Тёмный

Kábelek szerepe és jelentősége a házimozi és hifi láncban. Házimozi, hifi és audiofil rendszerekben. 

HomeMovie - Hifi and Home cinema shop
Подписаться 2,3 тыс.
Просмотров 9 тыс.
50% 1

Nagyon sok tévhit él a piacon a kábelekkel kapcsolatban, sokan egyáltalán nem hisznek benne, mások pedig milliókat is képesek elköltenek rá. Ennek ürügyén, meghívtuk Szabó Györgyöt, az AudioQuest Magyarország első emberét, hogy segítsen nekünk tisztába tenni a kábelek szerepét és jelentőségét a házimozi és hifi láncban. Gyuri több 20 éve foglalkozik kábelekkel, az egyik legnagyobb szaktekintély ebben a témában, fogadjátok szeretettel….
00:00 AudioQuest Magyarország: Szabó György
02:56 Hangfalkábel
07:56 HDMI
14:25 Tápkábel, tápelosztó
19:49 Összekötő kábelek
Hangfalkábel:
Mi a szerepe a hangfalkábelnek?
Miért nem elég egy egyszerű „villamosági boltban” megvásárolt kábel? Milyen tulajdonságokban tér el egy olcsó és egy drágább kábel? Hogyan befolyásolja a hangfalkábel a rendszerünk hangminőségét?
HDMI:
Sokan azzal érvelnek, hogy azért nem számít a HDMI kábel minősége, mert azon kizárólag digitális formában kerülnek továbbításra a jelek, márpedig az egy az mindig egy, a nulla pedig mindig nulla.
Milyen szabványokat kell most teljesítenie egy HDMI kábelnek? Pl. jelátviteli sebesség
Mi a különbség; aktív, passzív, és optikai HDMI között?
Tápkábel:
Elérkeztünk a legvitatottabb témához, ez pedig nem más, mint a tápkábel kérdés. Miért fontos?
Milyen hatással van a rendszerre?
Analóg összekötő kábelek (RCA, XLR):
Mi a legfontosabb szempont, amit figyelembe kell venni egy analóg összekötő kábel eseten?
Milyen típusok vannak és ezek hogyan befolyásolják a hangminőséget?
Terveink szerint, 2 heti rendszerességgel, más és más házimozi, hifi, high-end témákkal fogunk jelentkezni. Beszélgetünk hangfalakról, erősítőkről, képmegjelenítésről, kiegészítőkről, technologiáról és minden egyéb másról, ami ehhez a témakörhöz kapcsolódik.
Honlapunk: www.homemovie.hu
Email címünk: info@homemovie.hu
Kövess minket a facebookon: / homemovie.hu

Наука

Опубликовано:

 

29 июн 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 37   
@peterbanki910
@peterbanki910 7 месяцев назад
Ez egy örök vita.Van benne igazság és van benne szemfényvesztés is.Az első megállapításom az, hogy ha egy rendszer képessége nem túlságosan magas akkor a kábelek között semmi különbség nem lesz érzékelhető.A láncban mindig a leggyengébb lesz a meghatározó.Ha nincsenek megfelelő minőségű eszközök a rendszerben, akkor felesleges vagyonokat költeni kábelekre.A második megjegyzésem, hogy nem minden kábelnek van egyformán hatása.A legnagyobb befolyása a hangzásra a forrást és az erősítőt összekötő kábelnek van.Ez azért van így mert alacsony a jelszint és ehhez képest a pici változás is nagynak tűnik.Ezt követi a hagfalkábel és végül a tápkábel aminek véleményem szerint a legkisebb a jelentősége.Bizonyos szinten meg már kizárólag a pszichológia játszik. A szép üvegbe töltött bor sokkal finomabbnak tűnik. :)
@BattleBela91
@BattleBela91 Год назад
Nagyon beszédes a téma. Ebben a videóba nagyon felületesen sikerült ezt közölni.
@Bstewe69
@Bstewe69 Год назад
..érdekes.. elég kevés olyan dolgot mondott Szabó úr, ami használható..
@zoltankovacs8243
@zoltankovacs8243 Год назад
Én is AudioQuest kábeleket használok a rendszeremben, mind tápkábel mind hangfalkábelt, mind RCA és Hdmi formájában, nagyon meglepő a különbség egy "mezei" kábel és ezek között a kábelek között, ahogy mondtátok, a színpad kép, mélység, magasság, részlet, mikrodinamika, tisztaság javulása mind fellelhető ezeknek a kábeleknek a használatával.
Год назад
Jobbam bullshitel a srác, mint a ChatGPT :D
@techmantechno1
@techmantechno1 Год назад
nem is tudtuk,hogy létezik hdmi 2.1 -es szabvány ! óriási tudás van mögötte... (a fekete színtől meg majdnem felborultam a fotellal) :D nézzük meg akkor két nagyon érzékeny hangfal közé hajolva,olcsó kábelekkel bekötve,másik végén szabadon hagyva mennyi zajt hallunk ...?
@akosbotond
@akosbotond Год назад
Nagyon érdekes téma! Egy nyílt napon nagyon szívesen részt vennék vakteszten, ahol amatőrök/profik együtt próbálják kitalálni melyik a legjobb, + szinte hihetetlen, hogy ezek a paraméterek nem mérhetők. Pl.: HDMI kábel esetében a fekete szint szerintem mérhető :) szuper izgalmas nap lenne, és lehet sok új vevőt is meggyőznétek, hogy érdemes erre költeni
@laszlokiss1924
@laszlokiss1924 Год назад
Ha ebből bármi is értelmet nyerne. Felesleges lenne a megjelenítők kalibrálása. Majd a kábel meghatározza a kontrasztot,stb😂
Год назад
Szerencsére már volt, aki mérésekkel bizonyította, hogy nincs különbség. De ha valaki milliókat költ a rendszerére, nyilván nem fogja megvenni az olcsó kábelt, nehogy az rontsa el az összképet. Pedig a mérések szerint néha még jobb is az olcsóbb. Most hirtelen csak USB kábelre találtam egy videót, de a marketingszöveg ugyanaz ott is. ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-qXuBsdmEOAs.html
@csanad88
@csanad88 Год назад
Mi a véleményed egy Hama kábelről árban most az amit meg tudok engedni magamnak
@mikkkamakkkinen
@mikkkamakkkinen Год назад
Mindig nekiállok meghallgatni az ilyen kábelszakember-pápákat, de bullshiten kívül még semmit sem hallottam tőlük . A bibiliájuk egy termékkatalógus ...
@aprozsolt8046
@aprozsolt8046 Год назад
Ebből élnek. Mind üzletember. Az érdekük az hogy a százezerszereséért vedd meg azt ami fillérekbe kerül.
@gyorgyszabo8569
@gyorgyszabo8569 Год назад
@@aprozsolt8046 sok-sok boldog zenehallgatással töltött órát kívánok, a szkeptikusokat szívesen látjuk bármikor egy jó kis kábel tesztelésre - ingyen!
@lajos-High-Fidelity
@lajos-High-Fidelity Год назад
A kábel számít de ami 5-10 szeresében kerül azt a pénzkülömbséget nemhallani az tutti csak a pénztárcádon lehet a nagy külömbség. A haszonkulcs a gagyikon a leg nagyobb .
@tiborszekely6023
@tiborszekely6023 Год назад
Nesze semmi fogd meg jól
@janosvincze4606
@janosvincze4606 Год назад
Ok.!! Én mindent elhiszek ! De, a komoly Hi Fi cégek, miért nem ilyen kábelekkel adják alapból a készülèkeit ????? Amikor egy 1,5 vagy 2 milliós , vagy mégdrágább pl. erősítőt eladnak, !!! Utána , kitalálja a mókus, szar a kábel , vegyél jobbat, még drágábbat !!!!
@fustoltsonka
@fustoltsonka Год назад
Nem biztos, hogy a leghitelesebb cég emberét sikerült meghívni. ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-0WqzbUWqHsM.html
@istvanweisz2866
@istvanweisz2866 Год назад
Sajnos lehet dobálózni kifogásokkal, hogy miért nem veszem meg a drága kábelt, de az igazság az, hogy a kapott hangon a végén ez határozza meg, hogy a készülék valós tudását hallod e, vagy annak árnyékát. Drága? Igen, megéri? Igen. Mindenki a pénztárcája szerint válogasson és keresse meg a neki tetszőt. Sajnos a gyártók is tudják hogy baromi nagyot lehet bukni ha nem megfelelő színvonalú a kabelezes, ennek megfelelően árazzák be a terméket. Ezt a békát le kell nyelni és úgy tekinteni egy kábelezésre, mint egy plusz készülékre, árban is, minden szinten.
@aprozsolt8046
@aprozsolt8046 Год назад
Emberek. Komoly hifista megbízik a mérésekben. Azok pedig azt hozzák ki hogy nincs különbség. Ha két különböző kábelen ugyanazt a jelet ereszted át és a végén összegzed akkor csak a különbségnek kellene megmaradni(ha lenne különbség) de mivel nincs így teljesen kioltják egymást. Ezek az emberek önmagukat és a vásárlókat is megvezetik. Bármilyen HDMI kábelt használ az ember mindnél az egyik végén az adat bemegy és a végén ugyanaz az adat jön ki. Ha ez nem így lenne akkor a kábel defektes lenne. Ebből az következik hogy nincs különbség. ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-ZyWt3kANA3Q.html
@ferencv.9197
@ferencv.9197 6 месяцев назад
Ez butaság, a digitális jeltovábbítás egyik alappillére a zajszigetelés, árnyékolás... Ellenkező esetben a fogadó fél a zajra is triggerelhet, avagy a kapott egyet is tekintheti trigger szint alattinak. Mondjuk 32bites audio-nál az már pont egy katycóvaszt fog eredményezni a dinamikában, hiszen tologatod ide-oda a mantisszát pl. Teljesen logikus a dolog. Ellenben ha szerinted nincs így, magyarázd el, miért nem megy ugyan az a sávszélességű adat át a CAT5, CAT5e és CAT6 kábeleken, holott mind réz, és mind csavart érpár :). =nem lesz egyszerű dolgod, nagyfrekvenciás mérőműszerek fejlesztésével foglalkoztam évekig, egy amerikai cégnél, de megpróbálhatod! :)
@ferencv.9197
@ferencv.9197 6 месяцев назад
Egyébként a videó, amit linkeltél is sületlenség. Tisztán látszik, hogy megmér két kábelt, az egyiknek dupla akkora a szórt kapacitása, mint a másiknak, innentől egyértelmű, hogy a két kábel eltérő soros veszteségi szűrőt fog képezni a jelútban, tehát nem lehet egyforma a kimenete hálózat analízis szempontjából. Most nem számoltam ki gyorsan fejben, hogy melyik tartományban fog jelentkezni a szűrő eltérése, de egy biztos, a két kábel végén, nem lehet ugyan az a kimeneti jel, egyenlő bemeneti vezérlő jel esetén, kivétel nagyon kis sávszélesség esetén. Arról már ne is beszéljünk, hogy a kisebb keresztmetszetű kábel, környezeti hőmérséklet hatására mennyire fog méginkább szűkíteni az átviteli karakterisztikáját, plusz mennyi állóhullám fog keletkezni az átvitel során. És erre lehet érveni, hogy de azt úgyse hallod, ha 82kHz-en zavarjeled van és gerjed az erősítő, mert az emberi fül ott már nem képes érzékelni, ami tény, DE az erősítőd megfogja a jelet, felerősíti, kituszkolja magából és fűzi is vele a hangszóródat, plusz rontja a dinamikádat. Vica verta ugyan ez az alsó tartományban..... A videón látható "mérés", semmi..... És minél nagyobb sávszélességű környezetben kívánod használni a kábelt, annál inkább semmibb..... Szerk, na arról már ne is beszéljünk, hogy univezális asztali multiméterrel mér kapacitást, a HP-nak vannak nagyon jó műszerei, amik referencia méréssel összehasonlíthatóak, pl kondenzátorok megmérése, több M ft egy készülék és nem fér el egy íróasztalon. Az a mérés is egy semmi, ami ott történik.
@aprozsolt8046
@aprozsolt8046 6 месяцев назад
@@ferencv.9197 persze, ha két azonos analóg jel kioltja egymást akkor te megmagyarázod hogy valójában nem. Sőt azt a semmit te hallod is a holdat kitakaró nagy orcáddal. -110 db-ig semmi különbség nincs de te még ennél is lentebb hallasz.
@ferencv.9197
@ferencv.9197 6 месяцев назад
@@aprozsolt8046 A feltételezésedre a kulcs, a mintavétel. Mit mért? Mekkora sweep? Próbálom értékelni a személyemhez fűződő megnyilvánulásodat, bár szeretek szakmai vitákban inkább szakmai dolgokkal villantani, javaslom számodra is ezt. Tanulj sokat és akkor fogod érteni a hátterét, fizikailag miért lehetetlen, amit most bizonyítani próbálsz!
@aprozsolt8046
@aprozsolt8046 6 месяцев назад
@@ferencv.9197 ember te jöttél a szigeteléssel mikor a kanyarba sem volt róla szó. Azt sem tudod, hol vagy melyik rendezvényen. Ha két jel egyazon forrásról összegezve kioltja egymást és az eredményt a mérőműszer zajhatáráig felerősítik(ami itt -110 db) akkor hiába óbégatsz. Semmi zenét nem hallassz csak a műszer alapzaját (ami extrém alacsony) felerősítve. Itt vége a sztorinak.
@csanad88
@csanad88 Год назад
Illetve azért a hangzáson nem csak a kábelek azok amiken múlik a dolog én a napokban vettem észre lehet hogy most népszerűtlen leszek de a napokban vettem észre hogy ha egy iPad et csatlakoztatok a Bluetooth kockához vagy a MacBook omat nem mindegy a iPad ugyanis zeneileg nézve mint dac jobban teljesít mint laptopom szebb hangja van ami azért engem meglepett hogy egy mobileszköz jobban teljesít mint egy laptop
Год назад
Bluetooth kapcsolaton nem számít a DAC, mert digitálisan megy át a hang. Ellenben a codec nagyon sokat számít, valószínű, hogy a két eszköz más codecet használ. ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-JO8UKiqfrQ0.html
@csanad88
@csanad88 Год назад
​@ most egy 2009 előtti gépet raktam be zenelejátszónak amire még nem vonatkozott a eu hangerő törvény és emiatt nagyobb a dinamika sokkal szebb hangok jönnek ki ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-ksZLrt9e-C8.html itt van a videó ami a törvény szól
@szalayrichardnak
@szalayrichardnak 6 месяцев назад
A kábel fizikai szerkezete a lényeg. Neked se mindegy hogy autópályán haladsz vagy egy gödrös kátyús úton...
@csanad88
@csanad88 Год назад
Konkrétan erősebb dinamikusabb hangzást biztosít kisebb hangerővel és ezen kívül nem változtattam semmit meg mivel nekem a mániám hogy kis hangerőn is jól élvezhető legyen az zene és ne vesszenek el részletek nem szeretem a hangos zenét mivel túl jó hallásom van
Далее
When You Get Ran Over By A Car...
00:15
Просмотров 3 млн
Ha magad szigeteled a házadat ezt nézd meg.
16:08
Просмотров 59 тыс.
TILOS a házimozit hifire használni?
9:46
Просмотров 14 тыс.
Hangfalkábel. Megéri a drágább?
5:58
Просмотров 2,9 тыс.
Milyen banándugót és hangfalkábelt?
8:00
Ilyet még nem láttatok. Hi-Fi felső fokon
17:50
Просмотров 51 тыс.
Урна с айфонами!
0:30
Просмотров 7 млн