Sziasztok! Nagyon tetszett a videó, és szívesen megosztanám veletek az én sampon receptem. Az egyetlen hátránya, hogy semmilyen illata nem lesz a hajnak utána, de egyébként nagyon egyszerű és olcsó alternatíva. Kb fél liter kamilla teába feloldok egy evőkanál szódabikarbónát, ha extrásabbat szeretnétek egy ek méz is mehet bele. Amíg még nem hűlt ki egy kicsit belemasszírozzátok a hajatokba, 1-2 percet hatni hagyjátok, aztán alaposan kiöblítitek. Utána ajánlott vagy az ecetes öblítés (amiről a videóban is szó volt), illetve én lenmag balzsamot szoktam készíteni, ami szuperül táplálja a hajat. Ehhez egy marék lenmagot 2 dl vízben felforraltok, kb 2-3 perccel forrés után kocsonyásodni kezd, akkor leveszitek a tűzhelyről és hagyjátok kihűlni. A lenmagokat leszűritek, 3 adag lesz belőle, hűtőben 1,5 hétig tárolható. Használni ugyanúgy kell mint a rendes balzsamot, bekenni vele a hajvégeket és pár percig hatni hagyni. Nekem mindkét recept nagyon bejött. A természetes takarítósszerek videót várom nagyon!
Szia.èn csak most talàltam ràd.de nagyon tetszik minden megoldàs.szuper hölgy vagy!!! NAGYON HASZNOS EGYBEN!!! MÈG FIGYELLEK TOVÀBB.MINDEN JÒT.KEDVES!!!
Szuper ez a video! Meg csak most kezdtem el nezni a videoidat, de nagyon inspiraloak, meg nagyon tetszik a humorod :D Engem a kokuszolaj markaja nagyon erdekelne, ha megirnad, nagyon halas lennek :)
Én is ezt a Lush sampont használom már évek óta, nekem is bevált. Viszont én a menstruációs bugyira esküszöm, a Redy-től van egy hármas szettem, életem egyik legjobb befektetése volt.
Ahogyan te is említetted a videódban, hogy még sok minden van ami belefér a környezetvédő témába és sok minden ami felváltja a műanyag dolgok használatát és ezt nem csak a fürdőszobai eszközökre tudjuk elmondani, nagyon érdekesnek tálalnék egy videót, hogy hogyan sikerült a gyermeketek megérkezése után erre odafigyelni milyen termékeket használsz a baba ápolásra esetleg más ötletek ami felváltja a sok műanyag dolgokat. ( A kimosható pelenkás videót kifejezetten élveztem. ) Köszönettel Alexandra
Alexandra Nica köszi az ötletet, igyekszem csinálni ilyen videót is! Lehet, hogy nem most lesz, mert hónapokig nem vagyunk otthon, így csomó mindent nem tudnék mutogatni, de átgondolom, hogy lenne jó.
pumpedlini Valoban savas, nem is mondtam, hogy lugos, hanem hogy lugosit. Ahogyan a citrom is. A yamunat koszi, megnezem majd ujra, mert akkor ezek szerint ez elkerulte a figyelmemet.
A pálmaolajra szerettem volna én is felhívni a figyelmet. Egyáltalán nem környezetbarát termék sajnos. Natúr termék ettől még csak úgy, mint a légyölő galóca.
Samponbol lehet kesziteni is, az nagyon olcson jon ki. Sls mentes mert scst kell hasznalni. Az illata az nyilvan naturabb, de megeri, tobb eve mosom mar igy a hajam 😊
@@fancsikaieszter értem, hogy szappan van benne, de azért csak kerül rá kosz, baci ... :) na asszem ez nem nekem való, én kb minden használat után kimosnám :D
Engem egyébként az érdekelne, hogy mivel és mennyi időnként mosod a betéteket, tisztasági betéteket? Rögtön használat után kézzel, vagy csak kiöblíted és gyűjtöd valahol, aztán egybe megy a gépbe? Mindent tudni akarok róla!🤗
Szinte bárhogy lehet tisztítani őket, ahogy neked kényelmes. Ha nem csinálsz velük semmi, amíg elérkezik a mosás ideje, addig se fognak büdösödni és simán kijön belőlük minden. Nekem úgy a legkényelmesebb, hogy a régi WC-s kukába gyűjtöm a betéteket és a ciklusom végén beáztatom pár órára őket hideg vízbe, majd kézi mosásos programmal berakom a mosógépe. A többi márka nem tudom milyen, de nekem Emillásak (emilla.me) vannak, és ezeket max. 30 fokon lehet mosni (ha jól tudom öblítő nélkül, de azt amúgy se használok soha). Itt lehet még tájékozódni a betétekről és kelyhekről is: facebook.com/groups/149969242079513/
Én mindennel mosom őket ugyanúgy, annyi, hogy használat után benedvesítve növényi szappannal húzok rajta kettőt, aztán így tárolom a mosásig. Ezek ugye tisztasági betétek, a menstruációs betéttel (ugye én kelyhet használok, max nagyon gyenge napon használok minden nélkül betétet), akkor is ugyanez, csak kicsit alaposabban beledörzsölöm a folttisztítót.
@@EresseaYesta Bocsánat, hogy beleszólok, de a 30 fokos mosással nem igazán tusztulnak ki belőle a bacik stb... 60 fokon szokták ajánlani mosni az intim zónás cuccokat, mint a bugyi, betét, törülköző...akármi...(Csak azért mondom, mert sokan nagyon érzékenyek vagyunk a fertőzésekre. Úgyhogy a higiénia rendkívül fontos!)
@@saracsibi1241 Én emiatt szoktam használni hozzá a Bambino Mio fertőtlenítő mosószer adalékát. Ez egy környezetbarát, mosipelus márka, ott is fertőtlenítésre használják a 30 fokon mosható vízzáró anyagokhoz. Igaz, ez sajnos műanyag dobozban van, de még mindig jobb, mint egy fertőzés vagy a tonna szám keletkező műanyag betét.
Valaki azt magyarázza már meg nekem, hogy ezt az "intimkelyhet", munkahelyen mégis hogyan használjuk? Csak mert azt gondolom, hogy joggal hánnyák össze magukat a kollégák, ha én a tartalmát a csapba boritom/netán ott kezdem el kimosni....(a kitörlés szintén nem higiénikus...) Amúgy jó az elgondolás....a többi nagyon tetszett
Leginkább sehogy nem használják munkahelyen, mert ha megfelelő a méret a menstruáció erősségéhez képest, akkor 12 órát bír körülbelül. Tehát reggel és este elég üríteni. Két használat között nem kell kifőzni, csak ciklus elején és végén. Elég egy meleg vizes szappanos öblítés. Persze nyilván tiszta kézzel veszed ki, teszed vissza, nem rakod le. Ha valami. miatt több, mint 12 órán át nem tudsz vele foglalkozni, akkor biztonság kedvéért ott a (mosható) betét. Nekem 2 darab van összesen ilyen esetekre, teljesen elég, ritkán kell. A világ legjobb dolga szerintem. A környezetvédelem miatt váltottam, de így már benne léve még nagyobb előnye, hogy menstruáció alatt is pontosan ugyanolyan kényelmesen érzem magam, mint egyébként. (Egyszer el is felejtkeztem róla, pár órával később jutott eszembe, hogy nem ürítettem. 🙈) Nincs nejlonba csomagolt érzés, mint a betétnél és nem szárítja ki a hüvelyt, mint a tampon.
Beteszed a kelyhet, es alateszel egy moshato betetet vagy mensibugyit. Mikor megtelik a kehely, akkor elkezd szivarogni, es onnantol felfogja amit alatettel.
Nekem sajnos nem bír egy egész napot, de használom a munkahelyemen is, sőt pláza mosdójában is cseréltem már, soha nem volt belőle probléma. Meg lehet oldani diszkréten. De ha nagyon nem akarod mások előtt mosni a mosdóban, egy fél literes vízzel simán el lehet öblíteni a wc-ben is.
Kedves Vegamama~{( :-)Nagyon jó ez a zero waste,viszont a fa cuccokkal meg az erdőket irtjuk ,tehát erre még nem találtunk tökéletes megoldást!!!A fakörömkefe,szerintem bacigazdaság,ugyanúgy a szappan zsákocskában is ,ezeket szerintem minden használat után ki kéne mosni és megszáritani!!!Mivel ezek természetes anyagok ,a gombák is boldogan szaporodnak rajta,de ez csak az én véleményem!!!Én régebben a Mannás szappanokat használtam,de aztán ráakadtam a holttengeri iszapos szappanra,DM-ben ,bioboltokban található!!!Nemcsak fürdésre ,de hajmosásra is kiváló és gyógyit minden bőrbetegséget is,egyedül a fésű lesz ilyen fehér tőle ,de ez a Mannás szappan után is olyan volt ,mivel abból is van hajmosásra alkalmas is!!!Érdekes ez a menstruációs tölcsér ,hál istennek nekem már nincs szükségem rá,biztos jó lehet!!!A tamponok tényleg nem egészségesek,főleg ,ha silány minőségűek ,viszont abból is van egészséges alternativa ,csak az nagyon drága!!!Fogmosásra még a fogporok is nagyon jók ,igaz azt is szokni kell és nagyon alaposan kiöbliteni!!!!Ennyit tudtam neked ötölni!!!Szeretettel Hópihe~{( :-)****~{}~
Intimina Lily Cup One a kehely, én használtan vettem egy lánytól, aki véletlenül kétszer rendelte meg (egy másik típust akart másodszorra ugyanúgy az Intiminától), de egyébként külföldről tudod rendelni, ha újonnan keresel. Ez egy nagyon pici és nagyon puha kehely, úgyhogy elvileg inkább kevésbé erős vérzéshez ajánlott és olyanoknak, akiknek nem túl edzett a hüvelye (különben könnyű véletlenül összeroppantani), de nekem pont az első és erősen vérzős napomon szokott kényelmetlenebb lenni a keményebb és nagyobb kehely, ezért ha van lehetőségem gyakran cserélni, akkor mindenképpen ezt preferálom.
Nem tudom elképzelni ezt a szappantartó kenderszütyőt a kézmosáshoz, hogy működik. Benne tárolod a szappant, és amikor szükséged van rá, akkor csak a szütyőt maszatolod a kezedhez? Ki tud száradni, nem lesz egy mindenhol foltot hagyó nedves zacsi az egész? Vagy használatkor ki-be veszed belőle a szappant, a szütyő pedig kívülről csontszáraz? Nem lesz penészes vagy bacitelep? Jahj nem értem :D Gugli most nem a barátom.
Igen, a szütyővel együtt használom. A szütyővel együtt azon a tárolón tartom, ami a videóban is van, a kézmosások rendszeressége okán pont mindig nedves, pont jól használható így ahogy van (tehát nem veszem ki), de nem penészedik. Ha elutazunk pár napra, akkor kiszárad, és akkor kicsit a csap alá kell tartani, hogy visszanyerje a megfelelő állagát a dolog. A bacitelep résszel meg az van, hogy ha nagyon koszos a kezem (pl a kutyával kint labdázom és vastagon saras leszek) akkor nem ezt használom, hanem folyékony szappant (amikből szintén van már házilag készíthető vagy kimérős bolti) meg a videóban szintén szereplő fa körömkefét, de a sima átlagos kézmosásokhoz meg mindig ezt. Persze ha pl autószerelő lennék, akkor más lenne a használati arány, de én hiszek az immunrendszer+normál mennyiségű baciban, úgyhogy az ilyen antibakteriális dolgokat pl nem is szeretem.