Тёмный

czego nie zobaczysz gołym okiem czyli kamera termowizyjna w akcji 

Tomasz Budowniczy
Подписаться 20 тыс.
Просмотров 2,8 тыс.
50% 1

E-book dostępny pod linkiem. qdom.pl/ebook/...
Z kodem rabatowym " TOM " zniżka -35%
#izodom #testszczelnosci #BlowerDoorChallenge
kanał Pawła - / @diablotestuje
zapraszam na strony fb
fun page Toma
www.facebook.c....
fun page mojej działalności
www.facebook.c....
domynowejery.p...
grupa izodom 2000 czyli domy nowej ery
/ 12638. .

Опубликовано:

 

4 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 25   
@adamwalter2573
@adamwalter2573 3 месяца назад
A jak opisać uciekanie ciepła przez samą szybę ? Szyby/okna powinny być jak najmniejsze, choc tego akurat na termowizji nie widac, a teraz buduje się wieżowce wręcz z całą ścianą przeszkloną i to nie do połowy jak kiedyś, tylko cała - strefa okna i pod nim.
@kenio09
@kenio09 Год назад
Najbardziej ciekawi mnie jakie są realne różnice w zużyciu przed poprawkami / po poprawkach. Bo może jest tak że latamy tu z tymi podczerwieniami, robimy blower door testy i uszczelniamy domy, a realnie tracimy 20zł / msc w okresie grzewczym..
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy Год назад
Też jestem ciekaw i od dwóch miesięcy spisuje dobowe zużycie i dane ze stacji pogody. Część poprawek już wykonane a jutro najistotniejszą.
@mireksy6752
@mireksy6752 Год назад
ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-RXVRdVvOPoA.html recenzja e-booka. Pozdrawiam
@toc126162
@toc126162 Год назад
Mam tak samo. Wieje /wiało oknami jak szlag. Najczesciej otwieranymi. Mam taki patent na to ze porobilem ....uszczelki. tak koooorwa ,w miare nowych oknach , specjalne uszczelki. Nie wieje. My o tym wiemy . Latamy z kamerami itp. 90 % o tym nie wie ze ich hiper super domy to durszlaki
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy Год назад
U mnie tylko w tym salonowym czuć dyskomfort czasami a reszta w miarę spoko
@wk41
@wk41 Год назад
witam i mam pytanie jakiej filmy i jaki model masz swojej stacji pogodowej pozdrawiam
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy Год назад
Conrad HP 1001 ale ona już jest ciężko dostepna
@toc126162
@toc126162 Год назад
Tomasz , mostki być muszą bo by sie system grzewczy nie wlaczył :) Tragedi nie ma . Jestem ciekaw czy wlaczy sie ktos kto potrafi zanalizowac taki film.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy Год назад
Wiem wiem ja tam nie narzekam ale na poprawkę poddasza się szykuję;)
@recyklingmaszyny
@recyklingmaszyny Год назад
​@@TOM_Budowniczy jeżeli robisz kontrolę stanu elewacji staraj się nie chwytać pomiarem tła ( w twoim przypadku niebo) wtedy pomiary wyjdą bardziej dokładne. Najłatwiej obrócić kamerę tak aby chwytała połać dachu ale zero chmur. Latarka też polepszy jakość pomiaru. Nawet niskie chmury dają duży kontrast dlatego są przekłamania. Słupki okienne zawsze wychodzą jako liniowe mostki, tak jak wspomniałeś różnica grubości materiału ale również są tam straty poprzez obustronne uszczelki. Można je docieplić pianą PUR z wodą od środka lub przez nakładki wewnętrzne. Okno w salonie do regulacji, można to zrobić samemu niestety duże ciężkie okna wymagają regulacji. Wyłaz strychowy widać, że nie jest pasywny ;-). Warto go poprawić zwłaszcza u ciebie gdy pod spodem jest mata, na wyłazie mamy dużą deltę temperatur ciepło wylatuje jak przez komin do góry. Nie wiem jak często korzystasz ze strychu jeżeli niezbyt często fajnym rozwiązaniem jest też iglo ze styropianu nad wyłazem. Punkty na suficie podwieszanym to prawdopodobnie łączenia konstrukcji KG, ewentualnie jętki bo widać że mostki punktowe się pokrywają (niestarannie ułożona wełna nie była by tak regularna). Jak będzie zimno oraz będzie wiał wiatr punkty bardzo ładnie się poszerzą. Jeżeli chodzi o pojedyncze punkty na suficie można i warto je usunąć poprzez wstrzyknięcie piany PUR, polecam tą z Briko z cienkim wężykiem. Wężyk można zwęzić dodatkowo zapalniczką. Taśma malarska, wiercimy wiertłem 5 mm, wstrzykujemy pianę, zaślepiamy i po kilku godzinach otworek gipsujemy gładzią - na białym nie ma śladu na kolorowym trzeba robić przed malowaniem. Zrobiłem takich punktów setki prawie zawsze mostki udaje się usunąć. W minucie 15:55 chyba coś nie pykło ze szczelnością bo mamy trójkąt którym wdmuchiwane jest zimne powietrze. Klasycznie widać wyjścia murłaty, po czasie tworzy się od pracującego drewna szczelina dodatkowo drewno jest słabym izolatorem. Zdjęcia fajnie jest dla czytelności wrzucić do programu FLIR, masz wtedy ładny obraz. Jak na dom 30 kWh/m2/rok jest OK, to co da się po taniości zrobić warto ruszyć mimo, że już osiągnąłeś Net-Zero. Gratulacje wyniku, właściwie to jesteś plus energetyczny i tak ma być ;-)
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy Год назад
Dzięki za wyczerpujący komentarz😁😁 zastanawia mnie tylko czy jak wiercisz otworek żeby mostek zlikwidować to przebijasz paroizolację czy nie?
@recyklingmaszyny
@recyklingmaszyny Год назад
@@TOM_Budowniczy generalnie tak należy przebić paraizolację ponieważ folia przyciśnięta KG się nie podda (chyba że masz możliwość dostępu od góry wtedy staraj się za wszelką cenę zachować ciągłość). Nie chcę udawać mądrzejszego niż jestem ale złudzenie szczelności paraizolacji którym żyjemy ujawnia częściowo test blower door. Niestety w budownictwie nie ma technologii idealnych jak mawiał Thorsten Chlupp, polecam Ci serię jego wykładów skarbnica wiedzy : ru-vid.comvideos on porównywał szczelność budynku pasywnego do tratwy na której płyniemy, jeden otwór sprawia że jesteśmy w ... tarapatach = gorsza praca rekuperacji i zawilgocenie. Idealnie jest gdy przegrody nie mają możliwości zawilgocenia, a cała wymiana powietrza przechodzi przez reku. Zmartwię Cię ale twoja paraizolacja jest już teraz przebita co najmniej w setkach miejsc, dlatego on ma trochę inne podejście do tematu. Przebicie paraizolacji powoduje rozszczelnienie co jest dużym błędem w budownictwie pasywnym ponieważ polegamy wtedy wyłącznie na oprze dyfuzyjnym piany. Po drugiej stronie medalu mamy mostek termiczny który również negatywnie wpływa na konstrukcję budynku oraz na izolację - możliwość zawilgocenia (czyt. utrata parametrów). Czyli najlepiej jest mostków termicznych za wszelką cenę unikać, natomiast gdy je już mamy starać się je usunąć. Moją poradę nie traktuj jako wyrocznię nie jestem specjalistą, porozmawiaj o tym z człowiekiem który robił u Ciebie BDT. Jest fachowcem, może coś doradzi, pytanie w jaki inny sposób masz zamiar usunąć te mostki w miejscach niedostępnych od góry?
@tomaszgroszek7832
@tomaszgroszek7832 Год назад
Witam taki pytanko czy jestes zadowolony z ogrzewania foliami na podczerwień?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy Год назад
W sumie tak ale przy wymianie paneli podłogowych będę kłaść uziemiajaca folie na folię grzewcza bo jest podejrzenie że wali polem elektrycznym.
@tomaszgroszek7832
@tomaszgroszek7832 Год назад
@@TOM_Budowniczy Dzięki pytam bo stoje przed dylematem co wybrac na ogrzewanie juz glowa boli co będzie dobre nowy dom 110 m 2 dobrze docieplony plus panele na dachu .....zwykla podlogowka odpada mam alergików wiec myślałem ze folie beda wystarczajace i w miarę spoko co do ceny ...a wode cwu masz jakis bufor czy cos innego?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy Год назад
Pompę ciepła cwu. A dlaczego podłogowa wodna ma wpływ na alergików? Jedno i drugie to ogrzewanie niskotemperaturowe
@tomaszgroszek7832
@tomaszgroszek7832 Год назад
@@TOM_Budowniczy Tak wiem jednak za dużo sie nasluchalem ze niby przy wodnej podlogowce więcej unoszenia sie kurzu itd....dlatego tez mam dylemat czy isc w bufor ciepla do ogrzewania i cwu czy tez folie grzewcze ...z foliami poradzilbym sobie sam a podlogowka zwykla to juz pewnie hydraulik....
@danielmackiewicz5284
@danielmackiewicz5284 Год назад
@@tomaszgroszek7832 Ktoś Ci po prostu głupot nagadał. Unoszenie kurzu jest spowodowane ruchem powietrza. Ruch powietrza odbywa się w wyniku różnic temperatury (im większa różnica temperatury między powietrzem a elementem grzejnym tym szybsze następuje zawirowanie powietrza, a co za tym idzie unoszenie się kurzu). W przeciwieństwie do grzejników naściennych, ogrzewanie podłogowe działa na niskich temperaturach rzędu 23-30C. Są to temperatury odrobinę wyższe od temperatury powietrza w naszych domach. Oddawanie ciepła z tego rodzaju ogrzewania odbywa się głównie poprzez promieniowanie (95%) a w niewielkim stopniu poprzez konwekcję (5%). Tak działający system powoduje, iż zjawisko unoszenia kurzu praktycznie nie występuje, a co za tym idzie tego typu rozwiązania są szczególnie polecane dla alergików.
Далее
test szczelnosci po poprawkach
44:57
Просмотров 3,1 тыс.
Co mówi Diablo   człowiek od pomiarów
42:27
Просмотров 3,6 тыс.
Jak łączyć profile CD. Najlepsze sposoby.
1:48
Просмотров 59 тыс.
zalewanie ścian Izodom 2000 Polska - na co uważać
18:12
1. dom w jabłonnej izodom2000 GWC
10:37
Просмотров 2,4 тыс.
JEST WYNIK!! szczelność budynku wpływa na rachunki
7:14
budowa domu z klocków IZODOM2000 POLSKA technologia
9:37
Dzisiaj informacje TV Republika 04.10.2024 | Republika
54:59
Budynek gospodarczy 35m2 Izodom2000Polska
17:06
Просмотров 13 тыс.