Просмотров 49
50% 1

Czytaj opis!!! 👇
👍3 łapki = NOWY FILM!
📢W dzisiejszym filmie: Na 5 przejażdżkę w tym sezonie wybrałem się na mecz 25.kolejki PKO BP Ekstraklasy do Chorzowa, gdzie Ruch Chorzów rozgrywał prawdziwe Wielkie Derby Śląska, z nikim innym jak z nienawidzonym Górnikiem Zabrze. Od pierwszej informacji o sprzedaży biletów na to spotkanie w świeci zaczęło wrzeć. Bilety zaczęły rozchodzić się jak świeże bułeczki, a przy tym oczywiście nie mogło zabraknąć pewnych spinek między dwoma klubami. Kibice Niebieskich szybciutko zaczęli zaopatrzać się w wejściówkę na to niebagatelne spotkanie. Zaś fani Górnika rozpoczęli wysyłanie e-mailów/listów do władz gospodarzy - Ruchu Chorzów, o chęć przyznania im pełnej puli sektora gości, czyli ponad 4300 krzesełek. Z racji, iż był to jednak mecz podwyższonego ryzyka, bo takim zawsze kwalifikuje się spotkanie dwóch odwiecznych rywali z regionu, to Zabrzanie musieli zadowolić się o połowę mniejszą liczbą biletów. Ostatecznie z około. 2000/2300 awizowanych biletów, przystało na ponad 2500 kibiców Górnika(ok. 200 to byli kibice niepełnosprawni). Przechodząc już do samego spotkania, to tak. Zacznę jednak może od sędziego, który został wyznaczony przez PZPN na to spotkanie. Był to nie kto inny, jak najlepszy aktualnie sędzia piłki nożnej w Polsce Szymon Marciniak. Od pierwszego gwizdka sędziego to Chorzowianie zaczęli napierać na bramkę zabrzańską i to oni stwarzali sobie o wiele więcej sytuacji, niż goście. Z biegiem czasu nic nie chciało jednak wpadać do bramki Górnika i mówiąc przysłowiowo "niewykorzystane sytuacje się mszczą" no i się zemściły. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Kapralik przeprowadził indywidualną akcję środkiem boiska i oddał uderzenie na bramkę Stipicy - ten wypluł piłkę przed siebie i Słowak dobił piłkę do bramki. Górnik do przerwy prowadził 1-0. Po przerwie narracja gry Ruchu nie zmieniła się i dalej różnymi atakami napierali bramkę gości. Ponownie, tak jak w pierwszej połowie nic z tych sytuacji nie chciało wpaść do bramki. No to Górnik wyprowadził drugi cios. W 81 minucie po błędzie indywidualnym w bocznej strefie środkowej boiska piłkę stracił Miłosz Kozak, a futbolówkę przejął Soichiro Kozuki. Popędził z nią dobre 30/40 metrów i oddał strzał przy bliższym słupku z okolic 14 metra zaskakując Stipicę i zmieniając wynik na 2-0. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia nie zamierzali się poddawać i 5 minut później po wrzutce Miłosza Kozaka i golu Somy Novothnego z główki zdobyli bramkę kontaktową, która dała im nadzieję na uniknięcie porażki. Mimo wielu przerw i doliczonych 10 minut do drugiej połowy Niebieskim nie udało się doprowadzić do remisu. Na telebimie widniał, więc wynik 2-1 dla Górnika. Zapraszam do oglądania! I sincerely invite to you!
RUCH: Stipica - Stępiński, Szymański, Josema (82 Novothny) - Dadok, Letniowski, Sikora, Wójtowicz (73 Moneta) - Starzyński (73 Kozak), Vlkanova (90+5 Szur) - Szczepan
Trener: Janusz Niedźwiedź
Rezerwowi: Buchalik, Bartolewski, Długosz, Foszmańczyk, Barański.
GÓRNIK: Bielica - Szala, Janicki, Szcześniak, Janża, Rasak, Pacheco, Kapralik (88 Lukoszek), Podolski (88 Czyż), Ennali, Musiolik (46 Kozuki)
Trener: Jan Urban
Rezerwowi: Szromnik, Triantafyllopoulos, Siplak, Sekulić, Olkowski, Krawczyk.
Żółte kartki: Janicki, Szcześniak, Bielica(Górnik Zabrze)
Sędziował: Szymon Marciniak(Płock)