Тёмный
No video :(

Jak szlifować lepiej szlifierką mimośrodową - 15 rad dla początkujących (i nie tylko) 

Pi Razy Oko
Подписаться 21 тыс.
Просмотров 197 тыс.
50% 1

15 wybranych rad aby szlifowanie było bardziej efektywne :)
Blok do czyszczenia papieru ściernego

Опубликовано:

 

8 сен 2021

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 336   
@fotoamator1
@fotoamator1 2 года назад
Dodam coś o papierach i szlifowaniu. Bardzo ważny jest nasyp materiału ściernego. Papiery dedykowane do drewna są zwykle gorszej jakości. Ja używam ich tylko do wstępnego szlifowania. Do szlifu wykańczającego używam marki Sait do kamienia z nasypem z czarnego węglika krzemu. Żywotność tego papieru przewyższa większość marek,w tym nawet 3M. Ciekawostka - po szlifie 180-tką, wykańczam 600 -ką do kamienia. Jakość powierzchni , szczególnie twardych gatunków drewna jest perfekcyjna. Drewno po prostu jest wypolerowane i bez żadnych rys. Papierem 80 prawie nigdy nie szlifuję, bo gradacja musi współgrać ze skokiem mimośrodu i jesli szlifujesz szlifierką o skoku 2 mm , to po prostu nie ma sensu, bo potem trzeba usuwać rysy kolejnymi gradacjami, co zajmuje czas. Przy takim skoku zaczynam od 120, potem 180, czasem 220 i na koniec 600. Papiery 60 i 80 są dobre do szlifierek o skoku mimośrodu 4-5 mm, ale to dobre jest do szlifowania podłogi, lub belek konstrukcyjnych, a nie mebli, gdzie liczy sie precyzja i perfekcyjne wyprowadzenie płaszczyzny. Każdy papier się tępi po pewnym czasie, ale najlepiej pracować 1 krążkiem do oporu, bo jak zaczniesz np od 120, to po dłuższym szlifowaniu masz efekt jakbyś szlifował 180. No i zasada - szlifierki mimośrodowej nie dociskam, tylko prowadzę pod własnym ciężarem. Obecnie najmniejsze znaczenie ma marka, jesli chodzi o jakośc szlifu. Ale ja mam jedną oscylacyjną Festo, kupioną w 1991 r. Pracowała kilka lat na okrągło, teraz też dość często. Elementy mechaniczne i elektryczne są nie do zajechania. Stopę wymieniałem kilka razy, ostatnio zrobiłem nową z gumy od pacy tynkarskiej.
@quik7185
@quik7185 Год назад
Świetne porady, zwłaszcza dla początkujących 👍🏻 Dzięki 😉
@annalibera6907
@annalibera6907 Год назад
Bardzo ważny i ciekawy wykład. Dopiero zaczynam przygodę z drewnem. Dzięki i pozdrawiam
@jolantazietkiewicz4539
@jolantazietkiewicz4539 28 дней назад
Bardzo ciekawy materiał - większość rad, jak nie wszystkie, na pewno się przyda.
@marekliterski7700
@marekliterski7700 2 года назад
Myślałem, że wiem prawie wszystko o szlifowaniu w warunkach domowego warsztatu...😅 Świetny materiał, cenne porady podane w przejrzysty i konkretny sposób. Gratki i pozdrawiam.
@Le_Kret
@Le_Kret 11 месяцев назад
W ogóle nie przejmuj się komentarzami odnośnie włącznika… Robisz dobrą robotę, jestem początkującym amatorem, jestem osobą nie widomo, i twoje materiały szkoleniowe są bardzo pomocne, opierając się na nich będę robił swoje, w których będę uczył inne osoby niewidome zabawy w stolarkę. Bardzo tobie dziękuję. Pozdrawiam❤❤
@sewhes4960
@sewhes4960 6 месяцев назад
Dzięki za informacje. Chcę dopiero zacząć przygodę ze stolarką w garażu i każde takie materiały jak najbardziej na plus. Pozdrawiam
@testowe345
@testowe345 Год назад
Dzięki! Na wejściu obawiałem się, że będziesz przynudzał, ale miło się zaskoczyłem. Świetny wykład, rzetelnie podany, tego właśnie szukałem!
@user-qy1rw1qc8j
@user-qy1rw1qc8j Год назад
Jesteś Suuuper. Profesjonalny film który ułatwił mi wiele wątpliwości nawet w przypadku kupienia szlifierki. Wielkie dzięki film słuchałam z ogromną przyjemnością. Mądre I praktyczne porady.
@wojciechgaluszka2851
@wojciechgaluszka2851 Год назад
Wielkie dzięki za ten film !! Czuję się jak po małym stolarskim kursie. Dzięki
@KosteQ21
@KosteQ21 Год назад
Po prostu drewno-kozak. Perełka * Takich całościowch, A-Z(albo chociaz do H) od 'prosów' ciągle mało na polskim yt choć, jak widać nigdy nie wymrą(za dużo za to robienia filmu dla samego filmu i 5 filmow po 3 wskazowki z tego niezbyt jasnych lub subiektywnych) Jak ktoś kto zna się na temacie potrafi skreślić to w najważniejszych punktach i dzieli się bezcenną wiedzą to aż się serce cieszyć chce na tym smutnym jak pizda świecie, że są tu jeszcze tacy ludzie jak Ty. Pozdrówki :D
@rafi5668
@rafi5668 4 месяца назад
krótko i treściwie, bardzo fajny materiał, dziękuję, pozdrawiam.
@darius7976
@darius7976 Год назад
Materiał rewelacja! Dziękuję. Jedna prośba..włączać.. nie ..włanczać.. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję!
@as3779
@as3779 2 месяца назад
Jak komuś pasuje mówienie włanczać a nie włączać to jego sprawa...
@csaganaro4177
@csaganaro4177 Год назад
Merytorycznie/technicznie to bardzo fajny materiał, sam robie na stolarni i przyznam sie że o paru rzeczach nie wiedziałem/nie myślałem o tym. Dla początkujących jak najbardziej, ale w robocie i z tego że szlifowanie nie należy do tego co lubie to trzeba eksperymentować i w praktyce robi sie to co w pierwszej części filmu opisywałeś. Drewno i bezbarwny lakier to banał w porównaniu z mdfem pod kolor, ale tu dużo zależy ile wybacza później ręka lakiernika i sam lakier. Mnie instruktaż do polerowania dużo nakierował do 'zwykłego' szlifowania. Miło posłuchać że własne przemyślenia i doświadczenie sie pokrywa z czyimś :)
@rasiowiec
@rasiowiec 6 месяцев назад
kolejny raz wielki szacun za bardzo zwięzłe i czytelne w punktach przedstawienie swoich porad. Niestety poznałem je po fakcie. Szlifowałem szlfierką taśmową ... parkiet, a "księżyc" z przystawienia szlifierki do parkietu jest na tyle był głęboki, że już został. Szybkie ganianie szlifierką wydawało mi się najlepszą metodą równego szlifowania:), a tutaj dowiedziałem się, że jest odwrotnie. Metoda ołówkowa, sposób zwiększania gradacji , czyszczenie materiału po zastosowaniu poprzedniej gradacji - nie wiedziałem o tym, a sam nie wiem, czy bym szybko doszedł do podobnych spostrzeżeń. Dodałbym może poradę dotyczącą stosowania maski przynajmniejn tedy, gdy widzimy pył w powietrzu. Odciąg nie działa w 100%, a płuca mamy tylko jedne. Ale jestem nowicjuszem, więc nie wiem, czy to słuszna porada. Pewnie w praktyce rzadko stosowana.
@szymonmanka2680
@szymonmanka2680 Год назад
Wow, wielkie dzięki za tak obszerny materiał. Jako mlody amator wykorzystam wszystko i czekam na dalsze odcinki
@kabanta64
@kabanta64 Год назад
Super podane :) Konkretnie, wyraźnie, jasno podane - nie tylko jak, ale i dlaczego. Dzięki :)
@jacekpietrzyk7431
@jacekpietrzyk7431 2 года назад
Bardzo dobry materiał, z każdym odcinkiem widać coraz więcej doświadczenia i luzu :)
@leszekkubien1113
@leszekkubien1113 Год назад
Jacku. Calkiem niedawno i zupełnie przypadkiem wpadłem na Twój kanał. Jestem początkującym amatorem, więc Twoje rady są dla mnie bezcenne, jak szlifować i jak ciąć piłą stolową... Boże ile ja błędów popełniałem.. Wiem że w obecnym świecie wszystko jest szybkie i krótkie, dużo zmian, ale jak ktos chce się naprawde nauczyć to się trzeba pochylic nad szczegółami. No i cóż to jest w końcu 20-30 min, jak Twoje filmy to i tak kompendium wiedzy. Dla mnie bomba. Dziękuje Ci.
@pirazyoko5127
@pirazyoko5127 Год назад
Dwa dni temu wrzuciłem nowy film o używaniu frezarki także zapraszam tez do oglądnięcia :)
@leszekkubien1113
@leszekkubien1113 Год назад
​@@pirazyoko5127 Tak, wiem od niego zaczalem "dzisiejsza lekcje" u Ciebie. Chłonę to wszysko, bo umiem na razie niewiele, ale budujace jest to ze Ty tez kiedys zaczynales. Odnosze sie teraz do filmiku, gdzie oprowadzasz po swoim warsztacie opisujac jego ewolucje, ze na poczatku bylo tak, a pozniej tak, a potem jeszcze cos przearanżowales. Ja jestem w tym miejscu, dopiero zaczynam i ten film byl dla mnie BARDZO pomocny. Kolejna rzecz, ktora mi sie u Ciebie bardzo podoba to ze nie wycinasz swoich bledow. Np w filmiku o stanowisku do ukosnicy, druga strone przyciąłes tak samo jak pierwszą, a była inna, mogles to wyedytowac, a jednak zostawiles (dzieki temu wiem ze jestes czlowiekiem i tez popelniasz bledy, wiec moze jest dla mnie jakas nadzieja). Reasumujac jeszcze raz bardzo dziękuję za kompendium wiedzy stolarskiej (mam tę samą przypadlość co Ty, miało być tylko jedno zdanko, a wyszlo..) Pozdrawiam Jacku !
@kwaczor2560
@kwaczor2560 Год назад
To nie był nudny film!!!! Był mega pomocny, na co dzień pracuje z umywalkami onyksowymi, materiał inny ale zasady pracy że szlifierką takie same, i rzucam kamień o wszystkich błędach o których mówisz pojawiały się u mnie, mówię,,pojawiały,, bo już się nie pojawią Dziękuję!!! :)
@ssszzz8071
@ssszzz8071 Год назад
Bardzo dziękuję za rady. Nie używałem wcześniej szlifierki a muszę obrobić sufit w pokoju. Ręczenie bym nie dał razy a wiele błędów tu opisanych na pewno bym popełnił.
@wjk171
@wjk171 2 года назад
Bardzo poukładany materiał. Dzięki. Odnośnie sprzętu akumulatorowego warto dodać, że gdy czas szlifowania dziarsko upływa to maszynie energii w końcu ubywa, wydajność spada. Filmik jest cichy - do porady nr 9 trzeba się wsłuchiwać mając dźwięk monitora na maksa.
@dawidkorczak7844
@dawidkorczak7844 2 года назад
Oglądałem Katz-Moses na temat papierów, super filmik POLECAM. A tutaj kompendium wiedzy o szlifowaniu😅 świetny materiał. Od deski do deski obejrzany😁.
@arkadiuszkaczewski1774
@arkadiuszkaczewski1774 2 года назад
16min 10sek włączamy szlifierkę na materiale 🤔 Dobry film pozdrawiam.
@szczuraki
@szczuraki 2 года назад
Robisz filmy równie kozacko jak się czeszesz! Miałem farta że trafiłem na Twój kanał. Biorę się obrazu za kolejny odcinek. Dzieki!
@adamrogos6522
@adamrogos6522 9 месяцев назад
Można by stwierdzić że pindolisz😉i tak jest,ale w dobrym znaczeniu👍Niby mało ważne te rady, ale prawda jest po twojej stronie. Mi osobiście te rady bardzo się podobają i z pewnością postaram się ich w dużym stopniu wprowadzić w swoich domowych pracach i projektach. Dodam jeszcze że jako małolat uczyłem się na stolarza i mimo tego że nie pracuję w tym zawodzie to pamiętam że miałem świetnego majstra a podczas szlifowania niestety tak dobrych rad mi nie przekazywał... Także dzięki wielkie za te proste a bardzo znaczące rady 💪
@tomciooz
@tomciooz 2 года назад
Kolejny ciekawy film. Może zrobisz odcinek o samym drewnie- twardość, zastosowania itp. Dzięki :)
@jerzyzaprzalek
@jerzyzaprzalek Год назад
Zajefajne rady. Dzięki.
@thedi1957
@thedi1957 8 месяцев назад
Świetny, praktyczny poradnik ... brawo ! dzięki
@MJGMTech
@MJGMTech 2 года назад
Dzięki Jacku za kompendium wiedzy o tym być może nudnym i czasami żmudnym, ale mimo wszystko istotnym elemencie obróbki drewna :-)
@zarys76
@zarys76 8 месяцев назад
Dużo fajnych informacji, dziękuję. Fajne jest też to, że nie ma muzyki w tle :), albo jej nie usłyszałem taka była dyskretna.
@piotrandres1847
@piotrandres1847 Год назад
Papier bardzo dobrze czyści zasknięty silikon z tuby, rozciąć i korzystać, pozdrawiam autora, dziękuję za film
@kris9974
@kris9974 2 года назад
Dzięki za rady właśnie niebawem zacznę zabawę z podobnym Dewaltem i na pewno przyda sie ten szereg fajnych porad szlifierskich
@kanisterek04
@kanisterek04 2 года назад
dziekuje za te cenne rady i juz zabieram się do dalszego szlifowania
@misiekmiskowski138
@misiekmiskowski138 3 месяца назад
Bardzo dobry, merytoryczny film. Super.
@skunshine
@skunshine 2 года назад
Dziękuję bardzo, super film. Ale obalam mit, że nikt nie lubi szlifować. Ja uwielbiam. Słuchawki z ANC i jedziemy. Bardzo relaksująca czynność :)
@user-dk7nx4pz7h
@user-dk7nx4pz7h 11 месяцев назад
cenne rady ,bardzo dziekuję,pozdrawiam
@mateusz.nester
@mateusz.nester 2 года назад
Od kilku dni przygotowuje materiał na okiennice. Używam do tego deski z europalet które mają różne niedoskonałości. Zauważyłem że dając szlifierkę na sztorc lekko się usuwają ale powstają zagłębienia. Teraz już wszystko jasne😊 kilka rad już znam bo podobne techniki stosuje się przy polerowaniu maszynowym lakieru samochodowego😊 praca z drewnem zawsze mnie ciekawiła, więc Pana poradnik na początek jest idealny! 👏🤝
@dgront
@dgront Год назад
Bardzo ważne porady! Pozwolę sobie tylko zaznaczyć, że nic nie "włanczamy", tylko "włączamy". Szlifierki mają włącznik a nie włancznik.
@kamil-sowa
@kamil-sowa 4 месяца назад
Co mam napisać... dziękuję, bardzo cenne rady
@arekswedrzynski9971
@arekswedrzynski9971 2 года назад
Świetny film, bardzo wyczerpująco i fajnie wyjaśniasz!
@mirekdudka9071
@mirekdudka9071 2 года назад
Bardzo fajny film z konkretnymi tipami. Jedyna uwaga co do szlifierek aku. Są już na rynku mimośrodowe projektowane od razu jako aku a nie sieciowa z dopiętą baterią. Są dobrze wyważone, np nowe Bosch gex na 18v i 12v.
@ghostanddiy
@ghostanddiy Год назад
A tak sobie oglądam kolejny raz dla przyjemności a co do gradacji to ja używam bardzo często 40, lubię odpadowe drewno, takie nie szanowane co to nawet piec go nie chce, tam zaczynanie od 80 to strata czasu😁
@gbartosz9826
@gbartosz9826 Год назад
P40 to do szlifowania pięt po pielgrzymce najlepsza 😆👍🏻
@anatolborowicz2294
@anatolborowicz2294 2 года назад
Bardzo przydatne rady dla początkujących. Jedna uwaga - mówi się włĄczamy/wyłĄczamy, a nie włAnczamy/wyłAnczamy. ;-) Pozdrawiam.
@arkadiuszciekanski5298
@arkadiuszciekanski5298 2 года назад
Super filmik. Bardzo przydatne porady. 👍 🙂
@DrMax79
@DrMax79 2 года назад
Świetna prezentacja. Bardzo przydatne wskazówki. Gratuluję i dziękuję.
@piotr5292
@piotr5292 2 года назад
Rewelacyjny gość, super kanał i konkretna treść. Zdecydowanie za późno tutaj trafiłem.
@annachojnacka4715
@annachojnacka4715 2 года назад
świetny film, bardzo dobre porady. krótko na temat i konkretnie
@tomaszmagaj9591
@tomaszmagaj9591 2 года назад
Witam doskonały pomysł gratuluję
@aleksandertrochanowski8659
@aleksandertrochanowski8659 10 месяцев назад
Blok do czyszczenia papieru ściernego: dobrze sprawdza się zaschnięty, stary silocon, po rozcięciu tuby można używać do czyszczenia papieru.
@TaksieZyjeNaTejWsi
@TaksieZyjeNaTejWsi 2 года назад
Kurcze masz bardzo fajny kanał, ciekawe porady. Trafiłem tu przez przydaek. Szkoda, że jutub nie poleca wartościowych rzeczy tylko jakieś ekipy i inne dziwactwa. No nic, dobre porady!
@jakubkordel6953
@jakubkordel6953 Год назад
Bardzo fajny materiał. Dziękuję.
@GrzegorzStanley
@GrzegorzStanley Год назад
Fajny film naprawdę dużo się dowiedziałem jako świeżak.. pozdrawiam więcej takich filmików
@user-ec2ev3cx1i
@user-ec2ev3cx1i 9 месяцев назад
Brawo, świetna lekcja.
2 года назад
Super film, poszedł subek i łapa, do tego dodałbym szlifować zawsze wzdłuż słoi 😉🤔
@krzysztofccc2705
@krzysztofccc2705 2 года назад
Człowieku !!! Z nieba mi spadłeś. Jako sprzedawca papierów ściernych mam już dość tłumaczenia klientom - czym, jak, dlaczego.... itp. Teraz tylko będzie - A obejrzyj Pan sobie "Pi Razy Oko" ! Bardzo mądry i przydatny filmik. Dziękuje bardzo i zdrowia życzę.
@pirazyoko5127
@pirazyoko5127 2 года назад
Cieszę się ze się przydało :) Z ciekawości- prowadzisz może sklep internetowy czy tylko stacjonarny ? Jak coś to linka nie wklejaj bo YT usuwa komentarze z linkami
@krzysztofccc2705
@krzysztofccc2705 2 года назад
@@pirazyoko5127 Stacjonarny i ja tylko sprzedaję. Nawet nie wiem czy mamy stronkę, ale "cóś" chyba jest na fejsbuku bo czasami szef chwali się dobrymi opiniami (sklep- Vip Color Łomża) złe opinie chyba przemilcza.:) Jeszcze raz gratuluję mądrego, rzetelnego filmiku. Powinni go wyświetlać w szkołach "stolarskich". Zdrowia życzę.
@KG-jl8kn
@KG-jl8kn 2 года назад
A jednak 16 rad ! Super i dziękuję.
@rafaczubin6569
@rafaczubin6569 Год назад
Dzięki...widać że wiesz o czym mówisz.
@matrosikxx25
@matrosikxx25 Год назад
Konkretny materiał dziękuję bardzo.
@Rafa-xk4nt
@Rafa-xk4nt 2 года назад
16:05 - Patrz rada nr 7 :D Bardzo dobry, pomocny materiał ;)
@ewaboniewicz3385
@ewaboniewicz3385 Год назад
Fajnie :) Skorzystam z T woich wszystkich rad !
@jendzora
@jendzora Год назад
Świetne rady, bardzo dziękuję. Swoją drogą szkoda, że indukcyjne silniki dostępne są teraz tylko w drogich urządzeniach, jak w tej Mirce... Do dziś mam ruską, jest cicha niemożliwie ale korpus musiałbym zrobić/wydrukować jeszcze raz, bo stary plastik się ...ugniótł... i całość ma straszne luzy ;o) Pozdrawiam wszystkich!
@remigiuszwjurek6008
@remigiuszwjurek6008 Год назад
Dobry film. Miło z Twojej strony, że zebrałeś większość tych zasad i porad w jednym miejscu. Nie mam dużo uwag, podzielę się jeszcze kilkoma. Szlifierka kątowa ( tak, tak - szlifierka kątowa !!!) bez osłony plus bardzo niska granulacja ( grube ziarno) np. 36, 40 - i prowadzenie zupełnie płasko po powierzchni drewna - świetny sposób na oczyszczenie przed np. struganiem. Nie polecam jako kroku wstępnego przed szlifowaniem !!! Szlifierki mimośrodowe mają różny tzw. skok. I tak 2,5 mm zalecany do prac wykończeniowych na drewnie i np. na lakierach. 5 mm to optimum do prac na drewnie z granulacją od 60 wzwyż. To samo zrobimy szlifierką ze skokiem 2,5 mm ale to dłużej potrwa. 8 mm to już porównać prawie można do kątówki z nasypem P36 ;)) Szlifierką zawsze prowadzimy tworzą linie przecinające się pod kątem prostym. Inaczej mówiąc najpierw np. od 9 do 15 a drugi raz od 12 do 6 ( mam na myśli kierunki wg zegarka). Zasadniczo przy miękkich gat. drewna ( np. sosna) kończymy szlif na P320 Twarde drewno - dąb, buk - w zupełności wystarczy P 180. Agresywność szlifowania zależy również od twardości talerza podporowego. Miękkie lub z przekładką z gąbki - do wysokich granulacji. Twarde - do papierów, których zadaniem jest mocne wymiarowanie czyli zdzieranie większej ilości materiału. Nie oszczędzajcie na jakości papierów !!!!! To się opłaca. Polecam również ciekawą alternatywę - cyklina ! I nie mam na myśli dylematu bacy, który rano po imprezie rozważa dylemat: cyklop cyklina....... Pozdrawiam
@Konrad016pl
@Konrad016pl 2 года назад
Dziś oglądałem z bliska tego dewalta . fajny panent z tym gumowym paskiem.zwalniajacym obroty talerza. Mirka jest poza moim zasięgiem. Z tego co kojarzę to festool w swojej szlifierce ma.fajny bajer że po odsunieciu od materialu zwalnia,ale tu cena.bije mirke😁. Pozdrawiam. Dzięki że się dzielisz wiedzą
@jacekysek2344
@jacekysek2344 8 месяцев назад
Super porada ,ekspresowa.
@anulabrown2353
@anulabrown2353 Месяц назад
Superrrrr🥰🥰🥰 dziękuję ❤❤
@sebastiankozowski250
@sebastiankozowski250 Год назад
Dobre rady dowiedziałem się czego nie wiedziałem
@zaparatemwplecaku
@zaparatemwplecaku 6 месяцев назад
Znakomity materiał, dzięki!
@zaparatemwplecaku
@zaparatemwplecaku 6 месяцев назад
Mam prośbę, wrzucisz nam linka do papierów pod 125mm? Nie mogę znaleźć tych 3M brązowych z otworami.
@jarekszmajda5520
@jarekszmajda5520 7 месяцев назад
Dzięki, świetne porady
@rafcich4855
@rafcich4855 Год назад
Wlasnie kupilem szlifierke akumulatorowa 😉, ale nic to jak sie wciagne i kiedys zrobie stolarnie to dokupie na kabel z odciagiem. Rada z woda przed ostatnim szlifowaniem genialna.
@wojciechmilewski8622
@wojciechmilewski8622 Год назад
Dziękuję
@romekpolski6952
@romekpolski6952 Год назад
Super film profesja pełna pozdrawiam
@arturrutkowski7392
@arturrutkowski7392 Год назад
dużo wiedzy, pięknie pokazane jak uniknąć "dołków", ale nie ma słowa jak ściąć wystające "górki" (np. sęki przy renowacji stolu)?
@naftolukas9140
@naftolukas9140 2 года назад
Święte słowa o papierach. ...jestem za biedny aby tanio kupić...🙂👍 świetne porady.
@waldemarjaroszkiewicz9151
@waldemarjaroszkiewicz9151 2 года назад
Dzień dobry na pewno nikt nie uśnie przy takim filmiku szkoda tylko .że nie zrobił pan ze dwie rady więcej o za oblaniu krawędzi ale i tak leci łapka w górę,
@katarzynaobraczka2706
@katarzynaobraczka2706 Год назад
Super rady,praktyczne
@KELLY_59
@KELLY_59 4 месяца назад
Mega Materiał 👍
@zibik11
@zibik11 2 года назад
cóż, plusy, plusy, świetna narracja, ciekawa zbitka info na niby banał i porządek w warsztacie /zazdroszczę/ aaaaaaaa i jak zawsze fryzura świeżo od barbera, ogólnie masz talent - łapa i sub
@jacekd3
@jacekd3 2 года назад
Robisz mega materiały! Dzięki bardzo!
@krzysiek2062
@krzysiek2062 2 года назад
Dzięki za film sporo się dowiedziałem dodam, że nigdy nie pracowałem szlifierką mimośrodową i praktycznie żadnej wiedzy na ten temat nie mam. Zaplanowałem budowę tarasu z kantówek sosnowych i muszę je przeszlifować (surowe drewno z tartaku) i zastanawiam się jaką moc musi mieć szlifierka i jakich gradacji papieru powinienem użyć, a może lepszy byłby strug lub dokupienie odpowiedniego osprzętu do szlifierki kątowej. Jeżeli znajdziesz troszeczkę czasu to proszę o odpowiedz, z góry dziękuje i pozdrawiam.
@white0pl
@white0pl 2 года назад
Ciekawy materiał, muszę sobie zrobić z powyższego kilka istotnych notatek. Np. o stopniowaniu gradacji.
@patrykzdrojewski4642
@patrykzdrojewski4642 3 месяца назад
Witam. Świetny materiał, dużo się dowiedziałem, a że mam w planie szlifowanie podłogi w mieszkaniu trochę się dowiedziałem i na pewno skorzystam z rad. Chciałbym zaciągnąć rady i spytać jaką gradacją i kolejnością szlifować podłogę z klepek w mieszkaniu? pozdrawiam
@bolekmazda7576
@bolekmazda7576 Год назад
super konkretnie i drobiazgowo wytłumaczono. Trzymaj tak dalej. Ale mam konkretne pytanie, jestem hobbystą, posiadam szlifierkę marki Bosch PEX 300 AE - kilka razy zakładając papiery Yato oraz Boscha bardzo szybko, zanim się papier zniszczył odpadał od rzepa. Później wymieniłem na nowego i też takie sytuacje się powtarzały. Dziś szlifowałem taborety ze starej białej farby emulsyjnej do struktury drewna. Zmarnowałem tak kilka papierów. Czy może obroty ustawiam za wysokie (na 6). Byłbym wdzięczny za poradę.
@bazyluuu
@bazyluuu 2 года назад
Bardzo fajny film o szlifowaniu 👌Właśnie zaopatrzyłem się w krążki 3M Xtract Cubitron, po długim czasie pracy na najtańszych papierach. Czekam na okazje aby je przetestować :)
@pirazyoko5127
@pirazyoko5127 2 года назад
Różnica jest ogromna, zobaczysz
@adamik62
@adamik62 2 года назад
Dzięki za ciekawą lekcję:)
@huciak
@huciak 2 года назад
Polecam używać antypoślizgowe maty (takie jak pod prysznicami). Nic nie lata, nie trzeba też za bardzo pilnować czy leżą ścinki na stole 💪👍
@pirazyoko5127
@pirazyoko5127 2 года назад
Ja używam takie okrągłe antypoślizgowe podkładki - widać je na filmie :)
@huciak
@huciak 2 года назад
@@pirazyoko5127 nie zauważyłem :-P mimo wszystko wolę te maty, krążki nie pasowały mi. Edit. Widać było jak musisz ręką trzymać żeby deska nie latała. Z matami tak nie ma.
@pirazyoko5127
@pirazyoko5127 2 года назад
Musze kiedyś spróbować. Masz jakieś sprawdzone ?
@huciak
@huciak 2 года назад
@@pirazyoko5127 mata łazienkowa - poszukaj pod takim hasłem. Kupisz na metry. Chciałem linki podrzucić, ale YT kasuje.
@pirazyoko5127
@pirazyoko5127 2 года назад
Używam takiej jako podkładki pod kamienie wodne jak ostrze dłuta i strugi
@instal-inz
@instal-inz 2 года назад
mega pomocny materiał!
@jezykt5932
@jezykt5932 Год назад
Dzięki bardzo!
@grzegorzpaszkowski6903
@grzegorzpaszkowski6903 2 года назад
Wow!!!. Super kanał. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Dzięki i oczywiście subskrybuję. Pozdrawiam
@JanKowalski-dz5xo
@JanKowalski-dz5xo 2 года назад
Witam, nagrałeś świetny film, wszystko dokładnie omówione, szczególnie zapamiętam patent z psikaniem wodą po drewnie. Mam jedno pytanie, przymierzam się do zakupu takiej szlifierki. Polecasz tego dewalta? Jak u niej z jakością rzepu? We wcześniejszych marketowych z jakimi pracowalem miałem problem ze słabo trzymający rzepem nawet na lepszych papierach. Dzięki za przydatny materiał, pozdrawiam.
@rafal9998
@rafal9998 Год назад
Super! dzięki!
@mao100021
@mao100021 2 года назад
Super!
@Lilir-Lilu
@Lilir-Lilu Год назад
Dziękuję za rady. Sama szlifowalam drzwi szlifierką kątowa bo tak mi poradził znajomy "fachowiec". Teraz jestem mądrzejsza. A czy jest jakiś sposób na łatwe szlifowanie wcięć w futrynie?
@Arekxxd
@Arekxxd 2 года назад
Ja wiem, że się czepiam ale "włanczać"? Czym? "włancznikiem"? Cała reszta materiału to bardzo dobra edukacja, pozdrawiam :)
@annapiotrowska779
@annapiotrowska779 Год назад
A może odcinek o fornirowaniu, również powierzchni obłych i łączeń na krawędziach? Planuję odnowić stół, jestem na etapie nauki :) PS. Bardzo podobało mi się o szlifowaniu. Jestem na etapie wyboru szlifierki.
@pirazyoko5127
@pirazyoko5127 Год назад
Z fornirowaniem mam za małe doświadczenie żeby się wypowiadać :)
@mr.wilgos2703
@mr.wilgos2703 2 года назад
Z tego co zauważyłem przedstawiłeś metodykę szlifu niemieckiego czyli częste małe zmiany gradacji czyli te 40, 50, 60 jest jeszcze tzw szlif angielski częściej stosowany w który zmiana gradacji jest co 100 gradacji
@pirazyoko5127
@pirazyoko5127 2 года назад
Ja kieruje się zasadą ze przeskok jest o max polowe poprzedniej gradacji. Czyli jak np poprzednia była 80 to kolejna 120 a jak poprzednia była 200 to kolejna max 300 itd. Im wyżej tym większe przeskoki
@user-hw9uk7dk9s
@user-hw9uk7dk9s 2 месяца назад
Wszystko to prawda ale najważniejsze to praktyka praktyka i jeszcze raz praktyka
@blackowl6890
@blackowl6890 2 года назад
Dałbyś linka do tego bloku do czyszczenia papierów? Edit: i do tych pomarańczowych gumowych podkladek pod szlifowany material :) a film bardzo przydatny, w dobra stronę idzie kanal
@pirazyoko5127
@pirazyoko5127 2 года назад
allegro.pl/oferta/blok-do-czyszczenia-tasmy-szlifierskiej-kostka-10920400498 allegro.pl/oferta/podstawki-robocze-bench-cookie-4-sztuki-11024907932
@blackowl6890
@blackowl6890 2 года назад
@@pirazyoko5127 dzieki
@Kowalski94
@Kowalski94 2 года назад
Radio na kasety Klasa!
@mariooshw4566
@mariooshw4566 7 месяцев назад
Super 🙂👍
@leonwolf3254
@leonwolf3254 2 года назад
Dzięki super materiał :) Czy do szlifowania ściany aby usunąć starą farbę można stosować te rady?
@pirazyoko5127
@pirazyoko5127 2 года назад
Zupełnie nie znam się na szlifowaniu ścian więc nie pomogę :)
Далее
Szlifierki. Która do czego?
17:29
Просмотров 3,4 тыс.
would you eat this? #shorts
00:39
Просмотров 3,1 млн
Jaka szlifierka do drewna jest... naprawdę potrzebna?
9:05