Тёмный

Alkatrészek tervezése FreeCad -ben 2. rész 

Nagy Attila AT-Vlog
Подписаться 7 тыс.
Просмотров 26 тыс.
50% 1

A 3D nyomtatás szakközépiskolásoknak kurzushoz kapcsolódó oktató videó, alkatrészek tervezése témában.

Опубликовано:

 

19 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 40   
@Zsolt-n8o
@Zsolt-n8o 4 дня назад
Szuper nagyon köszönöm, nagy segítség!
@sandorbakos5237
@sandorbakos5237 11 дней назад
Szupi nagyon sokat segítesz
@janpopovics6917
@janpopovics6917 2 года назад
Nagyon jó! Sok köszönet! Nyugott lassú tempo, érthetö!
@peternagy9281
@peternagy9281 3 года назад
Nagyon szuper videó!!! Köszönöm a segitséget, hasznos volt!
@krisztiangyarmati2144
@krisztiangyarmati2144 4 года назад
Köszönöm a videót, nagyon hasznos!
@danielcsordas4704
@danielcsordas4704 3 года назад
Nagyon hasznosak a videók! De van egy olyan problémám,hogy a test belsejében csinálok egy vázlatot(mondjuk egy furat oldalán),akkor csak a külsejét látom és nem tudom hogy tudnék "beljebb menni".
@antifizikus
@antifizikus 2 года назад
Jóestét! Süllyesztett furatot pl egy csőtestbe hogyan lehet létrehozni?
@chrisp4028
@chrisp4028 4 года назад
Szia! Szuper jól magyaràzod! 👍 Olyan problèmàm van hogy ha valamit, pl.: kört rajzolok a testre akkor ugyan olyan szìnü a kettő ès nem làtszik. Màsik hogy nem tudom egèrrel mozgatni a testet valamiért. Köszönök mindent!
@ATLAB
@ATLAB 4 года назад
A külső nézetben, ahol szeretnéd forgatni a testet, az üres területen kattints egy jobb egér klikket, és megjelenik a navigációs stílusok menű, ebből válaszd ki a Gesture -t. A színnel nem tudom mi lehet.
@chrisp4028
@chrisp4028 4 года назад
@@ATLAB Szia! Köszönöm! A forhatàs megy màr, de mèg szoknom kell. A kör, valamièrt a màsik oldalon jelent meg, ezèrt mem làtszik, csak azt nem tudom hogy mièrt ott.... Majd csak megoldom. Köszönöm ismèt!
@ATLAB
@ATLAB 4 года назад
@@chrisp4028 Mert nem lett a testen kijelölve a felület, és nem arra lett a kör létrehozva, hanem újra a síkon. Így a kihúzott test kitakarja. De ez így egyébként sem lesz jó, mert nem egy testként fogja kezelni.
@mihalybakacsi3471
@mihalybakacsi3471 4 года назад
Nagyon szépen köszönöm a videót én is nagyon érthető összeszedett. Könnyű így tanulni:) Azt szeretném kérdezni hogy egy téglatestet átlósan hogyan lehet kettévágni vagy levágni belőle átlósan egy tetszőleges részt?
@istvankucso8034
@istvankucso8034 3 года назад
Egy kockából hogyan tudunk egy csonkagúlát készíteni?
@balazsfloring3026
@balazsfloring3026 5 лет назад
Szia! nagyon szererem a programot és nagyon jók a videóid de én szeretnék komolyabb alkatrészeket tervezni ebben tudnál segíteni?? válaszod előre is köszönöm!
@halaszmihaly4673
@halaszmihaly4673 2 года назад
A hatszög hogy lesz egy test a meglévővel?
@ATLAB
@ATLAB 2 года назад
Mivel egy meglévő test egyik felületén készült a vázlat, és abból a vázlatból lett kihúzva, alapból egy testként kezeli.
@sandordurczi9755
@sandordurczi9755 Год назад
Kedves Attila! Nyugdíjas üzemmérnök vagyök. A videókat régebben már megnéztem, feltűnt, hogy érthető és élvezetes! Most alkalmazni szeretném egy szintig a Freecad-et. Nagyobb méretű tárgyakat terveznék, de máris van egy akadály: az ön tárgyai és a koordináta rendszere is mozgathatók és elforgathatók. Az enyém nem mozdul! Ráadásul a kezdő rajzom sarokpontját az origóba helyeztem, az pedig a vázlaton a munkaterület közepe, nem tudom onnan elmozdítani. Idegesítően butának minősíteném a programot, ha nem láttam vona a videót. Hogyan tudom ezt feloldani? Üdv.: DS
@ATLAB
@ATLAB Год назад
A 3D -ben mozgatáshoz nyomni kell egy jobb klikket, amire felugrik egy választó menü, navigációs stílusok néven. Itt több üzemmód közül választhatunk, én a Gesture módot használom. Ha a test az origó -hoz van kötve, akkor az origóhoz futó élekről el kell távolítani a kényszerítéseket. Ehhez elég az origóra kattintani, majd nyomni egy Del gombot. Viszont ebben az esetben minden kényszerítés eltávolít az origóról, így pl. kapcsolódó élek szétválnak, stb. Ezt utólag újra össze kell kötnünk a megfelelő kényszerítéssel.
@sandordurczi9755
@sandordurczi9755 Год назад
@@ATLAB Attila! Nagyon köszönöm a választ! A kérdésem elküldése utáni második napon jöttem rá, hogy nem próbáltam ki az egér görgőjének gombját. (Pontosabban ezzel ébredtem...) Azzal már hozzáférek a tárgyak ill a koordináta rendszer mozgatásához, bár szokni kell. Az origóval ezután vigyázni fogok! A videókat nézve haladok előre, boldogító, hogy érthetően, magyar nyelven segít. Köszönet érte!!
@MrPeter461
@MrPeter461 3 года назад
Szia Attila! Két alap "témában" kérem a segítséged. Az egyik: hogyan lehet alkatrészbe nem 90 fokos furatot készíteni. A másik: hogyan lehet metszeni az elkészült 3D-s alkatrészt a képernyőn, hogy be lehessen mutatni az üreges test belsejében lévő pl. áthatásokat?
@ATLAB
@ATLAB 3 года назад
Szia. Nos, minkét kérdésedre tulajdonképpen ugyanaz a válasz. Létre kell hozni egy új referencia síkot. Part Design munkafelületen, kiválasztod az ikonsorból az új referenciasík gombot. Ezzel készítesz egy új síkot, amit a létrehozáskor letiltott állapotban kell létrehozni. Ez után a referencia sík kiválasztásakor a sík elhelyezkedését be tudod állítani, dönteni, forgatni, eltolni, stb. Alap tulajdonság ->Placement. A vágósíkra ez után létre tudsz hozni új vázlatot, és a vázlat nézetben a gombsorban ki lehet kapcsolni a teljes nézetet. Ilyenkor azt fogod látni, ahogy elvágta a sík a testet. Ugyanerre a síkra lehet furatot is létrehozni, így ha a sík döntött, akkor a furat is döntve lesz. Nem merőleges furatot úgy is lehet készíteni, hogy egy egyszerű hengeres testet hozol létre, elhelyezed, elforgatod, majd kivonod a testből. Ez után a kivágásra egy új testet hozol létre, és azzal dolgozol tovább. Kis segédlet a vágósíkhoz: ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-WdBQPXeAeMc.html
@MrPeter461
@MrPeter461 3 года назад
@@ATLAB Köszönöm Attila a gyors választ. A referencia síkokra én is gondoltam, csak mivel még az alapoknál vagyok, arra gondoltam, hogy talán van másik út is.
@6407Steve
@6407Steve 4 года назад
Szia. Kezdő vagyok. Az első videót megnéztem és elkészítettem a téglatestet. A folytatás viszont elakadt. Megnyitom a téglatest filet, be is tölti, de nem aktív és nem tudom folytatni a tanulást. Hogyan tudom aktívvá tenni?
@ATLAB
@ATLAB 4 года назад
Bal oldali ablakban rákattintasz kétszer arra a body elemre, ahol maga a test van, és aktívvá válik, vagy nyomsz rajta egy jobb klikket, és az aktív test átkapcsolását választod. A videó még a régebbi FreeCad -del készült, ott még nem volt ilyen.
@messor01
@messor01 5 лет назад
Üdvözlet! Van egy kis problémám. Mégpedig terveztem egy tárgyat, de az extrudálásnál nem húzza tömör testté, csak egy palástot képez, a körvonalaiból. Mi lehet a baj? Üdv!
@ATLAB
@ATLAB 5 лет назад
Hmm. Passz. Ez olyankor szokott előfordulni, ha valahol a testnek a körvonalai nem záródnak össze. Meg kell próbálni a Part munkafelületen, a Rész felsőmenüben a Konvertálás szilárd testté funkciót.
@messor01
@messor01 5 лет назад
@@ATLAB Köszönöm! Időközben megoldódott a probléma. A testen keresztülmenő vonalak miatt nem képzett belőle szilárd testet, csak palástot. De a vonalak törlése után a probléma megoldódott! Köszönöm. Üdv!
@zsoltzombory8553
@zsoltzombory8553 4 года назад
Azt ne értem, ha van egy tárgyam amit megterveztem, vannak rajta pl. lyukak és mondjuk utólagosan módosítani akarok valamelyiken, hogy találom meg ? a Body alatt van ugye egy csomó pad, hole hole 1.... logikusnak tartanám, hogy amelyikre rákattintok, a rajzon kijelöli, de ugyanez viszirányba se működik, tehát ha a rajzon rákattintok a lyik szélére, akkor nem látom a listába. Bocs, ha érthetetlen vagyok, de az agyam még annyira sketchupra jár. Üdv
@ATLAB
@ATLAB 4 года назад
Azért nem látod, mert egyik sem különálló elem. Alapvetően alkatrészt tervezel, ezt fúrod faragod. Ha az egyes részeket külön szeretnéd módosítani, akkor azt mind külön alkatrészként kell kezelni, külön body -val. Majd a végén egyesíteni az alkatrészeket. Egy testen belül, a különböző részek azonosításához neked kell átnevezned a részeket. Ez után az adott részt kiválasztva már láthatod a tervrajzot, ami alapján az adott rész készült. Azonban, arra figyelni kell, hogy felületekre készítesz tervrajzokat, és ha megváltozik utólag egy felület, akkor azok a részek, amik utána lettek készítve, töröttek lehetnek, mivel a függőségek megváltozhatnak. Ez főleg a sarkok letöréseinél szokott gondot okozni.
@zsoltzombory8553
@zsoltzombory8553 4 года назад
@@ATLAB Akkor a Labelbe el kell nevezni, ha nem akarok káoszt... Hogy tudok pl törölni? PL egy lyukat ami le van kerekítve, ha rá kattintok a cimkék / tulajdonságok lapon, tudom módosítani, de hol lehet törölni? Ha nyomok egy delete-t akkor szól, hogy a következő hivatkozási objektumok tölődve lesznek, ha leokézom, akkor nem törli.
@ATLAB
@ATLAB 4 года назад
@@zsoltzombory8553 A törlés is végbemegy, de a függőségek öröklődnek. A törlés a test azon állapotában történik meg, ahol a művelet volt. Az utána következő állapotváltozásokon nem feltétlenül érvényesül és ezért nem látod.
@istvanbalogh7601
@istvanbalogh7601 4 года назад
Szia Ebben a programban meg tudok szerkeszteni egy kaput, illetve kerítést? Esetleg kovácsoltvas kapuknak tudok csinálni látványtervet? Köszönöm
@ATLAB
@ATLAB 4 года назад
Nem kifejezetten erre való ez a program, de végül is meg lehet benne tervezni. Látványtervet tudtommal nem tud ez a program készíteni. Ez inkább gépek, gépelemek tervezésére használható, habár rengeteg modullal rendelkezik.
@istvanbalogh7601
@istvanbalogh7601 4 года назад
@@ATLAB Köszönöm
@csabaambrus1708
@csabaambrus1708 5 лет назад
Nem hittem, hogy ennyire érteni fogom.
@dominikruzsa5941
@dominikruzsa5941 5 лет назад
Hello! Nekem lenne egy ilyen gondom, ami ahogy észrevettem utánna olvasások során, sok mindenkinek a problámája (megoldást nem találtam), hogy nem tudok létre hozni egy több elemből álló alakzatot. Itt van kép is róla: p1.picsto.re/BuWpe.jpg
@ATLAB
@ATLAB 5 лет назад
Erre nincs megoldás, mivel nem is hiba. Amikor egy testet tervezünk, akkor tulajdonképpen minden esetben egy összefüggő testtel dolgozunk. Ezek lehetnek primitív testek, vagy tervezett, vázlat alapján létrehozott test. Egy vázlatból egyszerre csak egy testet tud létrehozni. A példaként mutatott vázlat azonban 3 testet eredményezne. Úgy is értelmezhető, hogy a vázlatnak minden esetben zártnak kell lennie. Ha mondjuk paint -ben rajzolnánk meg, akkor a vázlatba festékkel kitöltést választanánk, a festék nem folyhat ki, illetve minden olyan részt ki kell, hogy töltsön, ami kitölthető. A például hozott vázlatnál a sarkoknál nem tud átfolyni a festék. Ha különálló részek szükségesek egy tervben, akkor külön meg kell rajzolni a testeket, és a végén "össze kell őket szerelni." Erre használható az Assembly makró. De egyébként nyomtatáskor is össze lehet a testeket illeszteni.
@dominikruzsa5941
@dominikruzsa5941 5 лет назад
@@ATLAB Ahhaa, értem, köszönöm ezt a részletes választ! 😊
@hardplayer3374
@hardplayer3374 4 года назад
ha már lejátszási listát nem csináltál a freecad-ről akkor legalább linkablakot tegyél be a videóba vagy valami ... se a leírásba nincs a következő meg az előző videó linkje....
@potar21
@potar21 3 года назад
A te nevedben is köszönjük szépen a videót. És normálisan megkérjük Attilát, hogy ha van rá ideje, legyen szíves szedje össze egy lejátszási listába.
Далее
Alkatrészek tervezése FreeCad -ben 3. rész
23:19
Просмотров 20 тыс.
Alkatrészek tervezése FreeCad-ben. 1.
13:37
Просмотров 43 тыс.
How to Build a Homemade Bike Using a Barrel
00:21
Просмотров 1,4 млн
연준 (YEONJUN) ‘GGUM’ Official MV
02:44
Просмотров 7 млн
Egyszerű testek létrehozása FreeCad-ben.
18:52
Просмотров 17 тыс.
Fogaskerék tervezése FreeCad -ben
45:32
Просмотров 19 тыс.
Üreges testek, csövek létrehozása Freecad -ben
15:46
FreeCAD Sketcher For Beginners |JOKO ENGINEERING|
25:28
Alkatrészek tervezése FreeCad -ben 5. rész
10:47
Просмотров 9 тыс.
FreeCad spirális testek létrehozása
26:57
Просмотров 5 тыс.
Freecad course - screw
9:14
Просмотров 108 тыс.
FreeCAD 0.17 Tutorial 3
15:29
Просмотров 132 тыс.