Тёмный

1 Dukát Františka Josefa I. 1915 - novoražba 

JEDNA UNCE - Váš online svět hodnot
Подписаться 286
Просмотров 1,5 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

7 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 10   
@notafilisteanumismaticiplzen
@notafilisteanumismaticiplzen 2 месяца назад
Super video, zajímavé informace
@JednaUnce
@JednaUnce 2 месяца назад
Děkujeme.
@darussianping61
@darussianping61 Месяц назад
Krasna mince ale cena hodne skocila pred 10 lety jsem kupovala kolem 3000 kc a ted pres 7000 mazec. Ted jsem jednu koupila jako darek k 18. narozeninam.
@JednaUnce
@JednaUnce Месяц назад
Děkuji za zajímavý komentář. Je úžasné, jak se dokáže nějaká mince takhle zhodnotit nebo spíše je smutné, jak rychle přicházejí fiat peníze o svou hodnotu. Jsem zvědavý, o jaké ceně se budeme bavit za dalších 10 let.
@SicariusCZ
@SicariusCZ 2 месяца назад
hezké video. Škoda že obsah kovu je pouze 23 karátů. Z tohoto důvodu bych si ji nekoupil, protože se nejedná o čisté zlato
@JednaUnce
@JednaUnce 2 месяца назад
Děkuji za zajímavý komentář. Mince se drží tradičních hodnot a v té době se nerazily mince z ryzího zlata. Já osobně nevidím žádnou překážku v ryzosti. Například nejobchodovanější mince 21. století Krugerrand obsahuje sice unci ryzího zlata, ale její ryzost je 22 karátů. Mince American Eagle má také 22 karátů a obsahuje 31,1g zlata (91,67%), 1g stříbra (3%) a 1,8g mědi (5,33%). Takovýchto příkladů bychom našli více. U investiční mince si platíte vždy jen za obsah zlata. Cena mědi je tak malá, že se v konečné ceně mince nijak neprojeví.
@SicariusCZ
@SicariusCZ 2 месяца назад
@@JednaUnce Díky za odpověď. V tomn, je třeba právě zmého pohledu problém v kritické situaci směnitelnosti. Mám větší šanci rychlé likvidity pokud budu mít čistý kov, tedy třeba jako 1oz minci Philharmoniker. S Krugerrand je to také trochu složitější, protože některé roky se razili z tzv. Kravého zlata a tudíž mají o to horší likviditu, jsou výkupci, kteři ji od Vás prostě nevezmou. Takže třeba z mého uhlu pohledu se vyplatí si portfolio dát do čistého stříbra a to 1oz případně 1/4 oz i když to už se v rámci pořizovací ceny nevyplatí. V rámci směnitelnosti je to pak lehčí, než 1oz. :)
@JednaUnce
@JednaUnce 2 месяца назад
@@SicariusCZ Děkuji za zajímavý komentář. U velikosti je to jednoduché. Čím větší mince, tím lepší cena za gram drahého kovu. Proto jsou nejprodávanější velikostí 1 oz mince a tím pádem mají také nejlepší likviditu. Více se můžete dočíst v našem starším článku o produkci rakouské mincovny www.jednaunce.cz/blog/munze-osterreich-ag-produkce/ . Nemyslím si, že by problematika nedodržení deklarovaného množství zlata bylo zapříčiněno nižší ryzostí. Tyto druhy komplikací spíše vznikly nekvalitní výrobou a mohou vzniknout u jakékoli ryzosti. Proto je dnes pověst mincovny, certifikace nezávislých společností atd., jedním z nejdůležitějších faktorů. Současné technologie výroby jsou zase o kus dále, a pokud například rakouská mincovna razí z ryzího 999,9/1000 zlata Philharmonikery, tak stejně razí dukáty o ryzosti 986/1000. Pokud byste někdy v budoucnu měl problém s výkupem Krugerrandů, určitě se můžete obrátit na nás.
@SicariusCZ
@SicariusCZ Месяц назад
@@JednaUnce a není právě pak problém s výkupem u 986/1000? myslím celkově, když se vlastně nejedná o čisté zlato ve smyslu 1oz není 24 karát ale 22karát a tedy není "čistá" díky za info
@JednaUnce
@JednaUnce Месяц назад
@@SicariusCZ Můžeme jednoduše konstatovat, že jsou obchodníci, kteří vykupují všechno zlato všech ryzostí (šperky, mince, úlomky, zlaté zuby apod.), až po různé obchodníky, kteří se například specializují jen na investiční kovy apod. Záleží tedy na obchodníkovi. Častokrát slýchávám o obchodnících, kteří nechtějí vykupovat například zašlé mince či investiční slitky, které mají poškrábaný blistr. U nás vykoupíme mince se známkami oběhu i slitky které přišly o plastový blistr. Z mého pohledu tvoří nákup investičních kovů jednu polovinu obchodování a druhou polovinou je zpětný výkup kovů. Proto výběr obchodníka je zásadní a není od věci mít třeba dva nebo tři, na které se lze kdykoli obrátit.
Далее
Vznik pamětní mince
7:09
Просмотров 7 тыс.
Coins of Franz Joseph I of Austria (1892-1914)
10:13
Просмотров 22 тыс.
Hodinářství Bechyně - Náš příběh
10:02
Просмотров 252 тыс.