Тёмный

A szeretet az szeretet? | Tűzfal #23 

Tűzfal
Подписаться 2,1 тыс.
Просмотров 4,6 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

2 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 13   
@erzsebetgergely1
@erzsebetgergely1 9 месяцев назад
Ádám mondja: "............ Hol van a szakadék alja? .. nekem az kattintotta át az egészet, amikor azt olvastam, hogy Jézus abban az órában, mielőtt Ő megáldoztatott azt mondta, hogy "eljött az óra, most dicsőíttetik meg az ember Fia". Vagyis abban az órában, amikor Ő leteszi az életét, ................, és itt tényleg egy teljes lemondás van, akkor azt mondja, hogy "Most dicsőíttetik meg az embernek Fia", vagyis valamilyen értelemben az Ő számára ez a legnagyobb hasznot hozza, tehát Őt felemeli az Isten és megdicsőíti. Amikor Ő a legnagyobb lemondásban van. ...... valami itt összeállt. ......... (Jézus) "az előtte való örömért, vállalta a gyalázatot". Tehát nem arról van szó, hogy itt valami végső altruizmus lenne, egy végső önmegtagadás, hanem az önmegtagadásban egy nagyon nagy én-igenlés mutatkozik meg, és ez a kettő együtt van, annak ellenére, hogy ez a kettő elvileg ......... szemben álló motívum lenne. Vagyis Jézusnak a legmélyebb áldozatában megvan mind a két szeretet. ..........., és az a különleges, hogy ez a kettő az Istenben érik egybe, aki a szeretet. Mert a szeretet, .............. az Isten örömének a kiáradása. Az Isten, aki telve van önmagával, mert egy folyamatos önátadás és egy folyamatos önmegelégedés folyamatában létezik az örökkévalóságtól fogva mint Atya, Fiú, Szentlélek. ................................" Számomra ez a rész a beszélgetés csúcspontja. Más alkalmakkor is, pl, az Ige olvasásakor, vagy mikor csak úgy spontán felzeng bennem az Atya és Fia közötti ezen párbeszéd, szívem szinte beleroppan.
@davekid1216
@davekid1216 9 месяцев назад
jó hallgatni ezt az alázatos párbeszédet, .... a témával kapcsolatban megemlíteném, hogy Jézus például háromszor kérdezi meg Pétertől, hogy "szeretsz e engem", ami elsőre (magyarul) butának is tűnik, holott Jézus a szeretet három formáját kérdezi meg Pétertől, fília szeretet, erosz szeretet és agapé szeretet.
@laszlobolyki712
@laszlobolyki712 6 месяцев назад
Kedves @davekid1216! Köszönjük a figyelmedet és a kommentedet. Annyit tennék hozzá, hogy Jézus a kérdéseiben nem sorolja föl ezeket a görög szavakat, amiket említesz. Az első és második Péternek szegezett kérdésénél az agapé szó szerepel (Jn 21:15 és 16), a harmadik esetében pedig a fileo (Jn 21:17). Péter pedig mindhárom esetben a fileo szót használja.
@davekid1216
@davekid1216 6 месяцев назад
@@laszlobolyki712 alairom, talán fura is lenne ha az erosz is szerepelne
@adamzsolt6533
@adamzsolt6533 9 месяцев назад
Nagyon jó beszélgetés, mint mindig ❤️ legyetek aldottak 😇 alig várom már a januárt 😎
@HotTenTotya
@HotTenTotya 9 месяцев назад
Ez egy érdekes és jó beszélgetés volt, eszembe jutott közben, hogy még a világ leggonoszabb embereként aposztrofált Aleister Crowley is azt a tételt fektette le Liber ​Al Vel Legis - A Törvény könyve című művében, hogy „Love is the law, love under will." Ez szabad fordításban kb. úgy szól, hogy „A szeretet a törvény, szeretet az akarat alatt.” Nagyon nüansznyinak tűnik a különbség a bibliai szeretet fogalmához (agape) képest, sőt, AC is az agape szót használja, de a tétel második felében nyilván a saját akaratra gondol. Másik fő tétele a könyvnek, hogy "Tégy amit akarsz, az legyen a Törvény teljessége.” És éppen itt van a különbség, mert Jézus számára ez volt a kísértés és ebben győzőtt, hogy "ne az én akaratom legyen meg, hanem a tied". Crowley-nak ez a könyve egy kairói tartózkodása idején került lediktálásra. Állítólag egy Aiwass nevű szellem, magasabb intelligencia, aki magát Hoor-paar-krat - a Hallgatás Ura miniszterének nevezte - mondta tollba az új korszak, Horus korszakának törvényét. Érdekes, hogy a XX. század későbbi folyamatai mennyire abba az irányba mozdultak, amit ez a tételmondat megfogalmaz, pl. a szexuális forradalommal, ami pont arról szól, hogy tégy amit akarsz, gátlástalan módon, megideologizálva a szeretettel.
@marcellpapp683
@marcellpapp683 9 месяцев назад
Köszönjük, áldott ünnepeket!!
@laszlothesz1418
@laszlothesz1418 8 месяцев назад
KITÚNŐ NEM SZOL SEMMIRŐL
@eszternagy443
@eszternagy443 6 месяцев назад
Ámen és Ámen !!!!!!
@zolexx3592
@zolexx3592 8 месяцев назад
Na, ez az epizód nagyon tetszett, igen tanulságos beszélgetés volt, a saját életemre vonatkozóan is. Azon nyilván lehetne vitát nyitni, hogy a szeretetet fogalmát kétfelé osztjuk csak, vagy a bibliai görög nyelvnek megfelelően ötfelé (vagy esetleg hatfelé), végül is mindegy. A saját értelmezésem szerint a szeretet egy olyan komplex isteni valóság (mert maga Isten a szeretet), amelyet a maga teljességében racionálisan képtelenség befogadni és helyesen értelmezni, csak a bensőnkkel lehet felfogni és tanulni (tanulgatni). Kérdés, hogy ez kinek milyen mértékben és milyen egyensúlyban sikerül, vagy sikerül -e egyáltalán.
@AnneVirág
@AnneVirág 9 месяцев назад
nagyon jó volt a téma, úgy érzem, még sokat lehetne beszélni Isten szeretetéről... talán lehetne egy másik beszélgetésben.
@dezsonagy
@dezsonagy 9 месяцев назад
Köszönöm szépen ezt a beszélgetést, nagyon sokat adott így az ünnep előtt. Áldott karácsonyt kívánok!
@vajaiandrea5964
@vajaiandrea5964 9 месяцев назад
Szerintem a szeretet az isteni iránt való nyitottság, az isteni szépséghez való odafordulás, az isteni megnyilvánulása a hétköznapi valóságban. Ezért ugyanaz a szó mindegyikre, mert mindegyikben ott van, mindegyik egy tőről fakad. Köszönöm a beszélgetést!
Далее
AGAPÉ - Harag és megbocsátás (49. rész)
52:46
Просмотров 80 тыс.
Обменялись песнями с POLI
00:18
Просмотров 260 тыс.
A kereszt evangéliuma | Tűzfal #29
1:20:33
Просмотров 3,2 тыс.
AGAPÉ - Bizalom (74. adás)
52:37
Просмотров 17 тыс.
Miért könnyű imádkozni? | Tűzfal #34
1:26:21
Просмотров 6 тыс.
Обменялись песнями с POLI
00:18
Просмотров 260 тыс.