HKK Siroki Eronet - KK Bosna ASA BHT FINALE-2.UTAKMICA

Просмотров 11 тыс.
50% 1

Široki preko Bosne do šestog naslova prvaka
Široki je uspio pred svojom publikom doći do šestog naslova prvaka
U fenomenalnoj atmosferi, pred pet tisuća gledatelja, Široki je svladao Bosnu 81:75 i tako osvojio šesti naslov prvaka Bosne i Hercegovine. Kako je u prvoj utakmici finala u Sarajevu napravio break i svladao Bosnu pred njenom publikom, u Širokom Brijegu priželjkivala se pobjeda nad velikim rivalom i pripremala se velika proslava. Upravo se to i dogodilo, premda nije bilo sve po planu.
Naime, zahvaljujući pet pogođenih trica u prvoj četvrtini i sedam do sredine druge, Bosna je imala velikih 13 razlike (32:19) negdje oko 14. minute. No, tada na scenu stupa Hrvoje Puljko koji sa serijom od 10 uzastopnih koševa (tri trice i slobodno bacanje) potpuno preokreće rezultat i Široki na poluvrijeme odlazi sa 39:37. U drugom poluvremenu bolje otvara Bosna, da bi Chester Mason svojom serijom koševa držao Široki u igri i nakon 30 minuta bilo je potpuno izjednačeno 69:69.
I tada pada konačna odluka. Nošeni s nevjerojatnom podrškom s tribina domaći jurišaju na Bosnin koš. Ivan Grgat u napadu je nezadrživ, pa nakon prekršaja na njemu jedan za drugim iz igre zbog pet prekršaja ispadaju Bosnini ključni ljudi Ivan Ivanović i Elvir Ovčina.
Nekih tri minute prije kraja Široki je imao osjetniju prednost i dvorana je već počela slaviti. Ipak, pravo slavlje počelo je nakon zadnje sirene kada je na parket dvorane utrčalo oko 1000 navijača koji su proslavljali šesti naslov prvaka BiH, te prvi nakon dvije godine.
Iako je bila predviđena dodjela pehara i medalja odmah poslije utakmice, u tim trenutcima to nije bilo izvedivo. U svakom slučaju ostat će upisano da je zadarski trener Hrvoje Vlašić donio malom hercegovačkom mjestu novu titulu za koju su najzaslužniji (uglavnom) hrvatski igrači.
Hrvoje Puljko skupio je 22 koša, Grgat je imao 20 koševa i 9 skokova, dok je Chester Mason zamalo ubilježio triple-double (21 poen, 10 skokova, 8 asistencija). Treba dodati i ostale igrače domaćih (Josipović, Siriščević, Mišić, Ružić) koji su u finalu uspjeli u dvije utakmice svladati favoriziranu Bosnu.