Тёмный

5. Етика військової служби та торгівля материнстовм - Курс "Справедливість" з Майклом Сенделом 

Хмаринка Science
Подписаться 197 тыс.
Просмотров 15 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

6 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 71   
@lesyaukrainian3045
@lesyaukrainian3045 9 месяцев назад
Супер. Дякую
@Juli_1701
@Juli_1701 6 месяцев назад
Дуже цікаві дискусії. Дякую за можливість слухати і підвищувати свою ерудованість
@Marykold
@Marykold Год назад
Так важко слухати ці відсторонені роздуми про службу в армії під час війни 😔
@chilipeppers2891
@chilipeppers2891 Год назад
З 14 року важко, чи з з 22-го?
@saint7968
@saint7968 Год назад
Ці роздуми не відсторонені, пишу як доброволець з початку вторгнення. Те що я на службі мій особистий вибір. Життя найдорожче що у Вас є. І права якоїсь спільноти на нього нема. Тож тож в ідеалі ми самі маємо вирішувати як з ним чинити. Хтось виїхав хтось пішов служити. Це певним чином проблема бо завжди є питання що робити коли поганих тоталітарних потвор більше. Багато хто в США забув чи не розуміє що таке небезпека диктаторських режимів і живе в своєму світі в рожевих окулярах.
@Marykold
@Marykold Год назад
@@saint7968 Я мала на увазі, що люди, котрі про це роздумують, не знаходяться в ситуації, коли за свої слова потрібно відповідати. Дякую за ваш особистий вибір 🙏
@Marykold
@Marykold Год назад
@@chilipeppers2891 Сьогодні важко, бо раніше мені подібні лекції не попадалися.
@chilipeppers2891
@chilipeppers2891 Год назад
@@Marykold впевнений, що і раніше Ви чули про добровольців, найманців та примусову мобілізацію. Тож Ваш коментар перший може просто емоційний. Думаю, що кожне суспільство обирає систему відповідно масштабу загрози: найманців на дрібні операції з потенційно слабкою стороною конфлікту, і патріотичних добровольців та мобілізованих запасних у боротьбі з серйозним суперником. Мотивація військових різна, та гроші покращують моральний стан у будь-якій системі набору.
@Михайло-у2о
@Михайло-у2о 7 месяцев назад
Просто пишу комент, бо подобається контент
@mxvlad2
@mxvlad2 Год назад
Слухав ці лекції колись, зараз про армію та право на життя було слухати цікавіше. Все таки це дуже складне питання з філософської та морально-етичної точки зору
@VadymKomendatskyi
@VadymKomendatskyi Год назад
Коментар в підтримку каналу. Слава Україні!
@kayola_art
@kayola_art Год назад
Щодо сурогатного материнства - висловлю особисту думку. Я вважаю, що в цій ситуації треба дотримуватись договору. По-перше, недотримання таких договорів створює прецеденти недовіри договірній системі загалом та ситуації в яких сурогатні матері більш легковажно можуть відноситись до свого вибору, знаючи, що умов договору можна буде не дотримуватись. По-друге, обидвоє біологічні батьки мають однакове право на піклування про свою дитину, а в даному випадку договором матт відмовилась від цих прав за грошову винагороду, й у разі намагань перегляду цього процесу вона мала б не тільки повернути батькові грошову винагороду та гроші які він витратив на її утримання, а й оплатити компенсацію моральної шкоди його дружині - прийомній матері.
@StepanNakonechny
@StepanNakonechny Год назад
Чудовий матеріал. Дякую.
@МихайлоДуда-и9ъ
Дякую Вам, прекрасна лекція.
@andreberezovskiy
@andreberezovskiy Год назад
Дякую за цікаве відео та переклад!!!
@lidar5945
@lidar5945 Год назад
Нарешті змогла пригостити вас кавою! Дякую за вашу роботу!
@OleksiiCherezov
@OleksiiCherezov 8 месяцев назад
Дякую за Вашу працю!
@diegoavenger7702
@diegoavenger7702 Год назад
Дякую за працю, вподобайка + комент ✨
@ksushavit
@ksushavit Год назад
Дякую, це цікаво
@orysia77
@orysia77 Год назад
цікаво, що б ці дати сказали про військову повинність, опинись вони в умовах, в яких ми живемо зараз.
@ОлександрПавленко-и9б
Дякую, з мене вподобайка і комент.
@Іринатречена
@Іринатречена 9 месяцев назад
👍
@Your_Teacher
@Your_Teacher Год назад
Дякую за вашу працю❤
@stanislavroksolan7636
@stanislavroksolan7636 Год назад
Студентам далеким від армії та війни дуже важко зрозуміти цю тему. Найняти когось замість себе це розумна система. Багач все одно відкупиться. А так хоч менше корупції буде.
@olexandrstarodubtsev
@olexandrstarodubtsev 11 месяцев назад
Дякую!
@PrintUA
@PrintUA Год назад
Якось вони дуже дуже зважають на емоційну складову. Сурогатна матір вже мала двох дітей і мала досвід емоційного звязку. Невже вона не могла спиратись на свій досвід , коли підписувала контракт. Тобто, надалі для всіх бажаючих найняти сурогатну матір, у них шанси 50/50 що діло не вигорить ? Або, до підписання контракту, обом сторонам треба пройти психологічні тести на визначення сили можливої любові, що заважатиме виконуванню умов контракту.
@ЮляЛогин-г6и
@ЮляЛогин-г6и Год назад
Знаю сурогатну матір особисто.Весь цей процес досить сильно впливає на здоров'я породіллі (в першу чергу через гормональну терапію)єдине,що хотіла ця жінка після народження дитини-це щоб її не чіпали,навіть свої діти і чоловік,вона просто хотіла відпочити.
@PrintUA
@PrintUA Год назад
@@ЮляЛогин-г6и я ж не кажу, що це приємно, народжувати за гроші. І це ні в якому разі не легко. Мабуть треба керуватись чимось вищим ніж матеріальна вигода, коли погоджуєшся на такий контракт.
@ЮляЛогин-г6и
@ЮляЛогин-г6и Год назад
@@PrintUAЯ з Вами не сперечаюсь,описала реальні відчуття сур.матері.Як жінка я її розумію,що таке після пологів.Думаю виникнення емоційного зв'язку з дитям і сур.мамою виключення.У багатьох жінок з рідними дітьми після пройденого шляху не одразу виходить.
@kingofgods88
@kingofgods88 Год назад
Коротко про те чому ці всі концепції навколо гібридної системи призову в часи громадської війни в Америці маячня і демагогія. Якщо в той момент вона була суспільно принятною ніяких проблем, це зараз живучи в теперішньому часі це виглядає дико і не справедливо. Це як із рабством, коли ми зараз чуєм про те що когось примусили до рабства ми жахаємось, на межі палеоліту і неоліту рабство було справжнім проривом в гуманізмі, тому що будь який конфлікт в ті часи закінчувався геноцидом. Будь яка теорія або концепція адекватна своєму моменту і своїм культурним кодам. Не буває універсальної теорії на всі часи і народи, а хто так вважає це латентні віруючі.
@chilipeppers2891
@chilipeppers2891 Год назад
Та і взагалі, смішно слухати про примус йти за когось в армію за гроші. Наче варіант лише один: йти за 300 баксів. Якщо згоден, то така тобі ціна на цьому ринку. А як призвав уряд, то конституційний обов'язок. Маніпулюють "ліваки" на темах "продажу людей".
@kingofgods88
@kingofgods88 Год назад
@@chilipeppers2891 навіть не так. Якщо такий варіант з можливістю відкупитися взяв гору значить в тій системі він був самим адекватним рішенням, все що реалізується на землі само по собі це як увімкнути режим автопілоту, в гру вступає теорія ігор і починається через боротьбу інтересів утрясатись самий адекватний варіант. З іншого боку слідувати концепції теж не найгірший варіант, особливо коли ми говоримо про великі інертні маси людей, яким так легше, тому найкращий варіант це коли ми можемо дати можливість прихильникам обох підходів до життя реалізувати ту стратегію, яка для них більш органічна. Я противник того, що є постулати, в які потрібно свято вірити і неухильно дотримуватися, я противник прозелетизму як такого, він своє віджив, так як работоргівля або кочовий спосіб життя. Це інфантильний підхід до життя в цілому, хоча мушу визнати, що є далеко не дурні люди для яких важлива наявність сенсу життя, це наслідок нашої ювеніалізації, це частина нашого метаболізму і така видоутворююча скрєпа, але я проти того щоб наука хибно це сприймала, як емпіричну категорію, як світ ідей Платона, як так ніби ці всі наші дивіації десь у всесвіті існуюють фізично, матеріально, не як шаблони нейронів в голові, а як щось прошите в закони фізики в відриві від гомо сапієнса автономної категорії. Це веде нас хибним шляхом, ми хибно сприймаєм цю всю білібєрду типу сенсу життя, природи речей, що все має якийсь розумний замисел в відриві від людини, а хибний шлях це помилки, це неадекватне розуміння реальності і погані наслідки для Цивілізації, яку я люблю і шаную.
@mxvlad2
@mxvlad2 Год назад
Вони не говорили про прийнятність в сучасному контексті, вони просто порівнювала морально філософський аспект з сучасної точки зору, всі ці лекції про це. Мені було цікаво про це послухати
@kingofgods88
@kingofgods88 Год назад
@@mxvlad2 Філософія для мене це щось на зразок мистецтва грати в шахи або щось на зразок передачі що?де?коли?. Це не наука і її не доречно використовувати в етиці або політиці як академічний предмет. Мені не подобається що філософія подають як інструмент для вирішення емпіричних задач. Для цього її потрібно сильно реформувати і взагалі відокремити від метафізики з якою вони зв'язані фундаментально.
@mykhailobryndzak
@mykhailobryndzak Год назад
@@kingofgods88 що ви читаєте чи курите? ваш комент це скарб
@Yurii.
@Yurii. Год назад
Цікава лекція. Дякую @Хмаринка Science за переклад. З нетерпінням чекаю на наступну.
@oleksa_sem
@oleksa_sem Год назад
Дякую за переклад. Єдиний випуск, який поки не сподобався. Першу частину складно сприймати в нашій ситуації і всі розмисли якось не зайшли мені. А в другій аргумент про емоцій - супер тупий. Є дослідження, які показують, що мати не люблять своїх новонароджених просто так. Більш того багато жінок, народивши розчаровані чи навіть відчувають ненависть, впадають у дипресію. Звичайно, якщо процес прив'язування відбувався під час вагітності, то це буде, але нахєра сурогатна мати прив'язувалась. Звичайно, я не мав і не матиму досвіду вагітності, але, наприклад, психотерапевти ж можуть тримати дистанцію з клієнтом, тому мені здається, що і сур. мати теж. Вона сама винна в своїх емоціях. Та і це якесь нехтування емоціями тих батьків: вони думали про дитину, переймалися, готували кімнату, речі, мріяли
@Ютюб-Кулинария
Це не "плата за життя", це плата за ризик ! Це оцінка ризику. І це ніякий не примус, бідні самі зазвичай з радістю йдуть на окупаційні бійні !
@orysia77
@orysia77 Год назад
бідні вимушені йти на бійню, бо їх змусили до цього обставини їхнього життя. тобто це примус. і оцінка ризику життя і оцінка життя це одне й те саме: у скільки ви оціните те, що можете померти, тобто це вартість життя.
@Marykold
@Marykold Год назад
Те, що мати двох дітей не знала про те, як змінюється її психо-емоційний стан в період вагітності та післяпологової депресії - повна маячня. Якби все завершилося рішенням першого суду, до неї вже через пару місяців дійшло б, що не було жодного сенсу забирати собі дитину від чужого чоловіка, яку вона не хотіла і не планувала. І суд мав би враховувати матеріальне забезпечення сім'ї. Вона ж явно стала сурогатною матір'ю заради грошей, тож не змогла б забезпечити ще одну дитину. А який шок від цього всього був у сміттяра 😱
@chilipeppers2891
@chilipeppers2891 Год назад
В Америці, в судової системі, "полюбляють" розглядати моральні права, та компенсувати моральні збитки в десятки разів вище за фізичні. То й і у цієї справи хтось хотів скористатися правом моральної компенсації. Можливо, сурогатна мати вже і не навідується до дитини.
@evdokiiareshetnik4868
@evdokiiareshetnik4868 Год назад
Сурогатна мати може розраховувати, що лишивши собі дитину від багатенького чоловіка за деякий час отримає цього чоловіка разом з його статками.
@Marykold
@Marykold Год назад
@@evdokiiareshetnik4868 Якби це була єдина дитина, то шанси великі, але з двома своїми - фантастика.
@Marykold
@Marykold Год назад
@@chilipeppers2891 Мені здається, там допускається занадто великий вплив на емоції присяжних. Через це і такі перекоси. Але не заперечую, що іноді моральні страждання бувають важчими, ніж ті фізичні, з якими сучасна людина може зіткнутися у мирний час.
@evdokiiareshetnik4868
@evdokiiareshetnik4868 Год назад
@@Marykold Бажання чоловіка зі статками мати дитину бувають надто сильними. І цим можна маніпулювати. Крім того не так мало "матусь", які легко зосередяться на дитинці від багатія, лишивши старших діток на совісті бідного біологічного татка.
@DmytrOne
@DmytrOne Год назад
Вельми цікавий контент. Подяка! Чи будете дублювати переклад цих лекцій в Google Podcast, або ж Spotify?
@eyrena_
@eyrena_ Год назад
"Дитина має зв'язок з матір'ю, чи має право на біологічну матір", а як же батько,котрий дав сперму? Це і його дитина також, він очікував,що в їх родині з'явиться дитина, його дружина цього очікувала. Брат Вівієн не хотів тієї дитини, він просто був донором, на відміну від чоловіка, що дав сперму для того,щоб жінка виносила йому з його дружиною дитину.
@juliadunaeva8678
@juliadunaeva8678 9 месяцев назад
Чи є продоаження про службу в армії?
@UA_Science
@UA_Science 9 месяцев назад
На нашому каналі є повний курс цих лекцій
@Ютюб-Кулинария
В Україні набагато більш вільне, прогресивне, нестереотипне, праве мислення, ніж в Америці. Всі ті ліві стереотипи, які в Україні давно викинуті.., професора - марксоїди вкинули мислення молодих американців в 19 століття !
@us_pw.Iron_handley
@us_pw.Iron_handley Год назад
немає майбутнього... морок..
@Ютюб-Кулинария
Жах, яке стереотипно - лівацьке, марксоїдне мислення в американській студентській молоді. Як же їм промивають" мізки лівою пропагандою в американських університетах..
@romapupilla3794
@romapupilla3794 Год назад
Амінь
@inter321able
@inter321able 8 месяцев назад
Обман
Далее