Тёмный

Arduino | SPI 

FabLab University
Подписаться 9 тыс.
Просмотров 2,7 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

8 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 6   
@danielgago-sk
@danielgago-sk 2 года назад
Veľmi solídne spracované. Ako začiatočník viac snáď (k tejto téme) ani nepotrebujem... 👍 Ďakujem
@dfly9304
@dfly9304 Год назад
Jen zde chybí informace o propojení SPI metodou Daisy-Chain, která je v některých případech zajímavější a je méně náročná na propojení...
@FabLabUniversity
@FabLabUniversity Год назад
Díky za doplnění, video poskytuje pouze základní informace, tento způsob už je rozšiřující. Jsem rád, že jste jej v komentáři zmínil :-)
@matyasmoudry2122
@matyasmoudry2122 2 года назад
Zdravím je možné pomocí jednoho arduina ovládat další arduino, či více?
@danielgago-sk
@danielgago-sk 2 года назад
Určite, a je na to mnoho možností... Buď jednoducho, len pomocou kontroly stavov určitých pinov (veľmi obmedzené, ale veľmi jednoduché na programovanie, napríklad 3 piny majú až 8 rôznych stavov / príkazov), alebo pomocou "príkazov" ktoré idú posielať napríklad pomocou tu prezentovaného SPI prepojenia. Často sa na takúto komunikáciu medzi Arduino doskami používa napríklad aj tu zmienené I2C (ak stačí rýchlosť tak častejšie, šetrí to piny), ale aj UART funguje ak nejde o rýchlosť. Ešte je obmedzenie v počtu znakov čo idú posielať. I2C má 32 bytový buffer, UART 64 (ten ide ľahko meniť ak treba, prípadne ak si to človek ošetrí a tie prijaté dáta okamžite spracováva tak sa prenesie aj viac a korektne). SPI neviem či je dajako obmedzené, alebo spracováva všetko priebežne. Problém ale býva ak sú dosky ďaleko od seba. Potom treba pomocný hardvér so svojim protokolom (ako napríklad RS485) aby signál prešiel dostatočné vzdialenosti. Pre viac informácií stačí zadať do vyhľadávačov "communication between arduino boards" a hneď je tam more riešení a ukážok.
@FabLabUniversity
@FabLabUniversity 2 года назад
Dobrý den, určitě je to možné i s pomocí SPI. Záleží na konkrétní aplikaci. Klidně lze, jak je již zmíněno, využít čistě digitálních pinů. Můžete ale využít i jednodušší UART. V případě SPI stačí správně nakonfigurovat Arduina jako master a slave + reakce na přijatá data.
Далее
Arduino | I2C [EN & CZ sub]
15:44
Просмотров 3,1 тыс.
The Most Elite Chefs Ever!
00:35
Просмотров 3,9 млн
Arduino: Základy 01 | Seznámení s Arduinem [sub]
13:46
Sensors - which one to use
17:06
Просмотров 1,3 млн
Arduino Workshop - Chapter 5 - Using SPI
8:19
Просмотров 99 тыс.
OLED Displays with Arduino - I2C & SPI OLEDs
41:41
Просмотров 1,1 млн
Arduino: výzva | bez Arduina?
7:39
Просмотров 508