Тёмный

A Lajoskomáromi Titkok 

Agroinform
Подписаться 16 тыс.
Просмотров 25 тыс.
50% 1

Авто/Мото

Опубликовано:

 

5 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 15   
@ZoltánHuber-d3k
@ZoltánHuber-d3k 10 месяцев назад
Attila 20 éves tapasztalattal, én 45 éves tapasztalattal azt mondom: Kérjük fel Attilát a Magyar mezőgazdaság vezetésére!!!!!! Ő a megfelelő vezető!!!!! Gondolkodjatok el rajta!
@csabakezer5988
@csabakezer5988 10 месяцев назад
Attila Nagyonprofi! Nemvéletlen van benne a Hektár nagyágyúkba!
@landvirtschaft
@landvirtschaft 10 месяцев назад
Nagyon nagyon jó . Csináljátok még ilyet tetszik
@vargalenard7251
@vargalenard7251 9 месяцев назад
Hatalmas tudás es munka szeretet Gratulálok!!!!
@zsombortoth9607
@zsombortoth9607 10 месяцев назад
Agrovirtus előtt szivesen láttuk volna a videot, de nagyon adjuk így is. 😉💪
@bmw520ds
@bmw520ds 10 месяцев назад
Nagyon jó ahogy lát, nem csak néz, nem az "így szoktuk, jó ez így" híve! Nekem ezzel a pocok irtás témával mindig ott a kérdés, miért nem szegelnek az emberek kiülő fát a madaraknak, mert ők bizony mindig éhesek, illetve, ha a kártevő elpusztul, azt is megeszi, viszont a madár is a méreganyagok áldozatává válhat. Jó lenne erre valami szabályzást kitalálni. Örülök hogy vannak ilyen nézetű emberek mint Ő! Jó riport volt!
@attilabiro2993
@attilabiro2993 9 месяцев назад
Figyelj és tanulj! Pocokról: 1 pár ideális estben 2500 utód produktummal rendelkezik egy szezonba. A ragadozó madár populáció egy- két tojással növekszik fészekaljként ennek hatására. Legtöbb esetben a gradáció következtében a pocok populáció ( belterjesség, betegségek hatására) rövid idő alatt összeomlik, így a táplálék hiány miatt a ragadozó madarak egyedszáma is csökken, ez okból nem nőhet folyamatosan az egyedszám. Ilyen extrém estekben nem kimutatható a ragadozó madarak gyérítő tevékenysége. T fa: Nem tudom, hogy ez íróasztali találmány-e, de egyszer én is kipróbáltam. Képzelj el 40 focipálya méretű búza táblát. Erre készítettem 40 db 2m magas T fát és kihelyeztem szépen elosztva. Aratás előtt természetesen össze is kellett szedni és sajnálattal könyveltem el, hogy nem sikerült a pocok populációt kordában tartani!!! Következett a tarló ápolása nagy vassal. A nagy gép zúgására a semmiből előkerült egy 200-300 egyedből álló sirály csapat, melynek terülj asztalkám volt a megbolygatott terület és nem távoztak addig, míg mozgott valami a táblán. Volt közöttük egy sólyom: keringett, néha leszállt, én lecsapni nem láttam, pedig figyeltem. Esetlen "kiskacsának" tűnt a rabló sirályok között. Kémiai védekezés: a törvény úgy rendelkezik, hogy járatba helyezve, betaposva lehet mérget kihelyezni. Az előző táblánál maradva ez azt jelenti,hogy egy 5 méteres sávban sétálva vödörben a méreggel 40 km hosszú sétára készülhetünk. Nos így áll össze a kép teljessé! Mi a megoldás? Pillanatnyilag nincs! A nagy vasat, a szántást lassan szitokszóként használják, a sirályok eltűnőben vannak. Úgy néz ki, hogy a gazdák vesztésre állnak e kis szürke rágcsálóval szemben. Brehm "Az állatok világa" című művében 150 éve leírta ezt a gondot. Röviden, tömören ez 30 év gazdász és biológia tanári tapasztalat ebben a témában! A tények nem hazudnak, az objektivitás a legjobb fokmérő!!!
@bmw520ds
@bmw520ds 9 месяцев назад
@@attilabiro2993 Tanulok és figyelek...Én azért láttam egy-két érdekességet ezen a téren. Pick-up platón zsákok, droidok szorták a szert ahol csak lyukat észleltek. Kb. mint ha sörétessel a talaj felé lőtt volna valaki kisrepülőből. Több 100 hektár fertőzve, repce talán jobban mint az őszibúzák, összekötve a szomszédos kolóniákkal a talaj felszínén járatokkal, lehetetlen betaposni azt a milliónyi lyukat, még egy profi step tánc csapatnak is! Vannak vállalkozások, ahol 100ha egy tábla, domboldal, le-fel még csak-csak, de kellemetlen egyforma lábakkal erozió irányra merőlegesen baktatni, azt legyalogolni elég komoly kihívás, a csizmán elefánt lábnyi sáros levélkupac, vödröket cipelni, ha kifogy kiballagni az úton várakozó autó platójából újratölteni, ezt akár egy héten át, mire minden terület bejárásra kerül. Lehet megfogadni számlaképes C10-es csapatot, de azok sem tapossák be, illetve ott kell lenni végig velük, mert ellazulnak és nem kerül mindenhova "pocok irtó" Ezért kérdeztem van-e biológiai megoldás, nem azért mert annyira tudatlan vagyok hogy ostorral váltom a csatornákat a lapos TV-n. Sajna, volt aki függesztett műtrágyaszóróba bezsákolta és kiment kiszórni telibe a növénykultúrát, ő bizony nem szórakozik vele...Van előírás, de senki ( Nem sokan )nem tartja be, senki ( Mindenki tudja hogy léteznek hókotrók, csak hóeséskor nem látni őket )nem ellenőrzi, senki nem szankcionálja! Rengeteg hasznos, védett elhullott madarat látni tavasszal a határban. Biztos nem a fagyok végeznek velük!
@attilabiro2993
@attilabiro2993 9 месяцев назад
Kedves BMW-s! Úgy érzem egy csónakban evezünk egy kis különbséggel: Én magamról és a környezetemről írtam, míg te a "sumákokról". Nem vagyok jelen a közösségi médiában, ez volt az első és lehet utolsó vélemény megosztásom itt. A "Figyelj és tanulj"-t nem bántónak szántam, beidegződött 30 éves pedagógus múlt és hidd el a diákjaim csípték a stílusom!! Ha megbántottalak bocsi. Műtrágyaszóró: 1q/ha alatt nincs értelme a szórásnak az 1 négyzetméterre jutó anyag miatt. A drón egy érdekes kérdés!!! Ott már koncentráltabban jelentkezik a dózis. Látod erre mondom, "a jó pap holtig tanul". És most tanultam tőled, erre én nem is gondoltam, hogy ilyen létezik. Tudom, hogy drónnal permetezni sem lehet törvényileg( egy gombaölőszer van csak engedélyezve) így ez a lehetőség meg sem fordult a fejemben. Én a családdal egy 50 ha-os táblát kezeltem le szabályosan kb. egy évtizede, de soha többé....Költségekről: 1q Pocotox 250eFt/ ha, az idei átlagos nyereség a mi területünkön ennek a fele sincs a támogatással együtt. Gondolom ezért nem garázdálkodtak szabálytalanul a gazdák! Kis település több ezer hektár egy nagy cég, sok jó baráti kapcsolat, mindenki tud mindenről. Mi arra blazíroztunk( az 5000 ha-os cég is), hogy bekövetkezik az összeomlás a késői kelés miatt kisebb lesz a kár. Talán sikerült. Igen a mérgezésekről én is tudomást szerzek a médiából. Ezek sajnálatos esetek. Lehetne tovább folytatni, talán egy cola mellett reggelig, de itt be szeretném fejezni. Jó egészséget és boldog karácsonyt kívánok Neked: Bíró Attia@@bmw520ds
@bmw520ds
@bmw520ds 9 месяцев назад
@@attilabiro2993 Sajnálom ha félre érthető voltam! Eszem ágában sincs sértődni és sértegetni, ez annál sokkal komolyabb téma! Csak feltettem egy kérdést ami foglalkoztatott, hátha valaki már alkalmaz valami számomra ismeretlen ötletből kipattant, jó, vagy esetleg tökéletes megoldást ezen a téren? Mert ugye ezeknek a kis emlős kártevőknek igen számottevő termésgyérítő kártételük van, főleg ha sokan vannak! A güzü pedig olyan kupacokat hoz létre, megijed az ember ha a kombájn kereke felmegy rá! Lehet, repeszhatású kézigránáttal kell megszórni őket, had hulljanak!🙃 Én szintén minden jót kívánok, bátran tessék hozzászólni a médiában, mert véleménykülömbségek mindig voltak, vannak, lesznek, ez visszi előre a dolgokat és így lesz megoldás rájuk! Persze, az sem elhanyagolható, hogy kevés ember bír elfogadható kommunikációt adni-venni! Meeeg, ha írok, az teljesen másként megy át mint a beszéd! A humor fontos! Tiszteletem! Minden jót!
@kutisndor001
@kutisndor001 10 месяцев назад
A preciziós gazdálkodás szerintem a tápanyagvisszapótlás valamint a tervszerű vetéstechnológia bevezetése.
@one1cigid
@one1cigid 10 месяцев назад
Peti a király.
@szglazer
@szglazer 9 месяцев назад
Magam részseről a legnagyobb problénak azt latom hogy nincsen istalótrágya visszajuttatás.....
@zoltantolosi2633
@zoltantolosi2633 10 месяцев назад
👍👍👍👍👍👍
@landvirtschaft
@landvirtschaft 10 месяцев назад
💪💪💪💪💪💪💪🥰🥰
Далее
DAF 530 XG+ 2021
31:02
Просмотров 154 тыс.
CIVIL A PÁLYÁN - 2024.10.05. [teljes adás]
1:01:39
Просмотров 8 тыс.