Na tomhle videu je nejhorší, že opravdu končí moc brzy, studnice vědomostí pana Žiarovského se zdá opravdu bezedná. A má dar to poutavě a srozumitelně předat dál. Jen tak dál👍👍👍
Ty spadne z nebe i bez jedineho vystrelu Rusu.Neni uz tam dost srotu?Sklady se vyprazdnily a nakonec budou stat proti nam Ukrajinci,s nasimi zbranemi.Jednoho dne ,je budete proklinat.
Obdivuji pana Žiarovského, že všechno má nádherně podložené a netalachá jen tak do vzduchu jako všichni ostatní. Vždy když se vyjadřuje k nějakému tématu, tak mu rozumí a chápe celou problematiku z obou stran, což se jen tak nevidí. Velký obdiv a palec nahoru, určitě pane Žiarovský pokud tento komentář čtete, věnujte se dále rozhovorům a rozebírání různých problematik v oblasti vojenství, jako to děláte do teď, máte hromadu znalostí co dokážete ostatním lidem předat a obohatit je. Ocenil bych kdybyste rozebral témata okolo letectva a dělostřelectva. Držte se a pokračujte v tom co děláte, tyto rozhovory jsou prostě úžasné!
Ďakujem veľmi pekne. Roli delostrelectva v tejto vojne sme sa už v jednom z dielov dotkli, ale asi by naozaj nezaškodilo sa na túto zbraň, ktorej význam bez ohľadu na technický vývoj na bitevnom poli stále neklesá, pozrieť ešte raz a dôkladnejšie.
Praveze Moderator sa pyta logicke doplnujuce otazky, vedie diskusiu. Ono to ma asi aj (volny) scenar co sa vytvaral pred diskusiou, preto to odsypa, a dokazu tak ucelene vycerpat temu.
@@prasakmanitou4925 Ano, ale má se ptát, až host dokončí jednu část. Ne položit otázku z úplně jiné oblasti uprostřed výkladu. Naštěstí má pan Žiarovský dobrou paměť a dokáže se z takových přerušení ve většině případů "zotavit" a pokračuje v přerušeném výkladu - což je super schopnost, kterou má minimum lidí. A moderátor, podobně jako většina dalších moderátorů, po nějaké době svého mlčení nabyde dojmu, že prostě něco musí říct a tak plácne cokoliv, co mu zrovna přijde na mysl. Že přitom přeruší výklad je mu jedno.
Skvelé video.....len poprosím veľmi opatrne s kladením medziotázok. Andrejov "Think Tank" je taký obrovský, že spracuje aj "medziotázkové vlákno" úplne do konca a odvedie ho to úplne niekam inam.....je to zaujímavé, ale v príapade útoku na Čínsku farmu ma naozaj zaujímalo ako sa s tým izraelci vysporiadali........a možno na to Andrej aj neskôr odpovedal, ale už to bolo podané opäť v záplave iných informácií, lebo kontext bol nenapraviteľne pretrhnutý.........alebo vyrábajte kľudne 4 hodinové videá :) ja si ich rád pozriem. Ozaj ...a veľmi pekne ďakujem za opäť skvelé video :)
Veľká vďaka Robo. Áno snažím sa si to strážiť, ale občas takto odbehnem od hlavnej témy. Na druhej strane, Lukášove medziotázky mi dosť často pripomenú niečo, na čo by som v zápale boja inak zabudol.
@@andrejziarovsky1749 "V zápale boja" - to ma rozosmialo :))) Áno , viem čo myslíš - ak chceš povedať veľa faktov naraz - tzv. "vyliať kýbel" tak je ťažko byť zrozumiteľný - ale to ty zvládaš, s tým nemám problém, len u Lukáša by som poprosil trošku viac citu.....vliezt do stredu pútavého príbehu a odkloniť ho niekam inam......možno by stačilo minútku počkať. Andrej - všetko dobré do nového roka, nech sa Tebe a aj rodine darí a stretávajú Vás len samé dobré veci :)))
O tomto útoku, ale aj celkovo o tankových stretnutiach medzi Arabmi a Izraelom, je na YT veľmi pekný dokument. A práve sklon dela je tam spomenutý tiež ako jeden z faktorov.
Tak toto byl hotový koncert informací, které místy narušoval vstup moderátora, ale budiž mu vše odpuštěno, kladl pouze otázky a pan Žiarovský, klobouk dolů. Toto je neskutečně výborné. Děkuji všem za pořad!
Oprava môjho urieknutia sa: De Gaulle so svojou 4e Division de Cuirasseé útočil pri Montcornet, nie pri Arrase. (Tá bitka sa odohrala o týždeň neskôr.)
Dobrý den na Slovensko pánové. Velmi si cením těchto videí. Děkuji za ně. Znalosti pana Žiarovského jsou až dechberoucí, je to Historik s velkým "H". Všechno dobré, ať se daří !
Tady si jen dovolím poznamenat, že tank M4 měl stabilizátor a vynikající radio vybavení. Velitel tedy nemusel svoje příkazy jednotkám signalizovat praporky jako tanky se kterým vstupoval do války SSSR (rozdíl byl půl roku). Funkční radio stanice přišly do ruských tanků až ze západní pomocí. Rusové sice od určité doby nasazovali pouze moderní konstrukce T34/KV, ale to bylo tím, že před tím o své masivní tankové vojsko do posledního ks přišly na bojištích. Právě z důvodů špatné komunikace, které umožňovala německým vojákům provádět v boji manévry. To je pro boj zcela zásadní, dokonce zásadnější než lepší pancíř, dělo, atd. Je úplně jedno, vždy je lepší utočit na nepřítele z výhodou, aby se nemohl bránit. Tigr je tank roku 1942-44, tedy na konci války už se ani nevyráběl. Hlavně je potřeba říct, že Německé tanky byly podstatně horší než západní. Ale překonávali je v taktice, rozhodovala právě komunikace, přehled na bojišti.
Opäť vynikajúci content 👍 sledovatelia by to určite uvítatali aj častejšie,ja osobne by som uvítal aj častejšiu aktualizáciu frontu na východe..ešte raz super práca 😉👍
Perfektní jako vždy moc bych se přimlouval aby p. Žiarovský napsal knihu. Tanky jsou moje hobby, vše jsem celkem věděl, ale ten pohled co to propojí dohromady je skvělý. Díky.
Napísané nedávno mojou maličkosťou. Snáď sa Vám bude páčiť. A ak máte rád námornú históriu, tak Vás možno zaujme aj Bitva v Otranské úžině, tam som spoluautorom a dokonca je to v češtine. Príjemné čítanie prajem.
Nepřesnost: československé rychlé divize měly tanky i motorizovanou pěchotu a dělostřelectvo. To bylo doplněno cyklistickými a jezdeckými jednotkami a hipomobilním dělostřelectvem. plánovaná rychlost přesunu u nejpomalejší složky- hipomobilní dělostřelectvo- bylo ŠEDESÁT km denně.
Ako vždy skvelý a pútavý rozhovor 👍. Bolo by možné pripraviť aj porovnanie ruských, amerických (britských, francúzskych, čínskych) stíhacích lietadiel? Samozrejme nie od roku 1945 ale trebárs posledných 20-30 rokov ?
Vďaka pánovi Žiarovskému aj Krivošíkovi za skvelé videá o vojenstve. Myslel som si že dobre poznám tankovú techniku, ale mnohé fakty mi uchádzali. Pri tomto videu ako aj pri predchádzajúcom o tankoch som si uvedomil ako spôsob myslenia, teda filozofia či už Východu alebo Západu formuje taktiku boja ako aj podobu bojovej techniky. Možno by nebolo na škodu spraviť dlhšie video o taktike a vojenskej filozofii, počnúc von Clausewitzom, cez von Moltkeho cez generálov 2. svetovej vojny až po súčasnosť. Určite by to pomohlo lepšie porozumieť aj súčasnému vývoju vo vojne na Ukrajine. Taktická vojna prebieha stále, veď stačí pozrieť ako perfektne a adresne USA zásobujú Ukrajinu, čo je výsledok skvelého strategického plánovania. Občas sa odkazy na túto tému objavujú vo Vašich videách, možno by nebolo zlé spracovať to samostatne. Ďakujem ešte raz Páni.
Sice nepodstatne ale dovolim si opravu. Nazvy Lee, Grant a Sherman dali tankom Briti. Americania ich neskor prevzali, ale oficialny nazov US Army bol Medium tank M4 resp M3. Prvy tank, ktoremu dali Americania meno sami bol M26 Pershing
Britský kanón svetlušky - QF 17 Pounder dokázal v boji preraziť čelný pancier Tigra na 1250-1300 metrov práve preto ho Briti osadili na Americký Sherman ...... Samozrejme tabuľkovo QF 17 Pounder dokázal penetrovať aj 162mm pancier na vzdialenosť 3000 metrov ale musíme brať merítka reálneho boja ....
Veľká vďaka. Obidva diely o tankoch sa začínali modelmi na začiatku 2.svetovej vojny, tak zvažujem, že aby to bolo kompletné, tak by sme vo vhodnej chvíli spracovali tiež vývoj tanku od jeho prvopočiatkov práve s presahom na prelomový nemecký prístup.
Ďakujem. Dobre vysvetlené. Prajem Ukrajincom aby tie tanky dostali čo najskorej v čo najvyšších počtoch. Nie v desiatkach kusov, ale v stovkách blízkych tisícu.
chobham na abramsoch nie je dorchester na challengeroch. Neverte vsetkemu, co pisu na wikipedii:-) Anglani na oplatku (asi zo skodoradosti-->atomove tajomstvo) nedali cele know-how dorchester armoru amikom. Mimochodom, witmana dostali kanadania z boku pokial viem, nie zo zadu (prepad celej jednotky tigrov)
Wittmannov tiger 1 zasiahli kanaďania ale nie zozadu ale z boku. Wittmannov tank bol v útočiacej formácii ako posledný a najbližšie k páliacemu kanaďanovi. Dostal čo si zaslúžil!
Zajíci se počítají až po honu. Když to byli blbí Rusáci, tak není o čem mluvit. Když se seděli na bednách s municí a hráli karty tak je to jejich blbost. Byli leniví vykopat a zamaskovat polní sklad pro munici.
Výborný rozhovor,ako vzdy.K tej T90M by bolo dobré spimenúť,že používa kanóm 2A82,ktorý je diametrálne odlisny od starších 2A46 a jeho verzií.Nový kanón používa aj armata a vraj si dokáže poradiť s čelným pancierom Abramsu,Leopardu a iných západných tankov.Preto ten druhý automat a munícia uložená vo veži,ako u západných tankov.V spodnom karuseli je uložená klasická munícia do kanónu 2a46.Kanón 2A82 dokáže strielať jak novo vyvinutou muníciou,tak aj starším typom municie.Tak som zvedavý,ako si poradí s Abramsom a Leopardom,ak sa stretnu na ukrajine.
Tank T-90M nemá kanón 2A82. Tank T-90M má stále kanón 2A46 len vo verzií M4. Jedine T-14 Armata má 2A82. Stáči keď si len porovnáš fotky T-90M a T-14 Armata a hneď uvidiš rozdiel medzi 2A46 a 2A82 ako v dĺžke hlavne, alebo v ejektore plynov.
@@davidpiencak1830 bavíme sa o tanku t90m,nie o starších verziách T90A,MS... .Kanón 2A82 vychádza z kanónu 2A46M5,ktorý majú štandardne osadené ruske tanky T72,T80,T90,nie verzia T90M.U Armaty bol tento kanón povodne iba dočasné riešenie,naopak u T90M je to hlavná zbraň.Tento kanón striela novú muníciu Vakum 1a2,ktorej dĺžka je 900mm,naboje pre 2A46 majú dĺzku 780mm,ak sa nemýlim.T 90M nesie v previse veže cca 15nábojov pre kanón 2A82,zvyšok je starši typ munície pre 2A46 v klasickom karuseli pod podlahou.V armate je kanón 2A82 mierne upravený,ejektor nemá preto,lebo má bezosádkovú vežu,predpokladám,že vieš na čo slúzi ejektor a ako funguje u kanónov..Este raz bavime sa o verzii T90M,nie o starších.Nebudem tu davat linky a odkazy,kazdý kto má záujem,tak si to vie dohladať.Napríklad je o tom članok aj na Armádni noviny,tiež cca pred rokom bol o tom članok na stránke výrobcu uralvagonzavod.
Kromě té trapné proukrajinské propagandě, která je fakt trapná ( asi za to dostává zaplaceno z neziskovek atd. ) Tak pokud jde o historii zajímavé. Když přetočíte ty kydy odhledně Ukrajiny radost poslouchat a získat věedomosti.
Ja by som celkom rad ešte nejake info o vojnovom loďstve. Počul som terminy ako fregata a minolovka a loď takej triedy a onakej triedy, ale rad by som počul/videl nejaku ucelenu rozpravu o všetkych plavidlach (velkost, na co je urcena, aku vyzbroj ma, kolko ma personalu atd)
Pán Žiarovský, oceňujem Vaše historické infornácie, dobre sa to počúva. Výhrady mám len ku geopolitike a Vašim porovnaniam západnej a ruskej výzbroje, ale rešpektujem Váš názor. Domnievam sa však, že keď dôjde na bojisku Ukrajiny k meraniu síl, techniky a prístupov západu a východu, budete musieť Vaše tvrdenia prehodnotiť. Som zvedavý, ako sa 65 - 70 tonové monštrá budú preháňať rozbahnenými poliami, hlavne v počte desiatok kusov...
Problem Ruskej tankovej skoly spociva v tom ze filozofia dizajnu ich tankov bola postavena na taktike ich pouzitia ktora spocivala v mnozstevnej prevahe nad protivnikom. Pretoze stary paprdovia ktory o tejto filozofi rozhodovali ju zazili pocas druhej svetovej vojny. Nemecke tanky boli mnoho krat kvalitativne ovela lepsie ale boli prilis sofistikovane, narocne na vyrobu, na udrziavanie a opravy. Preto ich nebolo vela a Sovietsky zvaz dokazal vyprodukovat obrovske mnozstva kvalitativne dostacujucich T-34, navyse s tovarnami mimo dolet nemeckych lietadiel a takto porazili nacistov. Americania od 1980 stavili na kvalitu nad kvantitou. S tymto pristupom by mali problem podobne ako nemci - vsetko sa vsak zmenilo rozpadom Sovietskeho Zvazu. Rusko ma stale radovo velke mnozstva tankov, ktore su v ociach generalov postradatelne. Avsak uz si nemoze dovolit ich mat tak vela ako za obdobia komunistov. Preto sa museli preorientovat na kvalitu v podobe modelu T-14 a T-90SM. S produkciou T-14 su problemy / su to prilis drahe tanky navyse zavisiace na dodavkach kritickych komponentov mikroelektroniky kde maju Rusi samozrejme embargo - nie ze by ho nevedeli obijst prostrednictvom tretich stran. T-90SM su ovela dostupnejsie no nie tak schopne ako T-14. Ukraina dostane niekolko zapadnych tankov ale nic to na vysledku tohto konfliktu na Ukrajine nezmeni. Ba naopak este si myslim ze sa presvedcime ze aj zapadne tanky maju svoje "muchy". Specialne ked budu obsluhovane neskusenou posadkou. V sucasnej situaci bezohladu na ustup Ruskych vojsk z niektorych uzemi to bolo len Pirhovo vitazstvo zo strany Ukrajiny. Ukrajinci maju mnohonasobne vyssie straty ako Ruska armada. Obcania EU su kazdym dnom viac a viac frustrovany vysokymi cenami energi a faktom ze musime nase tvrdo zarobene peniaze poskytovat Ukrajine na podporu boja ktory je strateny. Ukrajina hraje o cas lebo Dedo Biden buduci rok prehraje prezidentske volby a Trump sa s Putinom dohodnu. Trump nebude chciet posielat podporu najskorumpovanejsej krajine kontinentu...
@@pepalukes2395 bohuzial konflikt este stale je v plnom prude. Takze kto co vyhral budeme moct posudit az to vsetko skonci. Ale viem kto prehral... tie desattisicky mrtvych Ukrajincov na cintorinoch hovoria za vsetko...
@@Flankymanga Je už prakticky jasné že většina Ukrajiny zůstane na Rusku nezávislá. Což se před válkou řadilo k těm nejoptimističtějším scénářům. A rusové mají mrtvých desítky tisíc.
@@pepalukes2395 Co to je vacsina? Vies kedy a ako sa to skonci? Ak ano tak gratulujem si vestec ktory vidi buducnost. Cen si tento dar a nabuduce ho vyuzi aby sa takato vojna ani nezacala... Kazdy konflikt ma obete na oboch stranach. No tie Ukrajinske su niekolko nasobne vacsie. Uz len preto ze s konflikt nezacal v minulom roku ale od 2014teho v nom bojuju Ukrajinci medzi sebou. Ti s Ruskou mensinou vs Banderovci.
@@Flankymanga Stačí myslet trochu logicky.😉 Ukrajina už přestala útok ze začátku války kdy měli rusáci výhodu momentu překvapení a Ukrajina měla oproti dnešku malou Západní podporu a přesto to Ukrajinci ustáli. Mezitím ruSSaci museli mobilizovat což by logicky nedělali za situace kdy by profesionální armáda vše zvládala a měla dost vojáků. Jinými slovy poměr sil ve prospěch Ruska jaký byl na začátku války tu už v podstatě nemůže nastat. V zahraničí i u nás u Olomouce se cvičí další Ukrajinští vojáci a na Ukrajinu se realizuje dodávka západní obrněné techniky.
Chcem sa spýtať pána Žiarovského, čo hovorí na fámu nasadenia nejakého Su-57? Vyšla tá info na TA3 webe, ževraj ho Rusi nasadzujú od júna. Veď od Júna dostavajú nakladačku na fronte a v živote som nepočul o Su-57... propaganda alebo je na tom niečo pravda? Ďakujem pozdravujem. Možno by nebolo zlé spraviť jednu epizódu, ako zatiaľ Rusi (ne)využili svoje letectvo v ukrajinskej vojne, taký tip. ;)
Informovali o tom dnes (utorok) oficiálne Briti s tým, že Felony (označenie pre Su-57 v NATO) lietajú nad Ruskom a odtiaľ pália na Ukrajinu. Základňu majú medzi Volgogradom a Astrachaňou.
Tato koncepcia dlhsieho rozhovoru sa mi paci. Lebo je to vikendova zalezitost, a konkuruje nejakej politickej debate, formule ci obohranemu filmu... v sieste po dobrom obede, pred poobednym vyletom. :c) Nikto sa neponahla ako cez tyzden.
Dobré ráno prajem. Trochu som čakal, kedy niekto príde s touto pripomienkou, lebo sa to tak dosť často v skratke píše. Je to ale trochu inak. Leclerc má kombinované odpruženie podvozku. Podvozkové kolesá sú zavesené na individuálnych torzných tyčiach a odpruženie je doplnené o hydropneumatický systém SAMM, ktorý zabezpečuje adaptabilné nastavenie podvozku podľa charakteru terénu, ktorý má tank pod pásmi. A áno, v použití takejto konfigurácie má Leclerc prvenstvo. Čo sa týka samotného hydropneumatického odpruženia na tankoch, prvé v reáli použiteľné použitie sa prisudzuje švédskemu bezvežovému tanku Stridswagn 103. Švédi v tomto smere radi experimentujú. Ostatne aj torzné tyče na tanku ako prví použili svojho času tiež oni. Pekný deň prajem.
Dobrý den!počul som názori vojenských odborníkov že tie tanky Leopard 2 sú zastaralé a musíme si k nim dokúpiť techniku na prevoz a opravu plus náhradné komponenty a muníciu.Sú vraj vhodné viac na výcvik a potom by sme si ale museli dokúpiť novšie Leopardi2 minimálne A7.Tank leopard 2 A4 je zastaralý a príliš ťažký-naše cesty a mosty nie sú koncipované na takú záťaž.Dalším problém je že nemci nie sú spolahlivý dodávatel vojenskej techniky-vid Ukrajina-dodali im samohybné pásové húfnice ale bez munície.Preto poliaci už nechcú od nemcov nič radšej kupujú od američanov a koréjcov.Mali by sme sa dať Polskou cestou nakúpiť nové tanky od korejcou Blackpanter-sú o 10 ton ľahšie ako leopardi2 taže sú vhodné pre naše mosty a cesty a Koreo do vojenských kontrakov nevťahuje politiku.To čo si objednáš to Ti dodáme!!!
Tigre aj keby boli absolútne bezporuchové, už nemohli zvrátiť výsledok vojny. Prevaha rôznych zbraní, aj keď nie takých čo by ho totálne zničili, ktoré Tygrom páchali vážne poškodenia a stratu bojaschopnosti, potom posádka často tank vyhodila do vzduchu.
Hlboké a komplexné informácie, ktoré sa len tak ľahko inde nenájdu. Na parádu. Škoda iba, že sa pán Žiarovský pri tom niekedy zamotá, zakokce, používa tie pomocné barličky áéáéáé a sem-tam čechizmus:) Ale inak spokojnosť. Sám prednášam, tak viem aké ťažké je súvislo a zrozumiteľne predniesť myšlienku.
@@davidvycital5527 Hovorí po slovensky, ale sem-tam použije český vyraz. Napr. výraz "nič-menej" pochádza od Vás "nic-méně. My používame výraz "viac-menej". Prípadne "tank je žíznivý" čo je tiež po česky a pod. A bolo tam toho viac, či už v tomto podcaste alebo v iných. Veď ono to nevadí, to bola len taká poznámka :)
Rád by som podakoval za rozhovor, aj ten predtym o bratoch sudruhoch. Velmi putave, zaujimave a naucne a vopred dakujem a tesim sa na na dalsie podobne ....
@@rastis5465 dostuduj si to... Christiie bol American, zil v USA a patent predal bolsevikom lebo doma o tanky vtedy zaujem nebol. Takze za tanky BT a T34 mozu dakovat zlej Amerike. Aj za mnohe ine. Kopirovali co sa dalo a kde sa dalo. Od hodiniek cez fotaky sajdky az k tankom.
Skvelý rozhovor len by som viac rozobral moderne tanky ,možná budúcnosť ( napríklad som veľa čítal , že už sa západ chce zameriat na automatické nabíjanie a pod. , poprípade výhody a nevýhody tankov a technológii , nové technológie a pod.:)
To je tak notoricky známa udalosť, že sa mi to nemohlo nedoniesť. Challenger dostal zásah do spodku prednej časti korby, kde spodný čelný pancier prechádza do dna korby (tzv. belly armour) a práve v mieste, kde končil reaktívny pancier (Tank sa vraj práve prechádzal prekážku na ceste). Kumulatívny lúč skutočne prenikol do vnútra a zranil vodića tanku, ktorému následne bola pod kolenom amputovaná noha. Zbytok posádky mal prežiť bez ujmy. Tank mal vlastnou silou dojsť do plukovných dielní, kde bol opravený a vrátený do služby. Briti sa dušujú, že dnový pancier korby Challengerov zosilnili, , aby mal rovnakú odolnosť ako zbytok belly armour. Btw, RPG-29 je vybavená tandemovou kumulatívnou hlavicou a môže niesť aj termobarickú, takže blbou by som ju nenazval. Možno ste si ju zamenil za jej staršiu a slávnejšiu sestru RPG-7. Všetko dobré prajem.
@@peterpeter377 a prečo by ich miloval, ak niekoho neznáša tak ho okamžite miluje, tá vaša dementná liberálna logika. Aj tu na Slovensku bude treba deliberalizácia. Snáď vás už Naď čoskoro zmobilizuje a pôjdete všetci rusobijci skapať na tú Ukroruinu.
@@peterpeter377 V Rusku žijú desiatky národností a majú štátom podporované školy a kultúru.Na Ukrajine nesmeli žiť židia,Poliaci,Rusi,ani Volinskí Česi.
Pozerám tu pod videom že tu má Naď kopu budúcich proamerických oviec určených na mobilizáciu to bude nového dementného mäsiva do ukrajinského mlynčeka na mäso. 😁
porovnat obrannu armadu ako sme mali , a NATO utocnu ,a tak sa robila aj technika je dost na hlavu silne drogy Andrejko?.ked ides rovnat ruske T s vahou do 48 ton so zapadnymi ktore maju takmer 2x taku vahu 77-87 ton v ked sa nalepi pridavny aktivny pancier.mozes byt znalcom niecoho ale chyba ti jedna vec - objektivita.
@@edyja4697 mali sme 5650 tankov a nasadenych 2650 pravidelne..neboli sme utocna armada keby si sluzil poznal by si.mali sme 5 okruhov obrany PVO uz to o niecom hovori zapad mal len 2 a aj dnes maju vysadkove s bvp rychleho nasadenia.nemaju obrannu armadu,CSLA nemala ani dopravne lietadla na prepravu tazkych nakladov .nemali sme pluky rychleho nasadenia len zopar specialnych utvarov citajucich spolu do 20o vojakov,vsadzalo sa hlavne na REB a radarovu obrannu siet ...ak si myslis ze sa rusi priblizili k NATO a nie naopak je uplne zbytocne s tebou marnit cas.