Тёмный

Як місто впливає на нас? Архітектура і нейробіологія | Архітектурні дискусії | Антон Герасимович 

Дмитро Горбатюк
Подписаться 32 тыс.
Просмотров 7 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

26 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 98   
@yevhenbugaiets9777
@yevhenbugaiets9777 Год назад
Дякую за цей випуск. Ви зі спікером підняли цікаві та важливі теми, запрошуйте в свої випуски його частіше.
@maksimpkyjv
@maksimpkyjv Год назад
Насправді дуже інтригуюча тема Цілком погоджуюсь з паном архітектором у якого ви брали інтервʼю, насправді, природа це найважливіше що є у кожного міста
@TUEBIK
@TUEBIK Год назад
Гарне відео і важлива інформація! Окремою темою ще може бути освітлення в місті. За останні декілька років в наших містах старі ліхтарі замінили на LEDи холодного спектру. Не знаю того «генія» який наробив такої біди, але вважаю, що він заслуговує на довічне ув‘язнення в камері з такою підсвіткою. Зараз живу на 3му поверсі і вікна виходять на вулицю, яка інтенсивно підсвічується ледівськими ліхтарями, звичайні ролети ситуацію не рятують, вночі в кімнаті постійно світло наче ранок, через це безсоння і хронічна втома. Тому період блєкауту прям в радість був, хоч поспати можна було нормально)
@maksimpkyjv
@maksimpkyjv Год назад
Проблема не в лед лампах, які всього лише є в десятки разів ергономічнішими, а в кольорі. Насправді це не так і важко змінити, просто підфарбувавши скло на таких ліхтарях
@antongerasymovich4876
@antongerasymovich4876 Год назад
Є таке. Я зараз всім клієнтам, пов’язаним з інтер’єрами пропоную закласти сценарій «вечірнього освітлення» по всім кімнатам і навіть су, щоб циркадні ритми не збивати
@olhari9371
@olhari9371 Год назад
Погоджуюсь, дуже впала в око заміна освітлення в Маріїнському парку, ще до вторгнення, з теплого на холодне. Одразу відчулось, що щось не те.
@sirjohnplaton2085
@sirjohnplaton2085 Год назад
дякую за легкий екскурс у архітектуру з цих надважливих точок зору. Дмитре, так тримати!
@sergtsch87
@sergtsch87 Год назад
Дякую за вашу цікаву та корисну розмову. Дізнався деякі нові речі для себе
@MrNykalis
@MrNykalis Год назад
Прекрасне, повчальне та цікаве відео. Будь ласка, не зупиняється. Можливо ви зможете прищепити людям розуміння важливості міського середовища (особливо, відмову від жахливих спальних районів). Дякую автору
@ДенисКорнев-г1г
Це неймовірно, випадково наткнувся на ваше відео про Київ і досі в шоці як ваш контент досі не став популярним, будь ласочка продовжуйте!
@mariacharushina7653
@mariacharushina7653 Год назад
Це неймовірно цікаве відео!!! На одному диханні переглянула, окремий респект за 3Д графіку у кінці відео ❤Дійсно, хаотична забудова з недотриманням архітектурного стилю дешо виснажує мозок, від цього зочеться відпочити. Шумний та старий транспорт, депресивні брудні сталінки- все це, на мій погляд, значно псує потенціа Києва. Дякую за відео 🎉🎉🎉
@ФілімоноваАнастасія-е4ч
А що депресивного в сталінках? Якщо оцінити їх за критеріями данного відео, то і по кількості поверхів, і по симетрії, і по цікавим декорованим фасадам, і по зеленим дворам - вони якраз підпадають під визначення комфортної для людини архітектури.
@mariacharushina7653
@mariacharushina7653 Год назад
@@ФілімоноваАнастасія-е4ч це моє персональне враження, я оцінюю комфорт споглядання вулиці з власної точки зору. Я надаю перевагу невисоким будівлям, аби краще було видно небо та краще сприймати вулицю
@olesia3412
@olesia3412 Год назад
2 тисячі переглядів, як шкода, що такий контент так мало людей бачить, усхів в майбутньому вам ❤
@bilatroyanda
@bilatroyanda Год назад
Дуже цікаве видиво! Дякую! 🔥
@hannaandrusyk6222
@hannaandrusyk6222 Год назад
Відео прекрасне! Я веду гурток для дітей про історію Києва, але багато включаю «не історичних» тем, щоб не тільки про Кия, Щека та Хорива з дітьми говорити. Ми розбирали історію київського водогону і я пояснювала дітям звідки береться вода в квартирах та куди вона дівається. Як опалюються квартири, що таке дощова каналізація. Я намагалася на прикладах київських площ показати дітям, що таке громадський простір і як важливо робити грамотні пересадочні вузли. Мені дуже не вистачає отаких відео, тож рада, що знайшла вас на ютюбі :) мрію, щоб мої вихованці стали хорошими киянами і принесли користь місту. Я сама киянка в 5 поколінні. Мені сумно, що немає адекватного розвитку громадського транспорту
@sergtsch87
@sergtsch87 Год назад
Дякую Вам за вашу працю
@UkrainianLiterature
@UkrainianLiterature Год назад
Дуже приємно дізнатись, що є люди та дослідження про саме цю тему! Я вже так довго про це думаю - жила у семи країнах і можу підтвердити, що краще ніж зелені, 5-6 поверхові будинки та пішохідні та bike-friendly міста для мене найкращі…
@ТатьянаЛукоянова-р5е
@ТатьянаЛукоянова-р5е 11 месяцев назад
дуже гарний випуск,
@bogdanpogr
@bogdanpogr Год назад
Я думаю, погодяться більшість, що людям не подобається безконтрольна хаотична забудова Києва. Центральна частина міста повинна залишатися у одному старому стилі, а не як готель Хаят навпроти Софії. Питання до Кличко, який не опікується цим.
@Y_M_Y-wn6ci
@Y_M_Y-wn6ci Год назад
Вибачте, до чого тут Кличко, якщо ця хаотична забудова почалася 20 років тому. Якщо не раніше.
@bogdanpogr
@bogdanpogr Год назад
@@Y_M_Y-wn6ci погоджуюсь з Вами. Взагалі, плюндрування старої архітектури почалося ще після приходу совєтів. В основному, після Хрущова. А нова українська влада подовжила традиції більшовиків. Ймовірно, через будівельну мафію. Але це вже у минулому, що візьмеш з покійного Омельченко, який зіпсував Майдан і замість транспортної розв'язки чи парковок, загнав торговців у підземелля Метрограду. Треба працювати з тими, хто може на це вплинути зараз, а не бідкатися на попередників.
@Y_M_Y-wn6ci
@Y_M_Y-wn6ci Год назад
@@bogdanpogr На що Кличко може вплинути зараз? Вже все забудовано. До нього.
@bogdanpogr
@bogdanpogr Год назад
@@Y_M_Y-wn6ci не все. Багато старих будинкіа залишаються бути занедбаними, готель Ренесанс у центрі не відкрили, погорілий центральний гастроном так і завішений багато років, а постраждалий від шахеду будинок на Жилянській схоже не збираються відновлювати.
@Y_M_Y-wn6ci
@Y_M_Y-wn6ci Год назад
@@bogdanpogr мені подобається як ви звертаєте увагу на те, зо під час війни не має значення. Ідуть бойові дії. Гроші йдуть на ремонт інфраструктури, а не занедбаних старих будинків. У будинків є власники.
@Олексіййййй
@Олексіййййй Год назад
дякую вам за працю!❤
@AyumiLemura
@AyumiLemura Год назад
Я обожнюю Київ, живу тут з трьох років і ніколи не уявляла переїзду. Навіть коли почалася війна і загроза окупації. Що я люблю у Києві: - пагорби і узвози правого берегу, які дають мальовничий краєвид - багато дерев і парків, Дніпро з островками, які змінюють кольори кожного сезону. Перетинаю Дніпро по Північному мосту вже більше 30 років (живу на Троєщині) і завжди милуюся, до цієї краси неможливо звикнути! - різномаїття дозвілля для містян, навіть альпінізм та байдарки! компактне розташування майже всіх пам'яток, що можна обійти пішки за день - Київ - це духовний центр! старовинні монастирі і храми, з дуже охайними двориками (хто не був, дуже рекомендую відвідати Звіринецький монастир, це перлина, захована серед вулиць) - багато молоді на вулицях (такого у Європі немає), відкриті і щирі люди - мурали від всесвітньо-відомих митців - велике різномаїття кафешек, вулична їжа... треба зупинятися, бо може бути ще багато пунктів )) Що не люблю у Києві або хотілося б змінити: - занедбані пам'ятки ахітектури у центрі, на Подолі. Нестерпний біль - коли на очах повільно руйнуються будинки 19-го сторіччя. Як на мене, це перше, що треба виправляти, вкладати кошти, бо того не повернеш - великі сучасні багатоповерхові будинки посеред історичних вулиць, що стірчать, як персти і псують загальний вид - не вистачає смаку і освіти тим, хто доглядає і оновлює простори міста. Цю огидну зелену або синю фарбу, якою фарбують поручні, лавки і паркани у спальних районах, треба забути! Цей кислотний колір ні з чим не пасує! Такий совок, тьфу! Використовувати темно-сірий або коричневий колір, що буде пасувати з деревами навколо - ще одна спадщина совка - гарні прямокутні тротуари у спальних районах, які геть не зручні, щоб дістатися з точки А в точку Б. Ніхто не робить зайві 100 кроків, щоб ходити по них, а протоптують доріжки навпростець, що псує зелені зони і дає бруд. Робіть зручні доріжки, там де люди ходять, а не там, де запроектовано - паркування автівок на тротуарах! - рекламні борди, що закривають фасади. Треба щоб у пріоритеті була архітектура, а не реклама (та багато іншого, але треба зупинятись).
@frdzhv
@frdzhv Год назад
Максимально цікаво! До цієї теми реклмендую книгу «Архітектура щастя» Алена де Боттона. Одна з моїх фейворіт книг за все життя. Обов‘язково беріть в українському перекладі!)
@antongerasymovich4876
@antongerasymovich4876 Год назад
Так, класна книга, ще рекомендую «етику міста», там цікавий про акустику є пасаж
@abracadabra-y3q
@abracadabra-y3q Год назад
В Киеве очень нравятся парки: "Наталка", "Мариинский", "Феофания", "Победы", "Партизанской славы", "Киото", дендропарки. Действительно, прогулки в парках успокаивают. Хорошее видео, благодарю! Понравилось выделение ключевых моментов, терминов. Последовательность изложения информации, актуальность вопросов. Вообще по вопросам можно оценить ведущего, его осведомленность, подготовку. Ведущий - топ, как и гость на видео.
@kiton1890
@kiton1890 Год назад
Дякую!
@volhapaulava4059
@volhapaulava4059 Год назад
Дякую авторам канала за чудову ідею! Приваблює те, що намагаєтеся розмовляти про людину кріз її топос, її середовище) Хоча з богатьма висновками і не згодна (жити на рівні дерев не подобається, краще на землі; зубчасті форми Кракова взагалі не заважають тощо) Хотілось би почути ваші випуски не лише про Київ, але і про інші міста України, на приклад - про Одесу!!!
@AyumiLemura
@AyumiLemura Год назад
Дякую за відео! Дійсно, цікаво, чому ми обираємо місце у ресторані по краях, біля вікна, ніж у центрі. Я вважала, що незатишно сидіти на проході зі всіх боків, але може дійсно підсвідомо це питання безпеки, яка дає сигнал "комфортно/затишно".
@АняЛаптева-р9ч
@АняЛаптева-р9ч Год назад
Дякую за випуск, дуже цікаво. Щодо Києва мені подобаються старі квартали та парки і будинки біля них, нові концептуальні простори: кав'ярні, книгарні, коворкінги і не подобається, на жаль, багато чого: хаотична забудова, знецінення і захаращання пам'ятників архітектури, і тп
@loupgris4628
@loupgris4628 Год назад
Дуже, цікаво. Але мало. Давайте більше.
@olmytsyk2016
@olmytsyk2016 Год назад
Дякую Дмитре. Щойно зайшла на Ваш сайт. Дивно, та в травні 2022 року мені приснився сон - місто, яке треба побудувати після війни ( я жодним чином не відношуся до архітектури, навіть малювати не вмію) та місто гармонійне і повністю співпадає з 6 принципами нейробіології в архітектурі. В Київі не живу, але хочу. Що мені не подобається в Київі - дома радянського періоду ( ця сірість...бррр) і пробки на дорогах. Місто, яке мені наснилося дуже продумане, чисте, зелене, гармонійне, зручне для проживання, захищене від природніх і техногенних катастроф. я такого ніде не бачила. Це і є то, що подобається: зручність, комфорт і захист.
@vovaalien84
@vovaalien84 Год назад
Подобається візуалізаційна складова цього відео з цим світлокором, переходами, ілюстраційними матеріалами (особливо сподобалося, коли показали площі). Та й загалом тема дуже цікава. Особливо вона зайшла мені, бо я вчусь в медичному і люблю архітектуру
@tonchikb
@tonchikb Год назад
Після відео з реконструкцією середньовічного Києва глянула і це. Ваші проєкти надзвичайно цікаві! Я дуже сильно люблю Київ і стараюсь знайти щось гарне в кожному куточку міста, але радянські забудови вганяють в сум.Ще +- терпимо дивитись на будинки, де місцеві жителі самі стараються якось зробити охайними фасади, але більшість будинків занедбані і облізлі. Дуже люблю Поділ, там мені затишно, але страшно, шо забудовники добираються до історичних будівель. Сама живу на Оболоні і дуже подобається,що тут багато дерев, величезний парк Наталка і велика кільсть скверів, загалом дуже зелено виходить. З нетерпінням чекаю нових частин і нових проєктів. Бажаю Вам натхнення на їхню реалізацію!
@VeronikaBogush
@VeronikaBogush Год назад
Дуже подобається бульвар Тараса Шевченка, від в міру широкий і не занадто вузький, і зі схилу видно як вдалині починається новий схил. Також дуже подобається як переробили парк перед Скляним мостом, та і сам міст улюблене місце в Києві
@Serhii_v3.4
@Serhii_v3.4 Год назад
Уряаааа))) Нове відео) негайно приготувати чай, взяти смаколиків і насолоджуватись переглядом)
@_mikasssa_
@_mikasssa_ Год назад
Я сприймаю Київ радше як місце для навчання і роботи, тому жити б у ньому не хотіла, а оскільки зараз працюю віддалено, то майже і не заїжджаю туди. Якщо буваю, то лише щоб прогулятись історичним центром. Спальні райони для мене виглядають некомфортно, бо там вікна одних будинків дивляться у інші, поруч шумні проспекти, майже немає дерев. Там де я зараз живу і там де планую вікна виходять на лісництво і я вважаю це найкращим варіантом для себе.
@sherbina_alex
@sherbina_alex Год назад
Дякую за гарне та інформаційне відео! Бажаю розвитку каналу та українського ютубу в цілому! З приводу архітектури Києва - згоден з тим, що інформаційний шум реклами зашкалює. Ще не подобається, як тиснуть старі двори панельок. Звісно є дуже охайні, але багато не благополучних на вигляд з таким же ж контингентом. Було б добре мати централізовану програму благоустрою та реновації (бачив ролік про панелькі в колишньому ГДР - вони дуже охайні)
@annrais7687
@annrais7687 Год назад
Спасибо за интересное видео! Много уже написали конкретики про что нравится, не нравится, со многомим согласна. Добавлю про ощущения. Несмотря на то, город большой, в историческом центре особенно, ощущаешь себя спокойно, комфортно, как дома. Это нельзя объяснить зеленью или архитектурой, я считаю. Есть много в Европе прекрасных вроде бы городов, но этого ощущения комфорта нет.
@Kozak_Irina
@Kozak_Irina Год назад
🔥🔥🔥
@ІнгігердаКрапля
Люблю роздивлятися в Києві прибуткові будинки кінця XIX століття. Добре що їх досить багато збереглося. Але засмучує бачити як вицвітає фарбування, руйнуються фасади.
@ynokenty
@ynokenty Год назад
Класний матеріал, дуже цікаво - щось таке розумів, але ніколи повноцінно не дивився на архітектуру з такої точки зору, дякую ❤
@smugasta
@smugasta Год назад
Яку важливу тему ви підіймаєте. Не люблю великі міста якраз через дискомфорт проживання у них. Звичайно у Києві є і прекрасні місця - це старий Київ, з чудовою архітектурою, парками і площами. Зараз живу в Одесі і проживання в ній ще той головняк. Жахлива транспортна розв'язка, відсутність паркувальних місць і як результат усі тротуари запарковані, неймовірна кількість автотранспорту на маленьких вуличках, очі розбігаються від кількості усілякої реклами, місто справді занедбане, хто як хоче той так і будує, не рахуючись ні з ким. Комфорт проживання - це не тільки важливість природи, але й безпека вдень і вночі, зручна розв'язка та доступність усіх першочергових закладів як магазини, школи, садочки, лікарні тощо. Коли не треба їхати через півміста щоб зробити УЗД чи купити певні товари.
@smugasta
@smugasta Год назад
Тут здається був ще коментар 🤔 В принципі я тут нажалілася про накипіле але і більш детально це можна було і обговорити. Проблема громадського транспорту для більшості українських міст - це таки біль і тут справа не тільки в розв'язці, але до планування міста це вже не відноситься. Саме планування інколи дуже дивне, деякі установи і заклади розташовані так, що десять разів подумаєш чи справді тобі туди треба, або взагалі відсутні. Архітектурні рішення з будівництва нових будівель, благоустрій і облаштування (а часто необлаштування) всіляких громадських місць типу парків викликають питання щодо їх доцільності. Жаль, що зараз при благоустрої міст відштовхуються від усіляких лобі та протекторату, а не від реальних потреб міста та містян. Було б здорово взяти на озброєння приклад з благоустрою будинків Барселони
@SerhiiShkonda
@SerhiiShkonda Год назад
@dmytrokoropetskiy8990
@dmytrokoropetskiy8990 Год назад
Ура! Нове відео!!!
@olyan3177
@olyan3177 Год назад
В Києві мені подобаються парки такі як «Наталка» на Оболоні. Що хотілося б змінити в Києві : - культура сміття (закриті смітники, щоб тварини і птахи не мали туди доступу і не розносили сміття і хвороби) розділяти сміття, зробити це простою процедурою для людей - більше парків - розвиток міста в шир а не в висоту. Взагалі не люблю хмарочоси . Цікавий випуск, дякую
@andreyvasilenko3758
@andreyvasilenko3758 Год назад
дуже дякую. чиє ще такі ж ваші матеріали, щоб передивитись?
@mikp1995
@mikp1995 Год назад
не зрозуміло як наведені приклади пов'язані з нейробіологією. Адже це схоже на психологію. Втім цікаво.
@ОлександрГольдберг
1) що подобається - майдани, стара архітектура, пам'ятники, церкви 2) що не подобається - щільна житлова забудова, особливо, де є надтовисокі будинки. Востаннє був у Києві 3 роки тому, можливо якісь є зміни
@erzhiia
@erzhiia Год назад
психогеографія ще дуже цікава штука
@dekhtiaroleksandr1592
@dekhtiaroleksandr1592 8 месяцев назад
Я сам зі Львова , неодноразово був в Києві. Маю кілька притензій до архітектури нашої столиці . Хотілось би , аби радянську забудову якось оновили , або знесли по можливості бо їхній ресурс і так скоро закінчиться . Хотілось би бачити більше європейських кам'яничок в києві. По прикладу Варшави та Праги , які відбодували свої міста .
@razorx9966
@razorx9966 Год назад
О посередковано цю ж тему, але в дизайні інтер'єру підіймає датське поняття hygge. В нас продається книга "Хюґе" автора Мік Вікінг, яка на мою думку добре передає суть
@jacobusjacobson5597
@jacobusjacobson5597 Год назад
Подобається, що в місті багато зелені, багато старої цікавої архітектури, красиві краєвиди, є унікальний дух міста. Не подобається погана робота громадського транспорту, шумні вулиці, те, що часто не зручно користуватися містом як пішохід. Тобто не має пішохідних переходів, на світлофори не зручно переходити, мало скамійок, смітників, тротуари в жахливому стані і т.д.
@neliaishunina5513
@neliaishunina5513 Год назад
Привіт! Я корінна киянка. Мені дуже подобається історична частина міста. Мої місця сили: Старокиївська гора, Пейзажна алея, Андріївський узвіз та Поділ. Дуже не подобається стихійна забудова мого міста, кіоски, стихійні ринки, маршрутки та все, що захаращує вулиці. Хотілось би бачити Київ в оточенні природи, з великою кількістю парків, алей, реконструкцією історичних пам'яток, тощо.
@Natasha_tenko
@Natasha_tenko Год назад
Цікава тема! Тепер я розумію сому мені не подобається Київ. Чекаємо можливості повернутися в Херсон. Не знаю яким він буде, але він малий і затишний, без схилів. Вінниця прихистила нас після виїзду з Херсона. Супер місто.
@jasmineflower299
@jasmineflower299 6 месяцев назад
18:00 найкраще описує головну проблему міста - шумове забруднення. Розвантажте будь ласка місто від непотрібного транспорту (побудуйте обʼїзні дороги), так ви і шумове забруднення зменшите, і більше території під природні насадження звільните. Не знаю як зараз, але від оптичного навантаження кольорової реклами в жовтні 2021 року можна було вже за тиждень прогулянок містом заробити якийсь психологічний розлад. Сподобалась тоді вулиця Басейна - кожен будинок - архітектурна памʼятка, але на жаль в дуже поганому стані були. Найбільше налякали тоді нависаючі хащі-лабіринти електронних проводів по фасадах будинків, над дворами, кругом. Про індивідуальне оздоблення балконів я не згадуватиму, бо то, певно, якесь, не кожному зрозуміле мистецтво
@nikitalitvishenko5854
@nikitalitvishenko5854 Год назад
Для опитування. Живу в Києві з 2014. Претензій багато, всього навіть не згадаю одразу. По-перше -- мер диктатор та узурпатор, якого давно потрібно гнати під три чорти. Історична архітектура різних епох занедбана та знищується, місто віддано на поталу забудовникам, хаотична безсенсовна забудова без смаку та ураування архітектурного контектсу -- так званий девелопмент. Досі немає нормального генплану та вже і не сподіваюся, що колись буде. Нічого реально корисного для містян не було зроблено взагалі за роки правління Кличка. Все що робилося і робиться -- робиться лише заради піару самого Кличка та для показухи, практичної користі від всіх цих проєктів немає. Із всіх доріг, які начебто намагаються ремонтувати, реально потрібно було ремонтувати відсотків 20. Подивіться хоча б на Поділ. Зато там де більш-меньш асфальт ще нормальний він просто знімається і кладеться новий, зновуж таки заради показухи. Плиточка на тратуарах кладеться там де можна обійтися без неї, зато, на Хрещатику та Майдані вона розвалюється прямо під ногами. Хрест та Майдан -- взагалі моє улюблене. Це просто ганьба. Все обригано, обісцяно та обхаркано бомжами та бидлом, які постіно там зависають. І це самий центр, який постіно світиться у різних тік-токах, інстаграмах і т.д. і це бачить весь світ. Транспорт тупо не юзабельний. кількість маршруток переважає муніципальий транспорт, що є неправильним. Чекати в центрі автобус взимку в -10 20 хвилин, щоби все одно потім кудись пересідати -- геніально. І взагалі транспортра система відстала. Про єдиний проїзний і подібні речі навіть не буду розписувати -- це щось з області фантастики. Майже перестав користуватися наземним транспортом, бо просто немає сенсу, лише за виключною потребою, і то простіше пішки дійти або взяти самокат, ніж розібратися у всіх цих маршрутках. Вело інфраструткура теж робилася, робилася -- та недоробилася. Як і все інше -- лише для показухи і в основному лише в центрі. Добре хоч дозволили їздити по автобусним смугам. Метро де немає урн для сміття та туалеів -- це окрема тема, що стосується саме керівництва метрополітену. А ось те що за всі роки правління Кличка не було побудовано жодної станції -- загальносуспільна претензія. Поки що бачимо, що він може лише розповідати казки про метро на Виноградар, та робити імітацію бурхливої діяльності, щобі його друзі "девелопери" могли підіймати ціни на квадратні метри в своїх мурашниках, бо скоро ж біля метро жити будте! Про паркувальні місця писату не буду бо проблема занадто багатогранна і неоднозначна, заслуговує на окреме виділення. А ще цей Подільско-Воскресеньски міст. Бл*ть, розберіть вже його на метал, будь ласка, так від нього буде більше користі і хоч трохи грошей повернете. Коли по ньому запустять рух (сподіваюсь ще не скоро) -- на Подолі в районі Валів та Набережно-Лугової почнеться ад. Ледь не зубав згадати дренажні системи та "ливньовки". Звичайно забавно кожного літа в сезон злив буквально плавати вулицями свого міста -- розбавляє сіру беденність. Але якщо серйозно то це треш... Місто все одно люблю. Має особливу енергетику. Я тут не народився, але завжди відчувава що це моє рідне місто. Окремо хочется виділити багатогранність Києва, коли не покидаючі межі навть одного району можешь із жвавого великого міста опинитися у тиші та спокої деяких місцевостей, що не відрізнити від справжнього села, та як сказав гість випуску: "Вплетіння природи у міське середовище". З прикольного що приходить на ум -- місце на ВДНХ для активного спорту, зона паркуру, скейт паркт і т.д. Є, звичайо Багато проблем, багато питать. Але тішить те, що за останні 2-3 роки активно розвивається спільнота адекватних та завзятих містян на чолі з архітекторами, урбаністами та дизанерами, які бачать проблеми, задають питання та шукають відповіді. Тому що справді ивуть та користуються містом кожень день, а не їздять від Конча Заспи до міськради на крузаках приймаючи рішення в кабінетах та вбухуючи купу грошей на "найбільший прапор у країні", замість реально корисних речей. Риба гниє з голови. Наш "голова" вже давно зтух. Цікавий канал, цікаві теми. Дякую, продовжуте, будь ласка.
@maksimpkyjv
@maksimpkyjv Год назад
Дуже погоджуюсь з сучасною забудовою. Будівельне лоббі Києва нівечить місто не менше за монголів у 1240, навіть без підпалів. А за Кличка що сказати. Хоч не Льоня-Космос)) Та теж думаю, що час його вже давно минув
@hannaandrusyk6222
@hannaandrusyk6222 Год назад
Хороший коментар, особливо зачепило все що про громадський транспорт
@ДмитрийБурение-з9ч
Печи ще!!! =)
@uniquenull
@uniquenull Год назад
Треба попрацювати над архітектурою ВДНГ, а також зменшити кількість реклами на вулицях Києва (для деяких вулиць ввести дизайн код з шрифтами ти стилізацією) Це вже забагато 😂
@СашаЗавальний-о3щ
Впливає наприклад після кожного відвідування Харкова я повертаюся як вижатий лимон😢😢 в той час в Києві все навпаки
@ТаняКириченко-д3е
@ТаняКириченко-д3е 7 месяцев назад
В плані архітектури та урбаністики Київ, на жаль, мало за що можна хвалити. Огидні вивіски, нашестя МАФів, автомобілецентричність, висота забудови, відсутність велодоріжок та паркінгів. Місто в жахливому стані.
@שימושחוזר-יצירות
+1Прекрасне, повчальне та цікаве відео. Будь ласка, не зупиняється. Можливо ви зможете прищепити людям розуміння важливості міського середовища (особливо, відмову від жахливих спальних районів). Дякую автору
@ВіталійГула
@ВіталійГула Год назад
Коли не живеш в Києві, а просто іноді приїжджаєш, то важко сказати, що не подобається
@OlexandrUshakov
@OlexandrUshakov Год назад
Потрібно ввести плату за в'їзд в місто та окремо за в'їзд в центральну частину міста. Збільшити кількість та якість громадського транспорту. Зобов'язати забудовників будувати 2 паркомісця на 1 квартиру.
@maksimpkyjv
@maksimpkyjv Год назад
1. Безмежно кохаю свій рідний Київ, але це той випадок, коли раніше - місто було краще. 2. Оскільки знести усі одоробла які набудували нехтуючи усім середовищем та псуючи краєвиди і будь яку естетику навряд є можливим, хоча б припинити це. 2.1 Також для Києва неймовірно актуальним є зереження історичного середовища, історичної архітектури. 2.2 Посадити головного архітектора Києва на пляшку? Продажне лярво
@bogdanpogr
@bogdanpogr Год назад
Живу на поверсі вище дерев. Не відчуваю стресу і не страждаю від безсоння.
@gloriaarrowheadripper4899
@gloriaarrowheadripper4899 Год назад
В Івано-Франківську мені не подобається задум архітекторів залишати торгові центри на перших поверхах житлових будинків. Потрібно ввести плату за шумове навантаження на мешканців будинку, а також не подобається що поряд ставить Семенів з Дмитруком медичний заклад з такою вентиляційною системою, що три будинки готують судовий позов. Мабуть це проблеми не тільки в самих "архітекторах" таких "ігрових " комплексах, а й міській владі, яка знає про це і мовчить.
@max-moon
@max-moon Год назад
Інформація класна, але якість картинки трохи відштовхує. Неякісно зроблена корекція кольору та насиченості (усе сіре із зеленим відтінком); відеоряд відстає від звуку; жодної глибини різкості. Авторе, для вас уся хвала, але й прохання попрацювати з постпродакшеном. Щасти!
@nadia.makarenko.labiche
@nadia.makarenko.labiche Год назад
В Києві подобається паркові зони, стара архітектура до початку 20ст за якою дбають. Подобаються нові житлові забудови, з увагою до людських потреб та комфорту, виконані зі смаком. Не подобається перевантаженість доріг, відсутність паркомісць особливо в центрі, радянська забудова особливо після 60х років, примітивна, пласка, вона тільки паплюжити обличчя міста, строката реклама.
@mikp1995
@mikp1995 Год назад
у Києві є все щоб бути прекрасним містом. Але цього нестанеться ніколи. Почати можна зі зносу опудал які височать з порушенням висотності. Але на це треба щоб закони діяли. Потім поговорим
@lerakaminska7867
@lerakaminska7867 Год назад
Обожнюю Київ, а змінити тут хотілося б лише Кличка😂
@olga-drachuk
@olga-drachuk Год назад
була коли нас евакуювали з київської області. я все життя прожила в селищі і не змогла довго витримати в Києві. подорожувати по Києву так а жити я не витримаю. у нас більш менш тихо а там стільки машин і людей що я там довго не витримала. кожному своє
@МарянаКалмикова
У Києві подобається: інтер'єри закладів, сталінська забудова, затишні зелені дворики, метро (його вайб, алк ні в якому разі не кількість реклами); подобається, як деякі заклади (далеко не усі) прикрашають свої літні тераси; зручні нові тролейбуси, подобаються окреі місця та будівлі. Не подобається: мало пішохідних вулиць, автомобілі в пріоритеті, страшні старі автобуси, хаотична забудова, велика кількість реклами, нема доріжок для велосипедів, доріжки для пішоходів у жахливому стані, кондиціонери на фасадах, незаконні прибудови, різні заскленні балкони. нові висотні будинки вибиваються поміж інших, у дворах постіно стояти автомобілі, страшні дитячі майданчики
@UkrainianLiterature
@UkrainianLiterature Год назад
Київ - це просто жах як споплюжили - ви знаєте, що Києв вже після Чикаго по кількості хмарочосів - Осокорки, Позняки - це дуже неприємний, як на мене, район. Споплюжили старовинні Київ - не вистачає велодоріжок. Я би дуже хотіла аби ми зробили Київ - зелений, як аТайпей, адрхітекра як в Мюнхені (невисокі будівлі), велокцльтура - як в Амстердамі (між містами також), переробка сміття, як в Сеулі, музичний та культурний - як нью-йорк!
@Ximi_Kat
@Ximi_Kat Год назад
Подобаються пагорби біля Дніпра та їх простір, неподобаються житлові райони (лівий берег, та інші радянські житлові мікрорайони)
@bogdankarpus181
@bogdankarpus181 Год назад
1) Подобається. Парки і рекреаційні зони. Водойми. 2) Не подобається. Поганий транспорт, пішохідна недоступність. Щільна забудова житла, без урахування інфраструктури(школи, площадки, двори, електромережа тощо). Окремо хочеться розказати про перехід від Русановського каналу до Набережної "Русанівська гавань". Зараз ніякого єдиного проходу не існує, хоча є потенціал для цього і по факту люди користуються цим маршрутом, від велосипедистів до батьків з колясками. Просто вони користуються і страждають від незручності. І тут навіть не те шоб добудувати вже почате, між пляжем на микільській слободці та "русанівською гаванню"(уже другий чи третій рік) а вирішити питання яхт-клубу(біля русанівського мосту), що буде заважати цьому переходу, який оформлений як якась юнацька фігня, по факту є причалом для яхт.
@MariannaPartevyan
@MariannaPartevyan Год назад
хотілось би замінити пластикові вікна різнобарвні, на однорідні
@ТетянаТатьяна-б4г
Коли я бачу височенний широченний человєйник (людомурашник), як приклад ЖК Одесський бульвар на виїзді з Києва по Одеській трасі, стає моторошно, уявляючи, як він буде виглядати через 10-20 років. Забагато людей на малій теріторії. Бруд, занепад та депресія гарантовані. Хочеться бачити в Києві комфортне, малоетажне житло. Воно є, але більше человєйників
@vdmm1009
@vdmm1009 Год назад
Цікава тема! У місті мене вбиває стара радянська житлова забудова. Ми Європа, але ці будівлі та їх стан вбиває все сприйняття. Треба оздоблювати ці фасади.
@maksimpkyjv
@maksimpkyjv Год назад
А я виріс серед панельок. Чесно, мій район мені здається набагато приємнішим за якийсь Париж) Звісно, будувати такого ще не варто, оздоблювати варто, але настільки чорнити - точно не треба
@olhari9371
@olhari9371 Год назад
@@maksimpkyjv в Берліні це все норм вирішили, панельки виглядають досить охайно, було б лише бажання і кошти)
@DemchenkoDmytro
@DemchenkoDmytro Год назад
Подобається велика кількість парків і скверів. Не подобається - називати площами те що такими не є. Майдан - це щось із фонтанами, Льва Толстого, Львівська, Європейська - великі непішохідні перехрестя, але не площі.
@MariannaPartevyan
@MariannaPartevyan Год назад
унфікувати вивески і прибрати міську рекламу
@oleksasirotinin1532
@oleksasirotinin1532 Год назад
Для мене добра риса Києва - наявність цікавих комьюнітіс; не приємна риса - відсутність затишних суспільних місць і забруднене повітря.
@antonverkhovodov4698
@antonverkhovodov4698 7 месяцев назад
Деяка зовнішня реклама ефективна. Якщо погляд на неї не зашумлений іншим. Наприклад, нещодавно собі сервіс їжі знайшов, побачивши сітілайт на тротуарі. Ще помічаю великі білборди на відносно порожніх вулицях/ділянках. А от завішування якимись дикими малими вивісками фасадів, стовпів, вулиць, якісь велетенські назви на фасадах - це тупо шум і від нього мозок просто блокується. Не зчитується реклама.
@arturkot4108
@arturkot4108 Год назад
Не подобаєтсья. що не стратили комунальників. які нещадно ріжуть дерева "зеленого" міста. Подобається вузьку планування вуличок старого міста. А ще не подобаєтсяь, що у Відрадному і Борщагівці існують люди - вони всі це еволюційна помилка, коли мавпи виглядають, як люди. але по суті не змінилися
@kseniakashchyshyn3247
@kseniakashchyshyn3247 Год назад
Цікавий випуск! у Києві мені подобається Андрїївський узвіз, не подобаються радянські панельні будинки.
@ndriimazorczuk
@ndriimazorczuk Год назад
Community це громада, стая це зграя. Що я можу сказати про науковця, який не знає толком жодної мови, мабуть це такий науковець.
Далее
Як Сталін Київ будував
46:13
Просмотров 77 тыс.
TEAM SPIRIT: НОВЫЙ СОСТАВ. SEASON 24-25
01:31
This Town Did The Impossible
13:28
Просмотров 2,8 млн
Архітектура Харкова • Ukraïner
19:33
Antoniny. Ukrainian palaces. Golden Age
22:32
Просмотров 262 тыс.