HNTV sažetak: JALŽABET vs HAJDUK 0:6 (1/16 finala Kupa Hrvatske)

Подписаться 106 тыс.
Просмотров 33 тыс.
50% 1

Hrvatski kup, 1/16: Slaven se spasio u Varaždinu, šestica Hajduka
U srijedu su odigrane preostale utakmice šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa. Velikih iznenađenja nije bilo, pa su tako Rijeka, Osijek i Hajduk kombinirano svoje suparnike dobili s 13-1.
Hajduk je sa 6-0 pobijedio Jalžabet (po dva gola Tudora i Futacsa), Rijeka je s 3-0 bila bolja u Đakovu kod Croatije (Gorgon, Črnic i Gavranović), dok je Osijek s 4-1 u gostima pobijedio Vukovar 1991.
Opasno je visio Slaven Belupo na gostovanju kod trećeligaša Varaždina. Dva puta je vodila vodeća momčad treće HNL Istok, no Slaven je do 2-2 došao golom Katića u 93. minuti (!), a potom je boljim izvođenjem jedanaesteraca (4-2) prošao dalje.
Junak dana bio je Željko Štulec koji je postigao četiri pogotka u pobjedi Vinogradara kod Libertasa (5-2). Split je tek četiri minute prije kraja osigurao 2-1 pobjedu kod Slavije, dok je Istra s lakih 3-1 svladala u gostima Neretvanac, najbolju momčad treće HNL Jug.
Napomenimo i da je trećeligaš Bjelovar sa čak 4-0 iz Kupa izbacio Zagreb.