Тёмный

HIFI alapvetések és ezotéria: Analóg vs. Digitális, a kábelek hangja és a bejáratás 

RetroTech Hungary
Подписаться 15 тыс.
Просмотров 38 тыс.
50% 1

Ha rendszeresen nézitek a videóimat, akkor már ti is tudjátok, hogy nem igazán szoktam pálcát törni egyik formátum vagy technológia felett sem, maximum egy kicsit froclizni a hibás marketing vagy mérnöki döntéseket, mert alapvetően igen nagyra értékelem azt a tudást és a munkát, amelyet a létrehozásuk érdekében beléjük fektettek. Ezen túl nem megyek bele egyéb ezoterikus dolgokba sem, mint a passzív komponensek minősége és a hangra gyakorolt hatása, gondolok itt az összekötő- vagy a tápkábelek minőségére, vagy éppen arra, hogy szükséges-e a komponenseink bejáratása. Úgy döntöttem, hogy ebben a videóban kicsit megrázom a pofonfát és beleállok ezekbe a témakörökbe, amelyek amúgy gyakran előcsalogatják a Trollokat a barlagjukból, hogy parázs vitát szítsanak. Szóval ez a rész inkább az elmélkedésről szól és a véleményemet osztanám meg veletek ezekről a dolgokról. Ebben a videóban három témakörben mondom el majd a véleményem. Az első, hogy vajon a digitális vagy az analóg zene szól-e jobban, és végeztek-e ezzel kapcsolatban bármilyen objektív kutatást, a második hogy van-e a kábeleknek hangja és érdemes-e ilyesmire pénzt költen valamint, hogy mi az a NULL teszt és hogyan is működik, végül a harmadik téma pedig arról fog szólni, hogy van-e értelme a frissen vásárolt eszközeinket bejáratni.
Ha tetszett ez a videó akkor lájkoljátok a videó alatt.
Ethan Winer videója a saját építésű NULL Teszterről:
• The Null Tester
NULL teszt működésének magyarázata:
• Null Test Explained: A...
ghentaudio kábelek:
www.ghentaudio.com/
A csatorna hosszabb távú fentarthatósága érdekében támogathattok a patreonon is. Sajnos sok időbe telik az érdekes eszközök felkutatása, na és nem kevés pénzbe azok megszerzése. Ha szeretnétek továbbra is az én káromon tanulni, akkor havi egy cappuchino áráért már nagyon sokat segíthettek nekem a kutatásban. A támogatók természetesen előbb jutnak majd hozzá ezekhez a videókhoz is. Előre is köszönöm az eddigi visszajelzéseteiket, ígérem továbbra is igyekszem megfogadni a tanácsaitokat, mert ezeket a videókat nem magamnak készítem, hanem nektek.
/ retrotechhungary
Discord:
/ discord
Bővebb info, beszélgetés a www.avx.hu/forum oldalán.
avx.hu/forum/
/ retrotechhungary

Наука

Опубликовано:

 

24 окт 2020

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 140   
@janossebestyen5620
@janossebestyen5620 3 года назад
Nagyon hasznos videó volt, fel is iratkoztam. Csak így tovább.
@SKRULLJSZ
@SKRULLJSZ 3 года назад
Pont ilyen icepower végfokot használok csöves előfokkal mint ami a te smsl a6osodban van. Imádom!! Hajrá jó a videó!
@donbull86
@donbull86 3 года назад
BAhh annyira korrekt vagy!
@jenokovacs4193
@jenokovacs4193 3 года назад
Szuper videó,köszi. Ja és én is Fyne audio tulaj vagyok. Csak így tovább.
@alatomalbeth3947
@alatomalbeth3947 3 года назад
Én is sokáig gondolkoztam egy fyne audio hangfalon,aztán egy Canton vento lett belőle...,persze óriási a választék,nem könnyű dönteni!🤒🤒🤔
@gaborvisnyei8528
@gaborvisnyei8528 3 года назад
Isotek cd után azért ráeresztenék egy ts paraméter mérést. Láncban amúgy az erősítő és a hangfal 50-50 kb. Inkább arról beszélj kérlek, hogy milyen hangfalak vannak és melyiknek mi az előnye hátránya? Mondok egzotikus hangfalakat is pld a voice of theatre (épül nekem) Open baffle, reflex, zárt, Dynacord F18 és hasonlóakra gondolok :)
@tamasbalogh8012
@tamasbalogh8012 3 года назад
Megnéztem ezt a távol-keleti gyártót és meglepődve láttam, hogy a hangfalkábelek színre-szagra megegyeznek a dynavox nevű gyártó kábeleivel, nekem is az van. Lehet összefüggés a két cég közt?
@csszabi8779
@csszabi8779 3 года назад
Amit egy kicsit hiányolok a kábeleknél, hogy a frkvencia szó nem hangzik el. A villamos paraméterek egy része frekvencia függő. Ott, ahol a kábelen analóg jelet továbbítunk számít, hogy a kábelnek az adott frekvencián milyen villamos paraméterei vannak. Leginkább ezért lesz különböző kábeleknek különböző kábelnek különböző hangja. Szép meg jó, hogy 2 kábel "különbségét" meg lehet mérni, de valószínűleg ez a különbség más érték lesz 20Hz-es jelnél mint 20kHz-esnél.
@RTH
@RTH 3 года назад
Hello. A NULL tesztelés során bármilyen forrásjelet használhatsz a külömbségek "mérésére". Bár ez nem valódi mérés. Így külömböző frekvenciákon végezheted a tesztet, sőt akár élő zenével is, hiszen a külömbség állandó. Vagy akár fehér vagy rózsaszín zajjal. Sajnos sok mindent ki kell hagynom a videókból, mert az emberek csak kis százaléka hajlandó 10 percnél hosszabb videókat megnézni. De azok a témák, amelyek érdemesek rá, vagy nagy rá az érdeklődés, több részt is megélnek a csatornámon... A villamos paraméterek minden része frekvencia függő. Ezért is említem a videóban a "rezgőkör" elnevezést. Aki mélyebben utána akar járni a problémának amúgy is kiguglizza... Ahogy mondtam nekem sajnos nincs mindig időm arra, hogy a teljes képet bemutassam, hiszen csak az órákat igényelne, hogy az elektronika alapjait bemutassam ehhez a témakörhöz... De értem és köszönöm a felvetést, mivel ez a videó elég nagyot ment ezért valószínűleg később lesz egy follow-up. Addig is van egy másik hasonló dolog, amely a hangfalakkal kapcsolatos, most éppen arra gyúrok... :)
@rga7482
@rga7482 8 месяцев назад
szép választ kaptál, a gond csak az, hogy ebből az egész hülyeségből amiről a videó szól, az EGYETLEN fontos dolog az, amiről értal! Egyetlen fontos és értelmes dolog, a többi mérhetetlen baromság
@csszabi8779
@csszabi8779 Год назад
Nekem jelenleg 3db RCA és 2db XLR Chi-Fi összekötő kábelem van, mindegyik 1m hosszúságú (DAC - erősítő összekötéséhez). Mindegyikkel más hangja van a rendszeremnek. Jelenleg egy kínai Nordost Odin Supreme Reference Audio XLR van bekötve. A többi kábelhez képest nyitottabb, levegősebb, részletezőbb lett a hang, de a basszus is lényegesen visszafogottabb lett. És ez csak az interconnect kábel hatása, mást nem változtattam. Mielőtt összedőlne az EU/világgazdaság, rendeltem még Chi-Fi kábeleket. Egy hangfalkábelt, 2db XLR összekötő kábelt és egy Nordos Gold tápkábelt (kínai Furutech tápkábelem már van, elég böszme darab). Aztán indulhat a kábelek csereberéje, tesztje. Itt egy teszt, ahol állítólag csak a DAC tápkábelét! cseréli a pali, a hang mégis más lesz: ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-2uK6BA69Jxs.html
@ferenchorvath5311
@ferenchorvath5311 2 года назад
Kedves Barátom! Szabad legyen így szólítani. Köszönöm a válaszodat. Megpróbáltam a javasolt módon felvenni Veled a kapcsolatot, de nem sikerült. Megpróbálom másodszor.
@S.T.G.
@S.T.G. 3 года назад
Hangfalbejáratást így érdemes csinálni: minél közelebb, néhány centire egymástól egymással szembe kell fordítani őket, és az egyik oldalinak megfordítani a fázisát a hangfalkábel két vezetőjének felcserélésével. Ezután nyugodtan mehet nagy hangerővel monóban a bejárató program, a mélyek -- ami ugye a legmesszebbre eljutna amúgy -- kifelé kioltódnak, gyakorlatilag eltűnnek, a magasak csillapítására pedig le lehet borítani a hangfalakat mondjuk takarókkal.
@vastika2
@vastika2 3 года назад
...ha szembefordítod, akkor máris ellenkező fázisba kerültek ;-) Pontosabban kioltják egymást a keletkező hanghullámok. Ha az egyiken megfordítod a kábelt, akkor újra azonos fázisba hozod őket - a kioltásnak annyi ;-)
@S.T.G.
@S.T.G. 3 года назад
@@vastika2 Nem egészen: ha nem fordítod meg a kábelt, a két membrán egyszerre indul kifelé, vagyis a levegőt kipréselik maguk közül a környező térbe, majd együtt mozdulnak befelé, azaz közösen szívják be a levegőt kintről: üvölt, mint állat. Ha a kábelt egyik oldalon megfordítod, a két membrán ellenkező értelemben mozdul, amikor az egyik befelé, a másik mindig kifelé, és fordítva, a kettő távolsága állandó marad, így nem préselik-szívják a levegőt a külső tér felé-felől: kioltás van. Ha nem elég meggyőző, próbáld ki, és meglátod. Illetve meghallod.
@rga7482
@rga7482 8 месяцев назад
:D szerintem nyomj rá váltóban 220 at az tuti bejáratja :D szabadabban fog mozogni a membrán :D
@rga7482
@rga7482 8 месяцев назад
:D :D @@S.T.G.
@gezajakab3180
@gezajakab3180 3 года назад
Szóval a lemez hallgatás szertartása olyan mint az otthoni legjobb minőségű sor, és a sokkal gyengébb a kocsmában a haverokkal különbsége? :)
@mikldesign1
@mikldesign1 3 года назад
Nemrég bukkantam a csatornádra, és okozott pár álmatlan éjszakát (nem tudtam kikapcsolni a gépet). Nagyon hiánypótló a tevékenységed, egy dolgot hiányolok: A CD SACD résznél nem vetted górcső alá a DVD-Audio, és a Pure Blu Ray Audio lemezeket. Mind a kettőből nagyon komoly gyüjteményem van, és kíváncsi lettem volna a véleményedre. Tudnád ezt a hiányosságot pótolni?
@sdsd88
@sdsd88 3 года назад
Kedves Ottó! Nagy érdeklődéssel olvastam hozzászólásodat. Érdeklődnék, hogy hol tudtad beszerezni a PBR és DVDA anyagokat? Válaszodat köszönöm! :)
@mikldesign1
@mikldesign1 3 года назад
@@sdsd88 Hát vannak albumok, amiket mint zenefileokat vásároltam, pl. a Linn Records, vagy a 2L vagy a Sony Music oldalairól. Vagy pl. Karácsony, húsvét idején mindenkitől (Asszony, gyerekek, szülők) megmondtam milyen zenére fáj a fülem, és mennyibe kerül, erre adtak pénzt, és leszedtem. De az igazsághoz tartozik az is, hogy sokat nem egészen legálisan szedtem le a NET-ről. De ezek zenefileok, és kérdés volt, hogy őrizzem meg az utókornak, mert egy zsaroló vírus egyszer már lezárta a gépem, és több ezer album tűnt el örökre. Ezért azt találtam ki, hogy visszafejtettem a DVD-Audio, és a Pure Blu Ray Audio technológiát, és a gyüjteményemet egy jó ideje vagy DVD-Audio, vagy Pure Blu Ray Audio formátumban archiválom. Ezek teljesen szabványos lemezek, menüszerkezettel minden, így ha a lejátszó meghal (volt ilyen) vettem egy másikat, és azon hallgattam tovább. Nemtudom, de szerintem nem sokan vannak, akik ezt meg tudják csinálni. Ma már inkább Blu Ray formátumban dolgozom, mert a specifikáció sokkal komolyabb mint a DVD-Audio esetében. Itt lehetőség van pl. arra, hogy 5.1 es sávot 192khz 24 bit mélységben lpcm formában fel tudok tenni, ezt a DVD-Audio nem támogatja. De leginkább azért szeretem, mert stereoban egy lemezre 192-24 ben, DTS HD Maszer Audio formában 9 albumot is fel tudok írni. Egy lemez pedig 260Ft.
@sdsd88
@sdsd88 3 года назад
@@mikldesign1 Értem, köszönöm. Még kérdezném azt is, hogy hol szerzed be ilyen jó áron az írható lemezeket?
@mikldesign1
@mikldesign1 3 года назад
@@sdsd88 A Vaterán, de múltkor egy kimondottan erre szakosodott webes boltban vettem 10db szállítással együtt volt 3000 Ft volt. Egy időben egy pesti kapcsolatomtól tudtam 190 ért is venni, Blu Ray lemezt, de az illető eltűnt a vateráról. Keress rá a vaterán, látni fogod, hogy lehet olcsón is lemezt venni.
@sdsd88
@sdsd88 3 года назад
@@mikldesign1 Köszi szépen :)
@mariusbogdan9036
@mariusbogdan9036 3 года назад
Szia ! Hát a kábelekről csak annyit, hogy anno a '70-esévekben a HT Szövetkezetnél dolgoztam. Munka közben egy Uher magnóról hallgattuk a zenét. Nem tetszett igazán a magas tartomány és még azt is észrevettem, hogy a magnótól az erősítőig menő kábel egy kissé mikrofóniás volt. Sebaj, volt Habia teflon dielektrikumú és burkolatú sodrott, ezüstözött belső erű, szép keresztszövéses, ezüstözött árnyékolású 75 Ohmos koaxkábelünk. Csináltam abból jelkábelt, és döbbenet volt a különbség !!! (A Habia javára, amire mellesleg 2,5 GHz felső használati frekvenciát adtak meg.) Persze a magassugárzó is a "legendás" Isophon KK-10 -es volt. (Az erősítőt meg mi csináltuk magunknak). Azután még tesztelgettünk kábeleket és a Kistelken gyártott jó sok pamutot tartalmazó (2 eres, szimmetrikus) kábel is jól szerepelt (pedig PVC). Szóval van különbség de nem a "marketingre" kell figyelni ! Pár éve teszteltünk egy 100 000 Ft/ méter feleti kábelt, a Habia azt is "átugrotta" !
@zoltanmeksz7625
@zoltanmeksz7625 Год назад
Én a line összekötésre már sok év óta csavart érpárt használok. CAT6 kábelből szoktakm kivenni egy-egy érpárt. A legdrágább coaóx kábel is elbújhat. De ez logikus és érthető. Nem úgy, mint a tápkábel hatása a hangminőségre. :)
@viktork.8737
@viktork.8737 3 года назад
Te is Fiam NORDOST! :D
@tibornagy395
@tibornagy395 3 года назад
A videó első része: nesze semmi fogd meg jól, a másodikrésze profi!
@alexanderdavid4034
@alexanderdavid4034 3 года назад
Megneztem mar jopar videodat es annak ellenere, hogy az elso erositomet kb. 40 eve keszitettem, meg mindig talaltam erdekes es uj vagy mar elfeledett dolgokat. Mikor meglattam e video cimet, ketelkedtem , hogy vegig fogom e nezni. Vegigneztem , jol sikerult.
@RTH
@RTH 3 года назад
Hello. Örülök, hogy 40 év után is tudtam neked újat mondani. Ebből is látszik, hogy ez egy életen át tartó folyamat....
@lela8714
@lela8714 3 года назад
Esetleg megtudnád osztani honnan rendelted és milyen típusú a tápkábelhez használt csatlakozók a kábel és a forraszanyag?
@RTH
@RTH 3 года назад
Hello. A tápkábelhez nem feltétlenül kell forrasztani, mert általában csavarokkal lehet rögzíteni a vezetéket a csatlakozókban. Ha nem muszáj, akkor inkább ne forassz, mert az plussz változókat visz az egyenletbe a forraszanyag lévén. Ha mindenképpen forrasztani kell, akkor én 3% ezüst és 0.5% réz tartalmú forrasztóónt választanék. Minél nagyobb az ezüsttartalom annál jobb, de annál nehezebb is vele dolgozni. A videón felvillantott tápkábelnek a KáCsa KC‑FP25 használtam, ezt még most is forgalmazza a Kácsa Audio. Elég masszív darab. Az ES-204818B cikkszámú kígyóbőr jó rá, valamint a zsugorcsövet is náluk vettem a lezáráshoz. Ezt a csatlakozó készletet vásároltam az ebay-ről a videóban bemutatott kábelhez: www.ebay.com/itm/202269947226 Igazából, kísérlet gyanánt vettem másik csatlakozókat is, más eladóktól. Amit általánosságban elmondhatok, az az hogy lassan másfél éve használom őket és semmi jele sincs korróziónak vagy, hogy kopna az arany réteg az érintkezőkről, igaz jellemzően nem sokat huzogatják ezeket az emberek. Szóval nem csúcstermékek, de annál amit gyárilag adnak ezekhez a HIFIkhez, biztos jobbak. Az árnyékolt tápkábelek szerintem nagyon fontosak akkor, ha nem elkerülhető, hogy a jelkábelek a tápkábelek közelében fussanak, pláne egymással párhuzamosan. Az árnyékolás nem csak a külső zaj ellen véd, hanem csökkenti annak az esélyét is, hogy maga a tápkábel gerjeszt EMI-t. Az árnyékolást úgy kötöttem be, hogy csak a konnektor felőli oldalon kötöttem össze a védőfölddel, az erősítő felőli oldalon nem. Így az árnyékolás mint egy antenna a konnektor védőföldje felé vezeti el az anomáliákat. Az áram, hasonlóan a vízhez, meg ugye arra szeret folyni, amerre könnyebb. Természetesen ugyanez a helyzet azokkal a zavarokkal, amit esetleg maga a kábel gerjeszt. Mivel ez a kábel sodrott és nem tömör vezetékekből áll, ezért illene érvéghüvelyezni, vagy forrasztani a lecsupaszított végeket, mielőtt az ember beköti a csatlakozókba, de én ettől eltekintettem, mert a csatlakozók törésgátlói elég erősen satuba fogják a kábelt, tehát nem kell attól félni, hogy kicsúszik a kábel belőlük. Szóval csak megsodortam és befogattam az ereket jó szorosan az érintkezőknél. A professzionális megoldás az egy OFC réz érvéghüvely lenne. A forrasztást inkább mellőzzük itt.
@zotyus2202
@zotyus2202 3 года назад
@@RTH Arra azért nem árt figyelni, hogy a kettős szigetelésű erősítők házát nehogy összekössük a konnektor földjével, mert az életveszélyes!!! Én régen gitáron játszottam egy zenekarban. Egyszer a basszerosunknál nem volt gitárkábel és én kölcsönadtam neki az enyémet. Ledöbbentünk, mert egy teljesen más sound jelent meg az erősítőjén. A régi kábele teljesen megette a magas tartományt. Ezután vettem én is egy jobb minőségű kábelt a többiekkel együtt. Sztem egy felső-középkategória után már nem lehet jó ár/érték arányt kihozni ebből sem. Inkább a rossz minőségűek tudnak nagyon rontani a hangon. Aztán a kombó erősítőm hangszórókábeleit is kicseréltem vastagabb, jobb minőségűre és ott is észrevehető lett a javulás. Persze egy gitárerősítőnél nem a Hi-Fi hangzás a cél, sőt, de a jó alktrész és alkotó elem ott is csodákat tud művelni.
@csabakertesz3
@csabakertesz3 3 года назад
Irgalmatlanul jól szórakozók, ahogy hallgatlak. Nem túl rég (kb. 40 éve) építettem erősítőket, sok mindent megtapasztaltam. Legjobban az előerősítők, keverők adták fel a leckét. A legnagyobb gondot a jó földelés, árnyékolás, pontosabban annak hiánya jelentette. Az összekötőkábelek, hangfalzsinórok annyira nem voltak fontosak már akkor se az eredményt tekintve. Persze egy tesla B100 magnó akkor még egész jónak hatott. Ez még a CD előtti világ volt.
@PaulusdeKenezy
@PaulusdeKenezy 2 года назад
Te Teslákat forrasztgattál, de azért a CD előtt is volt magas minőség. Talán hallottál a NEVE vagy az API keverőkonzolokról...
@Nord72
@Nord72 Год назад
@@PaulusdeKenezy : Studer, Otari, Teac, Sony....innen indult a Pro Audio
@ferenchorvath5311
@ferenchorvath5311 2 года назад
Érdekes vagy, mert ha neked nem tetsző véleményt írnak, úgy látszik, hogy kitörlöd! Múltkor írtam és eltűnt az írásom. Nem vagy egyedül! Mások is ilyet csinálnak. Ez a szabad vélemény nyilvánítás és szólás szabadság. Csak olyat írtam, mely egyetemi tankönyvekben le van írva, és ezt így tanítják, majd vizsgázni kell belőle a hallgatóknak. Nem volt becsület sértő és rágalmazó. Írásomban igyekeztem ezt elkerülni. Csak eltér a te és hozzád hasonlók véleményétől.
@RTH
@RTH 2 года назад
Kedves Ferenc! Nem szoktam kommenteket törölni... Illetve ez így nem pontos, mert azt a néhány kommentet valóban kigyomláltam (az emberrel együtt), akinek az egyetlen hozzászólni valója a testalkatomat illetően volt, azt is pusztítóan gyökér stílusban. Ezt leszámítva nincs és nem is lesz a videóim alatti kommentekben moderáció (már amíg a diskurzus civilizált módon zajlik). Ha nem értek egyet valamivel, azzal vitatkozni szoktam nem kitörölni. Ellenben arra nincs ráhatásom, hogy a Google algoritmusai mit hogyan ítélnek meg... Elég egy adott szó vagy egy link a hozzászólásban és máris kitörlik az adott hozzászólást. Az algoritmus nem érti sem a kontextust, sem az iróniát, stb. Engem is marhára idegesít, de ezügyben panaszt nem nálam, hanem a Google-nél kell benyújtani... Sok sikert hozzá... A hozzászólásodra visszatérve a csatornám névjegyében megtalálhatod a csatorna e-mail címét. Ha oda írsz, akkor nagyon szívesen válaszolok...
@szilardszegedi1938
@szilardszegedi1938 3 года назад
Nekem anno 2000-ben újonnan vásárolt Technics Hifi rendszem van és számít a kábel. Jelenleg Klotz Rca kábeleket használok és Norston hangfalkábelt. Ezek megfizethető olcsó, minőségű kábelek.
@gaborpandi1514
@gaborpandi1514 3 года назад
Szia, pont a kábelek érdekelnek engem is, van sima Klotz RCA-m, de egy mezei legolcsóbb. Adott egy Infinity Kappa 70 pár és egy Denon PMA-700AE. Jelenleg hangfal kábelben egy QED Silver 4 eres ezüstözött, engem tökéletesen kielégít. Annyi kérdésem lenne, hogy érdemes e a bi-wire bekötésnél (úgy használom) kisebbre venni a mély kábelek hosszát a szokott -2.5, -3cm/ méternél. Illetve ezek a kábelek most 3 méteresek, de 2.5 méter elég lenne a rendszerhez, vágjam le, a rövid kábel jobb alapon? Aztán pedig rövidebbre 7, 7.5 cm-rel a mély oldalt? illetve 3.5 jack RCA kábelre lenne szükségem, olyan max. 10 ezer körül áldoznák rá. esetleg egy jó tipp ezért a pénzért? Kácsa? Audioquest vagy valami ami ár érték arányban a legjobb lenne ( Yamaha streamer WXAD-10-hez). Köszönöm, nagyon hasznosak és jók a videóid, csak így tovább!
@RTH
@RTH 3 года назад
Erről fogok csinálni egy videót, mert egy kicsit túl van szerintem reagálva. Pontosabban a videó arról szól, hogy ha aszimmetrikusan van elhelyezve az erősítőnk a hangfalainkhoz képest, akkor mit csináljunk a felesleges kábellel. Levágjuk vagy a felesleget feltekerjük. Tudod mit tanultam a kutatásaim közben? Azt, hogy amíg nem több 10 méterekről beszélünk, addig tök mindegy, mert nincs ember a Földön aki nanoszekundumos fáziskülönbségeket meghallana, vagy ezred decibeles amplitúdó különbségeket. Szóval nem teljesen értem milyen centiméterekről beszélsz, hogy őszinte legyek, de nem aggódnám ezt a problémakört túl. Egyébként én is Norstone-t használok és bi-wire bekötést. Amit még kisilabizáltam az az, hogy az ún. RLC veszteségek kordában tartása miatt jobb, ha tartjuk magunkat egy bizonyos 5:1-hez aránypárhoz. Ez azt jelenti, hogy az egyik kábeled lehet 1m, mondjuk a bal hangszórónál, a jobbra meg rákötsz egy 5 m-es darabot és nem szabadna semmi különbséget hallanod. Mérni is nehéz egy olyan kábelnél, ahol mOhm-okban mérjük a hurokellenállást, uH-ben az induktivitást és pF-ban a kapacitást méterenként.
@gaborpandi1514
@gaborpandi1514 3 года назад
@@RTH Nem az aszimmetria a bajom. Én csak amatőr hallgató vagyok, nem értek hozzá, ezért is szeretnék egy tanácsot. Az erősítő szimmetrikusan van 3 méter kábellel, de elég lenne 2 és fél is, de akkor értem ez maradhat. A bi-wire kébel hossz a 4 vezetékes bekötés esetén a kérdésem: Jól méretezett biwire kábelekről lehet olvasni: "Egy jól méretezett kábelszett DE hogy? Nos, alapvetés, hogy a magas sugárzóhoz hosszabb kábel kell mint alulra. A mennyivel a kérdés, ez függ a hangszórókábel teljes hosszától, a váltófrekvenciától, a váltómeredekségtől és a magas sugárzó akusztikai középpontjának a középsugárzó azonos pontjától való horizontális távolságától. Általánosságban, ha nem akarsz sokat szarakodni, akkor hangszórókábel méterenként kb. 2,5-3 cm a különbség, de ez eltérhet a fentiek szerint. Kétutas dobozoknál ez a technika legtöbbször beválik. Három utas dobozoknál a mély és a közép szekció között nem kell eljátszani ezt, csak a közép meg a magas között."
@RTH
@RTH 3 года назад
Nekem bi-wire eseten szinte milimeterre ugyanolyan hosszu kabelekkel van bekotve a mely es a magas hangszoro. Ami nem nehez, mert egymas mellett van a 4 terminal. Nem ertem miert alapvetes, hogy nehany centivel hosszabb kell hogy legyen a magasakra kotott vezetek. Miert ne lehetne mind a negy vezetek azonos hosszusagu. Milyen kulonbseget varunk nehany centivel hosszabb vezetektol. Hol olvastad ezt? Ha be tudod kotni a hangfalaidat 2,5m kabellel 3 helyett, hogy azok meg ne feszuljenek, akkor a rovidebb kabel jobb. Hogy mennyivel az mas kerdes, de minel rovidebb annal jobb elektromos szempontbol.
@gaborpandi1514
@gaborpandi1514 3 года назад
@@RTH www.google.hu/amp/s/audioworld.blog.hu/2015/02/04/multikabelezes%3flayout=5 Itt, ebben a cikkben. Nagyon köszönöm a segítséget. Már csak a jack-rca esetén, ha tudnál segíteni?
@keresztnevemvezeteknevem5395
@keresztnevemvezeteknevem5395 3 года назад
Bírom az ilyen Hi-Fi-ezotériás dolgokat, már a megboldogult Hi-Fi magazin olvasgatása során rákattantam a témára. Ott elég sokat foglalkoztak ezzel. Abszolút szubjektív a dolog, de na, mégiscsak van azért érzékelhető hatása. :) Maxigáz elismerem az analog eszközök erényeit, de szerintem ez a kérdés nagyon költségfüggő. Digitális eszközökkel könnyebben, olcsóbban lehet egy már elfogadható hangot összehozni és kb szerintem ennyi, amit erről el lehet mondani. Sajna én nem akarok/tudok annyit ráfordítani a zenehallgatásra, hogy visszatérjek az LP-zésre. A kábelek, nos ez érdekes kérdés. Én a duplakábelezés feltétlen híve vagyok. Szerintem egy erre alkalmas erősítővel + hangfallal olyat lehet kihozni, amit egyetlen kábel lecserélésével nem igazán lehet reprodukálni. Mély/közép-nyomó felé én az egyeres kábelre szavazok, viszonylag kevésbé teltebbnek tűnik ezáltal alapból a basszus, viszont sokkal határozottabb, karakteres, megfogható lesz. A sokeres kábel esetében talán arról lehet szó, hogy az egyes szálak összessége egy végtelenül bonyolult áramköri elemet jelent önmagában, rahedli frekvenciát szűr, emel ki, tolja el a fázisát rettentően kicsi, de az emberi fül számára már hallható mértékben. Az egész hatása pedig különböző rendszerekben eltérő és kiszámíthatatlan, meghatározhatatlan és bizonyos szempontból kezelhetetlen. Szerintem a bejáratás azt okozza, hogy a végtelen lehetséges útból végül néhány "ösvény" kitaposódik, a többit a kémiai folyamatok, az oxidáció mintegy lezárják. Az ellőbbiekkel ellentétben a csipogóra mégis sokszálas ezüstözött kábelt kötöttem, egyszerűen nem tudok ellenállni az ezüstözött kábelekre jellemző kellemes csilingelésnek. :D
@r_apex
@r_apex 3 года назад
🤣
@rga7482
@rga7482 8 месяцев назад
jókora baromság ez, szomorú, hogy 40 évvel azután, hogy végeztem és hgy a hi fi mániám elkezdődött, ide jöt ez az amúgy szép hobbi.
@SigismundArt
@SigismundArt 2 года назад
Igen, soha nem hittem volna én sem, hogy létezik bejáratott kábel, addig mind saját és vagy hozott kábellel volt részem tesztelésben és szó szerint megdöbbentő volt a hatás. Eddig egy van den hul kábelt hallgattam ami nem olyan olcsó. Amit hoztak kábelt ellenőriztem, meghallgattam nyers mivoltában, majd a beégetése során újra! A dolog olyan szembeötlő volt, hogy hozott egy kis hűha faktort okozott, fókuszáltabb lett a zene stabilabb hangkép halható lecsengés amit eddig egyáltalán nem hallottam. Ilyenek visszhangok apró finomságok, feszesebb, kontrollátabb basszus, javulás hangképben minden olyan letisztultabb megfoghatóbb lett, fátyolosság tovatűnt a mély nem akaszkodott a énekhangra, sorolhatnám, csak ezt a kábelt használom. Persze, hogy ezt fokozzam beleraktuk 2 másik teljesen más rendszerbe és ott is ez volt a hatás!
@rga7482
@rga7482 8 месяцев назад
:D
@imreokros9156
@imreokros9156 3 года назад
Szia, most talaltam a csatornadra, nagyon jok a videok! A kabelekkel kapcsolatban: az osszekoto es a hangfal kabelek hangra gyakorolt hatasat ertem. A tap kabelet nem. Adott egy 400V-os kisfesz halozat. Ennek van egy tobbe kevesbe hierarchikus felepitese ahogy az utcarol bejut a hazba, majd a lakasba, dugaljba. Ez egy adottsag. Kabelhossz, eszkozok, minoseg, stb adott. Kicserelem az utolso 1m es passziv szakaszt egy aranyozott csatlakozos kabelre. Ez mit valtoztat a hangazason, mi az a hatas ami azt befolyasolja? Koszi
@RTH
@RTH 3 года назад
Nincs ra magyarazatom. De egyszer elmentem egy A/B tesztre (ahol lehet, hogy trukkoztek valamit) es tenyleg szamitott az az utolso egy meter. Igaz olyan cuccon demozva, aminek a kozelebe sem fer egy atlag foldi halando. Mivel tovabbra sincs ra tudomanyos magyarazatom ezert en probalok tartozkodni ettol a tematol. De teny, hogy hallottam a kulombseget es ez tapszurovel kombinalva meg markansabb volt. Szoval probald ki, hallgasd meg aztan majd meglesz a sajat velemenyed rola. Szemelyes tapasztalat nelkul en inkabb sem elutasito sem hivo nem lennek a helyedben.
@imreokros9156
@imreokros9156 3 года назад
RetroTech Hungary Igen, valoban ez jo megkozelites. Koszonom.
@rga7482
@rga7482 8 месяцев назад
semmit, mit változtatna? Az idióta hájend hivők találták ki ezt a baromságot, hogy a 100 ezer fontos erősitő mellé vegyél 200 fontos kábelt is
@meztelencsiga7505
@meztelencsiga7505 3 года назад
Üdv! Főleg különböző elektronikus, hangtechnikai kiteknél látok, sőt jó képességű amatőrök keze munkájánál a ki-be csatlakozásokhoz praktikum megfontolásból nyákos sorkapcsokat. Ugye gyorsan pikk-pakk kikötöm-bekötöm, nagyszerű... Tekintve a csillároknál, kismotoroknál bevált kötési módokat, kézenfekvő a kadmiumozott vas sorkapcsok használata hifiben.(?) Innéttől viszont nem látom értelmét a minőségi összekötő és belső kábelezésnek. Ahol a zene hangosságától függően néhány mV átvitelére is van szükség, akkor odateszünk egy vas-ón-réz átmenetet, amibe becsatlakozunk egy réz-ón átmenetű belső kábellel...A láncban aztán kellő sokszorossággal ismétlődve. Az erősítőnkön kívül, elöl-hátul meg méregdrága, "féldrágakő" összekötő kábelek, belül meg úgyse látja senki...? Megjegyzem, ehhez képest a régi wire-wrap kötéseket profinak gondolom.
@RTH
@RTH 3 года назад
Hello. Igen a wire wrap az addig egy tökéletes megoldás amíg nem oxidálódik, vagy nem kell javítani. :) Egyébként a high-end termékekben nincs ennyi anyagátmenet, és azok is általában pl. Réz és ezüst. Nyílván ennek (is) fizetjük meg az árát egy igen drága erősítőben. Nem véletlenül hangsúlyozom, hogy első körben ne a kábelekre költsünk, hanem a rendszer többi elemére. Én az analóg audio frekvenciás részeket általában 95% ezüsttartalmú ónnal forrasztom, ami egyébként egy nagy szívás, mert nagy hőmérséklet kell hozzá, nagyon macerás. Az ezüstnél semmi sem vezeti jobban az elektromosságot, így legalább nem a forrasztás a szűk keresztmetszet. Persze a többi anyagra is figyelni kell, külömben nem sok értelme van az egésznek. De én is azt mondom, hogy nem ez az első dolog, amin egy egységnyi HIFI-stának aggódnia kell. Erősítő és hangfal. Amíg abból nincs meg a tuti, addig a többivel teljesen felesleges foglalkozni, pláne a kábelekkel. Esetleg a magad megnyugtatása végett azért a gyári gatyamadzagokat lecseréled valami decensre, vagy építesz magadnak valamit, de nálam is ennyi a max. Nem azért mert nem hiszek a "kábelek hangjában", hanem azért mert az összélmény max. 10%-ért tartom őket felelősnek.
@_zzs_1791
@_zzs_1791 3 года назад
@@RTH szerintem a legalapvetőbb problémát az árnyékolásokon és egyebeken kívül, még az érintkező csatlakozások is jelentik, legyen az akármilyen hiper-szuper felületű, trillió dolláros dugasz, saru, kapcsoló, relé, poti stb.. egy annyira komplexen változó frekvenciájú és amplitúdójú hangfrekvenciás jelnél, amit a zene jelent, nem lenne szabad ilyen felületeket használni, még kis szintű jelnél sem... bizony, hogy rengeteg zajt és torzítást szed össze a jel, még "nulla ellenállás" mellett is.. ; ) "forrasztott stúdióról" még nem hallottam... : )) mindenesetre én speciel minden vezetéket forrasztok a hangkártyától a hangsugárzókig.. az erősítőmet is úgy építettem, hogy nincs se poti, se semmilyen csatlakozó, se hangfalvédő relé és hasonlók sem... azt kell mondjam, ég és föld a különbség a "hagyományoshoz" képest.. ; ) persze a forrasztások minősége sem mind1 és persze mindig minden hangfrekvenciás áramkörömet is a lehető "legegyszerűbbre" terveztem és építettem... ami a digitális hangrögzítést és lejátszást illeti, szerintem még mindig a legkevésbé "rossz".. örülök, hogy már vagy 20-25 éve nem hallok szalagzajt, pattogást, sercegést..stb. kb. ugyanennyi ideig borzolták ezek az idegeimet... : )) nem beszélve a frekimenetről, a szalag és lemez macerákról..stb.
@Gedeonba
@Gedeonba 3 года назад
Sziasztok! Jó minőségű, de még elfogadható áron, tápegység, erősítő kábelt honnan tudnék rendelni? a ghentaudio-n nem látok ilyent. Köszönöm!
@RTH
@RTH 3 года назад
Ha pl. IEC tápkábelre gondolsz, akkor elfogadható áron, jó minőséget csak építeni lehet. Csináltam erről is egy videót...
@Gedeonba
@Gedeonba 3 года назад
@@RTH Igen, arra gondolok. Köszönöm!
@rga7482
@rga7482 8 месяцев назад
nálam! 40 ezer métere! :D
@MrGyulaBudai
@MrGyulaBudai 3 года назад
Szia, Részben értek egyet. A nyerő lánc analóg lemez + csöves erősítő + 2 utas hangfal. A kábelekre költeni egy minimál szint felett pénz pocsékolás. High end tápkábel tök feleslegesek, a falban sima réz vagy rosszabb esetben aluminium drót van. Komolyzenét hallgatok.
@RTH
@RTH 3 года назад
Bevallom ferfiasan en is sokaig igy gondoltam, ahogy te. Sulyosbitva azzal, amit tanultam elektronikai muszereszkent. En is azt vallottam, hogy mindenfele troger kabelen jon az aram Paksrol a konnektorig, nehogy mar az az utolso egy meter szamitson. Sajnos szamit. Igaz nekem kellett hozza egy rendes AB teszt egy tobb millios cuccon. Ezert is hangsulyozom, hogy a legutolso dolog a kabel amire kolteni kell, mert ha a rendszer tobbi resze nem eleg kifinomult, akkor nem fogsz hallani sokmindent belole. En az esszerusegre torekszem. Mutatok is erre egy peldat a kovetkezo videomban, aminek most vasarnap lesz a premierje.
@zetor2K
@zetor2K 3 года назад
Nálad értelmetlen lehet valóban sok pénzt kábelekbe fektetni. De YTn van egy japán "bácsi", aki saját bekötéssel rendelkezik, saját energiaforrással, szűrővel, mindenféle erősáramú cuccal, ami a zenehallgatását erősen befolyásolja. Nos, nála egy "rendes" tápkábel biztos képes csodát okozni egy 1.0ás boltihoz képest. ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-XJJy6VJvSCk.html
@rga7482
@rga7482 8 месяцев назад
iagazad van, röviden 👍
@multioptipupiloptomy
@multioptipupiloptomy 3 года назад
Koszi ezt is! Eleve jo cuccon a draga kabel mennyit dob: egyszeru temakor. Mint mindenben a vilagon amit koppanasig akarunk fejleszteni ott az utolso tized szazalekok kerulnek a legtobbe. Egy 130000ft os Denon erositon fog dobni egy jo kabel. Egy (...behelyettesitendo... ) draga cuccon soha nem fog akkorat dobni a megdragabb kabel.
@viktorsarosi5632
@viktorsarosi5632 3 года назад
sajnos a digital vs analog résznél kimaradt a loudness war. nem az élmény a lényeg. a CD-ket kb 1995 óta egyszerűen szarul masterelik, túl van kompresszálva, minimalizálják a halk és hangos zenerészek közti különbséget. az összes CD remaster és úgy kiadvány így szól. sajnos az ilyen keverésekkel készült zene kb 1 óra után kellemetlen hallgatni
@RTH
@RTH 3 года назад
Hello. Nem maradt ki csak arrol lehet egy kulon videot csinalni, annyira verlazito dolog :)
@panblue43
@panblue43 2 года назад
Üdv! A Yello remaster sorozata nekem bejött, mondjuk ők alapból adnak a minőségre. Ami még szintén jól sikerült: Roger Waters - Amused to Death vagy Pink Floyd - The final cut remaster. Mike Oldfield-nál már vannak vegyes érzések de pl nekem az Ommadawn, Crises vagy QE2 remasterek is tetszenek. Ami nem : Queen- Innuendo. Az eredeti sokkal jobb.
@csabajenei5918
@csabajenei5918 2 года назад
Szuper
@faragogyorgy88
@faragogyorgy88 3 года назад
...szuz lanyok hajabol szott... Ez nagyon frappans :)
@blackmore1030
@blackmore1030 3 года назад
A digitális hangrögzítésben benne van a potenciál, hogy jobban szóljon, mint az analóg, viszont nagyon sok múlik a sampling rate-en (ezért lenne jó tudni, hogy ez milyen volt az említett kísérletben), márpedig az emberek 99%-a még csak a 44.1 kHz-es CD minőséggel találkozott. Véleményem szerint ez rosszabb, mint az analóg hang, mert bár vissza tud adni minden emberi fül által hallható hangot, a magas hangoknál túl kevés a periódusonkénti minta ahhoz, hogy teljesen hűen adja vissza. Sajnos SACD-hez sosem volt szerencsém, de el tudom képzelni, hogy annál már nem hallanék különbséget a vinilhez képest, vagy még jobbnak is találnám. Kár, hogy vájtfülű érdeklődés hiányában kifingott a technológia.
@CiterasJani
@CiterasJani 3 года назад
20:36 -hoz egy észrevétel: hangszóró membránt így egyoldalasan sosem nyomogatunk, csak központosan! Megsérülhet a csévén lévő huzal szigetelése.
@jblgti6965
@jblgti6965 3 года назад
ez nekem is megütötte a szemem.Pontosabban hangszórót kézzel nem nyomogatunk!
@CiterasJani
@CiterasJani 3 года назад
@@jblgti6965 Ha nem ész nélkül nyomogatja az ember, akkor nincs probléma a központos óvatos nyomogatással. Persze, kizárólag nagy hangszóróknál. Van, mikor szükséges is, mert ellenőrizni kell óvatos mozgatással, hogy nem-e súrol valahol a lengő. A mágnest is lehet tenyerünk aljával tompán ütögetni, közben fülelve a membrán rezgését, amivel sokszor kibukik, ha súrol valahol, de ez nem mindig hoz eredményt. Ilyenkor marad a sokujjas, óvatos központos mozgatás. De egy oldalról ferdén sosem szabad nyomkodni.
@farseverosapirico6248
@farseverosapirico6248 3 года назад
A bakelitlemez nem húsztól húszig visz át , hanem kb. százötvenig . A különbségben ott vannak a tudatalattira ható felharmónkusok . Onnan a nagy hangminőség-differencia...
@RTH
@RTH 3 года назад
Ezzel kapcsolatban kissé szkeptikus vagyok. 150 kHz? Az brutiálisan nagy analóg sávszélesség egy analóg hanglemeznek... Aztán meg nincs hangszedő, ami ezt ki tudná kotorni a barázdákból. Végül a legjobb minőségű szalagos felvevők olyan 50 kHz-ig tudtak hangot rögzíteni, tehát ha tudna is ekkora sávszélességet a hanglemez, akkor sem volt olyan forráseszköz, ami képes lett volna ilyen sávszélességben hangot rögzíteni is. Sok lemeznek néztem meg a FFT spektrumát és elég elszomorító a felhozatal. Az új nyomások nagy része nem nagyon megy 20 kHz fölé, ami azt jelenti, hogy a CD masztert simán rányomják bakelitre is. Régi/analóg forrásból esetleg nagyfelbontású digitális maszterekből készült lemezeknél látok olyat, hogy elmegy 30-40 kHz-ig, de azoknál is olyan alacsony a jelszint 20 kHz felett és olyan közel van a zajhoz, hogy még csak pszichoakusztikai hatása sem nagyon lehet, most ha eltekintünk attól, hogy én pl. 40 évesen semmit sem hallok 15 kHz felett, azaz a fülem természetes aluláteresztő szűrőként viselkedik. A nagyfrekvenciás hanghullámok ilyen kicsi amplitudóval, még nagyon a testedet sem tudják megmozgatni, hozzátéve az élményhez, ellenben ugye a mélyhangokkal... Ráadásul én még egy tudományos kutatást sem olvastam arról, hogy közel az abszolút hallásküszöbhöz (ami a hangerőt illeti) egy ilyen magas frekvenciájú hangnak van-e bármilyen piszchikai hatása. Te olvastál ilyenről? Ha igen hol? Szóval, ha van is valóságalapja az állításodnak, gyakorlati jelentősége és értelme nem sok...
@orosz022
@orosz022 3 года назад
3:17 A sony cdp xe 330 ilyen szól nálam még... itt ez melyik sorozat ?a cd player? köszi
@spyware1100
@spyware1100 3 года назад
Hangszórókat soha ne járass be mesterségesen. Jelgeneratorokkal és hasonlókkal. Hallgass 20 25 óra zenét. A jensen hangszóró gyár egy mérnöke mondta ezt, és azzal indokolta hogy a zajgenerátorok nem hagynak szüneteket és dinamikát, ezáltal olyan elöregedésnek teszik ki a hangszóró elemeit ami természetes módon csak jóval később következne be. Idő előtt tönkre is mehet.
@RTH
@RTH 3 года назад
Hello. Ha járattál be valaha is Klipsch hangfalakat, akkor tudod, hogy 20-25 óra azoknak nem elég. Ha meg egy ilyet szeretnél tesztelni, akkor nincsenek rá hetek, hogy bejárassad őket a természetes úton. Minden tiszteletem az általad említett hangszórógyár mérnökének, de szerintem egy hangfalak, amit arra terveznek, hogy akár 20-30 éven keresztül kiszolgálja a tulajdonosát, elég szomorú lenne ha ártana néhány óra bejártás rózsaszín zajjal, stb. A hangszórókat a hangerő és a torzítás öli meg, ezt is ésszel kell csinálni, mint sok minden mást, és akkor nem lesz baj.
@spyware1100
@spyware1100 3 года назад
@@RTH Bár konkrétan gitárhangszórókról van szó, nem hifiről, de az indoklás és a mögöttes dolgok megér egy misét, érdemes megnézni az adott időponttól: ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-ZAUpWQWlTe0.html sweep generátorral olyan terhelést kaphat a voice coil 2 óra alatt, amit amúgy lehet, hogy 30 év alatt sem fog :)
@RTH
@RTH 3 года назад
@spyware1100 Igen, ahogy mondtam ésszel kell csinálni. Az ISOTek lemez tartalmaz szüneteket és nem egy egybefüggő rózsaszín zaj az egész. Amiről a mérnök beszél, hogy ne használjunk jelgenerátort a bejáratásra, amiben van ráció, hiszen valóban egy folyamatos szinusz-jel, vagy zaj túlmelegítheti a hangszórótekercset. A bejárató lemezek nem jelgenerátorok, hanem komplex hangmintákat tartalmaznak, amelyek között szünetek vannak stb. Szóval ő nem erről beszél...
@rga7482
@rga7482 8 месяцев назад
bejratás... ez is jokora marhaság, hallgass zenét aztán majd ÖREGSZIK a hangszoró! Ennek igy van értelme. Hang gent nyomni hangszoróra ritka nagy baromság, persze a sok hülye megveszi drága pénzért, normális hozzáértő ember meg vigyáz, hogy nehogy ilyesmi kerüljön a hangfalára!
@zoltanmeksz7625
@zoltanmeksz7625 3 года назад
A táp kábelek esetében felhívom a figyelmet arra, hogy a tápvezeték nem a fali aljzatnál kezdődik. Tehát a falon belüli kábelnek és az utcai odavezetésnek is jelentősége van. Tehát nem látom igazán racionális dolognak, hogy a fali konnektor utáni szakaszra költ az ember tízezreket, miközben a fal mögé soha nem tekint be. :)
@kovacsfp
@kovacsfp 3 года назад
Főleg, ha 1,5-ös alu MM falvezetékkel van szerelve, a kötődobozokban pedig összesodorva. A szomszéd villanyfúrója ugyanazon a fázison, és tolja befelé a kommutátorzajt.
@Vvatizit
@Vvatizit 2 года назад
@@kovacsfp mi lenne az ideális vezetékezés (azonkívül, hogy réz)? Kábel átmérő, esetleg márka, összekötése..Van értelme külön áramkört húzni a kismegszakítóból, amin semmi más nincs?
@kovacsfp
@kovacsfp 2 года назад
@@Vvatizit Semmi értelme.
Год назад
Így van. De ha hisznek benne úgy működik. :)
@zoltanmeksz7625
@zoltanmeksz7625 Год назад
@@Vvatizit : Az ezőst az optimális vezeték, és minál vastagabb, annál jobb. Ja: És minél kevesebb kötési pont. Az ilyen tápvezeték hókuszpókusznak akkor van értelme, ha a Hifista akkumulátorokról működteti a rendszerét. Tisztán egyenáramról. Amikor zenét hallgat, akkor a töltő áramkörrel megszünteti a kontaktust és tisztán kumulátorról, egyenáramról megy a teljes rendszer. Minden más esetben semmi értelme az egésznek. Persze ha tisztán egyenáramról mennek a dolgok, akkor teljesen más tápegység is kellene minden berendezésbe. Minden váltóáramú tápegységet ki. Kevesen jutnak el erre a szintre.
@nitro500full
@nitro500full 3 года назад
Bejáratás: Kocsim MAC audio 500w-os mélyládám hangszórója 10 év után feladta. Vettem bele egy ugyan olyat ami volt benne. Elsőre alig akart megszólalni, a régihez képest édes kevés volt. Pár hónap múlva lassan visszább kellet vennem a régi beállításhoz igazodva mert egyre jobban megjött a hangja.
@a.f.1587
@a.f.1587 2 года назад
MIlyen hangszóró volt? Valami régebbi minőségibb cucc, micor a Mac még német cég volt?
@nitro500full
@nitro500full 2 года назад
@@a.f.1587 Azt nem tudom hogy áll a cég. 2006-ba került a kocsimba a MAC rendszer újonnan bekábeleztetve Győrbe a Deltánál. 18-19-be kellett új hangszórót vennem bele ami a mai napig hibátlan.
@a.f.1587
@a.f.1587 2 года назад
@@nitro500full Most már nem csinálnak olyan jó cuccokat, szerintem a fénykoruk a 2000 eleji évek volt, mondjuk 2006-ban még jöttek tőlük jó cuccok. Én abból a korból gyűjtögetek autóhifi cuccokat, az Absolute 16-os komponens szettük pl állat jól szól mai napig, a magasaikat a Vifa gyártotta. Mélynyomók abból a korból ugyancsak az Absolute szériák nagyon jók, olyanom is van. Vagy még a Fire.
@nitro500full
@nitro500full 2 года назад
@@a.f.1587 Én sose foglalkoztam vele igazából, akkor ezt ajánlották. A kicsi swiftem GS-ként gyárilag egy eléggé jó Pana rendszert kapott, de a mélyet hiányoltam belőle, így egy magas/alacsony jelszint átalakítóval hátra lett kábelezve az MP2000-es erölködőhöz, ami hídba hajtja a hozzá ajánlott MAC MP130 félzárt mélyládát. Nekem kiválóan szól a mai napig a szett. Anno hajlottam a német cuccok felé, de ma már a kínai/japán/koreai hangtechnikát preferálom, például a szobámba Edifier s3000pro stúdió hangfalaim vannak ami ár/érték arányba veri még a Yamaha HS8-at is. Állítólag a német cuccok is már mind kínai.
@a.f.1587
@a.f.1587 2 года назад
@@nitro500full Hát mondjuk az MP széria az pont a legbelépőbb cuccuk volt, semmi extra. De anno még az akkori MP is jobb volt mint a jelenlegi MP... A Mac is kínai most már, 2010 után lefelé tartanak erősen.
@zoltanvitalis1384
@zoltanvitalis1384 9 месяцев назад
Pedig ég és föld a difi 2 kábel közt!🤫Rendszere válogatja,és nyilván fül.
@balazsbukovics3569
@balazsbukovics3569 3 года назад
kombinalva a kabeleket egyutt, szarul nez ki de jobban szol,a kerdes csak az mennyi az ezust benne
@egyresztmasreszt4292
@egyresztmasreszt4292 3 года назад
Mit szólsz a tidal lejàtszòhoz?
@maestrohun
@maestrohun 3 года назад
Én amondó vagyok, hogy a zene a lényeg. A jó zene, a nekünk tetsző zene bármin IS jól szól: ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-ATGbHjUKnqM.html
@worldbadminton9852
@worldbadminton9852 2 года назад
igaz a zene számít szar zenét bármin utálok, de kiváló muzsikát még a sokol rádión is élvezek
@laszlobokor7427
@laszlobokor7427 Год назад
Digitális vagy analóg??? Egyrészt ez a kérdés értelmetlen, mikor a master rögzítése digitális úton történik.Az 1 millió csatornás keverőket látva, elhűlt bennem a vér. Továbbá a hangmérnök ízlésén múlik a végtermék.Az viszont biztosan igaz, hogy LP-re nem lehet olyan dinamikájú jelet vágni, mint egy CD-re , mert a tű egyszerűen kiugrik a barázdából. Ezt bárki kipróbálhatja, ha van megfelelő mérőlemeze, megfog lepődni, hogy a kiválónak gondolt hangszedője, mennyire kiváló, Miikor keverik a hangot, mint látható, minden stúdióban, más hangfalat használnak.Az adott felvétel ezen szól jól.Bármilyen ettől eltérő hangfal, már soha többet nem tudja visszaállítani ezt a hangzást. Az meg egész biztosan igaz, hogy a legfontosabb alkotórész a hangfal, akárcsak az autókon a gumi!!! Ha ez rossz, akkor lejesen mindegy, hogy milliós berendezés van előtte az egész rossz lesz. Ebből, meg az következik, hogy egy rendszert, építését ennek beszerzésével kell elkezdeni!!! Lehet, persze otthon is gyártani, de arra nincs sehol recept, hogy hogyan lehet jó hangfalat készíteni. Arra viszont van, hogy hogyan lehet biztosan rosszat. Sajnos ez megfigyelhető, sok gyártó nem is olcsó dobozán. A kábelekről, sok mindent el lehet mondani, van aki elhiszi, van aki nem. A mérés, itt sem ér sokat, mint általában sehol. A fül másképpen dolgozik, mint bármely műszer. Egy régi BEAG csöves erősítő, mérhetetlenül nagy harmonikus torzítással jobban szól, mint egy modern mai, amin gyakorlatilag ki sem lehet mérni! Rávettem egy megszállottat, hogy csillió forintba kerülő hangfalkábeleit cserélje le, filléres, 2, 5 mm2-es sima pórias tömör rézdrótra.Az eredmény az lett, hogy azóta is ezeket használja, a csoda kábeleit,meg lepi a pór!!! A bejáratás, a hangszóróknál rendben van, mert használat közben ez úgy is megtörténik.Nem feltétlenül kell ehhez, spéci lemez. Azt szokták tanácsolni, hogy kb. 8 órán keresztül 3/4 hangerővel üzemeljenek. A kábel bejáratással nem foglalkozom, mert mindenennek van határa! Az elkók, bizony idővel változnak.kiszáradnak, csökken a kapacitásuk, átlagos élettartamuk kb. 2000 óra!Pontosan az előbbiek miatt, komoly hangfalgyártók sohasem használnak elkókat a hangváltóban. Vagy bipolárist, vagy poliésztert. Ezek nem olcsóak, különösen nagy kapacítások esetében.Tapasztalatból tudom, hogy egy kapacitás csökkent elkó miatt pl előrdulhat, hogy kapcsoló üzemű táp be sem indul. A lényeg, ha van valaki meg van elégedve a rendszerével, bármennyibe is került, ne birizgálja, mert úgy járhat, hogy jobb volt, mint lett!!!
@rga7482
@rga7482 8 месяцев назад
🤎🤎🤎
3 года назад
Na most akkor ez hogy is van?? Ha fogjuk az adott anyagot meghallgatjuk cd-n és analóg lemezen, teljesen másképp fog szólni! Ezzel egyet is értek. De akkor miért mondod a videóban , hogy az a legkevesebb hogy cd-n vagy bakeliten van tárolva a felvett anyag.. Így ez tök logikátlan!!!
@RTH
@RTH 3 года назад
A logika benne az, hogy ha egy felvétel rossz minőségű, akkor mindegy hogy milyen hanghordozóra van rárakva. Ha viszont jó és hozzá van igazítva az adott hanghordozó képességeihez, akkor bármilyen hanghordozón (az adott hanghordozó fizikai keretein belül természetesen) jól fog szólni. Ennyi az állítás. Hallottam én olyan lemezt, ami nem szól másként mint a CD, mert pofátlan módon a CD mestert vágják lemezre. Ma amikor digitálisan rögzítenek mindent igazából a felvétel körülménye és a minősége többet számít, mint az, hogy milyen hanghordozóra rakják rá ugyanazt a digitális forrást. A te állításod az, hogy van olyan felvétel, ami lemezen másként szól, mint CD-n, az én állításom meg az, hogy van olyan felvétel, ami lemezen majdenem ugyanúgy szól, mint CD-n (és viszont). Én nem látok itt ellentmondást, mert mindkettőre találunk példát.
@attilamolnar1074
@attilamolnar1074 3 года назад
A Van den Hul First az egyetlen kivétel az összekötő kábelek között, annak tényleg hallani a hangját bármilyen rendszerben, a nagyobb ellenállása miatt.
@fazviko
@fazviko 3 года назад
Milyen nagyobb ellenállásról beszélsz ? pont hogy minnél nagyobb az ellenállása annál több jel veszik el rajta egyszerű ohm törvénye ..tehát minnél kisebb ellenállású kábel kell
@RTH
@RTH 3 года назад
Attila vedelmeben (bar bizonyara nincs raszorulva)... nem mondja azt, hogy jo vagy rossz a nagyobb ellenallasu kabel, csak azt, hogy meghallja. Attol, hogy egy kabelbek nagyobb az ellenallasa az nem feltetlenul rossz, ha az olyan iranyban van hatassal a hangkepre, amilyet szeretnenk. Lattam egy csavot a minap a youtube-on aki ellenallast meg kondenzatort aggatott az interkonnekt kabel vegere, hogy ellensulyozza azt, hogy a Nagaoka mp-110 hangszedo a magas hangokat kiemelje. Nem mondom, hogy nem egyszerubb masik hangszedot hasznalni, de ez egy jo pelda arra, hogy nem feltetlenul rossz a tobb ellenallas vagy kapacitas, ha a vegeredmeny a fulunknek tetszik.
@attilamolnar1074
@attilamolnar1074 3 года назад
@@RTH Köszönöm a választ, az én tapasztalatom a VdH kábelekkel (ahogyan az alaptípusoktól a First felé haladunk, úgy erősödik ez a hatásuk): egy megfogottabb, kiegyenlítettebb, ugyanakkor nagyobb felbontású hangot kapunk, ami előnyös lehet az agresszív hangú hifirendszerekhez. Pont ez a megfogottsága az, amiért a pop-rock rajongóknak általában nem tetszik, szerintük "kiveszi az életet a zenéből, elvész a bulihangulat". Klasszikus zenénél, operánál pont ez a finomsága, torzítást csökkentő hatása az, ami kell ezen műfajok élvezetéhez. Egyébként hifi ügyben tényleg nem szorulok védelemre, 1981-ben kezdtem 10 évesen egy Tesla B101 magnóval (jó kis polimer szalagokkal :).
@zetor2K
@zetor2K 3 года назад
@@fazviko De azt nagyon lehet hallani, hogyha egy csomó hang elvész... szóval valahol jól mondja, hogy hallani... csak nem a "jó" irányba. :)))))
@hellvulcanoh
@hellvulcanoh 3 года назад
A bejáratás fontos dolog mozgo alkatrészek vannak sok eszközben így a fej füllhallgatókban is. A Kábel is fontos sokszor jobb egy vastagabb ezüst balanced kábel mint a hajszálvékony gyári.Nem mindne esetben hoznak ezek javulást de egy eleve jobb minőségű eszközt jobbá tesznek.olcsóbb gyenge minőségű vel viszont nem sokat lehet nyerni kábel cserével mivel ott nem az a szűk keresztmetszet.
@rga7482
@rga7482 8 месяцев назад
javaslom a kábel bejáratást ne felejts el főleg az ezüst bevonatnál :D
@balazsbukovics3569
@balazsbukovics3569 3 года назад
van egy aq red wood om (fake) plus egy wirewrold oasis origin, lever minent!!!
@mikloscsatkai368
@mikloscsatkai368 3 года назад
Minden misztikum nélküli kőkemény fizikai alapja van annak a különbségnek, ami az analóg és a digitális hangrögzítés között van - és természetesen ez minden karosszékbe ülés, érzelmek és placebo hatástól független nélküli objektív, kimérhető különbség.
@exxzuu7348
@exxzuu7348 3 года назад
Az elejét halgatva (analog vs digitális) Nem tartom helyesnek a megitélést ! Még akkor sem ha gyakorlatias . Azonos rendszerben (egy bizonyis alap minőséget feltételezve )a digitális nem lehet olyan mint a z analóg !! Mert az analog minden pillanatot közvetít !!!!!
@RTH
@RTH 3 года назад
Ebben egyetértek. De mégis ezt egy kicsit "vallási" megközelítésnek érzem... Én inkább a pragmatikus megközelítést szeretem, mert ez vonatkoztatható az "egységnyi emberre". Az emberi agy képtelen felfogni a pillanatok közötti szüneteket. Erre fiziológiai szempontból képtelenek vagyunk, tehát ha bármi vád érheti a digitális hangrögzítést, akkor pont nem az, hogy ne közvetítene minden pillanatot. Vagyis "de facto" nem közvetít minden pillanatot matematikailag elemezve a dolgot, de közvetít minden pillanatot (az analóg hangrögzítéshez hasonlóan), amelyet képesek vagyunk felfogni, a nap végén meg úgy is ez fog számítani.
@exxzuu7348
@exxzuu7348 3 года назад
két válaszomat is kitöröltem véletlenül :-) később nekirugaszkodok ujra . Mert ....
@andrasrevesz1374
@andrasrevesz1374 3 года назад
@@RTH A válasz nagyban függ a hallgató személyektől. Akik elő akusztikus zenével foglalkoznak, azok tudnák igazából összehasonlítani az analó és digitális felvételt, hogy melyik hasonlít jobban az élő zenéhez. Karmesterek például...
@KillerMonk71
@KillerMonk71 5 месяцев назад
Semmi nem igaz abból amit írtál. Semmi. Egy adott lemez barázdája, a szélsőséges magas és alacsony frekvenciák korlátozása miatt, nem a matertape-n rögzített audio-jel hullám pontos replikációja. A hangzás hűsége minden feltétel maximális teljesülése esetén is megkérdőjelezhető. Tehát egy mesterszalagról közvetlenül préselt lemeznél is van veszteség (valamennyi). Ilyenkor szokott jönni a kontraválasz, hogy: Az analóg jelek információ tartalma lényegében végtelen. Ezért ha mintavételezéssel, kvantálással digitális jelet állítunk elő belőle, az információ veszteséggel jár. Viszont ez nem igaz. Az analóg-digitális átalakítás a jel időbeli felbontására nincs hatással, digitálisan pedig bármilyen analóg értéket le lehet tárolni, ugyanis a bitek száma nem az "információ tárolási pontosságát", hanem csak a zaj szintjét határozza meg.
@ferencszlapko3365
@ferencszlapko3365 2 года назад
aki szerint egy kábelt " bekell járatni" , na az meg is érdemli, hogy fizessen, persze minnél többet , egyszóval , hülye aki nem normális !!!! ;)
@csanad88
@csanad88 3 года назад
beszéj majd valamikor a flac formátum rol
@RTH
@RTH 3 года назад
Attetelesen mindenkeppen fogok mert szeretnek csinalni egy osszehasonlitast a CD es a streaming kozott
@balazsbukovics3569
@balazsbukovics3569 3 года назад
csak nincs eleg tapasztalatod, ennyi!!
@andrassomogyi8772
@andrassomogyi8772 3 года назад
USB-s DAC kábellel már volt pozitív élményem.
@balazsbukovics3569
@balazsbukovics3569 3 года назад
a kondo ezust picit megverte a fake siltech kabelem, de nem is vartam mast!!!
@worldbadminton9852
@worldbadminton9852 2 года назад
miért bömböl alatta az a "zene" katymasz? pár percig nyugtattam magam, hogy nem zavar, de aztán úgy kirántottam a kábelt, mint mikor kapok valamilyen popsláger szarságot ne csináld, mert ez sokat akar tenni de rohadtul lerontja ezzel- szindróma
@gyulaszabo6750
@gyulaszabo6750 3 года назад
Kábel bejáratásnál a kábel szigetelése "járódik be"..Ugye az egy kapacitív dolog...
@zoltanborsi4219
@zoltanborsi4219 Год назад
Hatalmas koponya vagy!
@Tibacoustic
@Tibacoustic Год назад
Nagyon szerény tudással rendelkezel a high end világában.A kommersz hifihez értesz,de magasabb szinten láthatóan nagyon amatör vagy...
@WinterFEgon
@WinterFEgon Год назад
Hülyeségeket beszélsz. Kissé képezd magadat! Azt tanácsolom! 😉
Далее
Erősítőcs-KE. :)
22:55
Просмотров 13 тыс.
Tips for power cables - IsoTek, Transparent, Neotech
12:36
Ilyet még nem láttatok. Hi-Fi felső fokon
17:50
Просмотров 51 тыс.
Best mobile of all time💥🗿 [Troll Face]
0:24
Просмотров 976 тыс.
🛑 STOP! SAMSUNG НЕ ПОКУПАТЬ!
1:00
Просмотров 85 тыс.