Тёмный

Kotel Atmos - zátop japonským topolem 

Petr Špatenka
Подписаться 1,4 тыс.
Просмотров 114 тыс.
50% 1

Věříme, že Vám tento jednoduchý návod pomůže rychleji zatopit i když jsme si vědomi toho, že tím hrozí zkrácení času, kdy se většinou my muži zašíváme v kotelně :-)
Více o japonském topolu zde: www.vypestujsiles.cz

Наука

Опубликовано:

 

18 окт 2016

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 26   
@_j_a_r_v_i_s_453
@_j_a_r_v_i_s_453 6 лет назад
tvl,to muselo byt drahy :D Kor ten kotel :D
@petrspatenka1083
@petrspatenka1083 7 лет назад
Když už palec dolů, podělte se s Vaším názorem, abysme došli k ještě lepšímu výsledku. Díky :)
@philipcooper8297
@philipcooper8297 5 лет назад
Poprvé na internetu?
@petrbacak5961
@petrbacak5961 6 лет назад
Super!
@ladaj2362
@ladaj2362 5 лет назад
Super
@petaksmetak
@petaksmetak 7 лет назад
Používám podobné "tyčky" na zátop, ale smrkové z 20letých smrkových školech sázených co půl metru, kdy 2/3 uschnou a spadnou a sbírám to jak rozsypané špejle. Mám stejný kotel i soustavu. Na zátop tyčky tuknu sekerou na pulku a za 5minut mám kotel na 90°C. Používám teda klapku a otevřené dvířka spodní. Je to ještě zrychlení, ale má to paradoxní nevýhodu, že těch 5 minut mě kouří komín, jak s klasickým kotlem. Varianta bez roztápěcí klapky co ukazujete znamená žádnou mašinku z komínu první minuty. Nevím jestli jste sledoval komín co to dělá. Dále by mě zajímalo, kdy Vám "naskočí" takhle zplynování, protože dokud není dole trošku žhavého, tak u mě kotel nezplynuje, což poznám podle příjemného hlubokého zvuku. A nejsem zrovna odborník, ale co čištění kotle? Nezanáší to zadní trubky to "zastudena" pustit rovnou přes zplynovací komoru? Jinak pochvala za ty teploměry na AKU. Mě instalatér dal jen horní a musím to měřit sólo teploměry.
@tony-ps3fz
@tony-ps3fz 4 года назад
Super, taky tahle zatapim v atmosu 😄
@bogdankwasniewski2278
@bogdankwasniewski2278 Год назад
Sztoss
@lejto76
@lejto76 6 лет назад
jaky kotel by si mi poradil Attack alebo Atmos dik za odpoved
@petrspatenka1083
@petrspatenka1083 6 лет назад
Pavol Juhas. Poradit vám nemůžu, protože s attackem nemám zkušenost. Původně jsem ho chtěl, ale firma bohužel nereagovala ani na mé dotazy a návrhy:( Pan Cankař z Atmosu měl však jiný přístup a proto mám GS25.
@ssoukal
@ssoukal 7 лет назад
Kulánky a baňka :D :D :D Jinak všechno vypadá velice pěkně. Ještě byste mohl udělat video jak čistíte výměník v kotli když už se Atmos nemá k tomu aby dával oficiální videa na youtube jako konkurence. Sám nejen kvůli tomu uvažuji spíš o kotli Attack. Děkuji
@petrspatenka1083
@petrspatenka1083 7 лет назад
Dobrý den, už jsem těch dotazů dostal více a mám to tudíž natočené. Brzy to zveřejním.
@petrspatenka1083
@petrspatenka1083 7 лет назад
Tak tady to je (je to ale čištění komor od popela) ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-LM1o8RecGbU.html Ten výměník, na tom nic není. Jen se oddělají dvoje dvířka na křídlomatkách a vyhrábne se trocha popela. To ale dělám zhruba po půl roce.
@teodorkisel5023
@teodorkisel5023 7 лет назад
Zdravím, u nás sme akurát svojpomocne dokončili inštaláciu ústredného kúrenie s kotlom attack slx 25kw + 1500l akumulačná nádoba. Kotol beží ako hodinky, nemám mu čo vytknúť :) Schému zapojenia nemám (všetko bolo z hlavy, kresliť sa mi nechcelo), ale viem dať detailné foto, takže nemal byť problém, ak ste aspoň trochu technicky zbehlý. A ku kotlu odporúčam magnetický filter. Po týždni kúrenia keď sa uvoľnia všetky usadeniny som prepláchol systém, samozrejme najprv som vyčistil magnetický filter v ktorom sa nachádzala voda tmavo hnedá až čierna. Po prepláchnutí samozrejme nejaký inhibítor korózie, trebárs upraviť vodu, aby nebola tvrdá a taktiež upraviť pH parameter.
@oldlonewolf9649
@oldlonewolf9649 3 года назад
Ahoj Petrze. Chcę kupić taki piec 👍😁. Jak dużo metrów kwadratowych ma Twój dom? Jak dużo drewna spalasz w nim na rok? Zdravim
@petrspatenka1083
@petrspatenka1083 3 года назад
Ahoj, já spálím cca 20-25 prm za rok. Ale to je relativní, protože vážně záleží jaké máte tepelné ztráty domu, jakou teplotu chcete v domě mít atd. Topím většínou na 24 st. Také tím ohřívám teplou vodu a to i v létě. Kdy jednou za 7-10 dní zatopím a ohřeju tu AKU a pak už si to jen co dva dny pouštím do boileru.
@oldlonewolf9649
@oldlonewolf9649 3 года назад
@@petrspatenka1083 Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie
@sykii
@sykii Год назад
Jak często trzeba dokładać drewno żeby ogrzać dom? Topola to najmniej kaloryczne drewno. Czy to co jest ułożone obok kotła starczy na 1 dzień?
@petrspatenka1083
@petrspatenka1083 Год назад
A kaj tam:) To jest na tydzen. Kedy jest -5 do -10 to start a potem 2 x dolozyc drewno. Kedy jest okolo zere to start a potem jeden raz dolozyc. Ale to zalezi jak wielky dom. Nasz ma 220m2
@jaguncinokralovstvi
@jaguncinokralovstvi 7 лет назад
Určitě si od Vás řízky koupím, ale toho dřeva do toho kotle... To množství dřeva na jedno přiložení u Vás máme my v kachlových kamnech s hypokaustem, které vytápějí celý dům cca 170 m2, na tři dny při mrazech...
@petrspatenka1083
@petrspatenka1083 7 лет назад
Tak ono je to vždy závislé na ztátách baráku. Je to pouze o fyzice. Pokud máte dobře zatepleno a máte ztáry pár kW, je to možné. Jestli však spálíte 20 kg dřeva za tři dny, tak to mi příjde až až... Každé dřevo dá přibližně 4 kWh energie na kg hmoty. Já napřiklad v teplotách okolo nuly spálím 2-3 komory dřeva za 24 hodin. To může být 60 kg dřeva a tudíž to je 240 kWh a na hodinu mám tak ztrátu 10 kW. Když sakra mrzne, tak náš dvoupatrový, téměř nezateplený barák s plochou betonovou střechou (120 m2) sežere i 15 kW za hodinu. Proto se mi o to více vyplatí topit tímto dřevem a zadarmo. Další věc je na jakou teplotu kdo topí. A protože jsme doma pořád a naše dvě malé ratolesti běhají sem tam k babičce atd., musíme topit všude naplno a ideálně na 23-24 st. Naštěstí dík nádrži je to topení komfortní. Pokud budete chtít řízky, rádi Vám je dodáme :)
@jaguncinokralovstvi
@jaguncinokralovstvi 7 лет назад
Je fakt, že chalupa je zateplená a kamna mají cca 90 procentní účinnost. Navíc vaří a pečou. Teplo z nich dostáváme dvěma způsoby najednou - spalinovým kanálem a ještě teplem vedeným za ohništěm. To zateplení určitě výrazně pomohlo. Použili jsme prodyšný polystyren. Nejde ani o to, jestli to dřevo je zdarma, taky jde o tu práci a o exhalace. Včera večer bylo -13 st. C. Pec dostala 9 kg dřeva. V poledne je tady stále 21 st. Když je lehce nad nulou, pak se takhle topí tak jednou za dva až tři dny. Přemýšlím ještě o solární peci slovenské výroby, která hřeje jako malý krb a přebytky vyrobeného stejnosměrného proudu hodí do bojleru. Na topoly už hledám místo na zahradě. Fandím Vám, protože ukazujete, že to jde i bez fosilních zdrojů! Já přidávám názor, že vždy je cesta k minimalizaci .-).
@vladimirsacha5230
@vladimirsacha5230 4 года назад
@@petrspatenka1083 My máme krb. vlozku na 15kw do vody a 7kw do vzduchu a spalim cca 7kg dřeva za hodinu Jeden den topení, to je 3 - 5 hodin což dělá 21 - 35kg dřeva
@DEFENDEFEN
@DEFENDEFEN 3 года назад
Moc nechápu co tím chtěl básník říct. Tenhle kotel vezme jakýkoliv dřevo pořádně usušený a štíplý na průměr 8-15 cm. Ale ukládat dřevo takhle blízko kotle mi přijde fakt dost nebezpečny a dost možná i nepovolený.
Далее
Japonský topol - palivové dřevo
11:59
Просмотров 28 тыс.
Kotel Atmos DC25S s akumulací, čištění a zátop
8:31
Kotel Atmos DC25S ukázka čištění a zátopu
8:04
Kotel, akumulační nádrže, FV panely
10:37
Просмотров 32 тыс.