Тёмный

A Nagy Házpimpelés 1: VÉGCÉL A NULLA REZSI 

Magyarósi Csaba
Подписаться 404 тыс.
Просмотров 134 тыс.
50% 1

A1 Solar: a1solar.hu/
Aktív Passzív Stúdió: www.aktivpassziv.hu/
Menő lakás csapata: menolakasom.hu/lakasfelujitas/
Powercharge akkumulátorok: powercharge.hu/
Dóra csodálatos sáljai: tiatia.hu/
a TiaTia instája: tiatia.fashion?...
Pólóvásár: videosbolt.hu/magyarosi_csaba
Facebook: on. 1hc3BIa
Insta: / magyarosicsaba
Zenék Spotify: spoti.fi/2Dgxd6a
Zenék Apple Music: itunes.apple.com/hu/playlist/...
A technika:
Olympus Kamera: www.olympusmintabolt.hu/om-sy...
Objektív#1: www.olympusmintabolt.hu/olymp...
Objektív#2: www.olympusmintabolt.hu/olymp...
Sony Kamera: bit.ly/2oYotGO
Állvány #1: www.manfrotto.hu/190-alu-trip...
Állvány #2: www.manfrotto.hu/catalogsearc...
Állványfej: www.manfrotto.hu/xpro-fluid-f...
Világítás: www.manfrotto.hu/lykos-bicolo...
Mikrofon#1: www.rodemikrofon.hu/rode_video...
Mikrofon#2: bit.ly/2oGB1Dh
Mikrofon#3: www.rode.com/microphones/smartlav

Опубликовано:

 

16 мар 2023

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 445   
@bogarhatumaszkarpone
@bogarhatumaszkarpone Год назад
Zseniális lesz ez a sorozat. Távol álljon tőlem, hogy a zsebedben akarjak turkálni, és tudom nyilván nem mindenhez fogsz teljes piaci áron hozzájutni, gondolom a cégeknek is ez egy remek szponzor lehetőség, de ettől függetlenül szerintem nagyon hasznos lenne, ha egy-egy dolog lezárásánál szóba kerülnének az anyagiak, nekem, aki kacérkodik ezzel a gondolattal egy baromi hasznos támpont lenne az, hogy amiket csinálsz azok piaci áron hogyan jönnek ki, mikre kell számolni anyagilag ha az ember ilyesmibe belevág. Ha ezt bevennéd majd a sorozatba sokan hálásak lennénk szerintem! keep up!
@magyarosi
@magyarosi Год назад
Lesz!
@szimon_hu
@szimon_hu Год назад
árak nélkül kb semmit nem is érne a sorozat, mert általánosságban millió és plusz egy hasonló videó van - igazából árakkal is, csak a 4-5 8-10 évvel ezelőtti árak nagyon nem aktuálisak... Kíváncsian várom a folytatást, mert egy hasonló projekt előtt álok egy tök hasonló adottságú házzal, ráadásul szintén a Duna vonalán... :D Mondjuk nekem van némi tapasztalatom, mert a családiházunkat 2010-ben eleve passzírva terveztem és építettem, de ott pl hullafelesleges volt és lenne ma is napelemmel fűteni pl, mert a 200nm-es háznak uszkve 650m3 a gázzal fűtése melegvízzel együtt....
@oszikedvenc
@oszikedvenc Год назад
Hát ezt én is érdeklődéssel várom (mármint az árakat) 😂🎉😢
@csabsz13
@csabsz13 Год назад
Csaba, ez baromi izgalmas lesz! majdnem annyira izgatott vagyok, mint te a videó elején :-) ha lehetséges, kérlek hogy a költségekről is essen majd szó, az a része is nagyon fontos lenne ennek a kísérletnek. és nagy gratula a házhoz, állati jól néz ki a környék!
@fluxusmuvek1010
@fluxusmuvek1010 Год назад
Én még az épületgépészetet is belevenném a nullrezsibe, főképp a vizet: Kettős vízrendszerrel esővíz/kútvíz gyűjtés, szűrés és felhasználás fürdőszobára, wc öblítésre. Ennek a kiviteleztetése és a szennyvízcsatorna oldali legalizásása/ügyintézése volna érdekes.
@tibormarczell
@tibormarczell Год назад
Itt Belgiumban, ahol lakom, szinte az összes ház így van kialakítva. Mivel itt sok az eső, van egy vízgyüjtő tartály a föld alatt. Erről megy a wc öblítés, felmosás, kert öntözés, auto mosás. Megfelelő szürő beszerelése esetén a mosógép is rá van kötve.
@laszlobalazs3190
@laszlobalazs3190 Год назад
​@@tibormarczell belgiumban hol élsz? Csak mert én idén költöztem ki egyenlőre csak szokom az országot😂
@tibormarczell
@tibormarczell Год назад
@@laszlobalazs3190 Huldenberg, Flandria
@vmaxim1000
@vmaxim1000 Год назад
Szerintem csatorna ott nincs , marad a zártrendszerű szennyvízgyűjtés, ami nagyon drága, tehát minél kevesebb kerüljön bele !😀
@kiszeg
@kiszeg Год назад
@@vmaxim1000 Bioemésztő, akár a svéd "3 kamrás", nagy ma már egybe szerelt műanyag kivitelűek is vannak. Nem is olyan nagyon hosszú távon térül meg!
@geraszimov78
@geraszimov78 Год назад
A közszolgálat valahol itt kezdődik, ami nem is a Te dolgod lenne! Sokszor estem már ámulatba a színvonaltól és kezdeményező készséggtől, akarattól és erőtől, amivel rendelkezel. Alig várom a folytatást és KÖSZÖNÖM Csaba!
@editszolosi9927
@editszolosi9927 Год назад
Egyetértek.😊🎉
@Kramli89
@Kramli89 Год назад
Szia! A fűtésnél érdemes ugye a jól bevált padlófűtést alkalmazni. Kiegészítve mennyezet fűtés/hűtéssel. Így ha hőszivattyút használsz akkor az épület hűtése is megoldott. Gépészeti helyiség létrehozását is szem előtt kell tartani. Valahova el kell férnie a melegvíz tárolónak illetve a hőszivattyú puffertartályának is. Természetesen ehhez kell egy nagyon jó vezérlés is. Helyiségenkénti vezérlés nagyon sok energiát tud spórolni. A csapadékvíz gyűjtésére és minél jobb felhasználásra is érdemes fókuszt helyezni. Egyre szárazabb az éghajlat a vízgazdálkodás szerintem kiemelt helyen áll a fenntarthatóságban. Az így gyűjtött vízzel még gyönyörűbbé teheted a kerted. Természetesen ami gazdaságos locsolás szempontjából azok a föld alatti rendszerek, felszín alá helyezhető csepegtető csövek amelyek kevés vizet használnak és a nap se tudja elpárologtatni. Az illemhelyeknek pedig alakítanék ki egy úgy nevezett "szürke víz" tárolót, pl ami a tusolásnál elfolyik csak úgy a csatornában azzal tökéletesen lehet használni wc-t is. A plusz energiából pedig e-bike töltőket üzemeltetnék meg közvilágítást esetleg. Elektromos dolgokban nem vagyok otthon, de ha víz és fűtés a téma akkor segítek szívesen ezzel foglalkozom. 😊 Sok sikert kívánok neked!
@MrAvolance
@MrAvolance Год назад
Szia Csaba, nagyon jó lesz ez a projekt! Követni fogom! Nekem ami kapásból eszembe jutott a terep adottságait figyelembe véve az egy: öko aquapóniás, earthship(melegház félig a földbe ásva) ahol zöldséget, gyümölcsöt lehetne létrehozni+halakat amiket később meg lehet enni.Esetleg mindezt összekötni közösségi szinten(közösségi kert) ahol sok önkéntes munkájából, rászoruló emberek/intézményekhez friss zöldséghet/gyümölcsöt tudnátok juttatni!jelszó:MiKisZöldKertünk MKZK 😊
@miklosbelteczki
@miklosbelteczki Год назад
Ha már társadalmilag hasznos dolgot szeretnénk létre hozni, akkor egy ingyenes töltő pont pl az elektromos bringásoknak, túrázóknak stb.
@quakerquaker9749
@quakerquaker9749 Год назад
Az ilyen állapotú épületerkre szoktuk azt mondani, hogy jobb lenne, ha nem lenne a telken felépítmény, mert a meglévő felújítása annyiba vagy sokszor többe kerül, mint egy új épület felépítése, korszerű anyagfelhasználással és technológiával. Sokan, sokat költenek a régi épületre és marad egy, a régi problémákat továbbra is magában hordozó házuk egy tök új helyett. (Értem a koncepciót, de majd a költségkalkuláció fogja fehéren-feketén megmutatni, hogy mi lenne valójában a jó döntés...dózer vagy a teljes felújítás...a matek nem fog hazudni.)
@MK_Prince_
@MK_Prince_ Год назад
Hàt ez annyiban igaz hogy lényegében a falakat és az alapot nem kell felépíteni újra,viszont a tégla meg a beton közel sem akora nagy költség szóval valóban ha egy hàz igényli a tetö és nyílàszàrócserét,új burkolatokat ,új vezetékelést ,fütési és víz rendszert akkor érdemesebb nem bele vàgni hanem telket venni és építeni,a rengeteg bontàsi munka végett ,ugyan ott vagy pénzbe de az új màr korszerübb és olyan az elrwndezése amilyet megàlmodsz.
@HannibalHun
@HannibalHun Год назад
Magam részéről elég sok új építésű házat látok mostanában "felépülni"... hát, ami csak lehet, ki van spórolva belőle. Szépnek szép, de 20 évet sem bír ki, abban biztos vagyok. A gépészet legalábbis biztosan nem, sem a vakolat, a tető, a szigetelés sem. Ami az új építés mellett szól, hogy mindent egyszer kell kialakítani, aránylag kevesebb bontással. De az alapanyag árakat nézve, ha van egy statikailag ép ház, annak a felújításából nem építesz tisztességes teljes új házat, mert hát hogyan?
@MK_Prince_
@MK_Prince_ Год назад
@@HannibalHun 30 centis falvastagsàg poroterm téglàból 18000 ft /m2 malterrel együtt,10mx10m es hàznàl 3m falmagassàggal szàmolva - nyílàszàrók ,2000.000 ft anyagàr,belsö vàlaszfalakhoz 10 cm es elégkb 800.000 ft,àthidalók vakolat anyagàr kB 500.000 ft ,alap ajzatbeton,koszorú vassal kB 1200.000ft,összesen 4500.000ft 100m2 hàz beton és fal szerkezetének anyagàra,ez màr korszerü tégla és úgy alakítod ki a szobàkat falakat ahogy az az igényeid kiszolgàlja,a munkadíj a dràga,mert elmaradt a szakipari iskolàk fejlesztése,és népszerüsítése,ezért az a maroknyi szakember aki maradt és normàlisan dolgozik joggal megkérheti a munkàja àràt.Én megterveztem a hàzam salyàt màr meglévö telkemen,a meglévö 45m2 es hàzhoz terveztem 85m2 es hàzrészt bövítésnek,(nappali-konyha,egy hàlószoba ,még egy kis zuhanykabinös fürdö WC,és egy féltetös terasz épített griller kemencével,a bútorok nélkül, de kulcsrakészen 11000.000ft ba àllt meg
@quakerquaker9749
@quakerquaker9749 Год назад
@@HannibalHun Azt gondoltam, hogy mindenki számára világosan fogalmaztam, de tévedtem. Abból a feltételezésből indultam ki, hogy saját magát nem károsítja/lopja meg az ember és nem abból, ami ma folyik az építőiparban az anyagfelhasználás és a technológiai fegyelem, a tisztesség terén. A költségkalkulációt pedig azért szokás elkészíteni, hogy a lehetó legjobb döntést hozhassuk, ami az anyagiakat tekinti. Amikor a kalkulációk előttünk vannak, akkor mindenki eldöntheti, hogy mit választ, felújít vagy dózerol és újat épít. A számok ritkán hazudnak. Sokan választják a felújítást, amelyet később megbánnak, mert idővel a tapasztalatok azt mutatják, hogy mégsem azt kapta a felújítástól, amit várt és, ha anno az új mellett tette volna le a garast, akkor jobban járt volna, még akkor is, ha költségesebb egy új épület kivitelezése. Az, hogy egy épület statikailag állékony, az nem jelent semmit, mert mint ebben a konkrét esetben is minden elemében szinte újjá kell építeni a házat. Sérült az alapra anno felhasznált talajpára szigetelés + el is indult kicsit lefelé a felépítmény, kuka a teljes ép.gépészet (víz, villyany, gáz, szennyvíz), a hideg, meleg burkolatok, a külső-belső nyílászárók, a tetőszerkezet, a bádogozás, tetőfedés, hőszigetelés nem is volt, a B-30-as felmenő falazat pedig már akkor sem volt korszerű, amikor ez a ház épült. Amikor majd lekapják a tetőt, akkor derül ki, hogy miújság van a födémmel, de nem lennék meglepve, ha az is cserére szorulna, már csak az ésszerűség miatt is. :) Egyébként mindenki arra költi el a pénzét, amire akarja...én minden esetben az új épület építését választanám, ha 20-25 %-on belül lenne az ezzel járó költségnövekedés a felújításhoz képest (még abban az esetben is, ha fedezethiányos lennék), mert akkor idővel kevesebb bosszúság, meglepetés érhet.
@TheoreticalCyclist
@TheoreticalCyclist Год назад
Így egy 2 éves "kádárkocka" felújítás után úgy gondolom komoly meló lesz..Ha ti is dolgozni fogtok rajta akkor sok erőt és kitartást, ha csak a vállalkozó csinálja akkor pedig vastag pénztárcát kívánok hozzá. A ház hátsó részénél gondolom készül majd valami támfal, én tuti oda ásnék valami pincét/extra helységet és összekötném a házzal. Ha már zombi apokalipszis akkor egy bunker úgyis kell.
@laco5211
@laco5211 Год назад
Hasonló fába vágtam én is a fejszém, kb két éve. Teljes mértékben igazad van. Saját kezűleg végzek mindent, a cél passzívház szerű lakóház.
@ZsOTrick
@ZsOTrick Год назад
És egyébként megéri inkább felújítani ahelyett, hogy ledúrni és nulláról újra építeni?
@TheoreticalCyclist
@TheoreticalCyclist Год назад
@@ZsOTrick Ez a ház statikai meg egyéb állapotától függ, illetve atól mi a cél. Ha rossz az állapota nyilván az az út. De mi direkt olyat kerestünk ami a 4 fal padló plafon megmaradásával ésszerű anyagi keretek között felújítható. Ha szép helyen talál olcsón egy telket valaki egy rommal a közepén az más kérdés. Előttünk is még hosszú az út, mert ezt befejezni nem lehet csak abbahagyni...
@koborkutya7338
@koborkutya7338 Год назад
az a pince/verem nagyon jó fenntarthatósági ötlet, tényleg érdemes megfontolni. Egy halom villany elmegy hosszú távú hűtésre (fagyasztó), ami ott esetleg töredék energiával megoldható lenne.
@andrasa7809
@andrasa7809 Год назад
Csaba, Te egy bátor ember vagy, hogy ebben az országban 10-15 hónapra mersz tervezni, vagy tovább.
@missvinica
@missvinica Год назад
Veteményes ügyileg ajánlom Őry Barnabást (3órás kert). Sok sikert a projekthez
@_kb_photo
@_kb_photo Год назад
Gratulálok a házhoz! Nagyon hasznosak lesznek a videók! Én is nagyon várom az epizódokat! :)
@everyz79
@everyz79 Год назад
Várni fogom az összes epizódot, nagyon érdekel a végeredmény. Gratulálok hozzá, és kívánom, hogy minden a terveid szerint, mihamarabb sikerüljön!
@laszlokenyo9151
@laszlokenyo9151 Год назад
Ez egy hatalmas buli! Mindenkit be kell mutatni mindenkinek,hogy jó legyen a vége. Ház-napelem,napelem-akku,akku-család ❤😊
@erzsiz.1513
@erzsiz.1513 Год назад
A tető dőlési szögét és lenyúlását megfelelően beállítva nyáron nem tűz be a nap az ablakokon, télen viszont igen (mert alacsonyan jár). Így sokkal kevesebb fűtés és klíma szükséges, márpedig a fel nem használt energia a legjobb, mint tudjuk. (Az üvegházhatás télen jól jön, nyáron nagyon nem. Tényleg sokat számít.) A sekélyen leereszkedő, hosszabb tető alatt remek teraszt lehet kialakítani, aminek olyan klassz mikroklímája van, hogy pulcsiban vacsorázhatsz kint még szinte késő ősszel is. Tapasztalat, a barátaim így kialakított házában. (Ha már írták, bocsi, nem olvastam teljesen végig a kommenteket.)
@denesfabian
@denesfabian Год назад
Ez egy baaaaromi jó ház! Eltekintve a felújítandó hiányosságoktól, ebben óriási a potenciál. Remek környezetben, ráadásul.
@mariacsimanehegyi8230
@mariacsimanehegyi8230 Год назад
Gratulálok Csaba Nektek a házhoz! Gyönyörű a panoráma!
@a.stiebelofficial506
@a.stiebelofficial506 Год назад
Nagyon szép kis ház ez Csaba,csodálatos dolgokat lehet kihozni belőle.Sok sikert!
@borsodiadam
@borsodiadam Год назад
Ugyanezt szerettem volna megvalósítani a házunkon, amikor megvettem. Azóta máshogy alakult az életünk és talán a gondolataimat se tudtam összeszedni ilyen alaposan, hogy mit és hogyan szeretnék, illetve technológiailag lehet. Annak örülök, hogy másnak ez sikerül és összefoglalja helyettem is😃 Így még az is lehet, hogy folytatom azt, amit megálmodtam anno🙂
@csigger
@csigger Год назад
Hu ez nagyon komoly projekt lesz, őszintén sok energiát kívánok hozzá, bár neked már jórészt adottak a szakik akik tudnak segíteni, de egyszerű ember szintjén én a házépítésnél láttam, hogy mennyire nem egyszerű összehozni egy jó kivitelezést, felújítást. Külön tisztelet Dórának is aki belement, hogy egy ekkora projekt foglalja el az időtök jó részét. Várjuk a részeket!
@z.gergoa.216
@z.gergoa.216 Год назад
Ismét egy fantasztikus projekt, ráadásul most érintve is érzem magam, mert nem is oly rég örököltem egy méretre, állapotra, elhelyezkedésre is nagyon hasonló ingatlant! Bár mondjuk tartok tőle, hogy alkalmazotti fizetésből soha nem gyűlik össze egy ilyen beruházásra való pénz. Alkalmasint majd arról is jó lenne egy műsort csinálni, hogy aki tisztességgel, alkalmazottként végzi a munkáját, annak a korszerű, energiatakarékos lakhatás miért luxus. Az a lakatos szakember, aki egy kelet magyarországi kis üzemben hegeszti össze azokat a konzolokat, amik majd ezen a tetőn tartják a napelemeket, annak mikor lesz annyi jövedelme, hogy a saját háza tetejére egy bármilyen napelem rendszert felrakasson?
@friciworld
@friciworld Год назад
Pont most fut egy ingyenes napelem program. Igaz, közben kb. 30% áremelkedés miatt mégis kell önrész. Aki nem sajnálta az utánajárást és mert belevágni, nagyon olcsón napelemes lesz. Persze, undorító az egész menet. Hihetetlen módon túlbonyolított. 2021 őszén indult, még mindig papírozás van csak, kivitelezés alig néhol. Először úgy tűnt, csak gyerekeknek lesz. Aztán később kiderült, mind a 40.000 induló megkapja.
@z.gergoa.216
@z.gergoa.216 Год назад
@@friciworld ez vicces, mert anno hallottam is róla, de mivel úgy jött ki először, hogy csak családosok vehetik igénybe, ezért le is tettem róla.
@friciworld
@friciworld Год назад
@@z.gergoa.216 Igen. Abszurd, undorító az egész pályázat. Lezárás után módosították az elbírálási feltételeket. Mi ez már? Én mondjuk most épp a jó oldalon vagyok. De sokan kimaradtak emiatt, mert neki sem mertek vágni.
@HannibalHun
@HannibalHun Год назад
@@friciworld nyugtával... jelenleg nem úgy néz ki, hogy megkapják.
@istvanjuhasz9241
@istvanjuhasz9241 Год назад
@@HannibalHun Tök mindegy, a végén mindenki adózni fog, nm alapján.
@tormasijeno
@tormasijeno Год назад
Szia. Kőműves a szakmám, és felelős műszaki vezetőként is dolgozom. Végre egy hasznos tartalom. Drukkolok nektek, hogy sikerüljön. És divatot csináljatok a környezet tudatos ház felújításhoz. És én is el tudok lesni pár számomra érdekes részletet. "SzakiEllenőr-csaladihazepites1"You tube csatornája is sokat foglalkozik a passzív házépítéssel. És fenntartható házak tervezésével és kivitelezésével foglalkozik. Még könyvet is ebben a témában. Amúgy jó kis kiindulási alap ez az épület. Egy egyszerű téglalap forma. Ami a legjobb, mert kisebb a homlokzat felülete. Mint egy tagolt épületnek. Talán az erkély, ami ront az energetikán. De onnan meg csodás a kilátás. Amúgy, ha megkérnek, hogy nézzek meg egy házat vásárlás elött. Pont ezeket szoktam és is megfigyelni. Vizesedik e vagy van e rajta mechanikai repedés, ami az alaptól felmegy egész a tetőig. Kíváncsi vagyok, hogy oldjátok meg azt a falat, ami kívül mohásodik. Mert a nagyon leszigetelt házaknál ez visszatérő probléma. Ugyanis nem tud eljutni a meleg a fal külső felületéig. És így ideálissá válik a mohának. Svájcban pont evvel szembesülnek a vastag (30-40 centiméteres) szigeteléseknél. Ezt egy Austrotherm es továbbképzésen hallottam. Sok sikert és kitartást a munkához. És ha elfogadsz egy jó tanácsot. Járj utána jól a szakembereknek. És foglald le őket időben. Innen a You tube világából. Az "Ács Budapest" és a "SzakiEllenőr-csaladihazepites1" csatornát ajánlom a figyelmedbe.
@sirgunar7608
@sirgunar7608 Год назад
Jó lesz ez! Kíváncsian várom a részeket. Lejjebb olvastam már ajánlották a szél generátort, na pont én is erre szerettem volna felhívni szíves figyelmedet, hogy beszerezhetők vertikális szél generátorok, kifejezetten otthoni használatra szánva, akár 20kW-os is, v két kisebb és nekik mindegy merről fúj, pár m/s -os szél kell csak nekik, védettek a túl nagytól és stb. Ha nem süt a nap, akkor sok esetben fúj a szél, a hegyen meg talán fokozottabban is. Ahogy látom a telken belül elég nagy a szint különbség, ezt is ki lehetne használni akár fölös energia tárolásra, amit már az akkuk sem tudnak befogadni. Persze ez is nagyobb munka, de ha okosan tervezik, még szép kis saját "patakod" lehetne "vízerőművel" , most csak ötletelek a videón látottak alapján, igaz nem tudom milyen hosszú a telek lefalé és megéri-e a befektetett költség a visszanyerhető energiában. Bár ha a látvány is megvan akkor talán.
@MegaMercedes1971
@MegaMercedes1971 Год назад
Nagyon király projektbe kezdtél!Kíváncsian várom a részeket!Sok sikert!!!❤❤❤
Год назад
A "Miért?"-et én sem értem. Az nem derült ki, hogy mi a cél! Mert az, hogy elkészüljön nem cél. Oda költöztök? Aligha. Oda jártok majd le hétvégén? Hát! Két hétvégi ház párhuzamosan minden csak nem a fenntarthatóság. Kiadjátok majd? Eladjátok, ha kész? Erről még jó lenne szót ejteni, mert ennek hiánya éppen a projekt létjogosultságát teszi zárójelbe. Tudom, hogy ez a zsebedben túrkálás így, de ha a nagyközönség elé tárod, akkor szerintem megúszhatatlan.
@orsolyav3591
@orsolyav3591 Год назад
Pedig többször is elmondta, hogy miért...De ha nem figyeltél; meg akarja tudni, hogy amit elméletben gondol ezekről a fenntarthatósági technológiákról, azok a gyakorlatban is működnek-e. Továbbá szerintem az is a célja, mint felelős youtuber, hogy kitapossa az utat, az ilyen témák iránt érdeklődő nézők előtt.🙂
Год назад
@@orsolyav3591 Felfogtam, engem is érdekel a téma. Nem ezzel a részével kapcsolatban kérdeztem. Míg pl. Handras esetében a saját házán mutat be dolgokat, ahol a mindennapjait tölti, itt mi a túró lesz a ház sorsa? Mert ha a végén ott áll majd magában üresen (nyilván nem fog), akkor ennyi erővel a lebontott ház fenntarthatóbb és környezetbarátabb megoldás lenne. Így, hogy nem derül ki mi a cél, így az egész videó lóg a levegőben. Teljesen másképp kell méretezni egy rendszert mindennapi használatra, hétvégi használatra, vagy szezonális kihasználásra. Egy olyan ház, ahol jönnek-mennek a vendégek megint más szempontokat hoz magával. Egy hőszivattyú pl. fillérekből tud fűteni egy medencét nyáron. Ha viszont egy családi nyaralóba készül, ahol évente 5-10 nap lenne kihasználva már elég nagy pénzkidobás. Egy vendégháznál, ahol hetente más vendég használja ki rettentő vonzó és megtérülő befektetés lehet. Biztos, hogy egy részéről fog a Csaba beszélni. Elkerülhetetlen lesz, hogy kiderüljön télen csak temperáláson fog ketyegni, mint a nyaralójuk, vagy egész télen 22 fok lesz bent... Csomó kérdés! Csaba persze tudja a választ, mert aligha kezd bele úgy bárki egy ház felújításába, hogy ne tudná mit szeretne a végén. Nekem az a fura, hogy nem mondta el eddig.
@koborkutya7338
@koborkutya7338 Год назад
Vett egy hétvégi házat és mindenféle fenntarthatósági cuccot bele akar tolni, amit csak lehet. Erről videózik, utána esetleg ott nyaral, esetleg kiadja, esetleg eladja, esetleg akár ott is lakik mondjuk minden tavasztól őszig, télen meg bent a városban. Esetleg családnak lesz. Ezerféle ok lehet. Én is inkább egy üres (nem lakott) hétvégi házon kísérleteznék, mint a sajátomon, ha lenne rá elég pénzem. És a két hétvégi ház csak akkor nem fenntartható, ha nagy a pénzigényük. Abból a szempontból viszont izgalmas a kérdésed, hogy egy ilyen projektet úgy leht ésszerűen megtervezni is (nem csak anyagilag de technikailag is), ha világos, mire lesz használva a hely. Nincs értelme például a végtelenségig hegyezni a téli szolár problémát, ha világos, hogy télen nem lesz használva. Ilyen szempontból teljesen jó a kérdés.
@Madcapkeli
@Madcapkeli Год назад
Nagyon király projektbe kezdtél bele! :D Az egyetem óta foglalkoztatnak a passzív házak, és már én is átvettem párszor, hogy lehetne fenntarthatóbbá "varázsolni" a családi házunkat. Szerintem, a szigetelés mellett - amire te is ráfeküdtél első körben, :) az energia és a víz a legfontosabb. A napelem alap, de sokan nem gondolnák, hogy a szélenergiát családi házaknál is lehet hasznosítani. Igaz, sok helyen nem lenne értelme, mert nem olcsó, és persze szél függő, de könnyen meg lehet nézni, milyen irányú és erősségű szelek fújnak arra felé. Turbinák pedig több méretben vannak. Tetőre szerelhető, vagy álló. Szerintem nézz utána. Ha víz, akkor első tipp, az esővíz gyűjtés. Akár a pár száz literes tartály a lefolyóra rácsatlakoztatva(ezekből rengeteg fajta, anyagú, méretű, kinézetű van, lehet válogatni) , akár egy nagyobb, föld alá száműzött tartály. (Itt szükség van egy szivattyúra, de mivel az energiát a természet adja, ezt könnyen bele lehet kalkulálni. ) A másik a szennyvíz. Ha nulláznál, akkor nézz utána a szennyvíztartályoknak és a Biológiai valamint oldómedencés szennyvíztisztítóknak. Itt az egyik fő kérdés, hogy mennyit lesztek a telken, ahhoz viszonyítva érdemes választani. A kert pedig sokat hozzá adhat a nullázáshoz, de ezzel azt hiszem még ráérsz foglalkozni! Mindent bele, kíváncsian várom a részeket! :)
@csupika7487
@csupika7487 Год назад
Én nagyon szurkolók neked ,rendesen várom már a folytatást, kívánom a legjobbakat! 😊
@fruhwirthattila
@fruhwirthattila Год назад
Kedves Csaba! A telek adottságait kihasználva a gravitációt is felhasználhatjátok. Jahh és a szél is olyan természetes energiaforrás amely ugyan nem állandó de érdemes vele foglalkozni. A napenergia mellett a szélenergia is említésre méltó azon a területen.
@lacnemeth
@lacnemeth Год назад
Ez óriási! Nagy vágyam egy hasonló projekt. Kíváncsian várom a részeket! 😊
@matyi714
@matyi714 Год назад
Nagyon inspiráló, mint mindig. :) Köszi, hogy kitaláltad, és követhetjük a projektet.
@davesnapsyou
@davesnapsyou Год назад
@@sandors.5526 Egyből vonuljunk vissza a barlangba, és rohangáljunk nadrágkötőben ismét. Ha már idáig fejlődött a világ, akkor találjuk ki hogyan élhetünk kisebb negatív hatással magunk után.
@Joe_Tobacco
@Joe_Tobacco Год назад
Milyen szép világ is lenne, ha egy átlagos gyári vagy raktári munkás is belefoghatna ilyesmibe, de ugye a jelenlegi világ ezt nem igazán teszi lehetővé.
@Order89Hun
@Order89Hun Год назад
Influenszernek kell menni😄
@hajasatila6114
@hajasatila6114 Год назад
Csaba, nagyon fa..a gyerek vagy ! :) Már egy jó ideje követem müsoraid, mondhatom ,kiválóak! Ez egy igéretes projektum, már látom én is a kivánt végeredményt megvalósulni. Márcsak a hozzáállásból is vélelmezhető ! Sok szaki ismeretséged bevetése egyértelmű sikert fog hozni. Egy csomó jó műsort várhatunk ebböl kifolyólag! Gratulálok, sok sikert,üdvözletem Szabadkáról. :) U.I. Ácsnak hivják a tetősmestert. Tudod mint a Lúdas Matyi amikor a talján ácsmestert játszotta volt."Szegény" Döbrögi. :)
@sutamsteve
@sutamsteve Год назад
Nagyon tetszik az ötlet, nagyon várom az ezzel foglalkozó részeket! És nekem külön vicces, hogy a Dunakanyarba jöttök házfelújítani.. :)
@20szikla
@20szikla Год назад
ez egy remek kis projekt sorozat lesz :) kíváncsi vagyok a célhoz vezető útra és a vezető úton haladva biztos lesznek apró akadályok amikre pedig a megoldást -jó lesz nézni-..végül is egy jó alap amit fel kell újítani passziv módra, szeretem az ilyen videókat..tanul belőle az ember..a megtermelt fölös áramot..nem tudom mennyire jó reklámozni másik csatornát Ő pont kísérletezget vele, hogy meddig tudja fejleszteni...pl fürdőszoba, víz melegítés
@n82tiger58
@n82tiger58 Год назад
Imádom!Csináljátok!❤
@zsolt8642
@zsolt8642 Год назад
Hangulatos kis nyaraló ez, hát még milyen lesz kész állapotában... Minden esetre örülök, hogy végig kísérhetjük a projekted!
@balazs4293
@balazs4293 Год назад
Nagyon érdekes téma! Az egész projekt izgalmas, de amire leginkább kiváncsi vagyok: a végén mennyibe fog kerülni a nulla rezsi. 😊
@user-xu3vm7uq8x
@user-xu3vm7uq8x Год назад
Ajanlom a kapcsplatfelvetel. Vdikus építés szakértővel. , Dudás Jenö Zsolttal 🙏❤️ A Telek és a ház bejárata Keletre nézzen ,fontos ! Vedd fel Vele a kapcsolatot.Üdvözlettel Judit. Borhy
Год назад
Kíváncsi leszek egy ilyen régi épületnél hogyan lehet megoldani az utólagos szigetelést (leginkább a lábazaton és alulról). A napelemekkel kapcsolatban pedig szerintem a fák útban lesznek. Most is gyönyörűn lászik az árnyékuk a tetőn, ha lomb is lesz rajtuk, mi lesz a napelemekkel? Kivágni sajnálnám az ekkora gyönyörű fákat.
@eperadam
@eperadam Год назад
Király ötlet! Építőmérnöki hallgatóként még tanulhatok is belőle, köszi! ♻
@r.maj.7065
@r.maj.7065 Год назад
Én megtaláltam ezt a kis házikót, hogy hol van - hehe. Persze nem írom le! Mindenesetre ez egy nagyon szép kis hely az már biztos - micsoda szuper nyaraló lesz ebből egy mesés környezetben. A legjobbakat kívánom hozzá, Csaba - leljétek benne örömötöket!
@Hhajni5
@Hhajni5 Год назад
Nagyon szép kis ház, várom , hogy milyen lesz 🏡☀️
@102szotyi
@102szotyi Год назад
Szia Csaba! Örülök, hogy önfenntartáson gondolkodsz, viszont fejben is át kell állni erre az életmódra. Én a helyedben tetőre telepített napelem helyett, megfontolnék egy két tengelyes napraforgó rendszert, ami télen sokkal több áramot fog neked csinálni és így valamivel kevesebb akku és napelem kell. Mivel mindig keresi az ideális szöveg így nagyobb hatásfokkal dolgozik, nem csak egy adott időintervallumban termel, ez az utolsó napsugarakat is befogja neked, plusz oda telepíted ahol van hely, így egy fa, sem oszlop nem vet árnyékot és optimalizáló sem kell hozzá. Magyarországon ez nem olyan elterjedt, de a sziget üzemesek nem véletlen forgatják a panelokat arra amerre jár a nap, sok múlik a beesési szögön. Ja és akkuról nem fogsz nagy fogyasztókat üzemeltetni ami több kw fogyasztású, azokat bízd a napra, az akku csak az éjszakát hidalja át mint világítás, hűtő, klima és alap dolgok üzemeltetése. Van több bevállt ötletem is újrahasznosításra, amivel vizet is spórolhatsz, ha érdekel megosztom a videók alatt. Sok sikert a projektedhez!
@magyarosi
@magyarosi Год назад
Jöhet!
@102szotyi
@102szotyi Год назад
@@magyarosi nálunk a fürdővíz van megoldva wc öblítésnek egy köbös tartályba lefolyik a pincébe két szűrőn keresztül majd házi vízmű felemeli a tartályba és így kevesebb az elpocsékolt víz. Az eső vizet is így gyűjtjük amit csepegtető rendszerrel a földre juttatunk és így nem párolog el a víz. Az időzítés lesz neked fontos, hogy mikor kapcsolod be a fogyasztókat, homekit rendszerbe lehet automatizálni, veszel egy fényérzékelőt azt be tudod állítani hogy akkor töltse az autót vagy a melegvizet, mikor elér egy értéket az érzékelő. A nyári plusz termelésed, mivel neked jó kapcsolataid vannak elektromos bringa akkuba tudnád tölteni, vagy teszel ki egy autó töltőt és aki arra jár tud tölteni. Az akkumulátoros gépek mint fűnyíró, sövény nyíró, porszívó is egy opció, hiszen azoknak az akkujait akkor töltheted amikor van termelésed, a felhasználás nincs időhöz kötve. Ha tényleg mindentől függetlenedni akarsz az nagyon költséges, víztisztító és kút kell, föld alatti tartályok. 30kw akku elbírja a házat 1-2 napig, de télen van, hogy hetekig csak világításra jön össze a napelemből valami, erre az időszakra egy kisebb szélerőmű jól jöhet mert szél az lesz akkoris. A kombinált rendszerek jobban működnek télen.
@102szotyi
@102szotyi Год назад
Van napkollektorunk is, ami ilyenkor már megcsinálja a melegvizet így nem kell arra plusz áramot használni, viszont télen az is haszontalan így nem ajánlanám, télen 2-3 hónapra csak a szélre hagyatkozhatsz, az viszont attól függ mekkora rendszer, hogy mennyivel tudod tölteni az akkumulátort, mivel az fogja életben tartani a rendszert. Mivel magyar országon a szél energia ellehetetlenített ezért azt csak szigetbe tudod hasznosítani.
@vmaxim1000
@vmaxim1000 Год назад
Nagyon érdekes projekt. Kíváncsian várom a szakemberek állásfoglalását a megvalósításról. Én hasonló célokkal alakítottam át a családi házunkat, már 2010-től kezdődően. Akkor még nem volt napelem, napkollektor volt az első lehetőség. Azóta is műlödik de már a napelem a fő energiatermelő. Elég sok árnyék lesz a tetődön a videóból ezt látom, lehet hogy nem oda fogják javasolni a napelemeket. Én esővizet használok a wc öblítéshez és locsoláshoz az nálad is könnyen megvalósítható lesz. Hajrá, sok sikert, várunk minden infót !
@komplexant
@komplexant Год назад
Jó kis értékteremtő projekt lesz ! Gratulálok !
@m.l.lovasz1612
@m.l.lovasz1612 Год назад
Szia! Hát...leesett az állam...egyrészt attól, hogy bár nem ismerlek, de annyit lehet látni-tudni, hogy nemigazán hoz zavarba Téged sokminden...még egy ekkora munka sem...egészen bizonyos vagyok benne, hogy jól körbejártad a témát és úgy döntöttél, döntöttetek...maga az egész elképesztő, hogy a köz javára fogod fordítani az infókat, az egész menetét, de hatalmas erőt, kitartást kívánok Neked...Bátor vagy. Pár hónapja voltam abban a helyzetben, hogy életem talán 3.legnehezebb döntéseként, de nem vágtam a fejszém felújításba, egyrészt, mert szakikkal felmérettem és az összegek hallatán tudtam, hogy addig nem nyújtózkodhatok, vagy beleöltem volna minden fillért és azon is túl, s majd a még meg sem született unokáim is fizethették volna, vagy választom a nem könnyebbik, de egyedülálló özvegy anyaként a biztosabb verziót. Egy házzal (is) bármi történhet, láttam már olyat sajnos, percek alatt ment füstbe egy élet munkája. Márpedig én olyan kis hülye maximalista vagyok, nem elégedem meg félmegoldásokkal, és be kellett látnom, úgy, hogy minden pöpec legyen, nem tudom már ennyi idősen bevállalni, és valahol, mivel évtizedekig vittem a hátamon azt a házat és a kertet is, már nem is akartam, emlékek ide-oda, az ember 40 felett mást is számításba vesz. Nem vagyok nagy szakértő ezekben a dolgokban, nő vagyok, nem vagyok sem ács, sem semmilyen mester, így kikértem a véleményeket a megfelelő emberektől, de ha józan paraszti eszemmel és a múltam tükrében csak elmondom, amit nekem mondtak a nyilvánvalókon (tehát az egyértelműen felújítandókon) házon túl, röviden, ami(k)re nagyon érdemes figyelemmel lenni, a telek lejtése, nagy izzadtságokat fog okozni, én már egyenlítettem ki anno akkori párommal hasonló dőlésszöget, nagy, nagyon nagy meló volt, de megérte minden szempontból, a vízhálózat, a csöveknél a meglévő fák gyökereire is jó odafigyelni. Egy fát ha muszáj kivágni egy egy rendszer miatt, a gyökerei (ezt szaki mondta nekem , már ha van sok örökzölded épp útban) még akár 20 évig is továbbélhetnek és ugyanúgy gondot okozhatnak, ha kertészkedésben gondolkoztok, sok sok időt, gyakorlatilag majd' az összes szabadidőt ugye, fogja vinni, akkor viszont üvegházban érdemes gondolkodni...a növények telepítésénél, ha termést is akartok látni, jó utanaolvasni, hogy mit és hova telepíteni (kártevők ellen, stb) figyelni a hangyákat....stb...nem folytatom, mert erre Neked ott lesznek a szakik. Mindíg örülök, ha örülsz, jó látni, tehát sok örömötök legyen majd benne. Ismerős nekem ez a táj, be fogom ám azonosítani🤣🙂 Nagyon fogom várni ezeket a részeket... sok sikert ehhez az elképesztő projekthez🙋‍♀️
@tamaseger6799
@tamaseger6799 Год назад
Gyönyörű a ház fekvése.👌💚 Biztos nagyon szép,és jó lesz 👌😁
@SuperSpanyol
@SuperSpanyol Год назад
Nagyon jó sorozat lesz, várom!
@PeterGal987
@PeterGal987 Год назад
Ezt màr most imàdom! 😍 Meg legalàbb kitaposod nekem az utat addig, mire majd hazaköltözök Skòciàbòl ès veszek valami hasonlòan hanyatlò hàzat... 😄
@olivernemeth7519
@olivernemeth7519 Год назад
Gratulálok Csaba igazán izgalmas projectnek tűnik! :D
@Galambos19
@Galambos19 Год назад
Egyre nagyon figyelj!!! Csak jó minőségű építőanyagokkal dolgozzanak. Vannak országok ahol a selejtes tetőcserepeket, Melyeknél akár 2-3 milliméteres eltérés lehet Magyarországon próbálják értékesíteni.
@akosregolics6487
@akosregolics6487 Год назад
Szia! Nagyon tetszik az ötlet. Ha vevők rá, érdemes lenne bevonni a szakiellenőrt és az ácsbudapestet is. Jó kis csapat lenne :) Sok sikert kívánok! Kíváncsian várom a folytatást.
@botondlehelcsikos
@botondlehelcsikos Год назад
Gyönyörű az a hely és a haz is, sok erőt és egészséget hogy megvalósítsd terveid.
@laszloheffler2610
@laszloheffler2610 Год назад
Szuper projekt lesz :) klíma témában tudok segíteni. Keress fel nyugodtan ha gondolod. Sokat telepítettünk már ezen a részen hasonló nyaralókban, vendégházakban.
@attiphoto
@attiphoto Год назад
Nagyon tetszik a ház és projekt is., gratulálok hozzá. Már most várom a további videókat róla. A tető felújításához ajánlom az Ács Budapest yt csatornát. Ügyes és értelmes szakamber.
@gyuszaszendi5159
@gyuszaszendi5159 Год назад
Szia Csaba! Az elso nyaralod nyoman kaptunk kedvet a “nyaralosdihoz”. Balatonon sikerult venni egy szinte ugyan ilyen hazat. Ha nem is ikertesojat, de minimum az unokatesojat.. 1 ev alatt ujitottuk fel, ennel rosszabb allapotbol. Van benne boven fantazia! Mi a kis rezsi remenyeben napelemet raktunk ra (e-auto ingyen jon haza Pestre), furt kutbol jon a viz, esoviz is szepen gyulik. A teraszban is van potencial, mi azt epitettuk fel szepre, ami igazabol a kozossegi hely lett sörpaddal es piheno butorral.
@denessolnay4803
@denessolnay4803 Год назад
Ez telitalálat! A Mátrában pont ezt a dolgot szeretném megvalósítani egy "kádárkockával", amit pár éve lakhatóvá tettünk, de amelyről később kiderült, hogy elképesztő drága és kényelmetlen a téli fenntartása. Egy dolgot viszont megtanultam néhány építkezés és felújítás kapcsán: hogy ti. hiába vagy pedáns, Excel-fáljba mindent beíró "projektmanager", körültekintő és óvatos, amit egy ilyen projekt elején 1 Forintnak számolsz, a végére 2,5 lesz belőle. Hogy ez miért van így, erre egy külön tudományág megalkotására lenne szükség, és nem kizárt, hogy nincs bene semmi egyéb, mint az, hogy pusztán színtiszta hungaricum. 😀 De minden szarkazmus nélkül: sok sikert!
@krisztianmercz2655
@krisztianmercz2655 Год назад
Ez elképesztő lesz, szerintem ilyen méretekben nemhogy magyar, de külföldi csatorna se foglalkozott még, illetve fektetett be ekkora mértékben a témában. Nagyon várom a folytatást.
@MK_Prince_
@MK_Prince_ Год назад
Csorba Dàniel csatornàjàn megtudod nézni a szalmabàla hàz videójàt,tetötervezés elött érdemes eldönteni hogy vevö vagy e a teknikàra mert a hàz fala 30 centivel megvastagodik,ez megfelel 20 centi hungarocel szigetelésnek,viszont 99%ban környezet tudatos megoldàs. A làtszó fa felületeket (ereszdeszka stb)minden féle vegyianyagból készült festék helyett lehetne szenesítéssel és olajal kezelni(felpörzsölik a fàt utàna drótkefével eltàvolítjàk az elszenesedést és olajjal lekezelik ez lenolaj is lehet mondjuk,a pörzsölés miatt a fa felületi szerkezete megvàltozik,ellenàlóbb lesz a vízzel szenben és nagyon szép struktúràja lesz,a kültéri festékek lazúrok se védik meg jobba a fa felületeket. A hàz elrendezését nem làtom jól a videóban de a hàz àrnyékosabb helységeibe lehetne hasznàlni üvegszàlas làmpàkat is esetleg,ez kB a régi 25-40 vattos villanykörtéj fényerejét tudjàk napsütésben ,de borúsabb idöben is juttatnak be fényt,olvasàshoz nyilvàn nem elég de ahoz hogy ne a sötét szobàba ülj nappal ahoz megfelelö segítség,itt üvegszàl van kivezetve a tetöre az begyüjti a fényt a hàzba meg egy kultúràlt làmpabúra alatt ér véget,nem olcsók de egy életen àt nem fogyaszt semmit. Lehetne passzív klíma a hàzba ez a pince elven müködö teknika szintén nem elterjedt dolog,ebben az esteben csörendszert vezetsz körbe a hàz körül 2-2,5 m mélyen 15-20 méter hosszan a csö végére egy pollenszüröt raksz, a csö a talajmenti fagyot elkerülve jó ha egy két méter magason kiàll a földböl,egy elszívó venntillàtor üzemelteti a hàzba ,15-20 méteres szakaszon a föld alatt felveszi a levegö a talaj hömérsékletét ami télen nyàron közel àllandó 19 fok körüli friss levegöt juttat a hàzadba,érdemes kisteljesítményü elszívó ventillàtort hasznàlni hogy a levegönek legyen ideje a csöbe lehülni vagy felmelegedni,a lényeg a folyamatos légàramlàs nem úgy hüt füt hogy bekapcaolod és öt perc múlva minusz 5 fokkal hidegebb vagy melegebb lesz bent,napelemröl éjjel nappal mehet padlàson nem hallani,ott szét is lehet osztani flexibility csövel akàr minden helységbe. Nyilvàn ezek a dolgok kézzelfoghatóak és eredményesek nem azért nincsenek a köztudatban mert nem jó az eredmény amit produkàl a szalma szigetelés vagy a passzív klíma,hanem mert ezek megvalósítàsàba bele kell tenni a munkàt,a hungarocel homlokzati szigetelést egyedül egy hét alatt feldobom fel élvédözöm behàlózom ezen a kis hàzon,míg a szalma szigeteléssel el lennék pàr hétig,az anyag olcsóbb a munkadíj dràgàbb,a hungarocel él az anyag dràgàbb a munkadíj olcsóbb,pénzbe ugyan az ,de a kivitelezés ideje hosszabb a szalmàzàsnàl ezért nincs elterjedve,passzív klíma is anyag àr bagatel,viszon több napi àsàs,vagy a klímàs egy nap alatt beépít egy klímàt és kész,àr ugyan az de idöbe a klímàs nyer. Rohan a vilàg ezért építkezünk észnélkül,és senki nem akar dolgozni,pedig hosszú tàvon megéri.
@bazsahu
@bazsahu Год назад
Kedves Csaba, a környezetet figyelembe véve, szerintem érdemes lenne (de mindenképpen érdekes) belevenni a képletbe a szelet is. Engem személy szerint eléggé érdekel, hogy egy mindkét szempontból optimális helyen (mint az új telked is) milyen arányban tudja kivenni a részét a szél a saját kis személyes energiamixedből :) Sok sikert és kitartást kívánok az új projekthez!
@istvanjuhasz9241
@istvanjuhasz9241 Год назад
Egy a probléma vele, zajos. Főleg egy hétvégi telken, ahová pihenni járnak, nem hiányzik senkinek.
@pazmandipeter
@pazmandipeter Год назад
Szia Csaba, üdvözöllek! Sok sikert kívánok nektek a nyaralóhoz, csak egy halk megjegyzést tennék hozzá, volt nekünk is ilyen "nem egyenes" portánk több is, most is van egy ami 3 "szinten" terül el, az első években bulinak gondoltam, aztán ahogy gondozni kellett, lépcsőzni, a fűnyírót az emelkedőkön/lejtőkön rángatni tolni-vonni, megfogadtam csak olyan kert kell ami egyenes és a robotfűnyíró vagy a fűnyírótraktor tud menni rajta, ne kelljen utána fél napokat melózni, az égető napfény okozta károsodásokat nem is említve :) Remélem ti kitartóbbak lesztek és nem a derék meg a térdfájás fog befolyásolni a lépcsőzésben, kertészkedésben. Jó munkát!
@mariasallai2216
@mariasallai2216 18 дней назад
Hatalmas energiad van bravoooooo
@bord3515
@bord3515 Год назад
Remek videó, alig várom az eredményt, ajánlanám az áramforrás kibővítését szélturbinákkal, két verzió is van ami alkalmas családi házakra, az egyik (ATLAS 7) már piacon van a másik (PowerPod) még csak előrendelhető, ez egy remek kiegészítés lenne a napcellák mellé, mivel a szél éjszaka intenzívebb, valamint téli napokban is kiegészíti az energia termelést
@matetoth4931
@matetoth4931 Год назад
Ez egy nagyon izgalmas sorozat lesz. Várni fogom a részeket. Lehetne egy napja ennek a sorozatnak amelyik nap mindig kijön az új rész (például hetente vagy 2 hetente 1-szer kedden)😁
@pergelaszlo8491
@pergelaszlo8491 Год назад
Azért a költségekről is jó lenne hallani! Én kiváncsi lennék mert hamarosan én is gondolkodom egy nyaralóba.
@IWishIDidntExist2333
@IWishIDidntExist2333 Год назад
Szerintem maga az, hogy fenntarthatóvá legyen téve már az 10-15 millió forint alsó hangon, arról meg, hogy a házat megvegye inkább nem is ejtek szót, mert irgalmatlan összegek.
@IWishIDidntExist2333
@IWishIDidntExist2333 Год назад
@@zoltanfarago23 Neki igen, de úgy vélem Perge László úrnak nincsenek ilyen lehetőségei.
@fifferfiffer2
@fifferfiffer2 Год назад
Sacc per a haz mivel régi es nagyon felújítandó es kicsit messzebb van a nagyon frekventált részektol olyan 30-50 millió lehetett a teljes felujitas tető csere szigetelés meg minden rendes paici áron 25millio, dehat a reklam, szponzor ilyesmi termeli illetve olcsositja az arat, azonkívül ha teljesen kesz lesz 70-100 millió körül meg tudja hirdetni, szóval lehet hogy 2 ev múlva teljesen keszen lesz es alnis fogja adni, ugyanis semmi nem jobbam fenntartható mint meg tobb profitot csinálni 😂
@cikkelyistvan2542
@cikkelyistvan2542 Год назад
@@zoltanfarago23 Ahogy nézem, szponzor nélkül, minden költséget számolva,az unokák élveznék a költségmentes lakhatást. Addigra, persze már ujra költeni kell az amortizáció miatt. :D
@Esterina-88
@Esterina-88 Год назад
@@IWishIDidntExist2333 Ha havonta fizetek 50000 ft ot az pontosan 25 év múlva lesz 15 millió, szóval mire kifizeted addigra cserelheted ujra 🤣 környezetnek jó de a pénztárcádnak nem igazán. Épp építkezés elõtt állok de barhogyan is szamolom nekem nem éri meg. Szóval maradok a kisebb befektetéseknél Ami megtérül, a maradék pénzt masba fejtetem Ami megtérül! pl medence fūtésére a napenergia olcsó változata egyik ismerösömnél tökéletesen müködik, fekete csövekben a tetõn melegszik a víz és ez kerül egy keringetéssel a medencébe, esõvíz gyūjtése is szuper ötlet. Minden érdekel ami a környezetnek jó és olcsó!
@666fenegyerek
@666fenegyerek Год назад
Zebegeny . Nagyon szep a kilatas.
@SiposB
@SiposB Год назад
Szia Csaba, pont egy utcával lejjebb, hasonló méretű és tájolású, napelem+akkumulátoros (korszerű) házban lakunk. Nyitottak vagyunk tapasztalatcserére ha esetleg gondolnátok. Szép napot!
@daved05
@daved05 Год назад
MI most csak egy lakást újítottunk fel. Annyiba került, hogy nem is olyan régen egész jó kis lakást lehetett volna venni belőle... szóval ez most komoly pénz kérdése. Ha itt valóban minőségi és korrekt felújítást akartok végezni (utólagos fal vízszigetelés, új padlórétegrend, nyílászárók cseréje, tetőszerkezet megerősítés - beton vagy kerámiacserép tetőfedés esetén elkerülhetetlen - tető hőszigetelés, új lécezés, fóliázás, gipszkartonozás, homlokzati hőszigetelés a meglévő külső vakolat javítással (legalább a felázott részen illene leverni erős ráhagyással, fugát kipucolni 2 cm mélységig, speciális javítóvakolat alkalmazása több lépcsőben, stb.), új épületvillany-rendszer kiépítése a mai igényeknek, épületgépészet - nem részletezem -, nem beszélve a ház körüli járda, esetleg szivárgó rendszerről, burkolatok, festés és a megújulók, okosotthon kiegészítők), és akkor még nem beszéltünk a meglepetésekről, amik egy ilyen régi épületnél szinte biztosan pótmunkát fognak igényelni. Kitartást hozzá! De kíváncsi leszek a végeredményre! Ha minden elkészül biztosan szép lesz!
@kiskapu
@kiskapu Год назад
A tetőszakértő falun ácsnak hívják 😉
@GeoCampFamily
@GeoCampFamily Год назад
Vagy bádogos :)
@andraskovacs4255
@andraskovacs4255 Год назад
Ez eszméletlen jó! Nem is érdemes tovább ragozni, mert ragozhatatlanul jó. Amúgy nekem a másik, szigetszentmiklósi-szerű nyaraló egyelőre jobban tetszik. Ez inspirált engem is, amikor véletlenül hozzájutottam egy jellegében hasonló ingatlanhoz. Majd 2 év múlva a tudtomon kívül egy 365 napon át működő gyógyfürdőt találtam a szomszédban. Nagyon várjuk a fejleményeket. A napelem meg még izgalmasabb mostanában.
@kovacsgabor6303
@kovacsgabor6303 Год назад
Szuper kis projekt.A fák gondolom mennek,mert eléggé árnyékolják a tetőt így lomb nélkül is.
@mmkriszti
@mmkriszti Год назад
Társadalmilag ha belefér, lehetne egy elektromos kemence, ahol péksüteményt sütnének csak nyáron. Olcsóbb kenyér/kifli nyáron. Vagy tarthatna ott pár hűtőládát egy helyi kisbolt/cukrászda/gyerektábori konyha ami csak nyáron van nyitva. És persze villanyjárművel lehetne szállítani a dolgokat.
@editszolosi9927
@editszolosi9927 Год назад
Nagyon érdekes lesz,várom!!😊 Azon morfondíroztam,vajon van e rajtad kívül itt e honban olyan ember,aki igy örülne,hogy az elkövetkezendő 1 másfél évben házat újít fel??😊Ezt is jó látni,és biztosan sokat fogsz segíteni olyanoknak,akik hasonló cipőben járnak.🎉👍👏
@danielmolnar9688
@danielmolnar9688 Год назад
Szuper vagy Csaba, hatalmas videosorozat lesz ez. Ha lehet egy apró ötletem/javaslatom, az erkélyt bővítsétek ki a terasz méretére.
@magyarosi
@magyarosi Год назад
Ha nem is addig, de bővítve lesz!
@mihalykomjati
@mihalykomjati Год назад
Én már most látom hogy nagyon jó lessz a végeredmény! Ha elkészül akkor megcenném! Várom privát üzenetedet.
@justastranger8184
@justastranger8184 Год назад
Előre látom, hogy milyen jó videók fognak készülni ennél a háznál. Alig várom!!! Gratulálok az új szerzeményhez és remélem nagyon sok örömteli órát fogtok ott eltölteni a családdal. Robi mit szólt hozzá?
@janosmizsik4750
@janosmizsik4750 Год назад
Köszönjük!
@gergokovacs5393
@gergokovacs5393 Год назад
Ismerős volt a konténer meg a napelem park, nem voltam biztos benne hogy itt a környéken van a ház, de mostmár biztos! Gratulálok, figyelemmel követem az átalakulást!😄
@gergopatka8467
@gergopatka8467 Год назад
Arra kíváncsi lennék, hogy vajon kb. mikorra térül meg a befektetés.
@gersomo
@gersomo Год назад
A tetőre ajánlom az Ács Budapesten, nagyon jó kis csapat, néz rá a csatornájukra😊
@tamastabi3182
@tamastabi3182 Год назад
Kedves Csaba! Nagyon érdekes lesz ezt a folyamatot végignézni. Ami engem még kifejezetten érdekelne a napelem mellett, az egy kis szélturbina (akár házra szerelhető). Nem tudom, hogy ezt a témát esetleg körül tudnád-e járni a következő részekben, vagy, hogy egyáltalán gondoltál-e rá. Nyilván a szél jelentős mértékben kiszámíthatatlanabb a napsütésnél, de azon a telken ahol a házad van, valószínű nagyobb eséllyel van, mint a lejjebbi telkeken. Sok sikert a házpimpeléshez!
@RP-oq7qf
@RP-oq7qf Год назад
Nagyon szep helyen van , hol talalhato ez a resz ? Koszi
@foldikornel7606
@foldikornel7606 Год назад
Ahogy megláttam a kerítést felismertem a helyet. Anno a hegyre jártam nyaralókat karbantartani. (fűnyírás, sövénnyírás, medencetisztítás,...) Szóval tudom hol laksz! 😄 Nagyon érdekes projekt lesz. Várom a fejleményeket. Ha otthon járok meglesem személyesen is. Ja, és az éttermet a fenti vendégházban (Nat.-H.) érdemes kipróbálni! 😉
@AronFekete-yz9qw
@AronFekete-yz9qw Год назад
Jómagam is csak sok sikert tudok kívánni a projekthez. A kommenteket böngészve elég sok jó dolog elhangzott az “üzemeléssel” kapcsolatban. Megpróbálnék én is hozzájárulni annyival amit még viszont nem láttam a sorok között. Ami legelőszzör megfogalmazódott bennem, hogy az tök szuper ha a valaki egy önmagától működő házat szeretne , viszont az egy dolog, hogy jól működik az epület, viszont el is kell jutni addig a pontig. És bár valószínű, hogy a kolléga jártasabb illetve gyakorlottabb a témában, és sokan mások is okosabbak nálam, vagy jobban tudhatják, de szerintem érdemes már a kész állapot előtt megfontolni pár dolgot. Itt elsősorban az építkezés menetére és megtervezésére gondolok. Javarészt egy ekkora mértékű munkánál is már nehéz minden aspektusra gondolni, viszont vannak folyamatok amivel talan kompenzálni lehet azt, hogy mekkora is lesz az ökológiai lábnyoma mindennek. Egyrészről ha valahol házat vesz akárki, érsemes lehet körül nézni a környezetében, hogy van e esetleg olyan anyagfelhasználasi mód vagy bármi ami az adott területre jellemző lehet. Itt gondolok arra , hogy nagyon esztétikus tud lenni egy gránitpult azonban mire az odakerül annak milyen hatása van. ( ez persze most egy kiragadott dolog a sok száz közül). Nem minden úszható meg, nyilván, és ezen a ponton csak kis mértékben csökkenthető bármi, de azt gondolom a felhasznált alapanyag nagyon fontos tud lenni. Érdemes lehet annak is utánajárni, hogy egy építőipari termék akár milyen technológiákkal készült, és ha van mondjuk alternatívája, az hogyan működhet. Ennek példájára a kendert tudom felhozni, mint falazó anyag, de ott van a vályog és így tovább. Arra viszont nem látok rá, hogy egy passzov ház esetében az efféle “aktív”, természetes anyagok mennyire működőképesek. Erről ahogyan már előbbiekben említettem, a tanultabbak biztos bővebben tudnak értekezni. Az anyagválasztáson kívül közrejátszik a helyszíni munka. Annyiban visszacsatolnék az említett kenderhez/ vályoghoz ( és persze müködik ez téglával és betonnal is), hogy tud e az ember “kalákában” dolgozni. Amennyiben be kíván / tud segíteni egy építkezésbe valaki, úgy is fenntarthatóbbá tus válni, hiszen az anyagi vonzata is tud kapcsolódni a fenntarthatóság köréhez. Minden része persze sokféleképpen vitatható és millió egy tényező felmerülhet egy komplexebb dolognál, pláne ha bárki beleássa magát. Viszont a fenntarthatóság fogalma az éptőiparban ( persze lehet ez bármilyen szakmában, ezért elnézést, ehhez értek inkább ) elcsépelté tud válni pláne ha ennyi szempontot lehet és kell figyelembe venni. Mindezek mellett egy tényleg izgalmas és ígéretes projektnek tűnik! Mégegyszer sok sikert!
@hegbalint
@hegbalint Год назад
Nekem elsőre valamiért a gyümölcsaszalás ugrott be. Venni egy nagyteljesítményű gépet és a kertben termő zöldségeket/gyümölcsöket aszalni, akár valamilyen közösségi formában. A végeredményt pedig jótékony célra is fel lehetne ajánlani.
@owermusic5984
@owermusic5984 Год назад
Gratula a projecthez, igazi Magyarosi-hoz méltó! :D :D Az energiafelesleg érdekes kérdés, gondolnék ingyenes töltőre az arra járó autóknak, de mivel nem teljesen kiszámítható, mennyi áramod lesz feleslegesen, így bizonytalan lenne a dolog. Esetleg , ha egy cég megdob egy elektromosBringa-készlette és dokkolóval, elektromos tereprollerrel, az érdekes lehet a környékre. Illetve nyilván lehetne terasz, hűtött vízzel, egyebekkel, de gondolom Ti is pihenni szeretnétek ott, nem a tömeget hallgatni. Kíváncsi leszek a megoldásra!
@botondlehelcsikos
@botondlehelcsikos Год назад
Nagyon ügyes. 🎉🎉🎉 Nap elem a tetőre az elem meg a föld alá :)
@koncsaranna
@koncsaranna Год назад
Nagyon jó téma!
@Picixlv1
@Picixlv1 Год назад
Nagyon érdekes projekt, kíváncsian várom a többi részt. Kicsit off téma, 9:45 nél az egy nyomtatott ház a drónfelvételen? Ha igen, akkor itt elég sokan kísérleteznek, lakhatási szempontból.
@laszloboros9115
@laszloboros9115 Год назад
Sok sikert a projekthez. Én pl. a ház mögé építenék egy pincét, amit össze is lehet kötni a házzal, a pincében elférnének az aksik, vagy pár hordó bor is :D
@horvathzoltan1983
@horvathzoltan1983 Год назад
Az okosotthon-tervezést sem lehet elég korán kezdeni, az energiamenedzsmentben oroszlán részt vállalhat egy jól kivitelezett rendszer (pl. bizonyos fogyasztók működése lehetőleg napelemes termeléssel “harmonizáljon”).
@sandortoth6354
@sandortoth6354 Год назад
Sok sikert !!Várom amit likézhetek!
@messziroljott1516
@messziroljott1516 Год назад
várom a végeredményt :)
@vx3947
@vx3947 Год назад
Ohh, és a szomszédotokban van a Natura Hill. Zseniális az étteremük!
@magyaragyar
@magyaragyar Год назад
Tetohoz AcsBudapest-et javasolnám! Nagyon jok a srácok!
@jenopigler5685
@jenopigler5685 Год назад
Sok sikert hozzá! Hőszívattyú?
@laszlomorocz8874
@laszlomorocz8874 Год назад
Üdv ! Hívd az Ács Budapestet, megnéznék egy közös videót. Amúgy követni fogom a ház sorsát én is😋
@Emberagaton
@Emberagaton Год назад
Szervusz Csaba, nagyon sok ötlet volt már amit leírtak. Amit nem láttam, hogy a szennyvíz kezelésével mi történne. Javasolnám, hogy a fekáliás és minden egyéb szennyvizet külön kellene gyűjteni, a fekáliás mehetne a köz csatornába (lehetne vele mást kezdeni, de így ez egyszerűbb), a szürke vizet kis víztisztiton keresztül vissza kellene sikkasztani a kertbe (Országh József tematikáját követve). Javasolnám a minnel kevesebb öntözést inkább megfelelő növények használatát és mindent mulcsolni/takarni. Hajrá passzivhaz, hajra nektek is! Nagyon jó projekt lesz!
@istvandrdory6735
@istvandrdory6735 Год назад
A nyári felesleget akkor lehet érdemben elhasználni, ha TÉLEN tudjuk 30%-kal csökkenteni a fogyasztást (és nem 5-szörösére növelni). Ez esetben nyáron elég többlet a fűnyíró, fűrészgép, légkondi, locsolás, vízmelegítés (ami télen indirekt tartály), hűtő. mélyhűtő, napelemek vesztesége. Ez nem csak egy ötlet, hanem így csináljuk, és kiválóak a számaink. Szívesen elküldöm a kimutatásokat.
@csapotamas5154
@csapotamas5154 Год назад
Szia Csaba! Kíváncsian várom hogy alakul a felújítás. Mi is nemrégen vettünk egy hazát. A tetőtér felújításra leszek a legkíváncsibb, azt majd nekem is meg kell csinálni. Van egy kis spórolt pénzünk fűtés korszerűsítés lesz vagy szigetelés, megfontoltan kell elkölteni… Falak miből vannak? Sok sikert!
Далее
6m2-es balatoni KAPSZULA Hotel 💊 ÖNFENNTARTÓ
18:47
你们会选择哪一辆呢#short #angel #clown
00:20
Elmentem Bécsbe megnézni emigráljak-e
19:15
Просмотров 105 тыс.
Vályogos mester tanácsai, ha VÁLYOGHÁZAT vennél
21:37
Elkaptak minket a SPANYOL CSAJOK!
15:55
Просмотров 89 тыс.
Élet egy konténerházban // 5 év tapasztalatai
18:12