Тёмный

Що приховує в собі «Аладдін» та до чого тут деколонізація? Деколонізаторки #3 

Суспільне Культура
Подписаться 156 тыс.
Просмотров 18 тыс.
0% 0

Опубликовано:

 

15 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 118   
@SuspilneKultura
@SuspilneKultura 2 месяца назад
Валентина обмовилась на початку, сказавши, що Аладдіна перевезли в Афганістан. Насправді, в Ірак. До речі, пишіть в коментарях чи любили ви в дитинстві мультик «Аладдін».
@OwlShe
@OwlShe 2 месяца назад
@@SuspilneKultura Жасмін була моєю улюбленою принцесою, бо вона відрізнялась від знайомих мені принцес ) і мені подобався мультик.. але пам’ятаю відчуття , навіть на рівні дитячого погляду, що там «забагато всього». Я не розумілась в ідеології і не особливо розуміючи, що іслам і буддисти це щось різне , але просто було відчуття перенасичення образами. Хоча можливо ця концентрація фарб і приваблювала мене-дитину. Ставши старшою, я вже почала помічати «нестиковки». Але енергетика мультику заразна , як на погляд європейця. Та все ж до цього відео я і не задумувалась, як його можуть сприймати представники тих культур, які намішані в мультфільмі. Звісно хотілось би, щоб наприклад Алладіна перезняли притримуючись легенд першоджерел. Бо навіть той фільм, що був знятий з Смітом-Джином, базується більше на мультику, чим «справжньою історією». Хотілось би якусь альтернативну, більш наближену до оригіналу історії версію, щоб сучасні діти могли побачити культурно «чистішу» картинку . А в майбутньому може і порівняти, як мультики очищались від стериотипів , в процесі демократизації і толерантизації (не знаю чи правильне слово) суспільства на тому ж Заході .
@Kamilia-qs1xd
@Kamilia-qs1xd 2 месяца назад
Вiдкоревуйте тодi текст, будь ласка
@usercomfy4552
@usercomfy4552 2 месяца назад
Беремо першоджерело. Тобто... Текст. Незважаючи на східні імена, а книзі там всі - китайці.
@lawyer4233
@lawyer4233 2 месяца назад
пуштуни, тут Україна а не алахакбарія.
@shatelei
@shatelei 2 месяца назад
@@OwlShe нема ніякої "справжньої" історії. це казка. алладін - мусульманське ім'я. але чомусь китаєць. в переказі французом. насправді - всі інші казки з "1001 ночі" не стали популярними в європі - чому? може тому, що цей француз або повністю переробив означені три під смак своїх співгромадян, або взагалі їх вигадав, трохи стилізувавши під схід? є й така версія. поцікавтеся. але хто б не вигадав ту казку - вона все одно казка. нема ніяких джинів). і до чого тут буддизм? в китаї конфуціанство, даосизм і шаманізм були поширені. казки - це і є набір первних схем і стереотипів - на таких примітивних прикладах дітей вчили елементарним речам, що були поширені в тих суспільствах. вони буквально МАЛИ вивчити всі ті стереотипи і забобони і дотримуватися їх. якщо ви хочете якихось правдивих історій - то читайте біографії. дивіться документальні фільми. подорожуйте і дивіться на світ власними очима. і головне - голову вмикайте)
@lada4042
@lada4042 2 месяца назад
Хто б подумав, що розбір дитячого мультика буде настільки інформативний, корисний та повчальний. Вогонь. Дякую ❤️‍🔥❤️‍🔥❤️‍🔥
@ЯрославаМишко
@ЯрославаМишко 2 месяца назад
Ох да, Аладін це ше та термоядерна мішанина😂 наче просто якась з версій паралельної реальності)) дякую дівчатам за роботу, за думки і цікавий розбір, хочеться шеее❤
@SuspilneKultura
@SuspilneKultura 2 месяца назад
Буде ще 🫶🏻
@julia_sulyma
@julia_sulyma 2 месяца назад
Чекаю випуск про Пакахонтас❤️‍🔥 З дитинства дуже його любила, зараз переосмислила, але цікаво послухати ваше обговорення. Ну і Мулан так само✨ Дякую за випуск, один з найбільш улюблених подкастів за останній час🤍
@egor12344
@egor12344 2 месяца назад
і чому вони тебе навчили?
@nibinonekomata
@nibinonekomata 2 месяца назад
Оце просто мега класний підхід - на простих речах відомих з дитинства показувати і пояснювати що не все так просто у нашому життті. Спасибі за запис - було дуже цікаво і приємно провести час з користю. Чекаю наступного з нетерпінням.
@АнастасіяБатирєва
@АнастасіяБатирєва 2 месяца назад
Обожнюю, це так цікаво. Дякую. Я абсолютно нічого не знаю про умовний "схід", всі мої знання і складаються на такому масовому продукті. Тому дуже важливо щоб про певну культуру говорив носій цієї культури.
@dmytro_brechko
@dmytro_brechko 2 месяца назад
Дякую за цей випуск деколонізаторок. Звісно, в дитинстві я не бачив всієї цієї мішанки культур в мультфільмі Аладдін, а реагував лише на яскраву картинку і карколомний сюжет, як власне у більшости мультфільмів Disney. Це був і залишається мій улюблений анімаційний фільм студії Діснея. Ви підштовхнули передивитися Аладдіна, щоб оцінити його з іншого ракурсу. Дякую ще раз за роботу, продовжуйте радувати новими подкастами!
@olena_0
@olena_0 2 месяца назад
Ого. Кожного разу думаю, що цікавіше вже не може бути. І кожного разу ви доводите зворотнє. Дуже дякую за Вашу роботу. Звісно, в дитинстві я не звертала уваги на неточності культурні. Я б їх і зараз не помітила. Але це важлива і дуже цікава тема! Тому дякую за створення подібного контенту, щоб не прийшлось самотужки дивитись всі енциклопедії))
@innalev6639
@innalev6639 2 месяца назад
Дякую, що ви додали кадри з мультику. Бо я вже погано його памʼятаю і спочатку тільки слухала цей епізод, але на останніх хвилинах глянула, а там все показано)) пішла передивлятись знову)))
@ОльгаПоходун-х4з
@ОльгаПоходун-х4з Месяц назад
дуже цікаво придумали розбирати діснеєвські мультики) це те, на чому виріс, що малювало наше бачення світу, і дуже цікаво зараз слухати ваші думки про різні нюанси
@yanaplachynda6311
@yanaplachynda6311 2 месяца назад
дуже дуже дякую за цей випуск! Аладдін - це один з топ-3 моїх мультиків дитинства (ще Русалонька і Король Лев). тоді, у свої 5-6 я взагалі не роздуплялася про культурні нюанси, тож зараз отримала невимовне задоволення від вашої розмови! чекатиму наступних випусків)
@Vvplginsignimportance
@Vvplginsignimportance 2 месяца назад
дуже класно, дякую! як людина, яка живе в Туреччині, якраз бачу так сильно, як спрощують або не знають або стереотипізують схід. Та й я така ж була.
@sensozbirnia
@sensozbirnia Месяц назад
Не дивилась Алладіна в дитинстві, бо мульт здавався тупим і відштовхував цим. Я не вникала в символізм і, звісно, нічого не пам'ятаю, втім, ваша розмова дуже цікава зараз, у дорослому віці. Дякую, дівчата❤❤!❤❤❤❤❤❤❤
@barabubka
@barabubka 2 месяца назад
я не замислювалась про ці речі ні в дитинстві, ні навіть коли дісней дропнув останній фільм - мені ця історія дуже подобалась завжди і я її дивилась із задоволенням але я замислювалась про те, як західні кінематографісти і розповідачі могли б представити фул-історію про нас, і ніколи нічого доброго в моїй голові з цього не виходило😁 дякую за розповідь, було дуже цікаво)
@lada4042
@lada4042 2 месяца назад
В дитинстві мене нічого не насторожувало) А слухаючи вас подумала, може такий салат образів, вбрання, архітектури було зроблену не з ціллю принизити, а навпаки, щоб будяка дитина з східних країн могла легко уявити себе частиною історії, бо бачить щось знайоме саме для неї.
@nikakalynchuk74
@nikakalynchuk74 2 месяца назад
Дякую !! Неймовірний випуск, дуже цікаві роздуми. Щодо власного досвіду дивилась Аладіна від і до лише в років 17 коли вирішила наздогнати пропущене. Але весь час думала що це про Індію 🫣😁
@juliyavodolaska
@juliyavodolaska 2 месяца назад
Дівчата, браво! Дуже цікаво було вас слухати! Ви зробили гарну роботу
@TaniaLuhosh-bn7zi
@TaniaLuhosh-bn7zi 2 месяца назад
Дякую вам за роботу! Це дуже цінний контент ❤
@НПРКЛД
@НПРКЛД 2 месяца назад
Якраз була за обміном у США, коли «Аладдін» тільки нещодавно вийшов і був дуже популярним. Ви стільки всього там побачили! А я тоді звернула увагу не на змішування культурних стереотипів в одну купу, а на те, наскільки він був американізований. Я їх спитала, для чого це, чому не можна подати культуру Сходу у чистому вигляді, без оцього всього. Вони взагалі не зрозуміли, про що я. Почали мені розповідати, буцімто це для дітей, для розваги і так далі. Це взагалі характерно для Штатів - вони не сприймають і не розуміють чужих культур, хоча їхня власна є міксом культур різних народів. Тому вони й не показують вдалі іноземні фільми, а перезнімають їх для себе.
@egor12344
@egor12344 2 месяца назад
Як би вони не сприймали і не розуміли чужих культур то цього мульта просто б не було. От де де не спримають чужих культур так це якраз на сході.
@ЛюбовьКорниевская-ы1ж
А як вони можуть розуміти, якщо не мають ні власних традицій, ні багатовікової культури, ні доблесної історії. Америка-велика площадка для заробляння грошей, маркетинг-інситут
@egor12344
@egor12344 26 дней назад
@@ЛюбовьКорниевская-ы1ж Шо значить не мають історії? По твоєму вони там повилуплялися як курчата в інкубаторі? Як ти це собі уявляєш, типу ми такі усі стародавні, спокнвічні, а вони взялись ні звідки, країна луньтіків.
@irynap1608
@irynap1608 2 месяца назад
Дякую за подкаст! Доречі, Тадж Махал знаходиться в Агрі. Можливо тому Аграба. Think about it 😊
@shatelei
@shatelei 2 месяца назад
є й маленьке містечко Аграба в Індії. його видно на гуглмепс). але так, думаю, що мультяшна Аграба на честь Агри)
@Marsilana
@Marsilana 2 месяца назад
Дівчата, дякую за розмову. Насолода для розуму, вух і очей!
@ЗлатославаНовицька
@ЗлатославаНовицька 2 месяца назад
Щоб продовжити тему орієнталізму раджу глянути мультфільм "Салладін". Якщо що, то це про період Хрестових походів на Близькому Сході. І виробництво Катару та Малазії. Тобто це погляд "з того боку" і більш конкретне в сенсі єдності місця й часу... А щодо Діснея, то мене кошмарило викривлення грецьких міфів в "Геркулерсі", оце особливо запам'яталося. Хоча саме в мультиках, де головні герої чоловіки, творці робили цікавих жінок-персонажів (це і Мег з того ж "Геркулеса", і Кіда з "Атлантиди", і капітан Амелія з "Планети скарбів"). А щодо орієнталізму за Саїдом, то в уявленні вестернів навіть тут не обійшлося без московського сліду. Бо балети на східні теми від антрепризи Дягілєва в Парижі справили свого часу колосальний вплив на візуалку всього Голівуду щодо зображення сходу
@galkamiroshnik5619
@galkamiroshnik5619 2 месяца назад
оо, "Геркулес" - суцільна лють . Знущання. Це як "Марвел" і скандинавська міфологія.
@Lina-yz3jv
@Lina-yz3jv 2 месяца назад
​​@@galkamiroshnik5619, я Геркуес дивилась після того як я разів 100 перечитала книжку з грецькими міфами і мене дико бісила те як творці намішали римські і грецькі імена героїв, його історію життя причини його подвигів, як на мене там іде більше знецінення його шляху до отримання своєї божественної суті, і мені шкода Аїда. Якщо брати Марвел то більш за все мені сподобався Локі, тому що Том Хіддлстоун то любов, хоча там і від скандинавської міфології кіт наплакав.
@nunamars
@nunamars 2 месяца назад
Дякую❤❤❤ неймовірний подкаст🤩
@lisavysochin7639
@lisavysochin7639 2 месяца назад
Дякую за цікаву розмову! Ви чудові!
@ivanshvets9848
@ivanshvets9848 2 месяца назад
Я в дитинстві чітко пам'ятав що казка Аладін і мульт Аладін майже різні історії, як і про русалоньку. Просто батьки читали мені казки окрім мультів. Розумів що то просто Голівуд. І чомусь зараз згадався мульт студії Ґіблі "Відьмина доставка Кікі" де країна ніяк не позначена, але Міядзакі намішав свого бачення Європи. І як європейці також ірончіно ставились до зображення європейців з величезними очима в Аніме. Ці розмови мало що деколонізують. Очевдно що це спрощена призма стереотипного суспільного бачення. В мульті саме американського голівудського початку 90х.
@ІринаМілошевська
@ІринаМілошевська 2 месяца назад
Ну так, за основу обговорення взяли продукт, який бачили абсолютно всі. Середньостатистичний європеєць уявляє собі арабський схід так, як він змальований у мульті. Мало хто читав Казки тисячі й однієї ночі. Я читала. Ви. І?
@dyka_olenka
@dyka_olenka 2 месяца назад
​@@ІринаМілошевськая теж читала
@СофіяЄвсеєва
@СофіяЄвсеєва 15 дней назад
Як ніякого спрощення не бачила в дитинстві так і не бачу зараз. На мою думку треба відчипитися від мультфільмів 90х років, на той час це був фурор, хай таким і залишається. З дитинства памʼятаю що для мене аграба це була реально вигадана країна де може бути все. Дивлячись на фламінго в палаці розуміла що це якась розкіш, на мавпочку що це бешкетність, на тигра що це якась сила і різкість. Бо дитина саме так і сприймає це все не занурюючись в науковий світ, де помідор це не овоч а ягода, типу не будьте дурними. З приводу Жасмін, для мене це була перша крашиха розумна з характером,вольова ( що доречі асоціюється з твариною тигр) яка бореться за себе і я ніколи не асоціювала її з сексуальним образом і не асоціюю, з приводу яблука і сексу це взагалі щось висмоктане з пальця,але погоджуюсь з паралеллю про знання, та в дитинстві тобі на це байдуже! Ти сприймаєш цю історію як казку про злодюжку з добрим серцем і вольову принцесу, ВСЕ. І можу сказати що я не виросла людиною яка мислить стереотипно, навпаки люблю і досліджую різні культури і нації, являюсь феміністкою і це все при тому що дитинство провела на мультах діснею, тож перед тим як кенселити дитячий мультфільм може треба спитати що про цей витвір думають діти? (Маю надію що в своїй розповіді нікого не образила, а просто висловила своє нерозуміння чому зараз масово хейтять діснеївські мульти) 🫶🏻
@ОльгаМаркова-ж8л
@ОльгаМаркова-ж8л 2 месяца назад
Маріам так приємно висловлюється 🧡
@galkamiroshnik5619
@galkamiroshnik5619 2 месяца назад
Цікаво, але забагато неточностей. Греція і "яблуко спокуси" - дивна асоціація. А сад Гесперид? сам сад був весільним подарунком, тому і дарує. Подвиги Геракла. все таке...Перемудрували. Чомусь не згадали, що сам джин - персонаж арабської міфології, і згадки про них є в ісламі. І килим (килимарство) - це не зовсім про Індію, але ждуже - про арабський світ. Тіара (прикраса Жасмін) - теж не з арабського світу. Як і, власне. "принцеса" як цінність. Ще й одна. Ще й без півдесятка мачух і інших прицесс. Не східний тип сім'ї. Не любила цей мультик, він - найменш атмосферний з усіх. Підсвідомо відчувала присмак шапіто. І цікавилась міфологією.
@ТамараНовікова-п2ы
@ТамараНовікова-п2ы 2 месяца назад
Цікаво, чому саме в яблука така репутація? Ну тобто наскільки я пам'ятаю - в книзі Буття не говориться про те яким саме був плід з дерева пізнання добра і зла. Але кожен знає, що це було яблуко. Хто першим показав заборонений плід як яблуко?)
@АнастасіяГошовська
Погодуюсь з усім, крім того що старі принцеси безхарактерні або нічого не змінють. Мати добрий характер не означає його не мати. Попелюшка та Білосніжка буквально майже все життя живуть під гнітом аб'юзивних мачух і у них, на відміну від Жасмін, немає ресурсів для втечі, плюс вони технічно живуть в домі своїх батьків і їм може бути морально важко втекти. Білосніжка гралась і сварилась з гномами, вимагала до себе поваги, а готувала і прибирала вона як плата за житло (треба ще враховувати що мульт вийшов в часи Великої Депресії і людям не було цікаво дивитись на багату принцесу яка нічого не робить, вони бачили себе у знедоленій, але старанній дівчині). Попелюшка часто прирікалась з сестрами чи мачухою і завжди оберігала тварин бо вона дуже емпатійна. На бал вона пішла не через принца, а щоб відпочити від роботи, а принц це просто бонус. Аврора не така багата на цікавий характер, але вона його має, тут проблема в тому що її мало в самому мульті. Перші два принци реально без характеру, хоча Філіп його уже має, розвиток. Жасмін, тим не менш, шикарна персонажка і я обожнюю її бажання побачити світ, це в принципі була тема усіх принцес 90-их. Сам мультфільм я вважаю доволі прохідним, але Жасмін, Алладін та Джин це єдине що його рятує для мене. Це було моє перше вікно у світ арабських культур і мене навіть в дитинстві смущали їхні дизайни бо я любила читати енциклопедії і там чітко було написано що люди близького сходу носять закритий тонкий одяг аби прикритись від сонця і я така ???
@linataranenko9541
@linataranenko9541 29 дней назад
Абсолютно погоджуюся про перших принцес! Мені ще не подобається, коли про Аріель кажуть, що вона все покинула «заради мужика», хоча вона із самому початку фільму тягнулася до світу людей, збирала їхні речі й загалом хотіла більше дізнатися про них - і все це до зустрічі з Еріком.
@ach_anastasia
@ach_anastasia Месяц назад
В дитинстві думала, що я дурко, бо ніяк не могла зрозуміти, в якій країні відбуваються події...😅 Алладін зародив в мені комплекси🥲
@di4423
@di4423 2 месяца назад
Дуже цікавий випуск!
@ПахолокГанна
@ПахолокГанна 2 месяца назад
Давно не памʼятаю такого детального розбору мультика. Це вищий пілотаж фактчекінгу, за який вам низький уклін 🙏 Як і більшість людей світу просто любила цей мульт. От лише питання-у китайської культури та історії ж теж супер цікава та насичена візуалка. Чому не піти у оригінал і не вирощувати у дитячій аудиторії невігластво? Але то вже не до авторок випуску 😊
@Womankatia
@Womankatia Месяц назад
Я памʼятаю, що мене найбільше в дитинстві дивував костюм Жасмін. Я вважала, що він сильно відвертий для арабської країни. Але списувала все на фантазію авторів. Авжеж дисонанс був: це Індія чи якась арабська країна. Але Аладін все ж подобався. Мабуть тому що це був той романтичний герой для принцеси у якого був гарно прописаний характер. Що стосується того, коли він зʼявляється у образі принцу… Я виключно була задоволена, що він гарно і урочисто одягнувся, а не як принц Ерік, що на кораблі, що в палаці ходив розхристаний. Загалом питань до того що робив джин нема - це магія й він міг там намішати усього, щоб показати, який принц класний і має багато статків. З папугою теж саме - він такий розумний і говіркий бо є продуктом магії Джафара. Тому перед султаном він і виглядає більш дурним, як і повинен виглядати не зачарований птах. Все інше авжеж у мене в дитинстві викликало дисонанс, але не такий сильний, бо на той час в мене не було такого знання. Хоча із-за усяких індійських фільмів і наприклад тої ж «королька - співочої пташки» я розуміла, що якось це інші країни та культури, а в Аладіні вони поєднанні. А випуск послухала з великим задоволенням! Дякую 💛
@space_pumpking
@space_pumpking 2 месяца назад
Дуже цікаве відео!! Дякую вам ❤❤
@yuliaukrainian8493
@yuliaukrainian8493 2 месяца назад
Дякую, дівчата. Піду передивлюся мультик чи шо😊
@altynai_13
@altynai_13 2 месяца назад
Ні, це про інше яблуко " найгарнішій" за яке сперечалися Афродіта, Афіна та Гера
@rodion_ksm
@rodion_ksm 2 месяца назад
З нетерпінням чекаю огляду на однойменну п'єсу 'Восток' Леся Подеревянського Там, наприклад, замість яблука, Аладін дає зульфії халву. Я спочатку подумав що то метафора на хвороби що передаються статевим шляхом, проте цьому протирічить фраза 'халва яхши', позитивно описуючи її... Не знаю, цікаво послухати шо ви думаєте)
@AndruPavlov
@AndruPavlov 2 месяца назад
Яб ще додав про джина - дуже сучасний персонаж, усі безкінечні його перетворення(магія), часто, мають атрибути західного світу, одяг, теми жартів... І при цьому вій найсильніший персонаж цієї історії ну і далі, просто, порівняйте його наприклад з західною зброєю яка потрапила в руки Джафара (східний персонад)...😅 Загалом такі коктейлі кільтур дуже сприяють створенню шалених теорій, далі можно поговорити про "Зоотрополіс".
@ukrkomentar
@ukrkomentar Месяц назад
Супер розбір ❤ Теж коли чую wingman згадую "Як я зустрів вашу маму"
@ОлександрПавленко-и9б
Щиро дякую,з мене вподобайка і комент.
@МаринаД-е6к
@МаринаД-е6к 2 месяца назад
Ви говорите про важливі, цікаві речі, але мені чомусь так захотілося передивитися скетч SNL про Аладдіна з Адамом Драйвером.
@vinnievi3452
@vinnievi3452 2 месяца назад
я завжди обожнювала мавп, тому для мене беззаперечним фаворитом мультфільму був Абу ♡ і Джин мені подобався, а от інші персонажі більше сприймались як допоміжні у пригодах Абу і Джина
@oneshotonehit6731
@oneshotonehit6731 2 месяца назад
<a href="#" class="seekto" data-time="2788">46:28</a> - символізм сцени з яблуком полягає лише в тому, що це відсилка до їхньої першої зустрічі. Аладін підсвідомо хоче, щоб під пишними шатами принца Жасмін упізнала його, бідного парубка, з яким разом тікала від варти і який подарував їй вид на палац і яблуко.
@yurii475
@yurii475 2 месяца назад
Дякую! Цікаво і цінно!
@olhadomaratska9243
@olhadomaratska9243 2 месяца назад
Перепрошую, але те, що для танцю живота (а коректніше сказати "ракс шаркі") потрібен животик, це також стереотип 🙂 Якщо взяти представниць Золотої Ери східного танцю, переважна більшість - стрункі
@non_binary_deus
@non_binary_deus 2 месяца назад
Дякую вам за ваші відео 💚 я трошки дивився лише мультсеріал Алладін, звісно ж рос мовою по ТБ було ( але це цікаво скільки там всього намішано...
@ВікаЮрченко-м4х
@ВікаЮрченко-м4х 2 месяца назад
Такі класні спікерки❤
@MrMelnickforever
@MrMelnickforever 2 месяца назад
Дякую!
@vadymdykynshtein2896
@vadymdykynshtein2896 2 месяца назад
Про продажі це не стереотип, а щира правда, щонайменше для іновірців
@maksymmozok6282
@maksymmozok6282 2 месяца назад
Тобто асоціації про яблуко Венери не виникло?
@ІгорЛисенко-ж9н
@ІгорЛисенко-ж9н 6 дней назад
Ви здається казали що мульт починається з історії про лампу. Увесь мульт це історія щоб впарити лампу. Це і пояснює нелогічності і змішення култур. Коли незнайомець розповідає в одній історії усе що знає.
@mykolka89
@mykolka89 2 месяца назад
Як на мене, то Аграба більш співзвучне не з Багдадом, а із містом Агра де знаходиться Тадж-Махал.
@thenashbridges
@thenashbridges 2 месяца назад
до речі, на Комубук якраз йде збір на видання Орієнталізму
@ukrkomentar
@ukrkomentar Месяц назад
Це мені нагадало один рілз - "every Hollywood movie when they arrive in Middle East" - це прямо все відео в одній хвилині 😅
@angstein
@angstein Месяц назад
А ви помітили як Джафар і Шрам з «Королев Лев» схожі 🙈
@Byl6ka
@Byl6ka Месяц назад
Ох, я бачу ви хочете убити всю стару мультиплікацію 😂
@Zhovtyi_chobit
@Zhovtyi_chobit 2 месяца назад
Екзотичні персонажки в мультиках Атлантида та Ельдорадо, так само роздягнені, і відверто сексуалізовані
@SlyOleksa
@SlyOleksa 2 месяца назад
Ще Таж Махал - це не палац для життя, а мавзолей.
@shatelei
@shatelei 2 месяца назад
насправді майже всі палаци в індії виглядають саме так) і майже всі мавзолеї (так, тадж не єдиний мавзолей з такою архітектурою). і більшість мечетей)))
@SlyOleksa
@SlyOleksa 2 месяца назад
@@shatelei Не зовсім згоден, багато палаців в Індії, особливо до 19 сторіччя не схожі на Таж-Махал. Але так, такий стиль архітектури зустрічається і в звичайних палацах (які не настільки відомі, як Таж Махал).
@svittiliana
@svittiliana 2 месяца назад
У мене Аладін від Діснея асоціюється з тим, як мені в дитинстві розповідали казки. Я вже другу годину не можу заснути, а бабусі потрібно розповідати казку. Слава Аллаху, що там ще прибульців не було...
@ОксанаЗапольська-ц9к
У Діснея немає мультику про Польщу чи поляків, так само як і про Україну чи українців. А якби були такі роботи, впевнена - то був би жах. Наразі здається для Діснея нас просто не існує. Навіть про рашиську імперію в них є «Анастасія». (Може ми і для американців щось типу «одін народ») «Аладін» набір американських стереотипів про «варварський схід». А нас взагалі в них не існує, не існує ні образу ні стериотипу. Стереотипне уявлення - то звісно не приємнє і не зовсім правдиве і не взагалі не актуальне. Але щось. Парадокс що саме ті хто хоче нас знищити - єдині з іноземців хто робив етнографічні роботи про українців.
@b--baka
@b--baka 2 месяца назад
Наявність екзотичних тварин може бути демонстрацією заможності адже транспортування та покупка їх багато коштувала ібуло предметом розкоші
@НаталяП-м5ц
@НаталяП-м5ц 2 месяца назад
Коли стоїть завдання: закохатися за 3 дні, це означає, що людина акумулює всі свої сили ,почуття, починає усвідомлено ставитися до всіх можливих варіантів для майбутнього кохання. На мою думку…
@oks6969
@oks6969 2 месяца назад
Дуже гезгодна з паннами в кадрі. Напочатку було ок про мтереативний акцень комічний чи слова пісні, тут немає спорів і самі дісней міняли слова доречі щоб не було образи. Але про оьрази персонажів, малювку, костюми це все зацве тому що персонажика так не працює. Ч сама працюю в цій галузі і розумію чк складно створити цнікальнго персонажа. Найголовніше правило: взяти силует і якшо перс вшадуються тільки по чороному силуету то це ок. Саме тому і талії і попи і носи і шиї такі і тим паче зачіски. А сестра Ліло із ліло і стич злвсім інакша доречі. А сприводу косьюмів. Ну в Грі пристолів костбмер надихалася китайськими платтями ддя дам Королівської гавані, і це там дуже видно, ці форми і довгі рукави. Щов цьому поганого? Це еклектика
@Kamilia-qs1xd
@Kamilia-qs1xd 2 месяца назад
Вибачте, але Афганiстан i Iрак це не одне й те саме (Iрак це арабська краïна)
@ЮляТкаченко-и5м
@ЮляТкаченко-и5м 2 месяца назад
Стосовно яблука, мені здается, що це "яблоко разбрату".
@ndwind
@ndwind 2 месяца назад
<a href="#" class="seekto" data-time="2820">47:00</a> до чого тут Едем, якщо це Греція. чому не Суд Паріса?
@NataliiaAllora
@NataliiaAllora 2 месяца назад
Коли пролунала фраза "Можливо не закладався сюди такий зміст " це те, про що я думала весь випуск. Можливо автори і мультиплікатори робили те,що буде гарно для картинки,міксували все східне, не щоб образити чи підкріпити стереотипи, а просто щоб виглядало візуально гарно,було трохи гротескно і з простим гумором,який би був зрозумілий дітям, а не розумним цьоцям
@anastasiabudan5933
@anastasiabudan5933 2 месяца назад
Я думаю у тому-то і прикол що з упідпорядкованою культурою так можна: робити з неї гротеск і жарти, як добрий білий хазяїн побавитися з чимось прикольним і архаїчним. Без злого умислу, для простого гумору...
@OwlShe
@OwlShe 2 месяца назад
В підсумку відео , дівчата гарно сказали. Так як нам не подобається, коли спростовують і перекручують нашу культуру (як рашка наприклад при срср спростила нашу культуру до шараварщини, а світ і досі говорить «ну расєя і Україна то ж одно і то же»), так і іншим культурам може не подобатись що їх культуру перемішали з іншими. Ті ж буддисти йоги в світі, де всі говорять про Аллаха. Цей мультик гарний. Але вже ж він є відображенням погляду заходу на схід.. серія рос мульту про богатирів також веселий і красивий, але все ж там показані руські (від слова Русь) люди як балалайочники з ведмедями і в кокошниках, хоча це (богатирі і Русь) наша культура . І мене це тригерить, бо діти асоціюють з дитинства київську Русь з російською культурою. Так і дивлячись того ж Алладіна, діти асоціюють східні країни з якимось одним салатом Олівʼє , де різні культури і релігії поєднані в щось одне. Це може тригерить представників тих самих культур. Готуючи щось красиве для дітей , треба думати і про зміст картинки, щоб діти могли не просто бачити красиві хороводи, але й вчити іншу культуру, або ж асоціювати себе , як представника зображеної культури, і пишатись , що «ось це ж про нас!». Для дітей - мультики це перші енциклопедії .. і задача дорослих робити їх не лише цікавими, гарними, веселими, але й культурно правдивими .
@MarianaSuchok
@MarianaSuchok 2 месяца назад
Дуже важко в майбутньому вирости в розумну цьоцю, якщо ти з дитинства пакуєшся не значеннями і смислами, а гарними картинками.
@NataliiaAllora
@NataliiaAllora 2 месяца назад
@@MarianaSuchok хочеться написати ну от повиростали ж, он скільки, але думаю зараз напишуть, шо це ж скільки зусиль треба було. Не знаю, все ще маю думку, що вплив цього мульта на сприйняття східного трохи (або не трохи) переоцінили
@ОльгаМалиновська-л6е
​@@NataliiaAllora не думаю що тут говорилося саме про вплив на сприйняття, швидше це такий собі мірильник сприйняття європейцями сходу, але суспільна дійсність така цікава штука - ми всі її створюємо але таа само всі і живемо під її впливом
@egor12344
@egor12344 2 месяца назад
як би який небуть болівуд знімав щось подібне про захід то навряд чи вони б там розбиралися в тонкощях культур народів європи, так само напхали б яскравих образів аби лише продати продукт як умога ширшій аудиторії і все
@Ю_Лія
@Ю_Лія 2 месяца назад
Мені Джафар нагадав Роспутіна😅 напевно це чаклунській вайб
@oleksandrs6883
@oleksandrs6883 2 месяца назад
Цікова аби проаналізувати серіал від марвел «Міс Марвел». Він про пакистанську дівчину,іі батьківщину та час суспільної кризи. Чи пішов зараз далі голівуд в питанні осмислення Сходу?
@alexandratiktiner3526
@alexandratiktiner3526 2 месяца назад
Стереотип "все араби - террористи" їде не з мультиків, а з кількості терактов, до яких причетні араби (так, знаю, що все не так просто, але я зараз не про це)
@Khvylovy
@Khvylovy 2 месяца назад
Блін, я тепер не зможу дивитись на Аладдін, як на дитячий мультфільм
@НаталіяПопрієнко
@НаталіяПопрієнко 2 месяца назад
Дівчатка, вас ввели в оману стереотипу щодо яблука і гріхопадіння (я розумію, що це майже загальна думка але) , якщо ви прочитаєте перші розділи книги Буття, то побачите, що плід пізнання добра і зла не означений як якийсь певний плід, знайомий нам усім, і далі гріхопадіння це не секс, а непослух і недовіра Богові, що Він щось приховав від Адама і Еви. Статеві стосунки між чоловіком і жінкою були закладені початково, інакше, якби відбулося "плодіться і розмножуйтеся і наповнюйте землю"? Інститут сім'ї започатковано самим Господом. Ви так пильно розглядаєте чиїсь узагальнення, але треба час від часу переглядати і свої, можливо вони когось ображають або дратують. Тож, перегляньте і те, до чого ви так звикли і чому вас вчать або вчили великі люди. Чесність понад усе?
@OleksiiTheAngry
@OleksiiTheAngry 28 дней назад
Складно, якщо не не можливо зробити мультик для дітей про конкретну країну (конкретну подію), дотримавшись усіх деталей і нічого не перекрутивши (скандинавська архітектура, німецька мова з французьким акцентом у Польщі). Щоб це було а) не нудно для дітей - цільової аудиторії, б) не викликало критики в дорослих.
@VaDymK0
@VaDymK0 2 месяца назад
❤️❤️❤️
@АннаШелф
@АннаШелф 2 месяца назад
Багдад це Ірак, до чого тут Афганістан?
@СвятославЛукьяненко-х8т
Я не дивився Аладіна
@egor12344
@egor12344 2 месяца назад
то багдад тепер в афганістані, чи яшось не поняв
@natashaodynets656
@natashaodynets656 Месяц назад
А де Аладдін взагалі плавати навчився?😂
@ivga3460
@ivga3460 2 месяца назад
Багдад столиця Іраку
@OleksiiTheAngry
@OleksiiTheAngry 28 дней назад
Щодо фрази "всі араби - терористи": звісно, що не всі. Але після жахливих подій 7 жовтня 2023 в Ізраїлі я не пам'ятаю жодного араба (одного навіть!) чи арабської спільноти, яка б засудила звірства "борців за Палестину" 🤷🏻‍♂️ навпаки, "такий вільний від стереотипів" світ найгучніше мовчав, а подекуди казав "fight for freedom by any means necessary". Тобто, я розумію, до чого може призвести поширення, укорінення та примітивізація стереотипів (зведення до "тюрбан, ніс, верблюди, тероризм"), але як діяти, якщо воно і виглядає, і діє, і звучить, як 🦆? Може, варто ставитися відповідно і убезпечувати себе на рівні стереотипів "своє-чуже"? Не ліпити оцей конструкт "вони просто інші" + "давайте поважати інакшість", коли за "просто інші" криється світоглядна прірва між нами і ними?
@Anyanitas
@Anyanitas 2 месяца назад
Дякую за випуск, але бубласка, пофіксіть мікрофони
@marianna7589
@marianna7589 2 месяца назад
Цікаво скільки вам було років, коли ви дивилися і аналізували всі ці не сумісництва. Бо я його дивилась з дітьми 5, 7 та 8 років і вони були в захопленні від кольорів, видовища та перемоги добра над злом.
@margaritatkachuk4658
@margaritatkachuk4658 Месяц назад
Чесно кажучи, для мене все відео в стилі «до чого ж доїбаться», або «як висосати проблему з пальця». Я звісно погоджуюсь що до мультиків Діснея є питання, але те що робоять спікерки, то вже занадто. Я думаю якби виправити мультик до їх зауважень, то він би не отримав ні тої популярності і любові дітей яку він мав.
@ІраШугалєй
@ІраШугалєй 2 месяца назад
Це крінж, і прости світе, конспірологія, з сучасної оптики «аналізувати» мульт 30+ років назад створений😢
@zlobna_bulka
@zlobna_bulka 2 месяца назад
А який сенс аналізувати його не з сучасної оптики? І в чому ця оптика сучасна? Бо вона антиколоніальна? Антиколоніальний погляд це погано? Ми саме так дивимось на історію стосунків України і росії. Ви з цим не згодні? Не потрібно цього робити?
@Bantello
@Bantello 2 месяца назад
Крінж
@RobynUA25
@RobynUA25 2 месяца назад
мій улюблений мульт дитинства, Аладіну лайк. Сунете на святе, тому відосу дізлайк ;)
@Алена-я2в8я
@Алена-я2в8я 2 месяца назад
Мені здається,що Дорна мало хто слухає вже
@vladcident
@vladcident 2 месяца назад
Дякую!
Далее