Тёмный

1 ★ Vstupní informace k první sérii popularizačních videí // Jak se v minulosti stavělo s vápnem 

Národní památkový ústav
Подписаться 3,1 тыс.
Просмотров 8 тыс.
50% 1

Na webu netusene-souvislosti.npu.cz/cs a Facebooku / netusenesouvislosti najdete aktuální informace k letním školám práce s vápnem a k popularizačnímu projektu „(Ne)tušené souvislosti“. Letní školy práce s vápnem pořádá Národní památkový ústav www.npu.cz/cs. Více o technologické laboratoři NPÚ najdete na webu technologicka-laborator.npu.c....
Cyklus vznikl s cílem popularizovat výsledky výzkumné činnosti NPÚ v oblasti tradičních stavebních řemesel a výzkumu historických vápenných materiálů. Cyklus je současně základním a stručným návodem pro řemeslníky i laiky, ale i památkáře, projektanty a architekty, kteří navrhují opravy stavebních památek a historických staveb s využitím vápenných materiálů či práce na stavbě dozorují. Představuje také letní školy práce s vápnem, které se vápnu a jeho využití při opravě nejen historických staveb věnují do větší hloubky.
1. díl cyklu „Jak se v minulosti stavělo s vápnem“ vysvětluje proč je třeba historické omítky chránit a jejich výzkumem získávat poznatky nejen k opravě stavebních památek, ale i pro budování staveb šetrných k našemu životnímu prostředí. Odkazuje také na dvě knižní publikace autorů videí, a to na uživatelskou příručku s názvem „Příprava vápenných malt v péči o stavební památky“ od D. Michoinové a soubornou publikaci s názvem „Tradiční vápenné omítky - poznání a praktické postupy“ autorů V. Girsa, D. Michoinová. Knihy vydalo IC-ČKAIT a Národní památkový ústav.

Опубликовано:

 

24 ноя 2020

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 7   
@MySvestka
@MySvestka 2 года назад
Super seriál! Netočte toho viac o technikách v stavitelstve používaných v stredoveku. Tesárstvo, kanenárstvo, kováčstvo atď. Bolo by to zaujímavé.
@kubislav1313
@kubislav1313 3 года назад
Díky autorům za povedenou sérii! Z mého pohledu mají tradiční materiály své místo právě i v moderním stavitelství, nejen z pohledu zdravotní nezávadnosti výsledného prostředí, ale i trvalé udržitelnosti od výroby až po recyklaci. A tím nemyslím jen slaměné domy hrstky ekologických nadšenců. Éru domů z OSB desek obložených polystyrenem a vyložených plastovou fólií podle mne nejde protahovat do nekonečna a likvidace těch materiálů bude ještě výzva.
@vaclavgirsa6967
@vaclavgirsa6967 3 года назад
Ano, děkujeme za pozitivní reakci. Ano souhlasíme s vaším názorem na širší možnosti využití tradičních technologií.
@dagmarmichoinova7026
@dagmarmichoinova7026 3 года назад
je radostné toto slyšet, taky si myslím, že tradiční materiály mají i v moderním stavebnictví velký potenciál. kéž by se podařilo spojit síly a i v této oblasti dosáhnout pokroku. a díky za milá slova.
@konopnybetonsk
@konopnybetonsk 2 года назад
Mňa by zaujímalo, či je výrazný rozdiel medzi práškovým hydrátom a haseným vápnom používaným vo forme pasty?
@dagmarmichoinova7026
@dagmarmichoinova7026 Год назад
snad odpověď najdete v díle 3.
Далее
Historical lime technologies
13:54
Просмотров 14 тыс.
Ako sa zbaviť vlhkosti v dome (NA CHALUPE)
5:01
Просмотров 88 тыс.
Fúzní elektrárny - současný stav vývoje
1:04:18
Просмотров 209 тыс.
Jak udělat nové podlahy ve starém domě
6:38
Просмотров 62 тыс.