Тёмный

Cyanotype / printing cyanotype 

FotoAlchemia
Подписаться 2,4 тыс.
Просмотров 5 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

26 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 22   
@NihonDream
@NihonDream Год назад
Super. Dziękuję. Jasno i na temat.
@vmarek
@vmarek Год назад
Super! Teraz czekam na słoneczny dzień
@TERRYBIGGENDEN
@TERRYBIGGENDEN 11 месяцев назад
Your videos are very nicely ptoduced-accurate and clear. I do some of thse techniques, and it is always great to see how others use them as well.. :-)
@stanisawmarszruta168
@stanisawmarszruta168 5 лет назад
Piękna sprawa w dzisiejszym zautomatyzowanym cyfrowym świecie.
@beardrustofficial
@beardrustofficial Год назад
Bardzo ciekawy materiał. Mam kilka pytań. Jakiego papieru pani użyła? Czy gotowy papier z emulsją można naświetlać pod powiększalnikiem z włożonym do karetki negatywem? Ile powinno trwać wtedy naświetlanie? Dziękuję za odpowiedzi.
@FotoAlchemia
@FotoAlchemia Год назад
W tym filmie użyłam papieru do technik mieszanych - Canson Student. Można użyć każdego papieru pod warunkiem, że nie ma on bufora alkaicznego. Użycie światłoczułego papieru fotograficznego mija się z celem, aczkolwiek może okazać się ciekawym eksperymentem. Naświetlanie cyjanotypii pod powiększalnikiem teoretycznie jest możliwe, jednak trzeba się liczyć z wielogodzinnymi czasami ekspozycji. Naświetlanie w pełnym letnim słońcu trwa ok. 20 minut, a pod powiększalnikiem mamy w wiele słabsze światło z niewielką, o ile jakąkolwiek ilością UV.
@beardrustofficial
@beardrustofficial Год назад
@@FotoAlchemia dziękuję za odpowiedź 🙂
@RICHARDROLLINSONDESIGNPHOTOGRA
That looks great and very punchy colour 😊 I haven't got the chemical for your final step, might have to look into getting the RAW chemicals this time. What paper do you use? As I mentioned my images keep washing off the paper, even though it's the same paper I used to do my salt printing and the image didn't was off then :/
@FotoAlchemia
@FotoAlchemia 6 лет назад
In the final step I’m using 3% hydrogen peroxide that you can get at the drugstore. I’ts only a trick that gives a wow-effect ;) If you don’t add it during development, your print will turn into deep blue in few days anyway, so it isn’t a necessary step :) In this video I’m using Canson Student Watercolour paper, but I’ve printed on ordinary ink jet printer paper, newspaper, cloth too and never experienced problems with washing off the image. So I think the type of paper isn’t that important, there is something with your chemistry, but I can’t figure out what.
@hapysaturaspl3912
@hapysaturaspl3912 5 лет назад
Witam. Czy za pomocą tej techniki można robić też zdjęcia architekturze lub krajobrazowi? Czy zawsze jest potrzebne ,, coś płaskiego'' ? Pozdrawiam
@FotoAlchemia
@FotoAlchemia 5 лет назад
Cześć! To jest metoda otrzymywania odbitek, więc jeśli masz odpowiednio duży negatyw z interesującym Cię motywem, to możesz go położyć na papier cyjanotypowy i w ten sposób otrzymać pozytywowe zdjęcie :)
@hapysaturaspl3912
@hapysaturaspl3912 5 лет назад
@@FotoAlchemia Dziękuje bardzo za odpowiedz :) . Chyba na razie zajmę się solarigrafią a gdy będe miał więcej czasu i ochoty spróbuję z innymi technikami. Zaklepuje najlepsze miejscówki do schowania kamerek w Wejherowie :D
@micha5582
@micha5582 2 года назад
No właśnie ponoć można wykorzystać camerę obscura, tu jest to opisane: www.alternativephotography.com/making-cyanotypes-in-camera/ oraz tutaj: www.instructables.com/Cyanotype-Camera-Obscura/
@rydzek71
@rydzek71 Год назад
Można to zrobić raczej bez problemu. Należy zrobić zdjęcie obiektu np w smartfonie, wydrukować na folii negatyw tego zdjęcia i metodą stykową wykonać odbitkę cyjanotypową.
@monikamikoajczak6990
@monikamikoajczak6990 4 месяца назад
Czy woda utleniona jest do ponownego wykorzystania?
@FotoAlchemia
@FotoAlchemia 4 месяца назад
Wody utlenionej dodajesz kilka kropli do kuwety z wodą z kranu. Nie ma możliwości jej odzyskania z powrotem. Ale za to możesz tą mieszaninę z kuwety wykorzystywać do utleniania kolejnych odbitek, aż straci swoją właściwość.
@monikamikoajczak6990
@monikamikoajczak6990 4 месяца назад
Dziękuję
@Wspakinfo
@Wspakinfo 6 лет назад
Bardzo ciekawe i bardzo dobrze wytłumaczone. A w jaki sposób wysuszyć fotogram żeby był bez burchli? Bibułki i dużo książek?
@FotoAlchemia
@FotoAlchemia 6 лет назад
WSPAK info dziękuję :) Ja wieszam na dwóch wieszakach tak jak na filmie o papierze solnym, a jak całkiem wyschną to między bibułki i do grubej i ciężkiej książki na kilka dni.
@stanisawmarszruta168
@stanisawmarszruta168 5 лет назад
Można zdaje się też na szybę emulsją do góry...
@romanniemczyk6290
@romanniemczyk6290 6 месяцев назад
CZy można naświetlać papier światłem sztucznym. Na przykład z powiększalnika z negatywem? Pozdrawiam
@FotoAlchemia
@FotoAlchemia 6 месяцев назад
Cyjanotypię można naświetlać każdym źródłem światła, w którym będzie UV. Naświetlanie pod powiększalnikiem teoretycznie jest możliwe, jeśli żarówka w nim ma UV. Trzeba jednak mieć na uwadze, że to jest zazwyczaj słabe światło i naświetlanie może trwać wiele godzin albo wręcz dni - powstaje pytanie, czy warto tak długo „smażyć” negatyw oraz czy powiększalnik / żarówka to wytrzymają.
Далее
Wszystko jest światłoczułe - Cyjanotypia
19:16
Просмотров 7 тыс.
Pinhole photography / photohraphying and developing
8:53
O cyjanotypii z dr Ewą Milun-Walczak
12:32
Szlachetna technika fotograficzna GUMA
14:08
Просмотров 4,9 тыс.
A Wet Cyanotype Tutorial
11:25
Просмотров 75 тыс.
Polishing Burnt Wood Like Glass
37:45
Просмотров 6 млн
Własne zdjęcia na ubraniu [Cyjanotypia]
6:12
Просмотров 2,4 тыс.
How to Make a Cyanotype Photo Print Step by Step
5:27
Просмотров 139 тыс.