Тёмный

Historia zamku w Kole - opowiada dr Krzysztof Witkowski 

E-kolo.pl Portal Miejski
Подписаться 3 тыс.
Просмотров 6 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

29 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 9   
@irenajablonska2838
@irenajablonska2838 6 лет назад
Mam propozycję dla Pana dr Krzysztofa Witkowskiego ,aby wykorzystał swoja wiedzę historyczną do publikacji historii zamku w Kole w publikacji "ZAPISKI KAZIMIERZOWSKIE" Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Przepraszam za moją śmiałość. Pozdrawiam Jablonska
@krzysztofparski185
@krzysztofparski185 3 года назад
Ciekawe czy historycy naprawdę nie widzą że fundamenty zamków niby średniowiecznych są wykonane z prostopadłościennych bloków kto je obrabiał czym i po co nad Wartą około 100 km od śląskich kamieniolomow kto je przewiózł i czym wozami konnymi? Niestety trudno przyjąć do wiadomości ze wszystkie większe obiekty architektoniczne budowano z odzysku po riunach dawnej cywilizacji sprzed zlodowacenia po globalnym kataklizmie podobnie jak zamki krzyżackie z antycznych ruin wyłaniających się z wysychających bagien i starorzeczy na Warmii i Mazurach a osobna kwestia jest produkcja cegły o wysokiej jakości czym mielono surowiec na drobną frakcję czym to opalano drewnem? piecy tunelowych nie znano oficjalne do lat 60 XIX wieku jak utrzymywano temperatur w procesie wypalania przez ok 24 godziny jak wielkie musiały być miechy do nawiewu i z czego że skór bydlęcych? W co byli ubrani wypalacze w kombinezony ze skóry? Cegły w zamkach krzyzackich liczone są w miliardach szuk łącznie gdzie resztki kilku tysięcy cegielnia gdzie tysiące ton odpadów szlakii i wypalonych resztek po węglu drzewnym gdzie hałdy wybrakowanych cegieł a pidnato do wypalenia potrzeba było wielu tysięcy kubików drewna i wyjarczowania kilometrów kwadratowych lasów po kilku latach teren wokół cegielni był totalnie ogocony z drzew ile wozów drewna trzeba było przywieźć dlaczego badania lidarowe pozwalają znaleźć 10 metrowe kurhany a nie ma tam setek wielokrotnie większych resztek krzyzackich cegielnia przekształcenia gruntu musiały być znaczne dlaczego czerwona cegła krzyżacką trzyma wysokie parametry i do dziś jest używana z rozbiórek a cegła pruska sprzed około 150 lat jest krzywa niejednorodna ma duże pory i się kruszy niestety cegła sprzed 800 lat była produkowana inną techniką z kruszarkami taśmociągami stołami wibracyjnymi do ubicia frakcji piecami tunelowymi zapewniającymi równomierną temperaturę i ogrzewanymi nieznaną energią ponadto mud aly być wydajne środki transportu jakieś kołowr pojazdy terenowe napędzane energią ale to już czyste SF lepiej nie drążyć tematu bo się wyjdzie na oszoloma🤑
@gordonpayton4846
@gordonpayton4846 3 года назад
I know Im asking randomly but does anybody know of a trick to get back into an Instagram account? I was stupid lost the login password. I appreciate any help you can offer me.
@justicearjun8796
@justicearjun8796 3 года назад
@Gordon Payton Instablaster :)
@gordonpayton4846
@gordonpayton4846 3 года назад
@Justice Arjun thanks for your reply. I found the site on google and Im in the hacking process atm. Looks like it's gonna take quite some time so I will get back to you later with my results.
@gordonpayton4846
@gordonpayton4846 3 года назад
@Justice Arjun it did the trick and I now got access to my account again. I'm so happy:D Thanks so much, you saved my ass !
@justicearjun8796
@justicearjun8796 3 года назад
@Gordon Payton Happy to help =)
Далее
TAJEMNICE ZAMKU W UNIEJOWIE odkrywa Radosław Herman
26:01
🏰🏰🏰 Zamki Województwa Łódzkiego
7:56
Просмотров 32 тыс.
Największa tarnowska tajemnica
13:15
Просмотров 61 тыс.
Pozostałości zamku w Kole
4:56
Просмотров 929