Тёмный

28.08.24 круглий стіл «Окремі аспекти приватизаційних процесів 2024 року в Україні» 

Адвокат Шабельніков Андрій
Просмотров 35
50% 1

Попри вкрай складну економічну ситуацію, спричинену війною, Україна вимагає дієвих підходів до відновлення економіки. І приватизація є одним із ключових джерел наповнення бюджету та перетворення неефективних державних активів на дієздатні підприємства, що створюють робочі місця та забезпечують податкові надходження.
Про актуальні тенденції, що відбуваються у сфері приватизації, говорили 28 серпня під час круглого столу «Окремі аспекти приватизаційних процесів 2024 року в Україні». Захід організував Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань інвестиційної діяльності та приватизації.
Модератором виступив голова комітету Андрій Шабельніков. Спікерами - заступник голови Віталій Жадобін, представник Фонду державного майна України Ксенія Мельник, експерт з питань банкрутства Руслан Бандуристий та представник електронного майданчика «UBIZ» Дмитро Бойко.
Під час дискусії були висвітлені такі питання:
поточні статуси приватизації та перспективи;
приватизація спиртової галузі;
приватизація єдиних майнових комлексів підприємства як один з етапів дій щодо неплатоспроможного державного підприємства;
інвестиційні фонди як інструменти колективної участі громадян у приватизаційних процесах.
Акцент круглого столу було зроблено на діяльності Фонду державного майна України, який і здійснює продаж державних активів у рамках процесу приватизації.
Так, за даними Фонду держмайна, до портфелю малої приватизації сьогодні входять 1383 активи, у тому числі:
- 287 єдиних майнових комплексів;
- 48 пакетів акцій;
- 914 обʼєктів окремого майна;
- 72 обʼєкти незавершеного будівництва;
- 62 обʼєкти соціально-культурного призначення.
Цей портфель складають 15 спиртових активів, 9 комбінатів хлібопродуктів, 8 карʼєрів та торфодобувних підприємств, 1 морський порт, 6 протезно-ортопедичних підприємств. Також є шість активів для модернізації та перезапуску виробництва; ще більш як три десятки обʼєктів призначені для перепрофілювання.
Велика приватизація охоплює 21 актив галузей машино- та приладобудування (5), переробної (4) та добувної промисловості (3), енергетичної галузі та хімічної промисловості (по 2), а також охорони здоровʼя, сільськогосподарської та харчової галузей, операцій з нерухомим майном та сфери послуг (по 1).
«Усі ми забули про приватизацію, але держава нам про неї нагадала й фактично розблокувала цей процес, - зауважив А.Шабельніков. - Зараз ми маємо старт великої приватизації. Маємо сподівання на те, що цей процес буде повністю розблоковано».

Опубликовано:

 

21 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии    
Далее
Редакция. News: 135-я неделя
55:06
Просмотров 799 тыс.