@@zuzannka9027 Będąc trójkową uczennicą napisałam na prawie 70%. Żałuję, że nie zaczęłam od początku nauki z eTrapezem, bo jestem pewna że zdobyłabym więcej %. Moim problemem było zapamiętanie tych schematów i takiego zrozumienia "na chłopski rozum", co tutaj znalazłam, a to bardzo pomaga, żeby dopasować metody rozwiązania do zadań, tym bardziej że matma w 2020 miała dość inne zadania otwarte. ;)
@@klaudiatruszkowska2570 Dziekuje za odpowiedź. Gratuluje super wyniku. Ja właśnie też dzięki temu kanałowi zaczęłam ogarniać schematy. Mam nadzieje, ze również uda mi się zdać na dobrym poziomie w maju
Świetniy film, wszystko fajnie wytłumaczone. Do zrozumienia nawet dla największych ciołków. Kilka zadań po przeczytaniu - kosmos, ale po Pani tłumaczeniu, wszystko banalnie proste:)
Robiłem sam- 74%, głupie błędy. Zadania za 4 punkty z prawdopodobieństwa nawet nie ruszyłem, a szkoda bo było banalne. Do matury jeszcze dość dużo czasu, wiem nad czym pracować, dzięki za wyjaśnienie :)
Mam pytanie do zad 29 po obliczeniu p nie powinniśmy delty i q obliczyć? I wtedy mamy najmniejsza wartość? Czy już mi się wszystko myli przez tą naukę?
Można obliczyć q=-delta /4a albo można obliczyć q jako wartość funkcji dla argumentu p. Tutaj p wyszło równe 3, więc możemy obliczyć q=f(3). Wynik wyjdzie ten sam. Można liczyć deltę i ze wzoru q=-delta/4a, jeśli tak komuś bardziej pasuje :) Tak czy tak, q czyli f(3) da nam wartość najmniejszą.
Własność, że przekątne przecinają się pod kątem prostym nie świadczy o tym, że jest to romb albo deltoid, ale wystarczy do tego, żeby zastosować wzór na pole jako połowa iloczynu przekątnych. I to będzie wystarczające w tym zadaniu.
Dlaczego w zadaniu 15 gdzie był przykład sin alfa =2 sin alfa * cos alfa/: sin alfa wyszło 2cos alfa? Nie wiem z czego to wynikło bo ja bym zrobiła 1 = sin alfa * cos alfa
W liczniku mamy mnożenie 2 * sin alfa * cos alfa i dzielimy to przez sin alfa, więc skracamy to wyrażenie przez sin alfa (możemy zapisać to np. w postaci ułamka, gdzie w liczniku mamy 2 * sin alfa * cos alfa, a w mianowniku mamy sin alfa i wtedy widać, że mianownik skróci się z jednym z czynników iloczynu z licznika). Gdybyśmy zamiast sin alfa napisali 3, a zamiast cos alfa napisali 5, to byłoby 2*3*5 i wtedy przy dzieleniu przez 3 wyjdzie nam 2*5, czyli 10. Nie ucieka nam dwójka, tylko trójka, bo skracamy przez 3. I podobnie nie ucieka nam 2, tylko sin alfa, bo dzielimy iloczyn przez sin alfa.
To jest arkusz z maja 2015 z podstawy programowej, która obowiązuje na maturze w latach 2015-2022. W tych latach pojawiają się arkusze ze "starej podstawy" i "nowej podstawy" i na tym kanale rozwiązujemy tylko arkusze z nowej podstawy programowej.