Тёмный

9 najczęstszych błędów przy budowie domu. Dylematy budowlane #64 

Krystian Lemkowski
Подписаться 4,3 тыс.
Просмотров 4,3 тыс.
50% 1

Budując swój pierwszy dom stykasz się po raz pierwszy w życiu z wieloma nowymi materiałami, pojęciami i rozwiązaniami. Nic w tym dziwnego, że nie wszystko jest dla Ciebie jasne i zrozumiałe, nie do końca rozumiesz jak coś powinno być wykonane. Liczysz więc na wykonawcę i kierownika budowy, ale oni od zawsze robią tak jak robią, bo nigdy nie robili inaczej... I stąd właśnie biorą się błędy na budowach. Dzisiaj omówimy 9 najczęstszych i podpowiemy jak ich uniknąć. Zapraszamy do słuchania!
Podcast prowadzą: inżynier budownictwa Krystian Lemkowski ("Budowa w praktyce") oraz doradca budowlany Sławomir Zając ("Jak się wybudować i nie zwariować")
Pozdrawiamy,
Krystian - krystian.lemkowski@quatro-domy.pl
Sławek - slawek@poradnik-budowlany.com
_______________
Przydatne linki:
👉 Darmowy cykl webinariów dla budujących dom:
lp.jaksiewybudowac.pl/cykl-we...
👉 Budowa domów w Warszawie i okolicach:
quatro-domy.pl/
👉 Możesz posłuchać naszych podcastów na Spotify: open.spotify.com/show/2HlXlTD...
👉 Darmowy mini-kurs dla budujących dom:
(zapisz się na newsletter, aby otrzymać dostęp do kursu)
blog.poradnik-budowlany.com/n...
👉 Darmowy mini-kurs dla szukających działek:
(zapisz się na newsletter, aby otrzymać dostęp do kursu)
blog.poradnik-budowlany.com/n...
👉 Najlepsze w Polsce kursy budowlane:
jaksiewybudowac.pl/
👉 Konsultacje budowlane:
www.budowawpraktyce.pl/konsul...
👉 Wentylacja - praktyczny kurs montażu wentylacji:
jaksiewybudowac.pl/kurs-wenty...
👉 Serwis Krystiana "Budowa w Praktyce"
Strona: www.budowawpraktyce.pl/
👉 Serwis Sławka "Jak się wybudować i nie zwariować":
Strona: blog.poradnik-budowlany.com/
👉 Projekty budowlane:
Strona: domymodelowe.pl/
#działka #ogrzewanie #pompaciepla #fundamenty #ściany #wentylacja #budowlaniec #budowadomu #elektryka #jaksięwybudować #budowa #dylematybudowlane #krystianlemkowski #slawomirzajac,

Наука

Опубликовано:

 

15 апр 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 81   
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
Krótki film Sławka o najczęstszych błędach podczas budowy domu: ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-0FI8bUXNHg8.html Artykuł: blog.poradnik-budowlany.com/9-najczestszych-bledow-przy-budowie-domu/ Darmowy mini-kurs dla budujących dom: (zapisz się na newsletter, aby otrzymać dostęp do kursu) blog.poradnik-budowlany.com/n... Darmowy mini-kurs dla szukających działek: (zapisz się na newsletter, aby otrzymać dostęp do kursu) blog.poradnik-budowlany.com/n... Budowa domów w Warszawie i okolicach: quatro-domy.pl/ Najlepsze w Polsce kursy budowlane: jaksiewybudowac.pl/ Wentylacja - praktyczny kurs montażu wentylacji: jaksiewybudowac.pl/kurs-wenty... Serwis Krystiana "Budowa w Praktyce" Strona: www.budowawpraktyce.pl/ Serwis Sławka "Jak się wybudować i nie zwariować": Strona: blog.poradnik-budowlany.com/ Projekty budowlane: Strona: domymodelowe.pl/
@wt9832
@wt9832 3 месяца назад
Oby jak najdłużej i najwięcej dobrych informacji. Pozdrawiam
@mirosawzurek2470
@mirosawzurek2470 Месяц назад
Koszulka bardzo tematyczna bo jedną z często stosowanych norm budowlanych jest Pi razy oko.
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski Месяц назад
Albo PI razy drzwi :)
@emmariano7
@emmariano7 3 месяца назад
Witam 👌
@rafastarosta8360
@rafastarosta8360 3 месяца назад
Wprowadza Pan ludzi w błąd. Po pierwsze na uziom nie stosuje się bednarki ocynkowanej tylko wykonaną z miedzi lub stali kwasoodpornej, to raz. A dwa nie spawa się na litość boską bednarki do zbrojenia, gdy jest połączone drutem wiązałkowym. Spawanie jest dopuszczalne tylko w przypadku gdy zbrojenie zostało zespawane. Ten błoto beton o którym mówicie, to trzeba pamiętać i tak o folii nawet przy szalunku, przecież od spodu nie daje się szalunku, mało tego często ekipy naruszają grunt rodzimy kopiąc łopatami pod szalunek. A ława jest częścią fundamentu którą również stanowi grunt.
@Sayeru16
@Sayeru16 3 месяца назад
Odniose się do bednarki - w projektach na domy jest zawsze ocynkowana łączona na obejmy lub spawana. Jakieś argumenty?
@rafastarosta8360
@rafastarosta8360 3 месяца назад
Proszę Pana, stal ocynkowaną wg normy PN-EN 62305 można stosować jedynie na elementach zewnętrznych budynku, ale nie w kontakcie z gruntem. Taka bednarka po 10 latach nie spełnia swoich funkcji, po prostu skoroduje. Oczywiście beton jest dobrym izolatorem, stąd pilnuje się np. zbrojenia aby było w pełnej otulinie bez dostepu tlenu. No ale bednarka musi z betonu wystawać, stąd miedź bądź kwasówka. To samo dotyczy uziemienia skrzynki elektrycznej.
@adamnowak5719
@adamnowak5719 3 месяца назад
@@Sayeru16 ​​⁠ Może dlatego, że ocynk po wielu latach może zardzewieć, zaś wiązania drutem mają niskie przewodnictwo (z uwagi na małą powierzchnię styczną pomiędzy drutem a zbrojeniem).
@kamilk1403
@kamilk1403 3 месяца назад
​​@@rafastarosta8360dokładnie 😊 a od kiedy odgromówka jest obowiązkowa?? Chyba wiele osób to pomija 😊
@kamilk1403
@kamilk1403 3 месяца назад
20:02 czy na pewno gliny nie można z powrotem? Wydaje mi się że na terenie gliniastym, ti właśnie glina musi wrócić n swoje miejsce, bo sa problemy 😊 28:53 ta taśmy cisyram daja, aie rzadko sa dobrze zrobione - żeby spełniały swoją rplne musiały by być trochę szersze, bo one nie sa nawet na pół wnęki okna, więc para wodna może przejść obok taśmy - kilka razy zagiąłem panów doradców i w poeuedzieli, ze w sumie może za parę kat bedytak hak mówię 😅
@aleksander_the_gr8
@aleksander_the_gr8 3 месяца назад
Po obejrzeniu serii Waszych filmów wydaje mi się, że już chyba wszystko o budowie wiem.. czy nadal warto zapisać się na kurs?😅 Temat na podcast: Zmiany nieistotne w projekcie, które tak naprawdę są albo mogą okazać się istotne. Ciekaw jestem Panów opinii i przykładów w tym temacie. Dzięki i pozdrawiam!
@jaksiewybudowac
@jaksiewybudowac 3 месяца назад
Tak, bo to daje nam motywację do nagrywania kolejnych podcastów. :D A poważnie: Wbrew pozorom w podcastach omawiamy niewielką część tematów. W kursie poruszanych tematów jest kilkadziesiąt razy tyle i mają one postać szybkich porad i wskazówek na każdy etap budowy: fundamenty, SSZ, instalacje, tynki, wylewki, elewacja. Do tego przekazujemy bardzo szczegółowe checklisty i wzory umów z wykonawcami. Dużo miejsca poświęcamy analizie projektu. Dzisiaj dostałem taką wiadomość od kursantki: "Teraz po kupieniu kursu widzę jak wiele rzeczy mogłam zaplanować przed zrobieniem projektu. Projekt jest zrobiony bardzo szablonowo, mimo że adaptacja gotowego projektu była bardzo kosztowna." Czy warto więc skorzystać z kursu? Jak najbardziej. :) Zapoznaj się ze spisem treści na stronie jaksiewybudowac (.pl) :)
@arturchojecki9274
@arturchojecki9274 3 месяца назад
Panowie kawał dobrej roboty.
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
Bardzo proszę :)
@siemam88
@siemam88 3 месяца назад
Cześć, wybrałem ziemię u siebie pod ławy na całej głębokości, aż do 10cm powyżej dolnej wysokości ławy. Potem ręcznie 20cm wykopałem łopatą. Cześć urobku wylądowało w środku - nie więcej niż 10%. Czy powinienem wybrać te placki i to co rozmiękło w środku ? Powyżej będzie jeszcze ok. 1m wysokości zagęszczonej pospolki. Dodatkowo mam na środku placek betonowy - resztka z pompy, nie więcej niz 0.5m3. Skuć to, czy przykryć pospółka ? Pozdrawiam!
@UniiFAN
@UniiFAN 3 месяца назад
Bardzo dobrze zrobiony podcast. Cieszę sie szczegolnie, że zwracacie tez uwage na wyjątki. Pytanie zagwozdka: Krystian kilka razy w podcastach powiedział, że robienie stropu monolitycznego na domu parterowym "na wypadek gdyby zerwało dach" jest bez sensu. Tzn. jeśli sie nie mylę to zamysł jest taki, żeby nie zabezpieczać się przed slabo wykonaną konstrukcją dachu tylko poprostu wykonac ją poprawnie i nie robic kosztownego monolitu. W pełni sie zgadzam. To teraz jestem ciekawy co odpowiesz (to nie hejt czy nieuprzejmość, jestem poprostu bardzo ciekawy Twojej odpowiedzi): Skoro izolujemy ścianę fundentową od dołu (od ławy), od boków izolacją przeciwwodną ciężką, to po co kłaść na tych ścianach fundamentowych papę? Skoro w sciana fundamentowa nie powinna miec skąd podciągać wody kapilarnie, po co to robic? :)
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
Teoretycznie nie ma potrzeby wtedy układać papy na tak zaizolowanej ścianie fundamentowej. Po prostu tanie, podwójne zabezpieczenie. A w niskim standardzie budowlanym to często jedyne zabezpieczenie.
@UniiFAN
@UniiFAN 3 месяца назад
@@krystianlemkowski dzięki za odpowiedź, mam wrażenie, że dzięki WAM rozumiem co robię. Często fachowcy robią coś, bo tak się zawsze robiło, albo ktoś ich tak nauczył. Ja buduję własnymi rękami, i dzięki Wam mam dużo pewności siebie, tzn. wiem po co coś robię, a nie tylko dlatego, że wszyscy tak robią. To też myślę, że pozwala unikać błędów - jeśli rozumie się po co :) Może to nawet 10 najczęstszy błąd - popełnianie błędów wykonawczych przez brak rozumienia finalnego celu w jakim wykonuje się daną pracę. Np. rozkładanie folii na ostrym chudziaku (która zaraz będzie dziurawa) bo wszyscy tak robią, nie rozumiejąc tak naprawdę po co ona w sumie tam jest i setki innych.
@jaksiewybudowac
@jaksiewybudowac 3 месяца назад
@@UniiFAN To prawda. W każdej dziedzinie popełniany jest ten 10 błąd. Ilu lekarzy przepisuje antybiotyki niezależnie od sytuacji? :( Ps Gdzie się budujesz?
@UniiFAN
@UniiFAN 3 месяца назад
@@jaksiewybudowac Małopolska - Beskid Niski
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
@@UniiFAN Dokładnie tak, zrozumienie celu i sensu jest kluczowe, bo inaczej generuje głupoty.
@mirosawsliwa5581
@mirosawsliwa5581 3 месяца назад
Witajcie...właśnie budujemy dom od lutego tego roku... 😂😂😂... słuchamy was, a jak tylko jeszcze jakiegoś błędu nie popełniliśmy do tej pory...co jest raczej nie możliwe 😱😱😱.... To może jeszcze nam się uda uniknąć- .. . Ale nasz wykonawca jest SUPER .. 🤗🤗🤗 wbił szpilki , i jest uziemienie!!! Pozdrawiamy.....chyba też Was słucha 🤔
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
Pozdrawiamy i życzymy aby dotrwać bez błędów do końca budowy :)
@przestepcyzlublina4628
@przestepcyzlublina4628 3 месяца назад
Witam, ja mam pytanie odnośnie okien, będę miał montaż na kotwy i piankę, ale zamierzam zabezpieczyć piankę folią w płynie czy wiecie może jakiej firmy folia w płynie byłaby najlepsza? Super te Wasze filmiki i nie przejmujcie się długością filmów, bo to jest bardzo wartościowa wiedzą, więc można słuchać godzinami tym bardziej że ciekawie opowiadacie. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję to co robicie.
@zjow4755
@zjow4755 3 месяца назад
Soudal jest popularny
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
@@zjow4755 tak, i mam z nim dobre doświadczenia.
@watchdd
@watchdd 3 месяца назад
Ja polecam Titan wins. Dają najdłuższa gwarancję na produkt
@zjow4755
@zjow4755 3 месяца назад
@@watchdd swoją drogą jestem ciekaw co tam można reklamować i jak to udowodnić, chyba że okna stoją bez elewacji ale zabezpieczone przez kilka lat
@watchdd
@watchdd 3 месяца назад
​@@zjow4755 nie wnikam jak testują produkt, ale biorąc pod uwagę, że to chemia podatna na starzenie i negatywny wpływ UV da się to w sposób kontrolowany udowodnić i mieć na to papier. Nie jestem sprzedawca titana. Wybrałem go świadomie (wierząc w deklaracje) ponieważ taśmy degradują się po kilku miesiącach, a soudaltight ma potwierdzona odporność na warunki do 12 miesięcy. U mnie okna będą odsłonięte bez elewacji stały dłużej więc wybrałem Titan i tyle, nie szukam wszędzie teorii spiskowych, skoro w karcie producenta opublikowanej w UE widnieje trwałość na UV do 12 miesięcy vs 120 to ja się tym zasugerowalem
@daddy6884
@daddy6884 3 месяца назад
Chciałbym posłuchać o źródle ogrzewania. Jaki wybrać. Bo nie dość że jest to temat rzeka to też jedna wielka wojna na forach. Pompiarze vs gazowycy vs peleciarze . Ciągle się kłócą że ten ma najlepiej. Suche fakty, analiza, koszta, obiektywne spojrzenie i merytoryczne argunenty. Tego mi trzeba 🤣 PS co do tych znajomych. Myślę że trzeba znaleść sobie takich znajomych przed którymi nie będzie to ujmą przyznać się do błędu. Ja takich znalazłem i czasami dobrze mieć takich bo dużo idzie wynieść i nauczyć się z ich błędów tak jak oni uczą się z moich 💪
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
Na temat wyboru ogrzewania był już podcast daaawno temu :) Co do znajomych: tacy to skarb.
@daddy6884
@daddy6884 3 месяца назад
@@krystianlemkowski już nadrabiam 😉
@emmariano7
@emmariano7 3 месяца назад
Poczekajcie na wodór
@dre-gi2mj
@dre-gi2mj 3 месяца назад
Potwierdzam informację o dysperbicie. Ja akurat zastosowalem dysperbit na stropodach nad garażem. Przed zima chcialem uszczelnic stropodach zeby woda nie przeciekala do garażu, a na wiosne chcialem zrobic reszte warstw stropodachu. No i polozylem 3 warstwy dysperbitu- mialem zamiar polozyc dwie ale duzo go zostalo wiec starczylo na jeszcze jedna warstwe. Rezultat: stropodach przeciekał, ale tak o polowe mniej. I ciekawostka: gdy 2 dni po polozeniu pierwszej warstwy kladlem druga to juz polozony dysperbit z pierwszej warstwy przyklejal mi sie do butow tak ze sie odrywal od stropu i byla luka w warstwie w ksztalce stopy (lub czesci jak sie nie oderwal caly plat). To tyle o skurecznosci dysperbitu.
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
Niestety tak to jest z dysperbitem.
@matekwilk
@matekwilk 3 месяца назад
Nie można porównywać stropodachu, na którego działa deszcz do fundamentów, na które w niektórych sytuacjach może działać jedynie wilgoć.
@zjow4755
@zjow4755 3 месяца назад
Jesteś hardkorem żeby takie cos zrobić.
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
@@matekwilk niby nie, ale czasem na fundamenty też woda działa bezpośrednio i długotrwale.
@matekwilk
@matekwilk 3 месяца назад
@@krystianlemkowski czasem tak
@jacekz6356
@jacekz6356 Месяц назад
Czy robiąc płytę fundamentową po wybraniu humusu można na sam spód położyć gruz betonowy? Na to pospółka.
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski Месяц назад
Można dać kruszony beton, ale bez śmieci itp. Zwykły gruz się nie nadaje.
@watchdd
@watchdd 3 месяца назад
Oj tak, ja z tych co nie spodziewali się kosztów zasypu fundamentu, i nie miało specjalnej świadomości że tak się to skończy (grunt miał być piaszczysty) a potem przyszło 360 ton za 14k
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
14k, to jeszcze nie na najgorzej, bywa więcej...
@Kr-xg7lc
@Kr-xg7lc 3 месяца назад
@@krystianlemkowski lokalnie podsypke sprzedaja po 12 zł, u was wychodzi koło 40. Z czego wynika roznica? na co uwazac zeby nie dac sie nabrac?
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
@@Kr-xg7lc z kosztów transportu lub rodzaju kruszywa. Zawsze trzeba brać piasek gruby z deklaracją właściwości użytkowych.
@Kr-xg7lc
@Kr-xg7lc 3 месяца назад
@@krystianlemkowski a mozesz powiedziec coświecej na temat rodzaju kruszywa, np. jak ocenić/sprawdzic frakcje pod wzgledem uzycia go na podsypke?
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
@@Kr-xg7lc samodzielnie, "na oko" prawdopodobnie nie dasz rady sprawdzić frakcji kruszywa. Chociaż bez wątpienia piasek drobny od grubego różni się wizualnie wielkością ziaren.
@jarekp5416
@jarekp5416 3 месяца назад
Jeszcze jedno pytanie czy bloczki keramzytowe na fundamenty to dobre rozwiązanie?
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
Bardzo dobre.
@michalcyrus4297
@michalcyrus4297 3 месяца назад
JA rozumiem ten dysperbit ale prosze nie mówcie że on nie jest ok tylko nie jest ok to w jaki sposób ludzie go używają. Producent okresla ile go nałożyć, żeby był hydroizolacja a ludzie robia jedna wartwe (praktycznie to gruntowanie) i tyle. Nie widze nic złego w stosowaniu dysperbitu (1 wiaderko 20kg na 12m2)...
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
Masz całkowitą rację, ale używamy celowo literackiej hiperboli dla wzmocnienia przekazu.
@michalcyrus4297
@michalcyrus4297 3 месяца назад
@@krystianlemkowski hahah wiem wiem, tylko wydźwięk dla laika jest taki żeby unikać tego produktu :) to jakby powiedzieć że beton jest zły (bo go ludzie nieprawidłowo “pielęgnują” ;) )
@jarekp5416
@jarekp5416 3 месяца назад
Witam. Jaką masę najlepiej użyć na fundamenty zamiast Dysperbitu?
@UniiFAN
@UniiFAN 3 месяца назад
Np. Izohan WMK2 Plus to taka najcięższa, są też inne wersje. Ogólnie sprawdź Izohan WM i dobierz coś do swoich warunków.
@grazynadziedzic6275
@grazynadziedzic6275 3 месяца назад
Strop monolityczny bardzo gładki, bo pod szalunkami umieszczono folię - błąd, czy "standard" i nie należy się martwić o przyczepność tynku?
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
Jeśli powierzchnia jest bardzo gładka, to lepiej nie tynkować, tylko od razu dać gładź. Na bardzo gładkiej powierzchni istnieje pewne ryzyko odpadania tynku.
@grazynadziedzic6275
@grazynadziedzic6275 3 месяца назад
@@krystianlemkowski czy położenie folii między stropem a szalunkiem było błędem?
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
@@grazynadziedzic6275 Nie. Tylko po prostu ma to swoje konsekwencje w postaci bardzo gładkiego stropu. To dobrze jeśli chcesz położyć od razu gładź. To źle jeśli chcesz tynkować.
@mirosawsliwa5581
@mirosawsliwa5581 3 месяца назад
Potrzebujemy porady, ....JAKA PODBITKA??? ABY NIE BYŁO PRACY ZBYT DUŻO NA przyszłości... polecaja nam taka JAK ŚCIANY... co PANOWIE NA TO????
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
Podbitka jak ściany, czyli tynkowana? Najbardziej bezobsługowe są podbitki metalowe, okleinowane.
@emmariano7
@emmariano7 3 месяца назад
Nie ma czegos takiego jak piasek czysty. Piasek przesiany może mieć frakcję np 0-2 czy 0-4. Ta druga lepsza do zagęszczania.
@daddy6884
@daddy6884 3 месяца назад
5. To jak panowie, kupować wiązary i spać spokojnie? A jeśli nie to jaka powinna być wilgotność drewna?
@zjow4755
@zjow4755 3 месяца назад
Mnie więźba całą popękała. To że weźmiesz wiązary nic ci nie gwarantuje, musisz dopilnować że drewno będzie takie za jakie płacisz. Budujesz już?
@daddy6884
@daddy6884 3 месяца назад
@@zjow4755 nie, czekam za pozwoleniem. Ale już zastanawiam się co tam wykombinować. Dzwoniłem do lokalnego "tartaku" A raczej firmy zajmującej się obróbka drewna. (od trumien po łate na dach robią) i też mogą wiazary robić drzewo mają z państwowych lasów. Tyle wiem. No i opinie dobre.
@krystianlemkowski
@krystianlemkowski 3 месяца назад
Drewno konstrukcyjne powinno mieć od 8% do 18% wilgotności.
@daddy6884
@daddy6884 3 месяца назад
@@krystianlemkowski potrzeba jakiś specjalnych narzędzi do zmierzenia tej wilgotności czy zwykłym miernikiem ( a taki posiadam) wystarczy(nie wiem na ile on dokładny)
@zjow4755
@zjow4755 3 месяца назад
@@daddy6884 nie nastawiaj się na mierzenie miernikiem bo z ludźmi z tej branży nie wygrasz; musisz mieć gwarancję i papiery i muszą mieć dobrą opinię że robią z drewna konstrukcyjnego; mnie wykonawca nawet ceramike innego producenta przywiózł i albo się zgadzam albo do widzenia, więźba mokra i pęka; natomiast przestałem się tym przejmować i przestałem być idealista, jesli będziesz robił perfekcyjnie to dom cię wyjdzie dwa razy drożej, przykładowo jak będziesz mieć wyceny to najpierw sie spotkaj i wymuś że mają być takie materiały i w taki sposób jak w projekcie, u mnie miały być fundamenty na kruszywie a w dzień kiedy to kruszywo miało przyjechać wykonawca się spytał kierownika czy nie może być sama pospółka i po co wymieniać tak głęboko grunt, kierownik się zgodził a ja przyjechałem i tylko już widziałem że sypią pospółkę jedynie; dokumentacja to jedno, wycena drugie a wykonanie trzecie, musisz świadomie im za każdym razem mówić co i jak ma być bo inaczej zrobią po swojemu i nawet nie będziesz wiedział ; ja jestem akurat zapisany do tego kursu i super wszystko w głowie sobie ogarnąłem i o kant dupy z tym bo robią po swojemu, nawet uziomu fundamentowego mi przed zalewaniem nie zrobili a prosiłem dzień przed, ani specjalnej rury przepustowej pod rurę wodna, zrobili po swojemu arot, a w moim mieście są grubsze rury wodne i teraz nie wiem czy przejdzie ta rura przez tego arota a mam płytę fundamentowa; no mówię - to jest wolna amerykanka, ale kierownik budowy powiedział że mam szczęście do wykonawcy bo robią niby dobrze; pamietaj-musisz wszystko kilka razy powiedzieć co chcesz bo to że kierownik budowy przyjedzie po zrobionej robocie ci nic nie da bo to już jest za późno; pamiętaj jednak rzecz : to że coś ustawisz z właścicielem firmy budowlanej to jedno, ale nie zakładaj że on poinformuje o tym swoich pracowników, musisz ustalać rzeczy na obu frontach, ale głównie być na budowie i upewniać się że jest jak powinno być , i rób zdjęcia, mnie zdjęcie pomogło odzyskać jeden otwor kanalizacyjny który ekipa zalała betonem podkładowym, zorientowałem się jak już pojechali
Далее
I'm Excited To see If Kelly Can Meet This Challenge!
00:16
Najgorsze mity budowlane. Dylematy budowlane #15
48:50
Просмотров 3,9 тыс.
8 NAJWIĘKSZYCH BŁĘDÓW przy WYBORZE OKIEN!
23:56
Просмотров 29 тыс.
Od czego zacząć budowę domu? Dylematy budowlane #11.
52:04
Самая редкая видеокарта NVIDIA
1:00
Проверил, как вам?
0:58
Просмотров 248 тыс.