’язково суп. На десерт можуть дати морозиво.
МОВА навчання нідерландською. Це, напевно, найскладніше питання 😭 діти не розуміють ні слова на початку. Святославу було легше, він швидко знайшов два друга і у грі вони якось розуміють один одного без слів.
Солі складніше. В 11 років дитині потрібні більш глибокі стосунки з однолітками - без мови їх не побудувати. Два тижні Вона сильно депресувала, плакала щовечора, бо відчувала на перервах себе самотньою. Поверхневі знання англійської не рятували. Через 2 тижні моїх скарг на Солін стан (полізла психосоматика) їй видали планшет, щоб вона могла спілкуватися через перекладач. Одразу все налагодилось.
Про систему навчання та навантаження розповім у третьому прсті. Нагадую, що у попередньому дописі про вчителів та інші шкільні враження.
А ви зараз де? Як у вас додається мовний бар’єр? Як із перервами та харчуванням? Як з безпекою і чи є незвичайні уроки або екскурсії?
СИСТЕМА НАВЧАННЯ
Поняття «дитячий садок» тут нема. Хоча клас у якому вчився Святослав (йому 5,5 років) по суті типу нашого садочка, єдине, діти не сплять в обід. Починаючи з 5-ти років навчання в школі обов’язкове.
Система оцінювання - 100 бальна. Важливо мати високий середній бал. Як для мене це краще, бо якщо дитина гуманітарій і має погані оцінки за математику, ніхто її не цькуватиме. Вона матиме можливість підтягти середній бал за рахунок інших дисциплін.
Діти вчаться за рівнем знань. Якщо не дотягуєш, можуть залишити на повторний рік.
З 12 років діти переходять вчитися у школу з якимось професійним нахилом (перукар, робота з деревом, ІТ), типу як у нас після 9 класу. Але це тільки ті, хто знає гарно нідерландську мову.
Українські діти після 12 років потрапляють в так звані OKAN школи. Там цілий рік вони, фактично, вчать мову.
НАВАНТАЖЕННЯ
Домашніх завдань нам не задавали. Бельгійці щиро дивуються: «а для чого домашнє завдання? Діти ж зненавидять навчання і школу! Дім, щоб відпочивати, а навчання у школі».
Книжки, зошити, олівці, ручки - все це залишається в парті. В рюкзак діти кладуть лише змінний одяг (наприклад, купальник) та ланч. Це дуже круто, нарешті не болять спини.
УВАГА В кінці навчання я отримала детальну характеристику про успіхи Соломії, вразив акцент на її емоційний стан (фото в сторіз).
ГРОШІ Освіта безкоштовна. Жодних батьківських комітетів, виносів мозку від голів цих незаконних угрупувань, зборів грошей на фіранки чи миючі засоби. Діти приносять додому поробки з дорогих матеріалів, на які гроші не збираються.
Платним є тільки харчування. За місяць на одну дитину вийшло 76 євро. Іноді за додаткову оплату пропонують поїхати на екскурсію. Наприклад, Соломія їздила в крутезний парк атракціонів з американськими гірками, ця поїздка коштувала 50 євро (проїзд і безлімітні квитки).
ПРОГУЛИ вони неможливі. Тут не піти в школу було неможливим - якщо дитина відсутня, маєш принести лікарняний від лікаря.

Опубликовано:

 

20 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 25   
@АннаКузьмина-ш5м
@АннаКузьмина-ш5м Месяц назад
Дуже корисне відео! Дякую 🙏🏼 Ми як раз приїхали в 5,5, тепер з гарним налаштуванням готуємось до навчання)
@savchukvasilina8127
@savchukvasilina8127 Год назад
Маріель Славська ваше відео справді гарне. Воно для українців, і ви маєте з чим порівнювати. В мене немає досвіду з українською сучасною школою ( окрім свого особистого, звісно). Отже: 1) 5й клас атестат? Який атестат в 5му класі, можливо у нас інша школа, але в нас нічого не дають. Або видають лише для тих, в кого тимчасовий захист(можливо, я не знаю). 2)вчителі зазвичай не дають свій приватний номер. Лише мейл. Відповідають в залежності від нагальності. Іноді в той же день, або, навіть , вечір. Бельгійці регулярно перевіряють почту. 3)існують закриті батьківські чати та закриті фб групи, де публікують фото. Попередньо беруть письмову згоду батьків. Це, скоріше особливість дитячих садочків, які тут є, але до 3 років. Діти можуть відвідувати до 3,5 рочків ( наприклад під час шкільних канікулів, коли батьки працюють) 4) покурити і навіть знайти наркотики тут, нажаль теж можна. Це стосується уже старших класів. Школи ведуть з цим боротьбу, звісно. Але ця проблема є, особливо у великих містах. 5)так, на уроках вчать багато практичних речей. Все прив’язано до сьогодення, що їм знадобиться в щоденному житті. Походи на базар, покупки продуктів з яких потім готують разом їду(для молодших), прибирання парку, водойми, поїздка в притулок для тварин та ін... похід в будинок пристарілих... це може бути будь-що. Так діти розширюють свої знання про світ. Поїзки залежать від віку. 6) графіки в школах відрізняються. Але середа - короткий день. Ще є тенденція до меншого навантаження, ближче до канікулів. 7)система оцінювання теж різна. Я ще не бачила балів. Ми в 6му класі. Починаються бали з 7го. Різні школи. 8)Домашка є, хоч і не багато, як у нас. З 1го класу. Це, здебільшого, онлайн платформа. В перших класах додому носять книжечки для читання. В першому й другому додавання/віднімання/множення рекомендують вдома теж повторювати. Для цього додому дається матеріал для вивчення в ігровій формі. 9) з сьомого класу йде розподіл по групах: для тих, хто планує на вищу освіту де потрібно засвоювати багато матеріалу . Групи для тих, хто йде вчитись на соціальні/гуманітарні напрямки. Групи для тих хто йде на технічний напрямок. І групи для тих, хто йде вчити робочі професії. Це ще не технікум. Технікум - hoge school. Щоб туди потрапити, треба закінчити школу з потрібним балом. 10) підручники з 7го класу. Приблизна ціна 400євро. Треба мати планшет, або орендувати в школи. Деякі проги теж платні. 11) навчання безкоштовне, але в кінці місяця приходить рахунок)) десь 35 за дитину. 11) батьківські комітети є. Вони організовують свята та акції для збору грошей на екстра для дітей. Наприклад: продаж млинців, на зібрані кошти закуповують нові іграшки. Або літня вечірка під закриття школи: на зібрані кошти: якісь матеріали для школи: ігровий майданчик і тд. Це все по бажанню. Таке трохи доповнення))
@she_can_blagodim
@she_can_blagodim Год назад
Щиро дякую за важливі доповнення 🙏🏻
@НаталияМузыченко-й8ц
@НаталияМузыченко-й8ц 6 месяцев назад
Можна пропускати навчання без поважних причин. По квартально три рази.У школі дають зразок міні заяви. Ми теж живемо у Фландрії. 😊
@margarytakuznietsova36
@margarytakuznietsova36 Год назад
В Україні більшість шкіл теж мають закриті території, куди батьків не пускають. Це нас дратує, якщо чесно, бо ми звикли все контролювати 🤣 В нашій маленькій звичайній киівській школі директор зранку теж зустрічає учнів і зі всіма вітається. 😄 Не знаю, як в ірпінстких, але в київських школах до війни були великі зміни в частині харчування. Був вибір та непогано за смаком.
@vitashine7723
@vitashine7723 Год назад
Ще погано те, що в школах взагалі нема медпрацівника.
@roksolanastrembii545
@roksolanastrembii545 Год назад
Не зовсім погоджуюсь. Мої доньки (14,16 років) відвідують ОKAN клас. Звичайно специфіка іншомовних підлітків. Але вчителі-жінки можуть накричати, шарпнути за рукав, не пускають в туалет, в туалеті заходять до дівчат, перевіряють, що вони там роблять. Вчитель фізкультури чоловік, гладить дівчат по тілу. Діти не можуть за 3 місяці вивчити нідерландську і суто на ній звертатися до вчителів, тому зверхність вчителів в бюро все ж присутня. Усі ці проблеми, з якими стикнулися мої діти, я висловила класному керівнику, - після того проблем ніби не виникало. Сама освітянка, українську систему в школі і дитсадку знаю зсередини і як фахівець і як мати. + однозначні, їх усіх довго перелічувати. Основне для моїх дітей: вчишся, стараєшся, тебе хвалять, ти вчишся з рівними собі, переходиш на відповідний рівень навчання. Постійне тестування, ніяких списувань, - чесні знання. Чого в Україні вже давно не існує. Система чітка в зрозуміла, правила і покарання, фактури- все чітко і адекватно навчальній програмі, підручники, роздруківки, ПК. Весь навчальний процес працює по злагодженій і зрозумілій схемі. Батьки беззаперечно несуть відповідальність за власних дітей. Особисто мені цей закон і порядок у всьому дуже подобається. Більшість питань можна вирішити.Поміняли кілька шкіл і класів за період початку війни.
@she_can_blagodim
@she_can_blagodim Год назад
Дуже вам дякую, що поділились досвідом 🙏🏻
@roksolanastrembii545
@roksolanastrembii545 Год назад
Будь ласка. В нас буде новий досвід в регулярних класах різних Бельгійських шкіл. Сподіваюсь, що переважно позитивний.
@tinatinatinabar4640
@tinatinatinabar4640 Год назад
Маріель а ваша донька вчиться паралельно в українській школі і якщо так як це відбувається і як з нагрузкою?
@she_can_blagodim
@she_can_blagodim Год назад
Доброго дня! Моя донька не продовжує навчання в українській школі з початку минулого навчального року. Це жахливе навантаження. Плануємо при поверненні на батьківщину здати академічну різницю.
@tinatinatinabar4640
@tinatinatinabar4640 Год назад
@@she_can_blagodim це як тест знань?
@tinatinatinabar4640
@tinatinatinabar4640 Год назад
@@she_can_blagodim бо я теж думаю що якщо віддати свою дитину і в Бельгії плюс нагрузка на вивчення мови дуже тяжко буде. Головне щоб потім зарахували в українську школу і як це краще зробити?
@she_can_blagodim
@she_can_blagodim Год назад
@@tinatinatinabar4640 в Україні освітяни і самі ще не знають як це робити. По факту, ще немає такої практики. Але точно буде
@vitashine7723
@vitashine7723 Год назад
В Валлонії школи як після Другої світової ...
@she_can_blagodim
@she_can_blagodim Год назад
Йой…
@vitashine7723
@vitashine7723 Год назад
І мені не підходить, що всі мають бути роботами, нема індивідуального підходу, є правило - виконуй.
@СвітланаТайстра-к4у
Який атестат після 5 класу???
@she_can_blagodim
@she_can_blagodim Год назад
Дякую за зауваження. Я оговорилася. Мова йшла про табель
@vitashine7723
@vitashine7723 Год назад
Ну, не впевнена, що вчителі тут такі дуже добрі. Мені син розповідав, що вчителька кричала і не раз. Щодо телефонів: його можна брати, але на уроці не користуватись.
@she_can_blagodim
@she_can_blagodim Год назад
Людський фактор не відміниш, звичайно люди різні. Але по моїх відчуттях адекватних більше
@vitashine7723
@vitashine7723 Год назад
Короткий день в середу - я взагалі не уявляю як працювати з таким графіком (у мене одна з двох дітей в першому класі). В нашій школі взагалі нема харчування.
@she_can_blagodim
@she_can_blagodim Год назад
А у вас немає групи продовженого дня?
@she_can_blagodim
@she_can_blagodim Год назад
Так, чула, що буває без гарячого гарсування(((
@bogdan2k2000
@bogdan2k2000 4 месяца назад
Бельгійська школа це просто ужас ти приходиш на урок ти нічо не розумієш з природознавства хоть я і нідерланською говорю а вчителі не будуть допомагати вони тобі скажуть ми це вчили ТИ ЩоОоО не СлУхАв я навіть якщо слухаю а слова тупо не розумію і вдома треба довчитись добре що в нас є нідерландець який перекладає все але я краще буду навчатись в 5класі в Україні там хоть твоєю мовою кажеться а не нідерланською і най я довчусь в дома з українською книжкою а не бельгійською...
Далее
GONE.Fludd, ЛСП - Ути-Пути (official video)
03:37
GONE.Fludd, ЛСП - Ути-Пути (official video)
03:37