Hogy én régebben hányszor végigmentem rajta. Egy kis nosztalgia :) Emlékszem 2016-ban a 10-es nohab végig ment rajta és utánna kezdték el bontani a vonalat pl. a főúti átjáróban már nincs sín.
9:19 nekem az védőcsonkának tűnik. Mivel a Baumittól az állomás felé erősen lejt a pálya, szerintem az útátjáró elé beépítettek egy ilyen csonkát, hogy ha megfutamodna kocsi az ipar felől, az ne guruljon rá se az útátjáróra, se az állomásra.
Egy pár érdekesség a környékről. - Az állomásnál az aluljárófelszínén ott található meg a kéktúra vonal pecsételési pontja. - Az 1-es vágány nagyon ritkán használt. Például a nem régiben történt karban tartás során a 006-os Nohabot ott pihentették. - 2:15-nél az üres ipari terület régen méh-telepként üzemelt és onnan hordták el fém hulladékot. - 8:05-nél mivel a vontató vonal inaktív, így az autó forgalom számára kiszedték az átkelő helyet. De régen ott csapórudas sorompóval ellátót átkelő hely volt. - Manapság teher forgalom nagyon ritkán van. Néha az Esztergom ipar és Dorog ipar park között vontatnak pár vagont. - Régen, időszakosan rendszeresen volt nosztalgia járat, amik 424-es gőzösök voltak. Illetve egy alkalommal a Mávag 242-es is száguldott erre. :D - Egyszer, amit érdemes bejárni a múltba veszett Dorogi homokvasút vonala.
Abszolút támogatom a homokvasúti nyomvonal bejárását! Nem lesz könnyű, de az emlékek és néhány térkép a kisvasut.hu oldalról segíthet. Dorogi gyerek vagyok, rengeteget bringáztunk, maszkaltunk a kisvasút vonalán, ami elég komolyan behalozta a környező településeket! Nagy hiba volt megszüntetni.
A méh telepi kiágazás, és az 1 es vágány között, mint a bevágott képen is látszott volt kiágazás 8-10 vágány számára(most buszmegálló, parkoló) ha jól emlékszem, tele volt teher és autószállító vagonokkal. apám anno tolatásvezető, váltókezelő, bakter, talán még a mérlegnél is volt de azt nem tudom biztosan Esztergom fele, meg Dorogon az első átjárónál volt 1-1 bakterház ha jól tudom a nevét.
Basszus ha tudom itt jársz kimegyek az állomásra :D Dorogi vagyok mindig is mondtam "bárcsak erre jársz már valamikor" elvileg a volt brikettgyár vasúti kiágazásait még láttam magát a gyárat is, igaz nem működő állapotba de még emlékszem rá milyen volt. Állomás épület mögötti vágányokat is ami tehervonatoké volt, meg még nagyon sok egyéb vágány kiágazás is volt a városba az állomás körül.
Szia Bence! Az általad vélt iparvágány vége a Baumit bejárata mellett, még messze nem az. Sajnos nem mentél tovább. A legjobb részét hagytad ki a pályának. A vágány még megkerüli a baumit telephelyét, és egyenes vonalban halad a bánya területére. Na itt olyat láthattál vólna, amitől még a szavad is elakadt vólna. Aki tudja miről írok az biztos mosolyog magába. Neked csak annyit, hogy néz rá a google térkép műhold felvételes képére. A nyomvonalat megtalálod. Majd egyszer fejezd be a bejárást, hidd el érdemes.
Valamikor jelentős teherforgalom volt 2 -vonalon a Szénbányászat miatt ! Volt korában Dorogon korában valami érdekesség a Dorogi homok vasút ami már nincs meg de nyomai még megvannak ! Érdekessége hogy villamosított kisvasút volt !
Az állomás területén lévő részben felújított vágányszakaszt,teherkocsik tárolására szokták használni.A vágány amit végigjártál,nem csak a kőbányát,hanem a közeli szénbányákat is kiszolgálta.Ritkán van teherforgalom is a Dorogi állomáson,de a tehervonatok Lábatlan,Almásfüzitő felé közlekednek a Komáromi állomásra.
Én vágánybejáráshoz leginkább a 83-84-es vasútvonalat tudom ajánlani 4 részletben: Kisterenye - Mátranovák-Homokterenye, Mátramindszent - Recsk-Parádfürdő, Recsk-Parádfürdő - Verpelét és Verpelét - Kál-Kápolna. Ott leginkább csak a talpfán lévő zúzottkővel kell megküzdeni, meg néha lehet kiszolgálás is, úgyhogy vigyázat!
A kiágazás a földkupac előtt (az útkereszteződésnél, ahol az aszfaltban már nincsenek sínek) a Palatinusz tóhoz ment egy szárnyvonal. Amikor megszűnt a kavicsbányászat, az a vágány is létjogosultságát vesztette. Érdekes, hogy a Googleearth alapján nagyon úgy tűnik, hogy a Baumit telephelyén karban van tartva a vasút.
Végre Dorog! :D Az ipari kiszolgálás már rég megszűnt, de azért a 10 úton a vasúti átjárónál a rendőrök szerettek csesztetni. Egyszer én is végigmentem rajta mikor kiköltöztünk Kesztölcre, mert kíváncsi voltam honnan hova megy. 200-es évek elején szűnt meg, ha jól tudom.
Szia Bence Egyszer szállj le polgardi ipartelepknél Szerintem egy video össze johetne belőle ha a Balaton felé elindulsz a vágányoknál egy iparvágányhozjutsz Sok vagánnyal rakodóval és sok melléképülettel Illetve egy kis banyaszcsillével A környezet szép nagyon és a bánya is elég messze van már onnan teljesen járható
Az. Első átjárónál. Volt egy tekerős sorompó az. Még mikor Nohab Gm különvonattal mentünk erre megvolt arra nem emlékszem hogy kezelték is vagy kézzel volt fedezve az átjáró. De akkor még az egykori orhely is megvolt nem tudom most megvan e
..üdv Bence :) a Gödöllő-Máriabesnyői régi vasúti nyomvonalról is csinálhatnál egy videót,...mert amit valami másik videós csinált az tele van pontatlanságokkal...
Érdekes, hogy a vontatóvágány jelzőjének új alapot csináltak, de nem lett áthelyezve. Az ilyen iparvágányok sokszor azért maradnak meg, mert a cég, amelynek a telephelyére megy, törzstőkeként szokta apportálni a vágányt a cégbe. Általában igen magas összeggel.
Szia Bence. Szombathelyen is van egy vonal amit már én is be jártam a sin nem hosszu ideig tart de még a sin se tart sokáig. Az utca neve Sárdi ér utca az út az utolsó vasuti átjárónál kezdődik. Szeretném, hogy be jérjat videóba. Köszi előre is.
Szia Bence! Találtam egy iparvágányt a múltkor kint Gödön és azt úgy tudom, hogy használják és az bevezet az erőműbe ami jó. Szeretném, hogy megnézd azt a vágányt is.
Piliscsaba a legszűkebb keresztmetszet, ami miatt napközben szinte lehetetlen tehervonatot közlekedtetni Dorog-Angyalföld viszonylatban Ugyanis ott csak 3 vágány van, Amin 2-n kereszteznek a 72-s viszonylatszámú vonatok a 3.-at meg az s76-s viszonylatszámú vonatok foglalják el.
@@EifAdam Az még megoldható is lenne talán, ha Dorogrol közvetlen a személyvonat után kimenne a teher, és Leányváron bevárná a szembejövőt, Így még Csabára érhetne a követő személy elött. De ott már Mindenképpen sakk-matt, mert nincs hova rakni. Más a helyzet hétvégén. Akkor csak orás ütemű az S76-s, tehát a helyére lehetne tehervonatot rakni.
@@batukakun5951 hétköznap valószínűleg így igaz. Hétvégén S76 csak Óbuda-Rákos között van, Z72 és végig S72 van Egomig, vagyis van egy szabad vágány Csabán. Ezért fér el különvonat is egy-egy hétvégi napon.
Nem tudod olvasod-e egy fél éves videónál a kommentet de a Solymár és Pilisszentiván határán lévő szénbányákhoz ill. osztályozóhoz kivezető töltés a mai napig jól bejárható, téglából rakott vasúti híddal, tetején a túristaúttal. Nyáron nagyon nehezen észrevehető de nagyon látványos.
www.nohab-gm.hu/hu/hu_003.html 2016. júniusában volt az ominózus NOHAB-os bejárás, tudomásom szerint ez volt az utolsó vonat a mészmű felé. 10-es út átjárója kritikán aluli állapotban volt már, autóval is lépésben lehetett áthajtani rajta, mert lengett a sínszál. Akkor döntöttek a vágás és a telibe aszfaltozás melett. 2019.06.11-én aszfaltozták le, itt a hír: dorogimedence.hu/index.php/2019/06/11/teljes-utzar-a-10-esen-dorognal-terkep-a-keruleshez/amp/ A helyi rendőrség pedig hogy szeretett a Hungaroton lemezgyár torkolatában radarozni (világoskék Lada 2107, jó nagy radardobozzal a lökhárítóján)...