Тёмный
No video :(

Як у лютому не сплачувати рахунки за електроенергію та за опалення? Схема працює, перевірено! 

Bogdan Kushlyk
Подписаться 16 тыс.
Просмотров 949
50% 1

‪@bogdankushlyk‬
Розбираємо статистику виробництва та споживання електроенергії у лютому. Чи добра вона?
Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:
/ @bogdankushlyk

Опубликовано:

 

5 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 56   
@thebedzy
@thebedzy 3 месяца назад
Як приємно що є такі люди, (розумні люди, уточнення) які діляться корисною інфою ! Дякую, підписався, гарний і пізнавальний канал у Вас! З повагою 🤝
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 3 месяца назад
Будь ласка
@rul3272
@rul3272 Месяц назад
Доброго дня. Дуже дякую за ваші відео. Інформація дуже цікава і корисна, та ще й Українська! Ця справа у вас гарно виходить, будьласка продовжуйте. Мені дивно що не бачу у вас теплового насоса.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Месяц назад
@@rul3272 дякую. Теплового не буде, бо я відмовився від водяного опалення.
@rul3272
@rul3272 Месяц назад
​@@bogdankushlyk Ті керамічні панелі які у вас стоять, видають 1кВат тепла з 1кВата електро-енергії. Це на стільки не ефективно, що аж плакати хочеться. Не знаю чи ви знаєте, кондиціонери - це теж теплові насоси повітря-повітря. Є такі які можуть переключаюти напрями руху хладогента і обігрівають так приміщення. При певних умовах з 1кВат електрики, отримують до 5кВат тепла. В цій моделі використання електро-енергії, весь будинок можна сприймати як своєрідну батарею, і зменшується розмір LifePo4, яку потрібно купувати. На цьому каналі з Великої Британії дуже багато цікавого на цю тему www.youtube.com/@HeatGeekє
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Месяц назад
Так, я цілком розумію що з 1 спожитого кіловата електрики я отримую десь 0.95 кВт теплової. І це мене влаштовує. Суть у тім що всі затрати на мою систему опалення становили аж $2500 на площу 300 м2. В той час як нормальному тепловому потрібна водяна система, відповідно монтаж зі всім обходиться у $25000 на 240м2 і частину я ще буду змушений залишити неопалюваною. Практичний розрахунок показує що лише за 40 років моя система дожене по затратах систему на тепловому насосі. Але ж насправді ні, бо я зекономлені кошти вкинув у сонячну станцію, і отримав профіциту систему з першого ж року. Ось і вся математика.
@romanchubak2346
@romanchubak2346 6 месяцев назад
Я з Вами повністю згоден, що кожен приватний будинок в перспективі має мати таку систему, я тоже над цим задумався і вже в мене є панелі тріна 430 десяток і гибридний інв. Тепер ще акум треба 48в і буду це впроваджувати якось так
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 6 месяцев назад
Все правильно. Крок за кроком
@horhemartiness5443
@horhemartiness5443 5 месяцев назад
Привіт! На яких панелях на зараз краще збирати поле? Дякую
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 5 месяцев назад
привіт. будь які з top tier. найкраще ті, що найкраще лягають на скати даху чи конструкції чи навісу, тобто дивитись по площі і як її ефективно використати в першу чергу. по технології - half-cell чудово працюють. якщо є гроші на краще - N-type, трошки кращі по показнику деградації (так кажуть, не пробував, і нема чим підтвердити.)
@horhemartiness5443
@horhemartiness5443 5 месяцев назад
@@bogdankushlyk я правильно розумію: якщо під Еасан 7кв, треба поле до 6000w і до 450v то потрібно 11 панелей 545w і робочо545ю напругою 38v, чи потрібно більше панелей з меншою потужністю? на 600W панелі не варто брати?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 5 месяцев назад
поле можна за ватами/кіловатами і більше. головне витримати по Vsc до 450V (а там вже думайте що паралелити а що послідовно. отут підказка - можна 2 масиви паралельно поставити щоб не перебрати по напрузі). те що пишуть 6000w максимум PV power - це той максимум що він може витягти з масива. тут діє просте правило - не масив пихає енергію в інвертор, а навпаки - інвертор каже масиву - дай мені. тому завжди панелей має бути більше ніж потужність інвертора, хоча б на 25-30%, а деколи можна і значно більше. причина проста. більший масив набагато краще працюватиме у хмарну/дощову/сніжну погоду.
@stepank765
@stepank765 6 месяцев назад
Як вважаєте, чи може і на скільки відсотків може ще просісти ціна на СЕС, чи вона наблизилась вже до мінімуму? І за рахунок чого?і поділіться досвідом скільки років вони в вас і чи відчувається деградація
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 6 месяцев назад
буде ще зниження, бо світові тенденції ніхто не відміняв, а ми в силу того що до нас докочується все з піврічним запізненням мінімум - це відчуємо якраз десь під кінець літа найбільше. я особисто очікую що ще десь добрих 10-12% має бути нижче. але тут ще таке питання виникає. можливо краще зробити зараз дорожче, підключитись до Зеленого Тарифу і не пропустити сезон, аніж чекати кращої ціни і втратити місяці максимального виробітку. деградація - не знаю, 20% за 20 років прогнозовано, так кажуть. в мене лише рік, тому не можу на даний момент точно стверджувати як воно відчувається. а статистики недостатньо.
@dron7995
@dron7995 6 месяцев назад
Щоб не платити не треба користуватися☺☺☺.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 6 месяцев назад
так, але то не наш метод
@DarkNosok13
@DarkNosok13 5 месяцев назад
привіт- чи потрібні якісь дозвола щоб встановити водяний генератор в ріку ?? і де такі генератори можна придбати ? найшов багато всяких в інтернеті на 5кв 7+++ але неможу найти продавця в україні
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 5 месяцев назад
З ріками складно, бо вони мають охоронну зону. Тут я не скажу які дозволи потрібні, але думаю що без них ніяк. В Україні ви не знайдете ні продавця толкового, ні спеціалістів. Самостійно вивчайте і ставайте спеціалістом, бо інакше всі на вас будуть вчитись за ваш же рахунок звісно.
@AnatolRudenko
@AnatolRudenko 6 месяцев назад
у нас Люди не звикли вкладатися у будь-що і це проблема
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 6 месяцев назад
Це дивно, тому що це насправді вкладення у себе та для себе.
@ukraineSpaceman
@ukraineSpaceman 6 месяцев назад
Давайте статистику, а то триндіти не мішки носити.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 6 месяцев назад
Статистика показує, що просто статистика без потриндіти - нікому не цікава.
@user-um1xn6lb2u
@user-um1xn6lb2u 6 месяцев назад
Зараз монтую систему з 7 панелей... Надіюсь через тиждень запущу в роботу, побачим що вийде, єдиний мінус це мої акб ... Гель... Для такої роботи вони не годяться, а для ДБЖ нормально...
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 6 месяцев назад
Гель це нормальні акумулятори. Не бояться температурних перепадів і є відносно дешевими. Я теж маю таких 4 шт, зараз в режимі тесту задіяні 2, всі 4 поставлю в роботу цього літа
@user-um1xn6lb2u
@user-um1xn6lb2u 6 месяцев назад
@@bogdankushlyk маю на увазі в режимі буфера, все таки заряд в них 0.1 порівняно як в літія 1. Так за день зарядити можна, але в зимку меньше шансів)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 6 месяцев назад
@@user-um1xn6lb2u є таке
@user-um1xn6lb2u
@user-um1xn6lb2u 5 месяцев назад
​@@bogdankushlykа не підкажете інвектор дея 5кв , стоїть заборона на продаж, і він постійно бере світло від мережі 100вт хоча потужності панелей вистачає для забезпечення будинку, коли вимикаю мережу він спокійно працює від сонця + заряджає АКБ, вмикаю мережу бере 100вт на постійній основі, може це десь прописується не можу знайти
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 5 месяцев назад
@@user-um1xn6lb2u System work mode вкладка. що написано у "zero export power"? має бути якесь невелике значення. скажем 5-15 ват. підозрюю що там встановлено більше.
@smirnovd
@smirnovd 6 месяцев назад
я бы начал наведение порядка с цен на еду. у нас вот за 250-300 грн можно отобедать. а в европе и в 50 долларов можно не уложиться. почему так? ведь точно так же люди работают. на точно такой же земле. поливают такой же водой. удобрения точно такие же. их еще и привезти нужно. и такая большая разница. интересно, почему?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 6 месяцев назад
не те порівнюєте. порівнюйте вагоном зерна наприклад (хоча це і трохи наболілий приклад). він коштує не настільки глобально по різному в різних кінцях світу. а якщо ми говоримо про ресторанний бізнес - то там все інакше. там має значення локація, музика, і одяг офіціанта чи відсутність одягу офіціантки. і часто останнє зумовить значно більшу ціну ніж 50 баксів, разів в 10 як мінімум.
@warah_6707
@warah_6707 6 месяцев назад
По перше у розвинених країнах світу значно вища ціна робочої сили. Тому всі товари чи послуги, у виробництві чи наданні яких задіяна значна частка робочої сили - будуть дорожчими і значно від аналогічних в Україні. Дальше йде ціна е/е, у Німеччині вона для прикладу біля 0,42 євро за 1 КВт/ годину (або біля 17 грн.) тоді як в Україні на даний момент ціна е/е складає біля 2,64 грн., або приблизно в 6,5 рази дешевше ніж у Німеччині. Дальше автомобільне паливо - в розвинених країнах світу воно десь на 50 % дорожче і т.д...
@balkeep
@balkeep Месяц назад
У закладах рівня обід за 300 грн в Україні, наприклад, в Польщі ви пообідаєете за 10-15 баксів, а не за 50. Бо за 300 грн в Україні це хіба що макдональдс, ну або ви дівчинка, що обідає одним салатом.
@hommmnone
@hommmnone 4 месяца назад
переїхати в приватний будинок з ділянкою, що нормально вмістить 10-15квт панелей - це дійсно гарна порада і доступно кожному. на десятку суммарно обладнання, але то потягне будь-яка родина, без сумніву, просто дрібниці.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 месяца назад
Павербанк для квартири обійдеться у тисячу доларів максимум. Це раз. Два - у переважної більшості є дачі/села, тож можна там все влаштувати. Щоб закрити необхідний мінімум треба не так багато. Головне зрозуміти свої задачі і рухатись до них. Я зробив по своєму, а ви робіть по своєму.
@smirnovd
@smirnovd 6 месяцев назад
ринат леонидыч спонсировал это видео?)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 6 месяцев назад
аякже. він мені дєньог тепер должен за 100 кВт
@NOWAR2024
@NOWAR2024 6 месяцев назад
если людям дать компенсацию денгами то они понесут денги в магазин и цены на самую дешовую еду взлетят до небес ибо спрос многократно превысит предложение и эти самые малоимущие резко станут ещё беднее и у них не будет теперь денег ни на еду ни на электро энергию читай маркса как формируется цена на товар она зависит лиш от спроса и предложения посмотри что случилось в росии когда люди пошли работать в впк и у них завелись денги они сразу стали покупать больше самой дешовой еды яиц и рынок мгновенно среагировал когда спрос превысил предложение дать малоимущим больше денег это значит обречь их на голодную смерть так как те у кого есть деньги не покупают самую дешовую еду их инфляция не заденет никак никаким боком они просто не едят то что станет недоступным по цене для нищих
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 6 месяцев назад
значно гірше якщо ціну на товар штучно занизити, зарегулювавши її всякими пільгами. причому пільги за схемою - хто рівніший за інших тому дам. не буду розказувати як у нас заведено, що напркилад одна бабуся має пільгу, а використовує її вся сім'я з 10 чоловік... тому тільки грошима. і не буде ніякого колапсу. бо ті гроші має бути можливість витратити лише цільовим чином. це класича схема цільових дотацій яка діє в США та Німеччині, наприклад. виділені тобі гроші на продукти ти не можеш потратити на айфон чи навіть на шкарпетки. за це передбачений штраф. а гроші відслідкувати легко на відміну від пільги яка є по суті міфічною.
@NOWAR2024
@NOWAR2024 6 месяцев назад
то есть это будет та же афера что сейчас кто то потребляет больше кто то меньше но всем дают денги одинаково но тратим их лиш на комуналку и комунальщики полуают чистую прибыль за не оказаную услугу но получные денги это рай для корупции пиши зеленскому идею с руками отхватят как милиарды воровать не воруя ты гений может и министром поставит будите трилионы пилить законым способом @@bogdankushlyk
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 6 месяцев назад
та ну чому не надану послугу? все не так. поясню. 1. наприклад виділили особі (нехай малозабезпеченій) 500 грн цільової дотації на електроенергію (ну бо такий норматив на людину, наприклад, я умовно зараз цифру беру. це треба рахувати звісно що). 2. лічильник за місяць показав що накручено на 450 грн за загальним для всіх тарифом. 3. людина якій виділили 500 грн - бере і сплачує 450 грн строго з коштів зі спецкартки, строго за рахунком за електроенергію. 4. куди дівається решта невикористаних 50 грн? тут два варіанти - або повернути. або наступна дотація буде на цих 50 грн меншою. все. можливості потратити цих 50 грн на два літри пива нема. я не вигадую велосипед. це так вже давно працює в країнах які я називав, в США та в Німеччині. і нема там такої корупції як собі дехто в голові малює. якраз навпаки - та схема що у нас зараз - ось там бездонне поле для корупції. причому з цілої купи сторін і варіантів.
@NOWAR2024
@NOWAR2024 6 месяцев назад
нынешние гдето 200 гривен увеличим в 3 раз 600 получим минималка свет холодильник но человеку даем 500 у ты и садист но есть бабушка у неё нет холодильника так как нет денег на еду что там хранить она потреблет 1 лампочку бо у неё нет денег на лампочкии итого 300 ей набегает экономка лапмопочка но её дают 500 денги уже выделены из бюджета а значит их получит явно не бабулька а тот кто эти денги на неё и выделил гениально абсолютно законый распил бюджета ты просто гений так законо ещё никто не мог придумать воровать денги а это умножаем на всю страну уже получим милиарды рай для корупции ни один суд в мире не сможет наказать того кто присвоит себе то что уже выделено из бюджета и просто не освоено потребителем ввиду его нищеты @@bogdankushlyk
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 6 месяцев назад
ні, все знову не так. почитайте схему як я вище написав. по-перше, 500 то умовно. треба рахувати. я не рахував, а просто взяв цифру наприклад. по-друге, та бабця має пенсію нехай 3000 і має додатково до пенсії ще 500 на електрику. а раніше мала лише 3000 і за електрику все одно платила. звідки взяти для бабці тих 500 їй на дотацію? дуже просто - зі збільшеного збору податків від чесного тарифу на електроенергію. впевнений що вистачить на всі потрібні дотації.
Далее