Тёмный

FRONTEND czy BACKEND? Uniknij BŁĘDU na początku nauki❗ 

How to become a developer?
Подписаться 353
Просмотров 2,1 тыс.
50% 1

Zalety i wady frontendu i backendu oraz przykłady w kodzie Next.js (frontend) i Laravel (backend). Dobrze przemyśl decyzję zanim zaczniesz, którą ścieżkę nauki.
✅ Zobacz nasze szkolenia ➡ www.poldevs.com.
✅ Umów się na darmową konsultację z Tomkiem ➡ formularz na stronie.
✅ Dopisz się do grupy na FB ➡ groups/736598507904658

Опубликовано:

 

11 май 2023

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 13   
@tomaszsojka1120
@tomaszsojka1120 Год назад
Swietny materiał 👏
@fuukowatty9817
@fuukowatty9817 Год назад
Mam pytanie dotyczące styled components, czy dobrą praktyką jest tworzenie folderu Button i w nim Button.tsx Button.styled.ts? A drugie co powinno się znajdować w folderze styles? (u mnie jest to aktualnie theme, globalComponents, globalStyles) breakpoints slyszalem ze w utils sie trzyma
@doradca-it
@doradca-it Год назад
1. Czy dobrą praktyką jest tworzenie folderu Button i w nim Button.tsx Button.styled.ts? Jak najbardziej tak. W folderze reprezentującym komponent możemy trzymać także plik z testem i typowaniem do danego komponentu. To częsta praktyka. Jednak zależy to od typu, wielkości projektu oraz od podejścia programistów. Wiele razy widziałem także taką architekturę, że styled components i typy z TS były trzymane w tym samym pliku co komponent czyli w Button.tsx. 2. Co powinno się znajdować w folderze styles? Najczęściej widzę w projektach GlobalStyles, Theme, fonts.css (import fontów z Google Fonts lub z plików przez zwykły css). W tych dwóch pytaniach nie ma dobrej odpowiedzi w rozumieniu "jak powinno być". Każdy developer powie co innego. Jeśli jesteśmy odpowiedzialni za architekturę plików to faktycznie warto się kierować najpopularniejszymi dobrymi praktykami. Celem tutaj jest to żeby developerzy, którzy dołączą do projektu w przyszłości łatwo mogli się w nim poruszać i bez problemu odnaleźć to czego szukają. Jeśli natomiast jesteśmy developerem, który dołącza do istniejącego projektu absolutnie nie powinniśmy zmieniać tej architektury i dostosować się do już istniejącej. Doświadczony dev odnajdzie się w każdej (popularnej) strukturze plików. Analogiczną sytuacją do struktury plików jest konwencja nazw komponentów lub klas. Jeżeli w projekcie, do którego dołączamy tworzone są nazwy komponentów w formacie Styled + nazwa elementu html + modyfikator (np. StyledTextHero, StyledBoxSmall) to trzymajmy się tej konwencji i nie zmieniajmy (np. na HeroText, StyledSmallBox). Tutaj ponownie mniejsze znaczenie ma jaki format jest przyjęty, ale ważne jest, że jeżeli jakiś już jest to go nie zmieniamy tworząc kolejne komponenty. Tak samo z architekturą plików projektu.
@fuukowatty9817
@fuukowatty9817 Год назад
@@doradca-it czyli w skrócie konsekwencja
@doradca-it
@doradca-it Год назад
@@fuukowatty9817 W skrócie tak :)
@peterb1044
@peterb1044 Год назад
Jaka technologie Pan poleca do backendu ? Wymienil Pan React/Next co z JS do backendu?
@doradca-it
@doradca-it Год назад
Do backendu osobiście używam Laravel czyli PHP, ale jeśli miałbym wybierać z Node.js to na pewno Express.js za dużą elastyczność. Zależy na pewno od rodzaju i wielkości projektu.
@kacperb6459
@kacperb6459 Год назад
A jesli ktoś w ogóle nie preferuje ścieżki "webowej"? Tylko np. Android, lub desktop? Jest sens bawic sie we frontend?
@cyfrowa-franczyza
@cyfrowa-franczyza Год назад
Niestety nie znam się na aplikacjach desktopowych (instalowanych w systemie). Jeśli chodzi o mobile to mam doświadczenie tylko z React Native i oczywiście, że frontend tutaj jest bardzo ważny. Tak samo styluje się widoki jak w aplikacjach webowych z tą różnią, że mamy mały ekran, inne eventy w smartofnach i kilka innych różnic. Jednak umiejętności np z html, css, js na pewno się tutaj przydadzą.
@konrad20s
@konrad20s Год назад
na frontenda jest zawsze więcej chętnych niż na backend więc powodzenia juniorom albo ludziom szukającym pierwszej pracy jako frontaś xd
@doradca-it
@doradca-it Год назад
Ja też kiedyś szukałem pierwszej pracy jako junior frontend. Nie było łatwo, ale się jednak dało :)
@konrad20s
@konrad20s Год назад
@@doradca-it come on!!! Nie porównuj tego co było w2016-2020 do obecnej sytuacji gdzie teraz tylko mid i senior. Ja rozumiem sprzedaż kursów kasa ale kto z branży jest potwierdzi że teraz bardzo ciężko juniorowi xd
@doradca-it
@doradca-it Год назад
@@konrad20s No jasne, że ciężko. Zgadzam się w 100% i wiele razy o tym wspominam, że nauka programowania jest trudna sama w sobie (nie tylko jeśli chodzi o dostanie pierwszej pracy). Nigdzie na tym kanale nie znajdziesz informacji ode mnie, że powiedziałem komuś, że będzie łatwo. Mówię tylko, że da się to zrobić, że jest wiele miesięcy nauki, wiele trudności i prawdopodobnie chwil zwątpienia. Programistą/tką zostanie ten/ta, który/która miał dużo dyscypliny podczas nauki, nie poddał się w czasie niższego poziomu motywacji. Ja także potwierdzam, że teraz jest bardzo ciężko juniorowi, ale to nie znaczy, że się nie da. Nagrałem wiele filmów o tym jak podchodzimy do rekrutacji, jak szukamy wartościowych CV od juniorów, czego szukamy u juniora. Jest na tym kanale mnóstwo porad jak być dobrym kandydatem szukającym pierwszej pracy. Moją misją na tym kanale jest pomoc właśnie tym osobom, które się uczą, które chcą zostać programistami/tkami i nie mają gdzie sięgnąć o poradę. Mam nadzieję, że tworząc ten kanał chociaż kilku osobom pomogę dotrwać do momentu znalezienia pracy. Programowanie jest super, jest marzeniem wielu osób i chcę właśnie tym osobom pomóc.
Далее
Backend. Jak zacząć? (#156 )
23:46
Просмотров 6 тыс.
Ne jamais regarder une fille à la plage 😂
00:10
Просмотров 677 тыс.
Как пронести Конфеты В ТЮРЬМУ
19:16
Rady od serca dla przyszłych juniorów 👼
13:20
Просмотров 19 тыс.
Typescript: Czym jest satisfies operator?
7:11
Znasz już frontend, ale przeraża Cię backend?
10:46
The Best Of The Internet (2022)
19:06
Просмотров 44 млн
Nuxt 3 - Course for Beginners
3:10:29
Просмотров 123 тыс.
Babiarz, jarmark, olimpiada SDZ265/1 2024/7/29
31:40
Просмотров 256 тыс.