Kedves Rita. Nagyon érdekes előadás,remek előadó. Gratuláok a szép családjához. Alkalmazni igyekszem a hallottakat. Megértéssé lett pár dolog. Köszönöm a verseket is.
A személyes identitásomnak a legmélyebb gyökere az, hogy ember vagyok, gondolkodó, humánus, elfogadó lény. Nem tudom, miből vezethető le, hogy a nemi hovatartozás elsődleges minden mással szemben.
Isten teremtette a nagybetűs EMBERT férfinek és nőnek nem félembereket teremtett ! Minden szónak értelme van amiben Erő van ! Ezért fontos a megfelelő idő és hely nekik ! és a bennük levő SZERETETT !
"Mert Isten munkatársai vagyunk. Ti Isten művelés alatt álló szántóföldje, Isten épülete vagytok. (1 Ko 3:9) Milyen érdekes metaforák:Isten művelés alatt álló szántóföldje, Isten épülete. A művelés alatt álló szántóföld képe egy sor talaj-művelő eszközzel jelenik meg az ember lelki szemei előtt. Talaj előkészítő eszközök, amelyek finommá, apró szemcséjűvé, a növény jó, terméshozást megkönnyítő, feltételeket biztosító eszközök. A jól előkészített talajban jól érzi magát a növény, Kibontakozásra képessé teszi a puhára vetett ágy, a bele vetett magot, jó terméshozással hálálja meg a növény. Ezek szerint Isten is, ehhez hasonló, ilyen finomító jellegű műveleteket végez el az ember lelkében, hogy a belevetett igazság-magok megfoganásra, kibontakozásra, szárba-szökkenésre, megfejesedésre, terméshozásra alkalmas legyen, harminc-, hatvan-, vagy százszoros termést képes hozni. Isten épülete metafora különleges stílusú, az építészet minden szemet-gyönyörködtető jellegzetességeivel, térbeli háromszögeivel ékeskedő mennyezettel, csipkézett oromzataival, mértani idomok egymással harmóniában állásával, egységbe szerkesztésével, szimmetriájával, ragyogó, tisztaságot szemléltető fehérségével, idegnyugtató íveivel.
Köszönöm!!! Mint egy használati útmutató (különösen, hogy van egy 5 éves lányom és egy 5 hónapos kisfiam :P ) Kár, hogy a férjemet nem nagyon lehet rávenni, hogy megnézze/hallgassa.
Szerintem van esély, a szeretetnyelvét találja meg. Rá lehet venni, a szeretet nem ismer határokat. Jézus segít. Kérje meg. "Jézus gondoskodj rólunk, legyen meg a te akaratod."Istenem elkérem álmaidat saját életemre".
Egyet értrk. Sajnos a normál életvitel mellett, a nemi identitasunk mellett nem állhatunk ki, míg a másság minden mennyisegben hangoztatható. S ha akarom, ha nem hallgatnom kell. Ez simán diszkrimináció a hagyományos életet előkkel szemben.
Kedves Professzor asszony, nagyon tisztelem. De komplett katasztrófa ha ez tényleg így van, főleg a mai világban.. az emberek magukat sem értik, nemhogy ilyen antagonisztikusan ellentétes összetételű másik embereket. Azért most szomorú lettem, mert ezekszerint az ember (aki nő) tökéletesen geleslegesen keres olyan férfi társat aki hasonlóan gondolkodik hozzá? És vica verza? Így az együttélés igen csak nyögvenyelős és szenvedős lehet.
Illetve ez az elmélet hogyan illeszkedik más elméletekkel pl a szeretet nyelvekkel? Illetve azzal, hogy úgy kell szeretni ahogyan az a másik félnek jó? Mert lenyírhatja nekem valaki a füvet ha nekem az a szeretetnyelvem, hogy oda jöjjön, simogasson meg, akkor sajnos pont nem érdekel a fű.. :/ és ha ilyen hiányokkal folyamatosan küzdeni kell az nem lesz kielégítő senkinek.. szóval nem lehetne azt inkább hogy tényleg igyekszünk megismerni egymást és úgy kommunikálni hogy a másik értse ahelyett hogy beletörődünk hogy ezek a különbségek ilyenek azt jó? :/
Tisztelt Professzor asszony!Meggyöződésem,hogy az Ön által említett "csoportnyomás" egy alapvető emberi tulajdonság mely szerint kapcsolódunk a társadalom életébe.Én ezt "csoporthoz igazódási kényszernek" nevezem.A magam életét gondolataim irányítják,mely gondolatok lehetnek jók vagy rosszak,de a társadalom életébe csupán a minta értékű gondolataimmal veszek részt.Pontosabban fogalmazva mindannyian lehetünk minta követők,minta közvetítők vagy tudat formálók,a pillanatnyi tudatállapotunk szerint.Például Önre nem hat a Gender elmélet(helyesen),de ennek okán a csoporthoz igazódási kényszer hatására jelen pillanatban egy másik mintát közvetít.Jelen keretek között nem ragoznám tovább,de készen állók erről levelezni Önnel.Egyébként nagyon tetszik az előadása
Год назад
Ezt a mondatot nem értem: Például Önre nem hat a Gender elmélet(helyesen),de ennek okán a csoporthoz igazódási kényszer hatására jelen pillanatban egy másik mintát közvetít.
@ Kedves István ez a "Társadalmi mintáknak a törvénye" amiről itt beszélek. A társadalom életében tudatállapotok szerint lehetünk tudatformálók minta közvetítők illetve mint a követők.A társadalmi minták törvénye nem egyéb mint a társadalmi mintáknak a harmóniája.Minta minden olyan tárgy vagy gondolat eszme ami mögött egy egyensúlyi folyamat található.Például a Magyar Narancs egy társadalmi minta lehetne mert a Rákosi korszakban a narancs termesztésével szerették volna társadalmi jólétet megteremteni.Napjainkban senki sem képzelheti hogy az áruházak polcain fonnyadó leárazott narancs teremtené meg a társadalmi jólétet.Bölcs vezetőink ennek érdekében kitaláltak egy újabb terméket aminek köszönhetően majd elérjük a jólétet És ez nem egyéb mint a pénzügyi termékek piaca.Úgy ahogy a magyar narancsból a maga korában csak a társadalmi tudatformálóink zabálhatták két pofára úgy a Quaestor botrány ismeretében napjainkban a pénzügyi termékekből szintén csak a tudatformálóink részesülhettek.Az említett két példáról a narancsról és a pénzügyi termékről látható hogy nincs mögötte egyensúlyi folyamat ami a társadalomnak a harmóniáját biztosítaná.Az általam említett rossz példákkal ellentétben a Pécsi Rita gondolatai biztosíthatják a társadalmi egyensúlyt ezért Pécsi Rita mintát közvetít.