9:30 "ekkora user email" küldő forrásaként nagyon szépen köszönöm. :) ...ezzel foglalkozok úgy helyes, hogy ezzel is, mert minden érdekel ami elektronika, infokommunikáció, energetika, informatika. :)
Köszönöm, érdekes videó volt. Vártam is már ezt a témát mert kíváncsi voltam hogy eszik e vagy isszák. Én például szívesen látnék egy olyan videót ami a vezeték nélküli technológiárol szól pl WI-FI, Bluetooth, NFC, infra. Akár videókra is szét lehetne bontani őket. Ha esetleg van ilyen videó akkor elnézést. 😁
Nagyon jó és informatív rész volt ez is köszönöm. Az építményhez meg külön gratulálok, nincs is annál jobb érzés mint amikor az ember a két keze munkájában gyönyörködik hosszú évtizedeken keresztül.
Köszönjük a kérés teljesítését :-) Esetleg annyit fontos lenne még hozzátenni, hogy bár valóban fontos, hogy szélsőséges hőmérsékleteken ne töltsünk, az akkumulátorok idő előtti degradációja akkor is végbemehet, ha csak simán használjuk őket nagy melegben, vagy csak letesszük a napra, és hagyjuk, hogy felforrósodjon. Az igaz, hogy még így is működik egy komoly védelem (nekem többször is sikerült töltés nélkül is, pusztán navigációval úgy felforralni egy LG-t egy klíma nélküli autóban, hogy az kikapcsolt, és csak kellő lehűlés után lehetett újra bekapcsolni), de ha gyakran melegszik fel a telefon 40-50 fok fölé, az egészen biztosan idő előtti akkuöregedéshez vezet. Hidegre ugyanez igaz. A legtöbb helyen azt írják a szakértők, hogy a lítium akkumulátorok optimális működéséhez pont olyan hőmérsékleti tartomány szükséges, mint amiben egy ember is jól érzi magát :-)
Jó volt a videó, köszönöm! Részemről a 60W feletti töltés feleslegesnek tűnik. Ami zavar, hogy nem tudom mi lesz, ha nem lesz 3G. Mostanában sokat járkálok Tolna megyében és ahol kellene legyen 3G és 4G lefedettség ott gyakran csak 2G van. Nulla mobilnet sebességgel! Vajon az 5G alacsony frekvenciás sávja megoldja, egyáltalán milyen frekvenciákat fognak használni? Nagyon nem látom mit hoz a jövő. Azt sem mikor lesz 5G országosan.
Végtelen mennyiségű hálával köszönjük az adást, érdekes és informatív volt. A wireless töltés és egyebek jöhetnek majd később egy második részben. Az még érdekelne, hogy Apple-en miért mennek olyan gyorsan/gyakran tönkre az akksik, miközben ők is elég visszafogottak a gyorstöltéssel? Az élő adás jó ötlet, egy 18-19 órai idősávban, akár bemutathatsz valami érdekes kütyüt is.
Igen, a Samsung elég óvatos mind a töltési sebességet, mind az akku kapacitást illetően. S10e-m van, most már harmadik éve , és az egyetlen pont amit az elejétől kezdve utáltam benne, a botrányos üzemideje. Bármit csinálok, vagy nem csinálok, 2-3 óra kijelzőidőnél többet soha nem sikerült belőle kihoznom.😕 Bezzeg a vezetéknélküli töltésmegosztást, meg a 85%-os töltési korlátot ez a típus is megkapta, ami elég mókás a fentiek tekintetében...
Nagyon jó videó volt, köszönjük szépen. :) folytatásnak akár lehetne a vezeték mentes töltésekről egy videó, bár az lehet nem annyira nagy extra. Illetve egyszer már tutira írtam, de hátha jó témaötlet: Régiónként változó specifikációs telefonok, pl Samsungnál Exynos - Snapdragon, ugyanaz a telefopn 6 féle nlven kiadva, vagy régen az LG G6-nál volt olyan, amiben NFC töltés, quad dac volt, EU modellekben egyik se vagy a Xiaomiknál egy típusból 68 felé elnevezés és kiadás Nem tudom mennyire jó a téma, vagy mennyire lehet jól beszélni erről. :)
2 года назад
Köszönöm jó adás volt. Engem érdekelne egy összefoglalás az okostelefon fő számítógépként történő alkalmazásáról. Történetileg is az egyedi dokkolóktól az otg tv-out mhl microhdmi keresztűl a miracast és a chromecaston át a vezetéknélküli samsung dexig. Esetleg megemlíteni a asus padfone-t is.
Amit elmondtál az pont szembe megy azzal, hogy a gyártó kihagyhatja a töltőt a dobozból: úgyis van otthon. Én azt tapasztaltam, hogy még azonos gyártón belül a különböző szériák töltői sem felcserélhetők. (Hiába ugyanannyi a watt szám) És a szabványos töltési eljárások sem szoktak működni. (Hiába a licenszelt töltő) Szóval csak a gyári töltő.
Hali klasz adás mint mindig. Hozzá szólva 3 éves Honor view 20 akism még mindig 2 napot elmegy nagyrészt 2A-es töltő fejjel. Téma javaslatom pedig a "kinai telók reklám mennyisége" ami engem érdekelne. Mennyi reklámmal találkozni, hol, mennyire lehet ki irtani, érdemes inkább valami mást választani mint Xiaomi - t és társait a reklámok miatt? Ha van ebben a témában egy műsornyi, szívesen meg néznem. 😁
2 года назад
Xiaominál ki lehet kapcoslni a reklámokat ;) Van is pár videó róla pl. Legend (Tamás Zsolt) csatornáján is
Bluetooth verziók közötti különbségek: 5.0 vs. 5.2 (itt ugye megjelent az LC3 codec) vs. 5.3 Előbbi témát folytatva: Mi az LC3 codec? Vezetékmentes töltés ... kérdés a kérdésben: az Android gyártók miért fukarkodnak ennek beépítésével, mikor már filléres TWS-ekben is van? Mikor felejthetjük el végre a lyukat, szigetet, könnycseppet a kijelzőkön? → a Google megoldása talán elhozza a megváltást?
Tehát, a hő nem probléma a telefonban lévő akkunak? Ha töltés közben intenzív dologra használom mondjuk a nyári melegben esetleg napon, és az akku meghaladja az 50-55°C hőmérsékletet is, az sem probléma? Köszi egy hozzáértő válaszát!
Már régóta próbálom meggyőzni az ismerőseimet, h 80%nál ne töltsék fel jobban ha lehet az akksit, illetve hogy nem okoz kárt a gyorstöltés. köszi az érveket :) engem érdekelne egy, a piacot elég jól ismerő ember véleménye a kijelző méretekről. miért nem gyártanak kisebb, 6 coll alatti telefonokat? nincs kereslet? az én körömben sokan panaszkodnak, főleg nők, hogy egyszerűen nem bírják használni a mostani telefonokat. van aki ezért nem cseréli le a 4-5 éves telefonját, és inkább küzd. persze, iphone van kisebb, de azt pl egy régi motoros androidos nem igazán preferálja. az asus adott ki kisebb telefont, de olyan árkategóriában, ami meghaladja egy átlag user ingerküszöbét. hogy látod/látjátok, lesz még kisebb középkategóriás telefon a közeljövőben? vagy már örök ínhüvelygyulladásra vagyunk kárhoztatva?
Kb 2010 óta 152,9 x 77,2 x 8,7 milliméter - es készüléket, anno Phabletnak hívták az 5,5 hüvelykest. A Mostani a 6,39 hüvelyk átlóval átlagos méret a közel azonos 157,8 x 72,3 x 8,6 milliméter méretű készülékházzal. Flip flop tokkal használtam mindkettőt egy kézzel (vagy vízszintesen tartva 2-vel) , de van ilyen ráragasztható fogantyú is. Popsocket vagy Spigen Style Ring 360 néven
Szia! Én nagyon kíváncsi lennék egy mobil operációs rendszer "történeti" videóra. Régen ez színesebb volt a történet, mint a mostani IOS vs Andriod (és vadhajtásai) állóháború... A nyomógombos szférában már réges-rég voltak "okos" telefonok, emlékszem mekkora élmény beszerezni egy .sis fájlt és telepíteni az asphalt 2-őt.... Nokia 6600-án symbian s60-ra. Vagy például az n900-on futó maemo linux , ami ha nem is a legfelhasználóbarátabb felület volt, de megbízható.(kedvenc telefonom volt :D valaha).
23:40 Huawei mate 20 pro esetén 40 W töltésnél ilyen visszafogást nem tapasztaltam. Így nyírtam ki egy aksit egy év alatt, gyorstöltés+játék, aksi 42°C felett. Köszönjük a részletes kifejtést :)
Mindig csak lesek, amikor beszélnek arról, hogy kiveszik a töltőt és a kábelt a dobozból, hát bánom is én. Helyette jöhet a tok és a fólia. Ikeás kábelt és elosztóba épített töltőt használok, gyorsabban tölt mint a gyári, szóval szerintem még beljebb is vagyok. (A fenti infók "a teljesség igénye nélkül," a lényeg az, hogy teszek rá, hogy van-e kábel, mert van alapból jobb, minek a gagyi gyári tizedik, viszont helyette a tok és fólia lehetne alap.)
Szerintem a gyorstöltés, stb áttörést pont hogy az ilyen telefon méretben fogják megvalosítani, mivel ha valami nem jó mégsem, akkor nem többezer több tíz millió forint értékű autót kell visszahívni a gyártónak
Igaz régi történet de mai napig nem találtam rá választ. Nagy gyártó= megbízható akar lenni = millió teszten fut át minden készülék. Akkor hogy a bűbanatos pipacsmező illatában lehetett a Note7 sztori ? Nem tesztelték a saját készüléküket mielőtt tömeggyártásba kiadták? Köszönöm ha valaki erre érdemben válaszol 😊
Ez mostanra elég transzparens sztori: az akkubeszállítónál volt a hiba, a leszállított akkuk egy kis százalékánál volt gyártási hiba, ami nyilván a teszteléskor nem jött ki, hanem akkor jelentkezett a gond, amikor a milliószámra eladott telefonok közül néhány elfüstölt. Mivel nem volt egységes, hogy melyik régió melyik piacára mehetett ki a hibás akkuból, ezért kénytelenek voltak az összeset visszahívni.
A feleségemnek Honor 50 vettünk mert Huaweinek már nincs Google támogatás. 66w töltés tud ugyanis ezt kapta hozzá. Nekem Huawei Mate 20 pro - m van, felraktam a Honor töltöjét 40w maximalizálta a töltést. Gyorsított ugyan a töltésen és kB 45 perc alatt 0-100-ra én örülök marhára. Pl ma 50%-ról 90-re 10 perc. Tartja és tudja az elvártat😁
Nem értem miért nem használják az emberek az infraportot. Kizárólag olyan új telefont akarok venni, amiben van. Távirányítót sohasem találom, a telefon mindig kéznél van.. Huawei P30pro kellene váltani,sajnos kicsi a kínálat ilyen szempontból
Nézzél szét Xiaomi háza táján mert tudomásom szerint már csak ők maradtak az egész piacon akik rendszeresen adnak infra portot a készülékeikhez azon belül is inkább a középkategóriás Redmi készülékek. ;)
@@MobilarenaHUNGARY Nitrid helyett nitrátot mondani még a kisebbik hülyeség, mert a kémiában legalább mindkettő létező dolog. De mi a tök az a gálium? :-) Szegény gallium-nitrid! Senki se nevezte még át ennyire ügyetlenül! :-D Jaja! Inkább vágjátok ki mert így elég ciki és az elhangzottak hitelességét durván rombolja!
Gáliumot már több csatornán is hallottam, pedig szerintem nem kell kémikusnak lenni ahoz, hogy az ember tudja, a Gallium egy lérező elem, a gálium meg nem.
Mas pozitivuma nincs is a droidnak :D :D persze ez is csak annak pozitiv akit erdekel :D de ha jobban belegondolunk a droidoknak muszaj vmi parasztvakitassal elöallniuk, h a sok droidfan megvegye, es versenyezzen h a szarja hany perc alatt tölt fel miutan az 5000 mah akksijat vmi szutyok jatekkal lemeritette :D
@@zsoltkohut1274 vastagon leszarom a droidot is meg a gyorstoltest is es nemh nem vok szomoru hanem kifejezetten boldog vok, tehat nincs szuksegem vigasztalasra! A droid szarok tulajanak vigasz a giga töltesi sebesseg mert szomoruak a teglanyi akksi miatt :D :D
Az aksim ciklusát milyen appal tudom megnézni? Mert a telefon saját beálításaiban nincs ilyen tudtommal. Samsung s9+ android 10 Amúgy én úgy vagyok a töltéssel hogy inkább kisebb watt mert akárhogy de az kíméli az aksit és én 3 4 évig használok egy telót napi 6-7 óra kijelzőidővel szóval bőven van használva és az aksi már egy éve elkezdte hogy ha hideg van és fényképezek aminek sok áam kell akkor 50-60%-ról ledobja 0-ra és az nem kellemes. Mindíg van nálam külső aksi és akkor azzal visszapumpálom ezt az áramot ami nem elveszik csak az aksi képtelen hidegben leadni azt a teljesítményt így úgy gondolja hogy ha nem tudom leadni akkor biztos kiürültem. Utánna meg ha felteszem tölteni akkor 20 perc alatt 15watton 50%-ig visszanyomja. Szóval én ezért nem szeretem a gyorstöltést mert az én telómat nagyon megölte igaz már 3 éves a teló és egy 4 éves konstrukció. Éjjel inkább az 5 wattosvezeték nélküli töltést használom de ha lehet éjjel nem is töltöm már hogy ne legyel a végén 100%nál csepptöltés.
67w-on tölt a Macbook Prom (M1 pro chippel). Nekem bőven elég a töltési idő Macen is. Iphone 13 pro max 24 órát kibír úgy hogy másnap 35-45% között végez. Kibírom azt a 2 óra töltést :)
Abszolút káros és feleslegesnek érzem továbbra is. 5W-os töltő mellett még 1,5 évesen is hozza a 1,5-2 napot a telóm. Huawei esetében vettem/tünk át rengeteg telót amelyeknek felpúposodott a hátlapja a gyorstöltés miatt, számos alkalommal 1 éven belül.