Тёмный

JAK NA MŠICE NA OVOCNÝCH STROMECH | Jarní práce na zahradě v dubnu a velká novinka 

ZAHRADA PRO RADOST
Подписаться 28 тыс.
Просмотров 49 тыс.
50% 1

30% SLEVA NA HNOJÍK: hnojik.cz/zahradaproradost/re...
slevový kód ZAHRADAPRORADOST
Slovensko: hnojik.sk/zahradaproradost/re...
slevový kód ZAHRADAPRORADOST
JAK NA MŠICE NA OVOCNÝCH STROMECH | Jarní práce na zahradě v dubnu a velká novinka
Ahoj kamarádi, v dnešním videu se podíváme na jarní práce na zahradě a také hlavně na způsob, jakým bojovat včas se mšicemi. Mšice na ovocných stromech jsou velkým problémem, pokud chceme mít úspěšnou sezónu a bohatou úrodu. A také vás čeká velká novinka, ohledně celé budoucí sezóny pěstování.
🍋🥕🥦 CHCETE POMOCT S PĚSTOVÁNÍM? NEBO PODPOŘIT MŮJ KANÁL?
HEROHERO: herohero.co/zahradaproradost/
(videa dříve a bez reklam, pomoc s pěstováním během celého roku, atd.,
DÍKY - možnost přispět pod každým videem již od 20,-
Děkuji všem, kteří pravidelně přispívají.
Kontakt na mě anabellkakreativ@seznam.cz
Náš druhý kanál: CESTOVÁNÍ ZA SVOBODOU
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ZAHRADA PRO RADOST:
Jsme Aleš a Petra, máme dcerku Verunku, žijeme v baráčku v malé vesničce a staráme se o naši zahradu a zvířata. Tento kanál je zaměřený na pěstování rostlin na naší zahradě, pěstování exotických rostlin a také na naše zvířata, která na zahradě chováme nebo se zde pohybují :) Děkujeme za veškerou podporu, které se nám od vás dostává a moc rádi pro vás budeme i nadále točit videa, protože jsme se v tom našli a opravdu hodně nás to baví.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
CO JE TO ZAHRADA PRO RADOST?
První citrus jsem si pořídila v roce 2008 a od té doby jsem jim úplně propadla. Postupem času jsem pořídila další kousky do sbírky, přibyly také banánovníky, ananasy a další exotické rostliny. V roce 2015 jsme se přestěhovali z bytu do baráčku a vášeň pro pěstování se ještě umocnila. Začala jsem studovat nejrůznější návody na internetu, četla knihy o pěstování ovoce, zeleniny a od prvního roku na zahradě neustále něco zkouším. Časem přibyl také skleník a tím se pěstování dostalo na další úroveň. Myslím, že můžu říct, že zahrada, pěstování a zahradnické pokusy patří mezi mé velké vášně. S manželem Alešem vytváříme prostředí naší zahrady společně a ve všem si pomáháme. I tak máme ale některé práce na zahradě rozdělené. On zastane tu těžkou práci jako rytí záhonů, přípravu půdy před výsadbou, stavbu plotů, ubytování a příbytků pro zvířata, sekání trávy a stěhování těžkých věcí :) Já mám na starosti výsev semínek a výsadbu sazeniček, výběr vhodných odrůd, neoblíbené pletí záhonků, kontrolu rostlin přes škůdci a řez ovocných stromů. Společně potom zaléváme, vybíráme druhy ovoce a zeleniny, které chceme pěstovat, vymýšlíme stavby a nová řešení pro chov zvířat a trávíme spoustu času procházením se po naší zahradě a sledujeme pokroky matky přírody :)
Mimo pěstování se na svém kanálu budu zabývat i našimi zvířaty. Máme tu spoustu volně žijícího hmyzu, škůdců i prospěšných druhů, ptáků, plazů, obojživelníků i bezobratlých a savců. Mám zkušenosti s chovem slepic lehkých a středně těžkých plemen, s chovem křepelek, indických běžců, kachen pižmových, zakrslých králíků, ryb i akvarijních ryb, potkanů, koček a psů. Věřím, že tento seznam se časem rozroste o nové druhy :) Zvířata milujeme všichni tři už od malička, dáváme jim hodně lásky a vždy se snažíme získávat co nejvíce informací a zkušeností pro jejich zdárný chov.
NAŠE ZAHRADA PRO RADOST je zkrátka velmi široké téma, o které se s vámi rádi na tomto kanále podělíme.

Хобби

Опубликовано:

 

12 апр 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 74   
@zahradaproradost
@zahradaproradost Месяц назад
NOVĚ MŮŽETE OBJEDNAT SE SLEVOU ZE SLOVENSKA: Slovensko: hnojik.sk/zahradaproradost/ref/3/ slevový kód ZAHRADAPRORADOST
@renatajackova3067
@renatajackova3067 2 месяца назад
Jste skvělý a super, že poradíte a jak se věnujete začátečníkům. Opravdu smekám.
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
Moc děkujeme 🥰
@ZdenkaVodrazkova
@ZdenkaVodrazkova 2 месяца назад
Moc děkuji za Vaše krásná videa a přeji pěknou neděli. Zdravím celou rodinu z Plzně. ❤
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
Moc děkujeme a také zdravíme 🥰
@petrhlusek3268
@petrhlusek3268 2 месяца назад
Jinak hašené vápno je nejlepší na kmeny stromů je to zároveň i hnojivo
@jozohorar9620
@jozohorar9620 2 месяца назад
Je to pravda!Aj ja používam hlásené vápno!Zároveň aj ničí škodcov na kmeni stromu!
@jozohorar9620
@jozohorar9620 2 месяца назад
Oprava:samozrejme že hasene vápno,nie hlásené: Chybička se vloudila.
@pandavid8803
@pandavid8803 2 месяца назад
Super video jako vždy. A hnojík používám již druhým rokem a spokojenost. Určitě využiji slevu. Dekuji ❤
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
Moc děkuji, jsem ráda, že se vám video líbilo. 🥰
@ivomrazek2142
@ivomrazek2142 Месяц назад
Chytré děvče ! Přesně to jsem vymyslel, ovšem zůstalo to ve fázi nápadu, snad to letos realizuji dle Vašeho přesného návodu. Předem díky za tipy.
@zahradaproradost
@zahradaproradost Месяц назад
Pořád je čas 🙂
@terrordrome9764
@terrordrome9764 2 месяца назад
Zdravim, chcem vám dať takú poučnú radu, myslím to ale v dobrom, 😊, : mravce nevynašajú mšice na stromy, ale samičky mšic tam 10x za rok nákladu vajíčka, a verte že presne si vedia zapamätat, na ktorý strom, posledný x nakladú koncom 9. mesiaca v roku. Nenakladu vajicka predsa na tehlovy múr, oni tam prezimuju, a na jar mlade mšice majú potravu najštavnatejsie, najmladšie lístky, Mravce tam chodia za medovicou , šťavou, ktorú mšice vylučujú, a keď mravec zistí že tam mšice nie su, tak informuje kamošov že tam nemusia ísť lebo tam nie je potrava. Mravec na zdravom strome nebude. Záhradkári práveže môžu byť radi že tam mravce sú, robia nám info , že sú tam mšice. A toto treba ľuďom vysvetľovať, aby vlastne pochopili , že to takto proste a je ,že takto to a má príroda naplánované. Takže > Mravce mšice nevynašajú !! 🐜 = ♥️
@radimb.2901
@radimb.2901 2 месяца назад
Dobrý den,ja mám teda zkušenost a na vlastní oči jsem viděl,jak si mravenec nese mšici do korunky stromkového rybízu.
@terrordrome9764
@terrordrome9764 2 месяца назад
@@radimb.2901 ukážte mi toho mravca. 😁
@terrordrome9764
@terrordrome9764 2 месяца назад
@@radimb.2901 ukážte mi takéto mravca 😁
@oktipy
@oktipy 2 месяца назад
Je mnoho legend a pověr a tato patří mezi ně. Mnoho jsem jich vyvrátil.
@oktipy
@oktipy 2 месяца назад
@@radimb.2901 Rozmnožovací schopnost mšic je až neuvěřitelná. Mšice, které žijí pouze na jednom druhu rostliny, se mohou rozmnožovat dokonce i nedokonalou proměnou. Je to poměrně jednoduchý cyklus. Z přezimujících vajíček se vylíhnou larvy, ze kterých se vyvinou neokřídlené samičky. Ty se mohou dále množit bez oplození. Jsou to takové zakladatelky, plodí larvičky, které dospívají v okřídlené nebo neokřídlené samičky. Okřídlené mšice si najdou nové rostliny a ty zase plodí další generaci. Na podzim se vyvine okřídlené pokolení, které zplodí samečky i samičky. Samičky, vzniklé z tohoto pokolení, kladou oplozená vajíčka, která přezimují. Tím se celý cyklus uzavírá. Jak by tedy během vegetace nebylo tolik mšic, když se vždy vystřídá několik generací!
@magdalena7027
@magdalena7027 2 месяца назад
Děkuji za slevový kód, funguje to 👍
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
To jsem ráda a děkuji za podporu
@stellakrausova6045
@stellakrausova6045 Месяц назад
Díky za rady.❤❤❤
@zahradaproradost
@zahradaproradost Месяц назад
Nemáte zač.
@lenkarapanova1462
@lenkarapanova1462 2 месяца назад
Zdravím, máte fajn videa, když potřebuji zkouknu 😊 Hnojník jsem používala loni, skvělé výsledky s ním 👍letos znovu používám.... ať vám vše roste, mějte se fajnově 👍😊🌟
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
Také mám s Hnojíkem dobré zkušenosti. Až vám bude docházet, můžete přikoupit přes můj odkaz s velkou slevou na další sezónu, sleva bude platit stále, jen nevím jak dlouho to bude těch 30%.
@tanatomkova1490
@tanatomkova1490 Месяц назад
Loni jsem taky natřela kůru třešně, která neměla žádnou péči. Podobně zanedbané stromy jsou ještě jabloň a hrušeň. Loni jsou koupila slivoň a tu budu muset ještě upravit podle vašich rad. Na milou třešeň jsem ve víru nemoci zapomněla. Procházela jsem léčbou rakoviny. A třešeň to odnesla. Na stromě byl už jen zbytek barvy, asi se o to postaral déšť. Ale pás zůstal a přilepil se na kůru tak, že jsem ho pak sundávala i s kůrou. Zkázu dokonal synovec, když v radosti, že může pomáhat, zaléval. A taky třešeň, a pořádně. Dneska je kmen bez kúry do výše cca 150 cm.,, Proběhla tudy minilioza, a mravenci si udělali hnízdo přímo ve kmeni. Celkově není nijak vysoký, v minulém roce musel muž zasažené části koruny odřezat. Byl by asi docela dobře plodil, nebýt loňských neblahých událostí. Zatím to ale letos vypadá, že třešní bude dost, když ale zdůrazním, že zimu přežil jen se dvěma nátěry stromového balzámu, je to zázrak. Ale může to být poslední. Mám ještě v plánu po zaschnutí balzámu natřít barvou vhodnou na dřevo. A teď nějaké rady….? Už jedna třešeň díky mravencům nepřežila. Nerada by přišla ještě o tu druhou.
@jozefnovak7750
@jozefnovak7750 2 месяца назад
Ďakujem!
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
Nemáte zač, zdravím 😊
@janabullova7877
@janabullova7877 2 месяца назад
Děkuji za krásná videa.Chtěla bych se zeptat jestli máte nějaký figl na lepové pásky žlutá,bílá proti pilatkám a vrtuli třešnové.Pásky lepí z obou stan a mám pak celé prsty zapatlané.
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
Žluté lepové jsem používala na třešeň jednou a nepamatuji, že bych měla problém při vyvěšování, tak s tím bohužel neporadím 🙂
@user-zb2pp7zw6o
@user-zb2pp7zw6o 2 месяца назад
Nevím, letos jsem zkoušel lepové desky proti pilatkám a nechal jsem je tam jeden den. Chytal se mi na to i jiný hmyz, hlavně včely a vosičky. Radši to stříknu výluhem ze dřeva quassia amara.
@janabullova7877
@janabullova7877 Месяц назад
@@zahradaproradost Když je odděluji od sebe,mám prostě celé olepené prsty,asi to neumím.
@marcelajelenkova894
@marcelajelenkova894 Месяц назад
Mšice na stromě bohužel uz máme hlavně na slivonich. Ma cenu ještě řešit nátěr na kmen, nebo nechat az na další jaro ? Děkuji za odpověď 🙂
@zahradaproradost
@zahradaproradost Месяц назад
Lepší natřít na podzim. Na mšice můžete zkusit výluh že svleček od firmy Hnojík. Brzy budu vkládat video, jak ho použít na škůdce
@vaclavpruskavec991
@vaclavpruskavec991 2 месяца назад
Mám dotaz ohledně 5 ti letém citrusu pláče pod výhoném listů něco průhledé jako je smůla, je to obrana a nebo nemoc děkuji v loni jsem ochutnal dobré dva citrony děkuji za poznatky 🤔.
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
S tím jsem se nesetkala. Pokud je to možné, stihnete ho tak, abyste tuto část odstranil a pozorujte ho.
@klarastastna5997
@klarastastna5997 2 месяца назад
Dobry den,chtela bych se zeptat jestli nevite proc mam pokazde ve sklrniku na paprikach mšice? Je tedy pravda , že tam mam i mravence. Myslite ,ze by je tam mohli donést? Nevim uz jak se proti tomu branit. I postřik jsem zkoušela a stejně. Děkuji
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
A zkoušela jste Hnojík, o kterém mluvím ve videu? Používala jsem ho v minulém roce na citrusy a mšice už nemám. Video O škůdcích na rostlinách budu dávat na kanál v tomto týdnu.
@klarastastna5997
@klarastastna5997 2 месяца назад
Nezkoušel a jsem ,ale přemýšlím o tom. Děkuji
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
@@klarastastna5997 Nemáte zač. Pěkný den 🙂
@daniela8130
@daniela8130 2 месяца назад
Na mšice ve skleníku na paprikach mi pomohl kopřivový zákvas
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
@@daniela8130 Mohl by pomoci i Hnojík používaný spolu se svlečkami.
@KatkaBennova
@KatkaBennova 2 месяца назад
Prosím o radu. Mohu stromy natřít nátěrem i teď na jaře? Máme na zahradě 40 letou jabloň, na které se pravidelně objevuje choroš, je třeba ji před nátěrem ošetřit něčím proti houbě? Moc děkuji 🙂
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
Ano, natřete klidně i teď. Naše jabloň má ho má také, nijak ho neřešíme a na jablka nemá žádný vliv.
@KatkaBennova
@KatkaBennova 2 месяца назад
Díky moc za radu a ať se daří ❤
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
@@KatkaBennova Nemáte zač. Krásný den
@oktipy
@oktipy 2 месяца назад
Podle mne je pletivo stromu poškozené a odumírá ( třeba i tou mrazovou prasklinou, nebo po špatně ošetřeným řezu, či zlomením větve v tomto videu ve 4:00 . Místo nebylo ošetřeno ani po nátěru stromu v 7:00 a vstupní brána pro choroby byla ponechána ... Nebo stářím stromu na slabě rostoucí podnoži ). Určitě nevypadá to místo zdravě. Proto tam rostou ty houby. Houby neporostou na zdravém stromu. Já bych ho asi pokácel a vysadil nový strom a nebo pokud je to možné napadenou větev celou uřízl a řádně ošetřil, musí být ale vidět zdravé dřevo a kůra. Jsem zahrádkář amatér, ale myslím, že by Vám to samé poradil i odborník. Někdy nemá cenu zachraňovat nezachranitelné a nebo na konci životního cyklu.
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
@@oktipy souhlasím, ten strom je po bývalých majitelich, odrůda neznámá.
@janh7515
@janh7515 Месяц назад
Malo žen sa venuje pestovaniu ovocia a zeleniny si šikulka ani si sa nezacakala ja trochu tu hrubu kôru takou mačetou zarovnavam stromi su krajšie a lepšie sa natiera .Pekny Ďeň prajem a hodne chhuti do prace ????
@zahradaproradost
@zahradaproradost Месяц назад
Moc děkuji za krásný komentář, po ránu mi udělal velkou radost. I vám přeji krásný den a pěstování ať se letos vydaří 🥰
@petrgrech7666
@petrgrech7666 2 месяца назад
Ten lepový pásek vydrží jen chvíli.První větr a pár opadaných květních lístků,trávy na pásek a mravenci mají průchod udělaný a zbytek si mnavenci nanosí samy.A oni jen chrání a dojí mšice .
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
Já ho měním max. 2x a v pohodě. Ony ty mšice také nejsou problémem později, jen z části roku.
@miroslavakachynova990
@miroslavakachynova990 2 месяца назад
Videa jsou hezké ale strih např. Meruněk a broskvoní se provádí na jaře ale před květem.
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
Děkuji. Na to se názory různí a zastávám ten názor, že se peckoviny řežou v době od nalití květních pupenů po jejich odkvět a tím se řídím. Ale vím o tom, že někdo řeže na jaře ještě před květem, podobně jako jabloně.
@user-zb2pp7zw6o
@user-zb2pp7zw6o 2 месяца назад
Převládají názory, že peckoviny až po odkvětu. Ale slovy pana Urbánka to už nikdo nechce dělat, protože si nechce ostříhat úrodu. Osobně bych ani do jádrovin nechodil dřív než koncem února.
@zahradaproradost
@zahradaproradost Месяц назад
@@user-zb2pp7zw6o Ano, také jsem přijala názor pana Urbánka 👍
@petrhlusek3268
@petrhlusek3268 2 месяца назад
Ahoj mě spíš se.rou mravenci 😂
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
Teplo jim letos hodně prospívá
@petrhasalik4179
@petrhasalik4179 2 месяца назад
silne stromy není nutné chránit, i mšice se musí rozmnožit.
@zahradaproradost
@zahradaproradost 2 месяца назад
Souhlasím, že rozmnožovat se musí, však u nás mají spoustu jiných možností, než ovocné stromky. A letos to vypadá podle počasí, že by jich mohl být nadbytek, proto redukuji na všech ovocných stromech. Loni bylo chladno a déšť neustále až do léta, proto jsem lepové pásy loni nedávala vůbec.
@oktipy
@oktipy 2 месяца назад
To je pravda, ale nechť se rozmnožují u souseda 🙂 Mně trápí mšice na jedné mladé letní jablůňce a třešni na Gisela 5 a růže. Oni si ty mršky vybírají a na některých jabloních je vůbec nemám. Nyní používám 100% zdravý postřik na mšice. Je levný litr vyjde na 3 kč a klidně ho můžete vypít a to nejen jednou. Dokonce údajně funguje i na plísně u okurek atd.
@oktipy
@oktipy 2 месяца назад
@@zahradaproradost Existuje léty prověřený přípravek, s širokým uplatněním, kterému nevadí déšť a to je chemstop. 1/4 kila stojí 150kč a používá se... Nevysychavý lep na přípravu feromonových, vizuálních a barierových lapačů hmyzu. Další použití je na zahradě na natírání pásů a fólií, za účelem imobilizace housenek, larev a dospělých stádií hmyzu. Používáme při monitorování a odchytu škůdců. Na odchyt těchto škůdců používáme desky o rozměru 50 x 50 cm. Tyto desky natřeme Chemstopem pomocí stěrky, nebo za tepla štětcem o síle 0,2 - 0,3 mm. Do středu desky se umístí feromonový odparník LMD ETOKAP SL.
Далее
Likvidace SLIMÁKŮ, Osvědčená past
29:37
Просмотров 60 тыс.
MacBook Air Японский Прикол!
00:42
Просмотров 237 тыс.
Legendary KNOCKOUT
00:44
Просмотров 1,5 млн
Postřik na mšice co funguje
10:42
Просмотров 29 тыс.
Jak na mšice, boj proti mšicím.
10:33
Просмотров 40 тыс.
Странный сбор подсолнуха 🌻
0:24
Ваше мнение ?
0:40
Просмотров 10 млн
Ваше мнение ?
0:40
Просмотров 10 млн