Łoo panie, świetny test i pokazanie jak to działa. Mam tylko uwagę, że brakuje mi dokładnych informacji jak integracja z HA wygląda, można to poprawić?
Jest to jakieś rozwiązanie ALE: to jest na zewnątrz wiec: zasięg zigbee może nie sięgnąć przez ścianę budynku aż tak daleko, bateria też długo nie wytrzyma na "mrozie" i najważniejsze taki czujnik prędzej czy później zajdzie i przestanie działać i trzeba by go oczyścić, to jest głównym problem. Częściej używa się tego co opisujesz ale montując w dwóch szczelnych rurkach ale ten drugi w pływaku ;)
@@HejDom chociaż jak się przyglądam aktualnym zdjęciom w ich sklepie, to chyba zmienili trochę układ otworów w tej metalowej płycie mocującej i na niektórych zdjęciach widać coś w rodzaju metalowego łańcuszka. Okaże się jutro, bo powinienem dostać już model bezprzewodowy wifi.
@@HejDom niestety nowa wersja nie posiada jednak łańcuszka do zakrętki baterii. Sama zakrętka została też zmieniona. Teraz to jest metalowa nakrętka o profilu sześciokąta, z wydrukowaną nakładką z TPU (ten sam materiał i kolor co obudowa). Niestety przymocowanie do niej jakiegoś łańcuszka może być trudne. Niestety od strony oprogramowania bramki wifi jest słabo. Bramka używa protokołu MQTT (za to akurat należy się plusik), ale łączy się do serwera bez żadnego szyfrowania i nie ma nawet możliwości zweryfikowania, że nie łączy się do podstawionego serwera. Do komunikacji radiowej pomiędzy nadajnikiem i bramką został użyty protokół LoRa na częstotliwości 868 MHz. Komunikacja jest jednokierunkowa i powinno się dać bez problemu odebrać te dane używając dowolnego układu LoRa 868 MHz po ustawieniu poprawnie kilku parametrów. To mi się akurat bardzo podoba, bo w praktyce można sobie odczytywać dane z tylu nadajników ile się chce bez korzystania z żadnej chmury :).