Тёмный

lcsc.com - Stykač jako důležitá část MIG svářeček 

Killeroz
Подписаться 46 тыс.
Просмотров 15 тыс.
50% 1

Ve videu si povíme jak stykač funguje, jak se do něj dostat a zjistit závadu. Celkově je video spíše edukativní, takže pokud hledáte adrenalin a faily, tak zde ho nic takového nenajdete :) Ale jeden fail tam je :D
součástky za zvýhodněné slevy: lcsc.com/?href=killeroz&sourc... FAQ:
Killerozi doporučíš nějaký multimetr do 500?
www.banggood.com/custlink/GD3...
www.banggood.com/custlink/DvD...
Čím lisuji dutinky:
www.banggood.com/custlink/3Kv...
Odzkoušené kleště na elektroniku:
www.banggood.com/custlink/GD3... / killeroz

Наука

Опубликовано:

 

14 июн 2019

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 63   
@MikiCZEch
@MikiCZEch 5 лет назад
Pěkně zpracovaný, snad se někteří poučí. 👍🏻 PS: pokud se svépomocí budete hrabat do stykače !!! ODPOJTE ZAŘÍZENÍ ZE SÍTĚ NEBO SHOĎTE JISTIČE A OVĚŘTE ZKOUŠEČKOU PŘÍTOMNOST NAPĚTÍ !!!
@matusondrus8987
@matusondrus8987 5 лет назад
Dík za video. Včera som mal záverečné elektrikárske skúšky a čo si nevytiahnem ako otázku? Stykače :D Díky moc, video sa mi fakt hodilo, len tak dalej :)
@ifco4356
@ifco4356 5 лет назад
A to som si myslel že o stykačoch viem všetko no hovbelajz . Dikec za video a palec na horu.
@sharkcz3099
@sharkcz3099 5 лет назад
Díky za video, asi už vím, proč nám bzučí strojní pila :-)
@aloiskorcak1653
@aloiskorcak1653 5 лет назад
Perfektní začátek a vzdělávací video. Dík. Stykač, stýkač,... co udělat video výroby pájky z 10 ohmového odporu By Killeroz. Ve tvém včerejším videu bylo vidět jak tě nápad uchvátil. :-))
@kornys100
@kornys100 5 лет назад
8:40 Jak tam mluvíš o tom zapojení do zkratu tak to už se mi povedlo ve škole na panelu :D. Mistr mi řekl ať zapojím elektroměr dvousazbově a ať mu tam připojím cívku stykače na TUV ať názorně vidím jak to funguje. No jenže já měl tenhle druh stykače poprvé a zapojil jsem to nevědomě do zkratu čehož si mistr nevšiml :D. Záblesk! Jističe sice zareagovaly, ale hodiny u elektroměru to měly za sebou :D.
@Tomasttttt
@Tomasttttt 3 года назад
dobré video, dávám lajk
@Davidusj
@Davidusj 5 лет назад
Krásně zpracované. Jen bych ještě dodal, pozor na cívku. Už se mi parkrát stalo že jsem zapojil na 48V cívku 230V :D
@kolcoful
@kolcoful 5 лет назад
Spínání nočního proudu to se říkávalo postaru, dnes je to HDO tedy Hromadné dálkové ovládaní, pro přepínaní tarifu T1 a T2, a je spínané nulou, přijímač zachytí ze sítě vysílanou frekvenci 183.33 Hz, 216.66 Hz, 283.33 Hz, 760 Hz a 1060 Hz záleží na daném místě. Následně přijímač HDO v HDS nebo též v ES, skrze vnitřní relé sepne nulu až do stýkače umístěného v bytovém rozváděči i RD, stýkač má druhou stranu cívky trvale připojenou přes jištění k fázi. Přes kontakty stýkače pak libovolně spínáte TUV, takže bojlery, topení, čerpadla, atd. A co se týče 690V, tak u nás v ČR je k vidění také ve fabrikách, používá se k napájení silných motorů s větším výkonem. Skvělé video, Oldo námět na další: řazení spínačů, stýkačové/releové kombinace, YΔ, lomená hvězda, bezpečnostní obvody, motory, transformátory, signalizační návěstí, ovládání z jednoho místa, přepěťová ochrana, proudová ochrana, nadproudové relé, tlumivka, fázový posuv, softstrat, termostat, hydrostat, hlídání hladiny, elektroventil, usměrňovače, izolátory, tyristorová regulace, ale klidně i PLC a můžeš zabrousit i do oblasti elektroniky. protože ty jsi takový univerzální elektrikář, ty děláš vlastně silařinu i slabařinu. Like jako vždy, měj se.
@MynecraftCZ
@MynecraftCZ 5 лет назад
video na lomenou hvězdu bych ocenil protože jako student 3. ročníku jsem o tom nikdy neslyšel (sice dělám slaboproud ale stejně bych to rád znal). a softstart nebo tyrystorová regulace mi taky není moc blízká.
@TheChmelator
@TheChmelator 5 лет назад
Super ! :-)
@Pa7o94
@Pa7o94 5 лет назад
17:20 nechapem preco to zapajas jeden kontakt hore na A1 a druhy dole na A2 .. proste to zapoj na horne kontakty A1 A2 a nikdy sa nepomylis
@AwawaAwawa-pu3ku
@AwawaAwawa-pu3ku Месяц назад
Rád se dívám na vaše videa. A vidíte, ač jsem elektrotechnicky vzdělán, najednou jsem nevěděl proč je u cívek stykačů na střídavý proud, na jádře závit na krátko. Dobře že jste mi to připomněl.
@Mapel1000
@Mapel1000 5 лет назад
Ve videu jsem nepostřehl zdůraznění druhu zátěže pro uvedené parametry. U Schneidra bylo uvedeno A3, ale u Číňana jsem nic nepostřehl. Ne všichni výrobci to automaticky uvádí a uvádí hodnoty pro A1, což mnohdy vede ke zničení spínacích kontaktů. Šroubky dotáhnout je dobrá věc, ale v současné době je už provedena výroba tak, že šroubky nemohou vypadnout, pokud neberu historickou výrobu.
@Trian111
@Trian111 5 лет назад
Jediný rozdíl mezi relé a stykačem je to že stykač má vždy označenou silovou část jako: L1,L2,L3. Pomocný konkatky se nachází jak u stykačů tak i u relé. Jinak dobrý video jako vždy :)
@jirizach8042
@jirizach8042 5 лет назад
Jediný rozdíl to není,relé používá své kontakty většinou v řídících obvodech,při použití jako výkonový spínač pak jen pro 1 fáz. spotřebiče,pro 3 fáz.nemá většinou tu schopnost i když má dostatek kontaktů(malá napěťová pevnost mezi kontakty).Pro 3f silové obvody (L1,L2,L3) jsou určeny stykače.
@Trian111
@Trian111 5 лет назад
přesně tak, relé sice může mít více kontaktů ale všechny nejsou určeny pro silovou část oproti stykači který je určen pro zazízení pracující na 3 fáze
@sharpshooterCZ200S
@sharpshooterCZ200S 5 лет назад
@@Trian111 Ne, je to spíš tak že běžné relé má většinou 1 až 4 kontakty - spínací/rozpínací/přepínací, které jsou všechny konstrukčně a zátěžově stejné a určené primárně pro spínaní ovládacích obvodů. Málokdy má relé kontakty rozděleny na silové a pomocné. Oproti tomu má stykač primárně sadu silových kontaktů, které mohou, ale nemusí být doplněny několika kontakty pomocnými, ať už pevně vestavěnými nebo dodatečně doplnitelnými.
@MilanPituch
@MilanPituch 3 года назад
Mozem pouzit novy stykac AC3 namiesto povodneho AC5?
@tulavy_pistik
@tulavy_pistik 5 лет назад
Dobrý začiatok a fackbook, instgram je asi preto že.nemusia platiť za ochrannú známku? Možno
@RomanKlima
@RomanKlima 5 лет назад
Ahoj, poprosil bych tě taktéž o pár semínek tlumivek. Zkusil bych je ve skleníku. O zálivku nebude nouze. 😂😂
@fandaaltenburger2240
@fandaaltenburger2240 5 лет назад
Ju Hudgens vrtům
@toommy7637
@toommy7637 5 лет назад
na Schneider výrobcích není potřeba nepoužité šroubky dotahovat, všechna zařízení jsou uzpůsobena tak, že nedotažený šroubek se svorky nevypadne, maximálně dělají hluk navíc
@simonka6177
@simonka6177 3 года назад
Dobrý den mám velký problém a prosím o řadu. Mám stejný stykač z videa Schneider a nespíná,jen co 5 vteřin cvaká ale nesepne, mám ho v motoru na zahradě a díky tomu mám v domě od pondělí radiátory studené,jen když dám do stykače na sílu párátko,zapne se motor a trochu to hřeje, nevíte co mám dělat, už si nevím rady😢
@makeiteasycz4759
@makeiteasycz4759 5 лет назад
První, super video :-)
@123Majdzi
@123Majdzi 5 лет назад
Druhy kontakt A2 je myslený na použitie pridržovača cievky
@pajinvrzalu
@pajinvrzalu 2 года назад
Ahoj, jak změřit tu cívku, jestli je OK? Diky
@jirizach8042
@jirizach8042 5 лет назад
Žádám o dodávku semínek tlumivky,rýpat a šlechtit je v zahrádce budu sám,když už rostou jak houby po dešti!!
@davidcervenka9448
@davidcervenka9448 5 лет назад
ahoj killerozi našel jsem kleště které jsi hledal na zakrempování tady máš odkaz www.banggood.com/JX-D4-Multifunctional-Ratchet-Crimping-Tool-Pin-Plug-Spring-Terminals-Clamp-Kit-p-1104438.html?rmmds=detail-left-hotproducts__3&cur_warehouse=CN
@tomashovorka2117
@tomashovorka2117 5 лет назад
Killeroz noční proud je stikač na 230v ac trafo se nedává
@moze-theonlyone
@moze-theonlyone 5 лет назад
Tá hviezda trojuholník je cez ne dosť zaujímavá schéma 😂 všetko sme mali správne zapojene, ale ani majster nevedel, prečo sa nám po prepnuti na trojuholnik zakaždým zapína/rozopina jeden stykac, na praxi sme sa ich hodne nazapajali, len tie čo sme mali, mali tie pomocné kontakty na oboch stranách a každý sa dal zapojiť ako no a nc
@HypnotixElements
@HypnotixElements 5 лет назад
No a já beru schneider jako levného výrobce :D :D :D
@Victor_Wire
@Victor_Wire 5 лет назад
Můžu poprosit o pár semínek tlumivky? :-D Mají raději sluníčko nebo polostín?
@sasachetan6334
@sasachetan6334 5 лет назад
tlumivky samozrejme stin :D
@tomashovorka2117
@tomashovorka2117 5 лет назад
Stín a hodně zalévat 😂😂😂 a semínko vemeš trafo plechy a zasadíš je 😂😂😂
@tulavy_pistik
@tulavy_pistik 5 лет назад
@@tomashovorka2117 a veľmi medenú pôdu
@tomashovorka2117
@tomashovorka2117 5 лет назад
@@tulavy_pistik ano na to sem zapoměl 😂😂😂
@DreitTheDarkDragon
@DreitTheDarkDragon 5 лет назад
Jen ze zvědavosti, jsou i svářečky se SSR nebo jsou všude zásadně jen stykače? Má to případně výhody/nevýhody při použití ve svářečkách?
@jirizach8042
@jirizach8042 5 лет назад
Svářečky nedělám,takže nevím zda už někde nepoužily SSR spinače,ale pro časté spínání jako je u CO je vhodnější SSR i z hlediska možnosti spínání v nule (snížení rušení,spínání bez rázu,menší namáhání prvků,při správné volbě bezúdržbový prvek).Většinou mají vyšší cenu jak stykače,ale ty tento rozdíl rychle dohání a vzhledem k mizerné životnosti stykačů,je tento fakt vyrovnán a často překonán.
@DreitTheDarkDragon
@DreitTheDarkDragon 5 лет назад
Právě jsem si říkal, že svářečka spíná relativně často na krátkou dobu, tak by SSR mohlo být výhodnější. Samozřejmě oproti stykači bude topit a je otázka co tam teče za proudy, aby SSR neseplo jen jednou a naposledy. Ohledně spínání v nule, slyšel jsem že indukční zátěže je naopak lepší spínat v maximu amplitudy, i když si už nevzpomínám proč tomu tak mělo být. Snad se Killeroz podělí o názor nebo zkušenost :)
@jirizach8042
@jirizach8042 5 лет назад
@@DreitTheDarkDragon nepodělí ,zatím tomu moc nevěřím,že by se podělil i když snad není škrťa.Jinak SSR používám více jak 30 let,pro různé funkce,zatím bez problému,pochopitelně se obvod musí správně navrhnout,respektovat třídu zátěže např.AC1,AC3 atd.Procházející proud má vliv na oteplení prvku,no to vše řeší správný návrh,v CO bude tepelná ztráta podobná stykači i ten má kolem 50 watů ztráty v mag. obvodu akorát se nato většinou nekouká, v CO kde je ventilátor se to snadno uchladí.Co SSR nemá?,necvaká,při spínání je bezhlučný,takže by svářečce chyběl charakteristický pleskot stykače a servisní zásahy(muselo by to nahradit jiné ku.vítko),ale ono se věcí na opravu najde ještě dost.
@davidnikodem9255
@davidnikodem9255 5 лет назад
Mám takový dotaz, snad mi pomůžeš, přeci jen tomu fakt dobře rozumíš - je potřeba malé tlumivky v období růstu zvlášť ještě přihnojovat, nebo vystačí s tím, co mají v substrátu? Sehnal jsem si kvalitní sadbu, a tak bych ji rád zůročil v podobě opravdu výkonných a odolných tlumivek s velkou indukčností, přitom ale kompaktních a prostor moc nazabírajících. Dík za případné postřehy. S pozdravem 'ať nám ty mrchy rostou...' Dave
@tomashovorka2117
@tomashovorka2117 5 лет назад
Přihnojovat a hodně zalévat 😂😂😂 a udržovat ve stínu 😂😂😂
@davidnikodem9255
@davidnikodem9255 5 лет назад
Ten stín je důležitý, když se na ně nechá pražit slunko, mají pak spečenou a slabou izolaci...
@jirizach8042
@jirizach8042 5 лет назад
@@davidnikodem9255 tak nevím pokud opravdu rostou jak uvedené houby a vy budete mít pěstební úspěchy tak ,abyste je pro nadúrodu nemuseli konzervovat a teď co za nálev,protože při kyselém by plechy mohly chytit korozy...
@davidnikodem9255
@davidnikodem9255 5 лет назад
@@jirizach8042 zavařování, ale ani populární nakládání do soli rozhodně nedoporučuji. Když už elektrotechnik dobře neodhadne s patřičnou rezervou spotřebu tlumivek a vyseje jich víc, než dokáže využít, pak nezbývá, než přebytek nasušit. Je to osvědčená metoda, která při správném provedení zachová všechny vlastnosti po dlouhou dobu. Navíc kromě vhodných prostor k sušení a skladování neklade na pěstitele žádné větší nároky.
@jirizach8042
@jirizach8042 5 лет назад
@@davidnikodem9255 děkuji za nápad,sušení nato jsem zapoměl i když některé produkty suším,akorát ten prostor a pak si vzpomenout kde když to potřebuji.Tak ať se nám pěstitelům daří...
@vojtechkocis1132
@vojtechkocis1132 4 года назад
Chlape 100bodov dakujem :)
@vikynemec
@vikynemec 5 лет назад
Mám dotaz: Jak je možné že cívka u stykače propípne, ona nemá žádný znatelný odpor, že ji lze propípnout měřákem? To musí mít několik stovek ohmů ne -li víc :)
@jirizach8042
@jirizach8042 5 лет назад
vikecpec propípával cívku stykače na 24V AC a tam je odpor pod 50 ohmů,tedy v rozsahu pípáku,většina měřáku má hranici do 50 ohmů pípá,nad 50 ohmů nepípá.
@vikynemec
@vikynemec 5 лет назад
@@jirizach8042 To se přiznám, že jsem nikdy nezkoušel propípávat 50 Ohmů. Takhle nízké hodnoty jem měřil pouze ohmmetrem. To je pro mě novinka, že měřák propípá 50 Ohmů. Vyzkouším :)
@ales_xy
@ales_xy 5 лет назад
LOL :-D Všichni odebírejte Fackbook pěstitele tlumivek, Killeroze :-D Super začátek, pobavil :-) 9:50 ty NC a NO kontakty jsou dokonce nakreslené schematicky na tom stykači. 17:04 A teď nám elektrický kouzelník Killeroz předvede vrcholný magický trik a přímo před našimi zraky nechá zmizet kus reproduktorové dvoulinky :-D Dělám si srandu, ale mohlo to být docela nebezpečné, jak jsi držel ty dráty v ruce. Stykač pro AC napájení bych z DC raději nenapájel. Impedance cívky je součet ohmického (činného) odporu a reaktance. Při napájení DC je reaktance nulová a zůstane jen odpor. Teď jde o to, jaký je poměr odporu a reaktance a jestli zvýšení proudu bude tak velké, že by mohlo přetěžovat cívku.
@MrDannyCZ
@MrDannyCZ 5 лет назад
Sice mají 2x násobek, ale vydrží polovinu.... zlatý český a bulharský (př.K16E,V25D). Na člověka s 50tkou bych čekal lepší video... :-)
@jirizach8042
@jirizach8042 5 лет назад
ASDannycz souhlas s komentářem,nové konstrukce stykačů vydrží celkem prd,řečeno slovy klasika,zvláště tam kde je cvakatura jako u CO,jinak bych rěkl,že stykač pro CO je špatně a měl by tam být spíše SSD spínač.Bulharský stykače nic moc,ale český řada VxxD kloubový mechanizmus přestavení skutečně nepřekonaná životnost,dnes už nevyhovují požadavkům krytí IP20 a pochopitelně absentuje montážní prvek na lištu D35,ale to by vyřešil adaptér,mimo jiné o efektivní montáži na lištu D35 se autor ani nezmínil,no on toho nezmínil víc,ale zase pro veřejnost lepší něco než nic.
@MrDannyCZ
@MrDannyCZ 5 лет назад
@@jirizach8042 z pohledu výdrže se mě ty bulharský zdají na velice podobné úrovni jako VxxD "obě verze" máme z 80% v podniku, kde je to zátěžová cvakatůra z 80tých let(všelijaký řetězový dopravníky bez frekvenčáků, shrabování a vyražeče, překlapěče, hydraulika po skromnu, apod., takže jsou to pěkný rázy) blíská se znich solidně, ale jeden K16E (na 16A) = 2a víc schneidry apod. 25A.... U starých vypálené kontakty výjimečně cívka když se slepil, u nových se sere všechno. Ty starý cpeme (pokud jsou) všude a zatím semnou každej elektrikář souhlasil. Dobrou zkušenost mám i se starými stykači ovládající hydraulické prvky od Sprecher Schuh, stačí "obrousit" a valí dál... Dřív byla kvalita někde jinde ...
@jirizach8042
@jirizach8042 5 лет назад
@@MrDannyCZ opět souhlas,K16E znám do podrobna,mechanizmus mají ale podobný jako ve videu,tam byla centrální pružina,zde jsou čtyři po obvodu.Na nové stykače se stačí špatně podívat a už mají problém,materiálově se šetří hlavně na kontaktech,ty by kvúly ceně stykače asi nejraději dělali z papíru,jinak ještě jeden postřeh: u většiny nových výrobku se pro cenovou politiku nevyplaťí opravovat cívky,nová stojí téměř co stykač.K16E tímto skutečně netrpí a na kontaktech neskutečné množství stříbra,no jo tak nevím v čem je dnes svět lepší,že by ve spotřebě?
@efco2484
@efco2484 5 лет назад
Já si tlumivku vyrobil sám, když ses o ní poprvé zmínil.
@tomashovorka2117
@tomashovorka2117 5 лет назад
Měl si si jí zasadit 😂
@dalliborsvec7620
@dalliborsvec7620 5 лет назад
Ahoj mám dotaz mimo diskusie ohľadne špirály do ohrievače , zvýšilo sa napätie aj na Slovensku ale špirály sú vyrábané na 220V a rýchlo odchádzajú dalo by sa tomu nejak zabrániť
@dalliborsvec7620
@dalliborsvec7620 5 лет назад
Osobne si myslím. že levnejsi verzie je lepši , plast že ulomi , sroub vydrží dele
@jiribrunc4880
@jiribrunc4880 5 лет назад
Bezva poučné video jen tak dál
@davidcervenka9448
@davidcervenka9448 5 лет назад
a i video ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-UJFMfQFjr1o.html
Далее
magnetic contactor connection in one way switch
3:44
Просмотров 124 тыс.
ПРОЖАРКА ХАРЛАМОВА
00:15
Просмотров 30 тыс.
Кто Первый Получит Миллион ?
27:44
lcsc.com - Graetz - full bridge rectifier
14:21
Просмотров 8 тыс.
How to connect the contactor - control ON-OFF
11:44
Просмотров 186 тыс.
Vyrábím BETON BLOKY a konkurenci neřeším
13:27
Просмотров 130 тыс.
Proudový chránič (fíčko)
10:41
Просмотров 253 тыс.
Modulární stykače Acti 9 od Schneider Electric
2:50
Dílna ELKO EP: Pomocná relé a stykače
3:54
Просмотров 6 тыс.
ДОМОФОН НА КОМПЬЮТЕР
0:17
Просмотров 597 тыс.
YOTAPHONE 2 - СПУСТЯ 10 ЛЕТ
15:13
Просмотров 159 тыс.