Тёмный
No video :(

Audient iD44 | Czy to najlepszy interfejs na rynku? 

musoneo
Подписаться 13 тыс.
Просмотров 3,8 тыс.
50% 1

MOJE KURSY: musoneo.com/st...
OPIS:
Rodzina interejsów iD marki Audient przeznaczonych na rynek profesjonalnych pracowni dźwiękowych i studiów nagrań obejmuje modele iD4 iD14, iD22 i D44, a zatem prezentowany model jest obecnie największy w tej serii. W ofercie firmy są także nieco bardziej rozbudowane funkcjonalnie modele EVO, ale w droższej serii iD otrzymujemy nieco lepsze przetworniki na wyjściach a układy preampów są takie jak w wielkoformatowych konsolach tej marki!
Wyposażenie
iD44 zamknięto w dość dużej, solidnej metalowej obudowie, której wzornictwo jest wspólne dla całej serii. Ze względu na swoje rozmiary nie jest przeznaczony do rejestracji w terenie, zwłaszcza że wymaga zasilania sieciowego. Regulatory są natomiast takie, jakich spodziewałbym się w dobrej klasy sprzęcie do studia nagrań - duże i odznaczają się płynnym działaniem. Gdybym miał zgadywać, dlaczego tyle miejsca zajmuje sekcja preampów, to prawdopodobnej przyczyny upatrywałbym w konstrukcji samych przedwzmacniaczy mikrofonowych, która jest identyczna jak w przypadku wielkoformatowej konsoli ASP8024. Co więcej wejścia instrumentalne bazują na dyskretnych układach JFET, które mają zapewnić im możliwie najlepsze parametry pracy. W każdym torze znajdziemy przycisk załączania zasilania fantom, tłumiki i filtr górnoprzepustowy, którego częstotliwość odcięcia ustalono 100 Hz.
Regulacja głośności na głównym wyjściu odbywa się za pomocą dużych rozmiarów enkodera, a poziom sygnału możemy obserwować na linijce świetlnej. Niestety nie można monitorować poziomu sygnału na wejściach za jej pomocą, w torach wejściowych mamy jedynie diody sygnalizujące obecność sygnału i jego przesterowanie, co jednak powinno być wystarczające w większości sytuacji.
Poza trzema przyciskami funkcyjnymi F1, F2 i F3, które można zaprogramować do obsługi wybranych funkcji, pod głównym enkoderem znajdziemy przyciski do wyciszania, przyciszania sygnału na wyjściach oraz obsługi toru talkback, który jest zrealizowany w sposób bardzo elastyczny, bez konieczności poświęcania na ten cel jednego z głównych wejść.
Urządzenie wyposażono w dwa niezależne wyjścia słuchawkowe, z których jedno zostało zrealizowane jednocześnie w oparciu o dwa złącza, 1/8” i ¼”, więc teoretycznie można do niego podłączyć równocześnie dwie pary słuchawek, przy czym regulacja jest wspólna dla obu wyjść. Do regulacji poziomu głośności w każdym z torów służą potencjometry oznaczone numerkami 1 i 2. Oprogramowanie umożliwia tworzenie odrębnych miksów dla każdej pary fizycznych wyjść.
Na tylnym panelu znajdziemy 4 wejścia zrealizowane na złączach XLR, z których dwa pierwsze wyposażono w wyjście wysyłkowe i powrotne, co umożliwia przetwarzanie rejestrowanego sygnału z mikrofonu czy instrumentu przez zewnętrzne efekty. W ten sposób można np. rejestrować wokalu z wykorzystaniem preampu interfejsu i zewnętrznego kompresora. A jeśli zechcemy wykorzystać zewnętrzny preamp, możemy podłączyć jego wyjście bezpośrednio do wejścia Return, z pominięciem preampu interfejsu, korzystając z rewelacyjnych układów konwersji iD44.
Z tyłu umieszczono także 2 pary symetrycznych wyjść na złączach TRS, do których podłączymy dwie pary monitorów. Ale jest także inne zastosowanie - na jedno z tych wyjść możemy skierować sygnał bezpośrednio z DAW, z pominięciem regulacji głośności, co umożliwia np. wykorzystanie sprzętowego kompresora czy zestawu urządzeń analogowych na sumie, które podłączymy do wspomnianych wejść powrotnych, by cieszyć się na pozostałych wyjściach tak przetworzonym analogowo dźwiękiem. iD44 wyposażono także w dwie pary złącz ADAT, co oznacza że potrafi obsłużyć kolejne 16 we i wy za pośrednictwem zewnętrznych modułow. Jest także złącze do synchronizacji z innym konwerterem. Przy okazji rozwiązuje się zagadka oznaczenie iD44, który obsluguje 44 kanały, 24 wyjścia i 20 wejścia.
Parametry
W sercu iD44 pracują konwertery cyfrowo-analogowe Cirrus Logic SC543198 zapewniające w teorii nawet do 130dB dynamiki, co przekłada się na 124 i 126 dB dynamiki na wyjściu w zależności od tego czy wynik ma być ważony krzywą A czy nie. Za konwersję analogowo-cyfrową odpowiada 4-kanałowy układ ESS ES9842 PRO, również bardzo dobry, który zapewnia na wejściach aż 120dB dynamiki, co stawia ten interfejs w czołówce najlepszych w ogóle.
Moją uwagę zwrócił ograniczony zakres wzmocnienia w torze mikrofonowym, tj. dokładnie 58dB, jednak biorąc pod uwagę niesamowicie niski poziom szumów, możecie wykorzystać iD44 nawet z najbardziej wymagającymi mikrofonami. Nie ma sensu więc np. dokupować Cloud Filtra do popularnego SM7B (jeśli nie znacie to polecam mój test na Musoneo.com), sygnał nagra się po prostu trochę ciszej, ale możecie go wzmocnić już po nagraniu, a szumu i tak nie będzie słychać

Опубликовано:

 

7 сен 2022

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 31   
@robip.3021
@robip.3021 5 месяцев назад
Szczegółowa recenzja super robota ,osobiście slucham muzyki nie tworzę. Ale szukam dobrego DACa.I myśle o Audient ID14 by odtwarzać pliki audio. Przetworniki powinny być podobne przy okazji dobry wzmacniacz słuchawkowy. Co pan na te rozwiązanie? I okablowanie jest potrzebne co mógłbyś zaproponować ? To dla początkujących trudny temat.Pozdrawiam i życzę sukcesów 😊
@jakubgorzewski1942
@jakubgorzewski1942 Год назад
MkII robi robotę. Mam polecam:)
@musoneo
@musoneo Год назад
Z czystym sumieniem polecam. Jeden z najlepszych interfejsów jakie testowałem.
@noradrenalinrecords
@noradrenalinrecords 8 месяцев назад
Świetna recenzja, natomiast też interesuje kwestia jak interfejs będzie sprawował się ze słuchawkami Beyerdynamic DT 700 PRO X przy impedancji nominalnej która wynosi : 48 Ω ? Czy sygnał nie będzie za cichy...
Год назад
Dej mie to! Mam chory interfejs :D
@Getry
@Getry 10 месяцев назад
Czy te wejścia return są suwerenne od wejsć XLR które sa obok? Czyli mogę np wpiąć mikrofon, wysłać do kompeesora, wrócić i mieć jeszcze wtedy 3 pozostałe wolne wejścia xlr? Czy return i xlr są ze sobą tożsame i mogą być używane tylko zamiennie?
@j.t2548
@j.t2548 4 месяца назад
Najlepsza co osobiscie znalazlem na rynku w tym przedziale cenowym, jedynym konkurencyjnym produktem bylby Antelope ZenGo ktory rowniez posiadam. Niestety, ich support, sterowniki i software to taka totalna porazka, ze ten interface praktycznie sluzy jako ozdoba na polce, bo na windzie 11 nie da sie go uzywac (a szkoda bo ma DSP). Audient rzadzi. I wspaniale wyjscie sluchawkowe + jakosc dzwieku, nie tylko nagran.
@TrancEye
@TrancEye Год назад
sam się zastanawiam nad tym interface'em, w grę wchodzi jeszcze Clarett+ 2Pre
@musoneo
@musoneo Год назад
Dokładnie, z tego co pamiętam oba urządzenia wykorzystują ten sam układ konwersji DA, co przekłąda się na ok. 125 dB dynamiki. Audient w swoich interfejsach wykorzystuje w sekcji preampów mikforonowych układy z wielkoformatowej konsoli ASP8024 oferując bardzo transparentne i czyste brzmienie, we mic Clarett+ natomiast brzmieniowo nawiązują do ISA 110 - brzmienie jest nieco jaśniejsze i bardziej nasycone w trybie AIR. Obie sygnatury mogą mieć swoje zalety. Odrobinę preferuję ultraczyste brzmienie wzmacniczy słuchawkowych Clarett+, ale Audient ma również świente układy o niemal identycznych parametrach.
@zespolempire
@zespolempire Год назад
Zastanawiam sie nad wyborem: Arturia Audiofuse rev 2 czy Audient ID44 mk2? Czy Audient posiada zauwazalnie lepsze konwertery AD/DA? Czy Arturia „napedzi” sluchawki 600 Ohm?
@musoneo
@musoneo Год назад
AudioFuse Studio został zaprojektowany z myślą o pracy ze słuchawkami o oporności od 32 do 600ohmów, ale nie jestem pewien co do mniejszego modelu - można upewnić się z producentem lub dystrybutorem w PL AudiotechPro. Zdaje się że Arturia oferuje kilka dB mniej dynamiki na wyjściach i to może być zauważalne w bezpośrednim porównaniu, ale w tej klasie te różnice naprawdę nie są już tak bardzo znaczące w codziennej pracy. Ale tak, przetworniki na we/wy Audient mają lepsze parametry. Funkcjonlanie Audiofuse są trochę bardziej rozbudowane (we phono), warto też przeanalizować dołączane oprogramowanie
@zespolempire
@zespolempire Год назад
Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam 😀
@rafasztucki6904
@rafasztucki6904 Год назад
Hej. Kupiłem ten interfejs i mam pewien dziwny problem. Otóż w porównaniu z np Focusrite Scarlett 3gen czy starym M audio Fasttrack ultra bo takie interfejsy posiadam , ten jest zdecydowanie bardziej cichy. Przez co przy graniu z wtyczek vst gdy podgłośnię mocniej pojawiają się trzaski . czy to może być jakiś problem tylko mojego egzemplarza , czy taka jego specyfika ? Używam monitorów KRK Rokit 5 4gen. Oczywiście słychać wszystko i interfejs działa, ale jest zdecydowanie bardziej cichy od dwóch pozostałych i rodzi to pewien dyskomfort braku zapasu przy miksie. Pozdro.
@musoneo
@musoneo Год назад
hmm, to dosyć dziwne. Jeśli główne wyjście jest odpowiednio wysterowane, sygnał powinien być głośny. Audient iD44 trafił do mnie mniej więcej w tym samym czasie co Clarett+ i porównując oba te interfejsy z RME nawet nie zaglądałem na tylną płytę monitorów by zmieniać ustawienia czułości. Sprawdziłbym jeszcze raz cały tor. Niektóre interfejsy mają specjalne przełącznik np. RME oferuje możliwość zmiany sygnału na wy z +4dBU na +19dBU
@tomstolik
@tomstolik Год назад
Stoję przed decyzją wyboru interfejsu audio. Na tapecie mam Apollo Twin MkII Quad, który jest prawie 3x droższy od prezentowanego Przez Ciebie Audient iD44 mk2. Pomijając software, który jest ogromnym plusem dla Apollo - chciałbym podpytać o porównanie jakości preampów, przetworników. Czyli o jakość toru audio, gdzie wypada lepiej ? Skowronki ćwierkają, że Audient deklasuje UAD :)
@musoneo
@musoneo Год назад
Nie testowałem nowerj serii Apollo, ale szczyci się konwersją na poziomie od 127 do nawet 133 dB w najdroższym modelu. Czy pomiędzy 127dB w Twin a 125/126dB w Audient usłyszałbym różnice? Naprawdę trudno powiedzieć, przy tych wartościach działa już prawo malejących korzyści. W większości sytuacji, podczas słuchania muzyki i miksowania idę o zakład że większość realizatorów w ślepych testach miałoby trudności;) Choć pewnie trzeba było taki test przeprowadzić, żeby stwierdzić czy jakieś inne właśności toru nie decyzuję np. o minimalnie lepszym przetwarzaniu transjentów itd. Myślę, że decyzja sprowadza się do kwestii chęci korzystania z pluginów UA, w tym także podczas odsłuchu czy nagrywania oraz innych różnic funkcjonalnych.
@midrangemisery
@midrangemisery Год назад
Hi, I really appreciate video review! but what do you think about clarett+ 4? it's better or not
@musoneo
@musoneo Год назад
I think both units are just great. D/A spec almost the same, they use the same conversion chip as far as I remember, hence 125dB of dynamic range. I somewhat preferred ultra clean headhpone amp sound of Clarett+ and it seemed to have a little bit more power to drive my HD800S, but Audient worked with my headphones just fine, delivering punchy and clean sound too. The biggest difference is in the mic preamp department - Audient uses electronics from their high end console ASP8024 for very clean transparent sound, Clarett+ will give you a bit brigther, coloured sound from ISA 110 - up to you:) I have been recording voiceovers only though
@Zagoorland
@Zagoorland Год назад
Jak przetworniki D/A (wyjście na monitory i preamp słuchawkowy) wypadają do Apollo Twin X? Masz jakieś porównanie?
@musoneo
@musoneo Год назад
Z testów sprzed chyba 7 lat pamiętam że wzmacniacze słuchawkowe w Apollo zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie. No ale to niezbyt aktualne info, wiele firm Audient jak właśnie czy Focusrite w swoich najwyższych seriach instaluje rewalacyjne ampy słuchawkowe - z moimi HD 800S grały przepięknie. Pod tym względem na ich tle trochę słabiej wypada RME, których główne wyjścia główne miały nawet o kilka dB lepsze parametry niż wy słuchawkowe.
@ryszardskoczny1739
@ryszardskoczny1739 Год назад
Witam. Z tą kalibracją to ja bym tak uważał. osobiście nie stosuję, bo mam te same monitory odsłuchowe od 20 lat i znam ich brzmienie. Jak młody realizator będzie wiecznie majstrował przy dzwięku po sumie DAW, czy miksera, nigdy nie nauczy się brzmienia monitorów których używa a żonglowanie i kupowanie co rok czy dwa nowych tylko dlatego że białe są ładniejsze, też nie prowadzi do niczego dobrego. To tak ode mnie - pozdrawiam.
@musoneo
@musoneo Год назад
Dokładnie, zgadzam się że częsta wymiana monitorów nie sprzyja pracy. Myślę że potrzeba co najmniej kilku miesięcy, żeby dobrze poznać dany model i nauczyś się z nim pracować. Co do kalibracji, to już kilka lat pracuję korzystając z kalibracji Sonarworks SoundID, wciąż na tych samych monitorach. Kiedy przenoszę projekty ze swojej pracowni do dużego studia Efektura w Warszawie, gdzie prowadzę warsztaty, zwykle nie dokonuję w nich już zmian, nawet w najniższym paśmie - a trójdrożne Genelec z subwooferami na L i R są naprawdę bezlitosne. U mnie się sprawdza. Nie wyobrażam sobie już pracy bez SoundID
@adamk3855
@adamk3855 Год назад
Czy twój test można interpretować tak że technologia w sprzęcie od audient jest bardzo dobra w każdym modelu? bo fajny jest id44 ale ma funkcje które aktualnie nie beda mi potrzebne a model id24 jest tańszy. Wszystkie modele od audient maja te same podzespoły pod względem brzmienia? mam nadzieje że zrozumie pan moje pytanie
@djgraco3928
@djgraco3928 Год назад
Co do pozostałych to nie wiem, ale na pewno w każdym modelu Audienta są te same preampy mikrofonowe
@j.t2548
@j.t2548 4 месяца назад
Ja mam gen 1 Id14, kupilem go z 5 lat temu jak nie wiecej i brzmi imo na Kali lepiej niz Antelope ZenGo (nie polecam tego szajsu za zadne skarby swiata, najgorsze software i sterowniki ever a DSP z dobrym kompem malo kto potrzebuje chyba ze planujesz nagrywac soundtrack do Dune 3) i scarlett solo. To ze scarlett to normalne, to ze ZenGo to sie nie spodziewalem. Pluis wszystko metalowe, dobra jakosc, dziala dwie sekundy po podlaczeniu kabla bez errorow jak z Antelope co chwile.
@zdravkozdravka4313
@zdravkozdravka4313 Год назад
Witam. Masz komputer na Windowsie czy ios? Jeśli Windows to jak sprawuje się ten interfejs, wszystko chodzi bez problemów? Możesz napisać konfigurację kompa jaką masz, żeby dość spore sesje użyciem vst chodziły bez problemów?
@musoneo
@musoneo Год назад
Wybacz późną odpowiedź, ja używam Windows. Specyfikację moich obu komputerów znajdziesz w ostatnich odcinkach cyklu: musoneo.com/studio/247-Optymalizacja-komputera-do-pracy-z-audio.html Jeydna uwaga, w komputerze stacjonarnym wymieniłem płytę główną i korzystam procesora i9 9900k
@zdravkozdravka4313
@zdravkozdravka4313 Год назад
@@musoneo thanx 👍
@zdravkozdravka4313
@zdravkozdravka4313 Год назад
@@musoneo a możesz mi podać jaka płyta główna? Żeby była stabilna itp..
@dorotaczainska2992
@dorotaczainska2992 Год назад
Wziąłem do testów i mam wrażenie że bardzo wyeksponowana jest wysoka średnica (5-10kHz) dlatego jest bardzo "szczegółowy". Mimo że pasmo zaczyna się od 12 Hz to bas jest mało puszysty i wycofany przykryty górą.
@musoneo
@musoneo Год назад
Profesjonalne interfejsu Audio mają obecnie tak wyśrubowane parametry, że nie ma mowy o tym by kolorowały w istotny sposób dźwięk, czasem nieco bardziej zwracamy uwagę na Przedwzmacniacze mikrofonowe, to czasem można mówić o jakimś delikatnym ociepleniu, ale Przetworniki cyfrowo analogowy mają marginalne odchył, rzędu 0,1 dB w całym paśmie, Przy pomijalnych zniekształceniach harmonicznych - myślę że twoje wrażenia odsłuchowe dotyczą raczej całego toru audio - Kiedy testuję różne urządzenia w tej klasie to raczej zwracam uwagę na odwzorowanie planów, stareofonie, i to właśnie klarowność czy szczegółowość. Przepraszam za wszystkie błędy językowe, korzystałem z funkcji dyktowania;)
Далее
Buying a USB Audio Interface? Hear This First
11:30
Просмотров 85 тыс.
How do you store FOOD in Italy
00:23
Просмотров 1,6 млн
HOW TO choose an Audio Interface - The Ultimate Guide
20:19
Audient iD44 MKII - USB Audio Interface Review
18:30
Просмотров 87 тыс.
EVO 16 | Interfejs audio ze Smart Gain
22:18
Просмотров 1,9 тыс.
Top budget Audio Interfaces in 2024 🔥
17:09
Просмотров 336 тыс.
iD44 MKII  Software Overview | The iD Mixer
11:30
Просмотров 13 тыс.
SOLID STATE LOGIC SSL2+ VS AUDIENT ID14 MKII
9:35
Просмотров 133 тыс.
Które Monitory KRK są dla Ciebie?
13:25
Просмотров 13 тыс.
How do you store FOOD in Italy
00:23
Просмотров 1,6 млн