Тёмный

Jak zacząć programować sterowniki PLC? Samkoon. cz.1 Instalacja oprogramowania, obsługa wejść/wyjść 

EBMiA.pl - Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
Подписаться 1,5 тыс.
Просмотров 3,4 тыс.
50% 1

Przykłady programowania sterownika PLC Samkoon: od podstaw
W tym filmie zgłębimy tajniki programowania sterowników PLC firmy Samkoon, czyli programowalnych układów logicznych wykorzystywanych w przemyśle do sterowania procesami produkcyjnymi. Nauczysz się od podstaw, jak tworzyć programy PLC, korzystając z języka Ladder Diagram. W tym odcinku nauczysz się jak podłączyć peryferia do sterownika oraz obsługi wejść/wyjść w samym sterowniku PLC. Odkryj fascynujący świat automatyki przemysłowej i zdobądź praktyczne umiejętności programowania sterownika PLC, które pozwolą Ci na rozwijanie swojej kariery w branży automatyki!
Elementy prezentowane na filmie można zakupić w sklepie EBMiA.PL:
-Sterownik PLC FGRS - tiny.pl/wvb18
- Serwonapęd ELP-D750Z - tiny.pl/wvb13
- Serwosilnik ELM-0750FM80H-SS - tiny.pl/wvb1n
- Zasilacz impulsowy MDR-40-24 - tiny.pl/wvb16
PLC Programming Examples with Samkoon: From Basics
In this video, we will delve into the intricacies of programming PLCs from Samkoon, which are programmable logic controllers used in the industry to control production processes. You will learn from scratch how to create PLC programs using the Ladder Diagram language. In this episode, you will also learn how to connect peripherals to the PLC and how to handle inputs/outputs within the PLC itself. Discover the fascinating world of industrial automation and gain practical PLC programming skills that will allow you to advance your career in the automation industry!
The elements presented in the video can be purchased at EBMiA.PL store:
FGRS PLC Controller - tiny.pl/wvb18
ELP-D750Z Servo Drive - tiny.pl/wvb13
ELM-0750FM80H-SS Servo Motor - tiny.pl/wvb1n
MDR-40-24 Switching Power Supply - tiny.pl/wvb16

Наука

Опубликовано:

 

20 апр 2023

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 3   
@user-hc3tq5qm6z
@user-hc3tq5qm6z 6 месяцев назад
Dobry film. Prosimy o więcej filmów z Samkoon. Sterownik kupiony i zaprogramowany. Działa bardzo dobrze. Polecam.
@marekrawluk
@marekrawluk 10 месяцев назад
Wyjścia typu OC faktycznie były od wielu lat wykonywane na tranzystorach npn, aktywne przez połączenie do masy. W najnowszych wykonaniach nie zawsze stosuje się tranzystory bipolarne (npn i pnp), podobne działanie można uzyskać na tranzystorach MOSFET. W wyjściach zwykłych, nie OC, zazwyczaj stosowana była para komplementarna npn/pnp (a nie jak to sugeruje film - pnp). Takie wyjście może dostarczać duży (~jednakowy) prąd w stanie i wysokim i niskim, wyjście OC tylko w stanie niskim, przy zalecie OC realizowania funkcji OR (LUB) dla równoległego łączenia wyjść) Ale coś innego jest ważniejsze. WEJŚCIA mogą być w logice "+" (aktywny stan wysoki) albo w logice "-" , zanegowanej - aktywny stan niski. Dobrym zwyczajem jest dodawanie na schematach nadkreślenia, najczęściej widoczne na sygnale RESET (niestety w tym wpisie YT blokuje użycie nadkreślenia). Wejścia mogą być podciągane rezystorami do + lub też do masy - w żadnym jednak wypadku nie wiąże się to z twierdzeniem z filmiku jakoby było to efektem typu wejścia PNP (reaguje na +) albo NPN (reaguje na -) Można mieć wejście np. npn które będzie aktywne na + i wejście npn aktywne na - (typowa bramka TTL), można mieć też wejścia na tranzystorach MOSFET. Przesadne (i błędne) jest więc wiązanie logiki WEJŚĆ zwykłej albo zanegowanej z typami tranzystorów pnp i npn. I jeszcze coś co wymaga korekty: jednostką mocy w języku polskim jest wat, inne elektryczne to amper, wolt, om. I wszystkie te jednostki odmieniają się w języku polskim. Mówimy "pięć watów), "trzy omy", "sześć woltów", "dwa ampery".
@EBMiApl-AkcesoriaCNC
@EBMiApl-AkcesoriaCNC 10 месяцев назад
Dziękujemy za uwagi. Tak naprawdę na wyjściach są stosowane zazwyczaj Fototranzystory npn lub pnp. W przypadku omawianego sterownika - NPN. Oczywiście też zdarza się też para komplementarna oraz mosfety, ale to zawsze zależy od modelu sterownika PLC. Powiązanie z tranzystorami ma za zadanie uprościć film. Film jest przeznaczony m.i. dla początkujących użytkowników i ma za zadanie wdrożyć użytkownika w świat PLC. Szczegóły techniczne będziemy rozwijać w kolejnych filmach. Niestety czas jest ograniczony i nie można wszystkiego powiedzieć. Jeżeli chodzi o wejścia, to tak jak Pan napisał - wszystko zależy od 'podciągnięć' - ale to zależy już od konkretnego modelu sterownika; omawiany sterownik PLC ma możliwość pracy wejść w dwóch trybach - Sink oraz Source - sposób połączenia będzie określał czy sterownik reaguje na '+', czy '-', określa kierunek przepływu prądu - czyli czy np. sterownik wykryje sygnał z czujnika z wyjściem NPN czy nie. I stąd było określenie, że wejście jest typu npn, lub pnp. Natomiast to czy sterownik reaguje na stan wysoki, czy niski sygnału, to już inna sprawa i rodzaj sygnału sterującego ( npn/pnp) nie musi już mieć tutaj znaczenia - decydujemy o tym już po stronie oprogramowania. Liczymy na kolejne komentarze i uwagi;
Далее
PLC Basics: Ladder Logic
26:20
Просмотров 358 тыс.
Język drabinkowy PLC (odc.1) wstęp
24:08
Просмотров 80 тыс.
Silniki jednofazowe z dwoma kondensatorami
12:11
Просмотров 57 тыс.
Самая редкая видеокарта NVIDIA
1:00