Тёмный

Hálózat 8 / Van már otthon IPv6 -os címed? VAN! IPv6 LINK LOCAL, IP v6 bevezető 2022-12-09 

Kernel Pánik
Подписаться 12 тыс.
Просмотров 6 тыс.
50% 1

A videó címében lévő dátum az a dátum, amikor a tagok számára elérhetővé vált a videó!
Légy te is tag, hogy hamarabb hozzájuthass az új tartalmakhoz, illetve hogy élők alatt tudj csevegni!
Kernel Pánik Facebook oldal: / kernelpanikcsatorna
Kernel Pánik Facebook csoport: / 683123033405304
Kivonat: Új résszel jelentkezik mindenki kedvenc hálózati alapismeretes videósorozata. Itt az ideje az IP v4 vizeiről az IP v6 óceánjára evezni.

Опубликовано:

 

14 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 37   
@TuristaArcsi
@TuristaArcsi Год назад
Épp, hogy felkeltem, megittam a kávét, de ez a video egyből felnyitotta a szemem, hogy mennyire tudatlan vagyok. Rossz érzés
@expamandro
@expamandro Год назад
Ő pedig biztos olyanhoz nem ért amihez te. Ezért nem szabad csüggedni. Nem érthet mindenki mindenhez, ez benne a jó...
@kernel_panik
@kernel_panik Год назад
@@expamandro "Én egy Isten vagyok. Az Istenek mindent tudnak. " - Ba'al nagyúr. ;) :D
@kernel_panik
@kernel_panik Год назад
Ha így érzed, az alapvetően azt jelenti, hogy rengeteg mindent tudsz. Csak a sötétek hiszik azt, hogy mindent tudnak. Egyébként évtizedekig voltam én is így, ismerek néhány igazán hozzáértőt a szakmából, na mindig úgy éreztem, hogy lófing vagyok hozzájuk képest. Most is így van (sőt még inkább így), de már elengedtem, nem zavar. Elfogadtam a dolgot, már nem is akarok hozzáértő lenni, azt a pár évet ami még hátravan már kihúzom valahogy, aztán itt a kert.
@LaszloLiszteseb
@LaszloLiszteseb 7 месяцев назад
@@kernel_panik Te azután nem kertelsz, úgy van ahogy mondod, sokan tanulnak a videóidból, közöttük én is, köszönöm !
@PJano75
@PJano75 Год назад
Köszi . Mehetünk tovább 😊. Példáúl mikrotik ipv6.
@kernel_panik
@kernel_panik Год назад
Megyünk majd, mondjuk épp Mikrotikkel, de jelen esetben nem az lesz a lényeg, hanem az ipv6, hiszen ez a sorozat mégiscsak a hálózatról szól, nem konkrét megoldásról. Hogy mikor jutunk el oda azt nem tudom, mert idő összeszedni, kitalálni, jegyzet, lepróbálni, miért nem megy, ja megy, aztán forgatni, megvágni, szóval ez idő.
@PJano75
@PJano75 Год назад
@@kernel_panik Kivárom 😀 . 🎥✂️
@MrHPato
@MrHPato Год назад
Köszönjük az informatív videót várom a következő videókat ebben a témában. 😀
@kernel_panik
@kernel_panik Год назад
Én meg köszönöm a visszajelzést!
@Donatusification
@Donatusification Год назад
Köszi a hasznos tartalmat, én is várom a következőt 🙂
@kernel_panik
@kernel_panik Год назад
Én meg köszönöm a visszajelzést!
@PatakiZoltan-vw9tx
@PatakiZoltan-vw9tx 8 месяцев назад
Köszönjük!
@kernel_panik
@kernel_panik 8 месяцев назад
Köszönöm szépen!
@tamkov
@tamkov Год назад
Ez nagyon jó téma. Valahogy sosem éreztem energiát belevágni a megismerésébe, talán rajtad keresztül sikerül :) Egy kérdés: a "kedves" telekom gondolt egyet és NAT mögé tette anyum internetjét, kap ilyenkor mellette publikus ipv6-ot, érdemes kutakodnom a témában?
Год назад
Egy telefon a 1212(asszem ez a számuk), technikai segítséget kérnél, és kérd vegyék ki NAT mögül. Ha nem megy, akkor vegyél routert, a telekomos eszközt tedd vagy tetetsd bridge módba és innetől a router veszi át a Telekomos router szerepét ebben
@kernel_panik
@kernel_panik Год назад
Mivel az IPv4 és az IPv6 független egymástól, így elvi akadálya nem lehet a dolognak, de a szolgáltatóval kell birkózni.
@istvantorok4819
@istvantorok4819 Год назад
Izgalmas kérdéskör, köszönöm! :-) Amúgy jó lenne valamely részben kitérni a DS-Lite /CGNAT kérdéskörökre is, ahogy az alábbi pár kommentet látom.
@kernel_panik
@kernel_panik Год назад
Én meg köszönöm a visszajelzést! Sokat nem tudnék róla mondani, szólni kell a szolgáltatónak, hogy kapcsolja ki. :D
@istvantorok4819
@istvantorok4819 Год назад
@@kernel_panik Ha csak azon múlna :-) Nem valószínű, hogy ma már lenne erre lehetőség. Kikapcsolni nem lehet amúgy, ez egy technológia, akiknek "kikapcsolták", azoknál valójában visszaállították a hagyományos IPv4 technológiát, annak minden előnyével és hátrányával. (hátrány az IPv4 címek szűkössége, illetve egy csökkent biztonság, ami a NAT mellékhatásából következik. Nagyon dióhéjben, és pocsolya nyelven, akiken szakszerű leírás kell, ott a Wikipédia. Tehát, a DS-Lite, meg CGNAT két dolog, de jellemzően együtt jár, és együtt sokszor egymásra is épülnek a megoldások, A DS-Lite egy olcsó egyszerű megoldás TV jelek és hálózati jelek továbbítására, amit szolgáltatók előszeretettel adnak a TV+Internet csomagokkal. A CGNAT meg egy átmeneti megoldás az IPv4 és IPv6 együttélésére. Régebb a NET IPv4 alapú volt, és az IPv6-ot csatornázták ezen keresztül, de mára megfordult a világ, ma több az IPv6 végpont, az interneten meg még vannak IPv4-et használó szerverek, sok. A CGNAT úgy működik, úgy kell elképzelni, mint egy megfelezett router, egyik fele a helyi háló menedzselése (pl. DHCP) helyben van, de a NAT az a szolgáltatónál, ill. az átviteli vonalban. Amikor egy távoli oldalhoz fordulunk CGNAT mögött, akkor annak az irányába képződik egy cső, aminek a másik vége közel van a távoli oldalhoz, azon a távoli csővégen lesz egy IP cím, azzal kommunikál a távoli szerver. A cső meg átfordítja magába (NAT-ol) és helybe hozza a forgalmat. Minden esetben minden oldalhoz külön cső, külön IP cím képződik. Folyományok: MyIP meg hasonló oldalak mind eltérő IP címet állapítanak meg. Portmegosztás nem működik, torrent seedelés csak annyi ideig megy, amíg a cső életben van, kívülről nem lehet elérni a helyi hálót. Ezek a hátrányok. De ugyanakkor előnye is van, ez a NAT szolgáltatói oldalról menedzselt, és a külső címek nagyon változnak, és az útvonal nagyobbik része egyfajta VPN, ez egyfajta biztonságot adó mellékhatás, bár a CGNAT célja nem ez.
@istvanborsos3117
@istvanborsos3117 Год назад
Nálam megy, de kérni kellett a T-t, hogy kapcsolják be. Kapok is a gépekre publikus IPV6-ot, windowsra mindjárt többet is. Ott mindig van ideiglenes publikus IPV6 cím is. de már előre féltem, hogy én hogy veszem rá a RB3011-et, hogy működjön. Én hozzá nem nyúltam semmihez, csak beállítottam rajt, hogy legyen kliens, prefix, már kapta is a bridge a publikus IPV6-ot. Viszont IPV4-nél meg jó volna, ha az RB3011 DHCP relay-ként működjön. Valamit nagyon nem jól csinálok, mert én már leresteltem a AX3-at meg az AC3-at is, de nem kapnak IP-t DHCP relayként az RB3011-től. Kérelem megy, válasz nincs.
@bozsokiandras
@bozsokiandras Год назад
Gyakorlatban ez hogy működik a szolgáltatónál? Pl. ha van egy okoseszközöm, nasom, stb amit el szeretnék érni de a szolgáltató nem ad publikus ip címet. Ez esetben ad egy egész ipv6 tartományt amit kioszthat a routerem és így elérem ezeket az eszközöket kívűlről is?
Год назад
Ha NAT mögött vagy, a szolgáltató routerén múlik, hogy kívülről elérhetőek e az ip címed (NEM).
@SuperBarnus
@SuperBarnus Год назад
@ Ha kap rendes IPv6 ot, akkor kívülről elérhető, ha nincs ipv6-os tűzfalon szűrés, hiszen az összes ipv6 -os cím publikus, kivéve a videóban szóban forgó link local címeket. IPv6 -nál nincs hagyományos NAT, nincs rá szükség.
@SuperBarnus
@SuperBarnus Год назад
Az ipv4 és az ipv6 egymástól teljesen független. Ha szolgáltatód bevág egy ipv4-es NAT mögé, akkor ipv4-en nem fogod elérni a hálózati eszközeidet kívülről. De ha ipv4 NAT mögé bedobott a szolgáltató, de kapsz tőle ipv6 -os tartományt, akkor ipv6 elérhetsz minden eszközt közvetlenül, pont ezért is veszélyes, mert közvetlenül elérhető az internet felől. Kb 4,3 milliárd ipv4 cím létezik a világon, de ipv6 címből annyi van, hogy egy előfizető legalább ennyi vagy még több ipv6-os tartományt szokott kapni otthonra.
Год назад
@@SuperBarnus Nem teljesen független, de ebbe most ne menjünk bele (helyesen: lehet akár teljesen függetlenül használni, nyilván korlátozásokkal). A szolgáltatók többek közt pont a te általad említett veszélyek miatt nem szívesen osztogatnak ipv6-os címet a felhasználóiknak. Helyette előszeretettel használják pl. a ipv6 ds-lite -ot.
@SuperBarnus
@SuperBarnus Год назад
@ Ez már nem a "nem szívesen" kategória pedig, a szolgáltatók nem mondhatják, hogy jó itt az új protokoll, de mi "bezárjuk" és nem engedjük a használatát a felhasználók miatt, az ő "érdekükben". A ipv6 tudja, publikus címek, elérhetők internetről. A Digi is még évekkel ez előtt, még nem volt tulajdonváltás, egy-egy felhasználónak annyi ipv6-os címet adott hogy minden porszemnek "oszthattam" volna.
Год назад
0:02 RIP fülesben hallgatók 😅
@kernel_panik
@kernel_panik Год назад
Jah kérem a nép új intrót akart, tessék. :D
@gyorgy4886
@gyorgy4886 Год назад
Windowsos eszközöknék ha va lankábel csatlakoztatva akkor is van ipv4címe mert osztmagának hogy 2 gép egyszerűen egy lankábellel is elérje egymást
@kernel_panik
@kernel_panik Год назад
Ez az IPv4-nek nem alapból része. Ugyanakkor néha kedvet kapnak és az IPv6-ból visszaemelnek ötletelek, na így lett ez is, igazából csak pár éve létezik ez Windows alatt (mielőtt valaki idekommenteli, nekem pár éve), de tulajdonképpen nem sokat ér.
@sftmark7
@sftmark7 Год назад
Annyiszor nekifutottam már, de kkv, home halozatnal semmi ertelmet nem latom, van NAT azt jónapot, ne akarjunk már minden kinai vacaknak internetrol route-olhato IP cimet adni!!! Nagyvallalatok (google) hasznaljak, mert muszaj, viszont valamiert mindig elfog a hanyinger, ha meglatok egy ipv6-os cimet, hat meg ha foglalkozni is kell vele.
@kernel_panik
@kernel_panik Год назад
Ezek pont nem routolható címek, ez csak helyben él. Az IPv6 nem kívánságműsor, előbb utóbb nem lesz más lehetőség, mert a szolgáltatók is csak azt fognak adni. Persze ez még évek kérdése, de jobb addigra felkészülni.
Далее
КТО БОИТСЯ КЛОУНОВ?? #shorts
00:20
Просмотров 460 тыс.
WireGuard VPN Android és Mikrotik között 2023-08-28
21:41
Így lehet saját SZERVERED! 🧐
6:05
Просмотров 45 тыс.