Тёмный

Miért gyengül a forint és furcsa a kamatrendszer Magyarországon? - Pénzügyi Fitnesz 039 

Pénzügyi Fitnesz
Подписаться 21 тыс.
Просмотров 31 тыс.
50% 1

Ebben az epizódban megmutatok 6 okot arra, miért gyengül a forint és miért furcsa a kamatrendszer Magyarországon! Mi köze van az alapkamatnak a forint árfolyamához? Hogyan működik ez a rendszer és ki fizeti meg az árát?
(0:40) Amerika - MO. kamatviszony
(2:34) Devizahitelek forintosítása
(3:26) Növekedési Hitelprogram működése, sajátos kamatrendszer
(8:35) Kamatcsere eszközök
(10:08) Export
(11:24) Államadósság
A videót blogos formában ebben a cikkben olvashatod: penzugyifitnes...
Ha tetszett a videó, kérlek segítsd a munkámat azzal, hogy feliratkozol a hírlevelemre: penzugyifitnes...
__________________________________________________________________
A Kötvény és állampapír iskola eddigi részei:
Az első videóban megbeszéltük mi a jegybank alapkamat és hogyan hat a gazdaságra. • Mi az alapkamat? Elmag...
A második videóban megmutattam miért gyengül a forint és miért furcsa a kamatrendszer Magyarországon. Mi a kapcsolat a kamatok és a deviza árfolyama között? • Miért gyengül a forint...
A harmadik videóban elmagyaráztam a lehetetlen szentháromságot és azt, hogy Soros György erre alapozva hogyan spekulált az angol jegybank ellen. Hogy lehetne erősíteni a forintot úgy, hogy a kamatokat alacsonyan tartjuk és ez mibe kerülne? • A lehetetlen szentháro...
A negyedik videóból megtudhattad mi a kötvény, milyen előnyei vannak és egy kockázatáról is szó esett. • Mi a kötvény és érdeme...
__________________________________________________________________
Weboldal, blog, hírlevél, ingyenes e-book, interjúk: penzugyifitnes...
Facebook: / penzugyifitnesz
Kérdezz bármit Telegram app-on keresztül: t.me/penzugyif...

Опубликовано:

 

14 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 88   
@Solar976
@Solar976 2 года назад
Megint igen aktuális ez a kérdés
@marktoth3166
@marktoth3166 2 года назад
ezt igy 4 év után para visszanézni mennyire igaz minden
@szilvi2007
@szilvi2007 3 года назад
Fantasztikus video, nagyon jol osszeraktad. Koszi szepen!
3 года назад
Köszönöm, örülök, hogy segített!
@repetro1
@repetro1 6 лет назад
Ez nagyon hasznos volt! Ugyanis gondolkodom egy vállalkozásban. De ezek a gazdasági intézkedések később átültetődnek a civil társadalomra... na, már most ez nem okozhat később gazdasági deficithez? Valamint mivel ide- oda tologatják, halasszák a forint értékét, nem lehet ebből válság?
6 лет назад
Köszönöm, örülök neki és szurkolok neked! De, érezni a hatását a társadalomban. Igazából ez megy már évek óta, tehát a hatása már bőven érezhető. A szegények nem gazdagodtak, a középosztály (ha van olyan) és a gazdagabb rétegek pedig egyre gazdagabbak. Ezt mutatja a statisztika. A legtöbb ember hitelt vett fel és a hitelezés megint kezd a válság előtti szinten lenni. Ez is hozzájárul a lakásárak növekedéséhez. Ha most gyorsan kellene kamatot emelni, akkor lenne válság. Ezt nem kell tenni, ahhoz túl jó az ország helyzete. Igazából nincs olyan euró/forint árfolyam sem ami felett válság lenne. Nincs rá közgazdasági modell. Miért ne lehetne például 500 forint egy euró? A kérdés, hogyan jutunk el odáig? Egy hét alatt, vagy hét év alatt?
@repetro1
@repetro1 6 лет назад
Pénzügyi Fitnesz Remélem, hogy eljutok odáig. Az miért jó, ha magasabb egy országban a valuta vagy alacsony a használatos pénznem? Eljutunk arra a szintre valamikor, hogy átforgatódjon a kerék és a valutából saját/ közös pénznem legyen? Az a vállalkozásokra milyen hatással bírna?
@d.zoltan
@d.zoltan 6 лет назад
Ezt jól összefoglaltad, sajnos vagy nem, de nem sok átlagember látja ezt így át.
6 лет назад
D. Zoltán Köszönöm szépen! Èrtem mire gondolsz, bár hosszú távon talán akkor járunk jól társadalmilag, ha minél többen megértik, átlátják a dolgot...
@hansamalerei0112
@hansamalerei0112 3 года назад
szia! sok hasznos tartalmat osztasz meg, a kerdesem az lenne hogy te ilyen szakon is tanultal?
@oliverunger1338
@oliverunger1338 6 лет назад
Egyébként a kamatemelés lényege, hogy az inflációt kordában tartsa, ami ha nagyon magas, akkor annak a jele, hogy tulhevült a gazdaság, ha alacsony akkor hogy gyengélkedik (egyik sem jó) . Magyarországon az az érdekes helyzet alakult ki, hogy a gazdasági ciklus csúcsán is hiperlaza monetáris politikát folytat a jegybank, hiszen az infláció nem éri el a jegybanki célt. Ezért, mikor az árfolyam és inflációs nyomás miatt a kamatemelés meg fog történni, a gazdaság leszallo ágra fog kerülni. Ezért egy recessziós periódusban a jegybanknak nem lesz lehetősége az elenkitesre. A kormány részéről ezért láthatjuk az igyekezetet a hiány leszoritasara és a tartalékok hizlalasara.
@xdxdxdxd4575
@xdxdxdxd4575 5 лет назад
Vajon miért pont ma dobta fel ezt a videót a youtube? 😯🤔😁Egyébként szép munka, ma is aktuális (ahogy a többi is)! És még mindig nem volt kamatemelés...
5 лет назад
Köszi, örülök neki :)
@tundeevagabriel7729
@tundeevagabriel7729 5 лет назад
Eddig sem voltam bizakodó, sőt nagyon sokat bosszankodtam, hogy ez az ország csődhelyzetben van, de még mekkorában. De, most megtudtam azt, hogy ha kamattámogatást adunk a megtakarítóknak, kamattámogatást adunk a vállalkozásoknak, hogy az én adóm a vállalkozások nyereségét szolgálja. Nincs megtakarításom és vállalkozásom sincs, mint ahogy nagyon sok ember ugyanebben a "cipőben" jár ebben az országban. Tehát minden pénzügyi mozgás a szegényeket sújtja. Borzasztó. Eddig is rossz véleménnyel voltam a pénzzel foglalkozókról, de most aztán be is igazolódott az, hogy jogosan.
5 лет назад
Azért nem mindent a kisember fizet, az európai adófizetők pénze is nagyon sokat segít, például az enyém :)
@tundeevagabriel7729
@tundeevagabriel7729 5 лет назад
@ Nagyon sokat foglalkozom a pénzzel, hiszen egy devizakárosult csoport adminja vagyok a Facebook-on. Rettenetes, hogy milyen szándékos csalások mentek végbe. 11 pontban gyűjtöttem össze a bűncselekménynek számító bizonyítékokat. Nagyon köszönöm az Ön videóit, nagyon sokat tanulok belőlük, amiket persze színes bejegyzéseken fel is szoktam tenni, mert gyorsak, nem kell sok időt eltölteni az olvasásukkal. Kérem, folytassa a felvilágosító munkáját, mert az emberek, velük együtt én is, eléggé tudatlanok, elvesznek a pénzügyi világ káoszában.
@speedbumphu
@speedbumphu 5 лет назад
ööö... nem, nem minden pénzügyi mozgás a szegényeket sújtja. Pl az egészségügyet nem havi 7500Ft-ot fizető állampolgárok tartják fenn, hanem azok akik sok 10.000 vagy 100.000Ft-ot nyomnak bele havonta. A közműveket nem a szegények gyakorlatilag elhanyagolható adója tartja fenn hanem a közép és felső osztályoké. Az oktatást nem a szegények tartják fenn hanem a jobbmódúak. A nyugdíjakat szintén nem a havi 10.000Ft-ot betevők pénzéből fizetik ki. Szóval azért nagyon nem kell felháborodni az állampapíron.
@tundeevagabriel7729
@tundeevagabriel7729 5 лет назад
@@speedbumphu Köszönöm, hogy írt nekem egy hozzászólást. Ha már felsorolt dolgokat, úgymint egészségügy, oktatás stb. elmondom, azaz leírom Önnek, hogy ez mind romokban hever. Akkor ki mit fizet? Vagy az is lehet, hogy nagyon kevés olyan állampolgár van, akik ilyen nagy összeggel tudnak hozzájárulni a kórházak fenntartásához, hiszen nagyon sok kórház is csődhelyzetben van. Nincsenek gépek, nincsenek gyógyszerek, nincs még WC-papír, szappan sem. Ami az oktatást illeti, az sem áll a legmagasabb szinten, hiszen a Kormány azt is tönkretette, pedig nagyon fontos, hogy a felnövekvő nemzedék biztonságban, jó anyagi körülmények között tudjon élni. És még arról nem is beszélve, hogy sokuknak már szülei sincsenek, mert ez a maffia Kormány kilakoltatta a szüleiket, akik közül egyik vagy mindkét szülő öngyilkos lett. És még sorolhatnám a többi problémát is, de azt hiszem, szükségtelen, hiszen mindenki tudja azt, hogy egy diktatúrában élünk, ahol. nem az a cél, hogy mindenkinek normális fizetése legyen, amiből persze megtakarítása is keletkezhet, hanem az, hogy minél többen haljanak meg, hogy ne kelljen nekik nyugdíjat fizetni. Az ez évi nyugdíjemelésnek 3,7 százalékosnak kellett volna lennie, de ehelyett csak 2,7 százalékos lett. Ami a nyugdíjakat illeti, ott is probléma van, hiszen a Kormány 10 milliárdot ellopott a nyugdíjalapból. Remélem, nem bántottam meg a hozzászólásommal, mert nem volt célom megbántani..................................................
@robertvig3227
@robertvig3227 5 лет назад
Az üzenet tehát akkor ez: vagy szorítsd össze a fogad, és takaríts meg, vagy vállalkozz!
5 лет назад
Egészen új megközelítésből látod, de tetszik! És még az utóbbi esetben is takaríts meg...
@tibsyy895
@tibsyy895 5 лет назад
Elinflaljak a forintot. Az lesz. 7:45. Majd ha esett meg a forint 10%-ot akkor kezdenek majd max kamatot emelni.
5 лет назад
Az lehet!
@musicmania61
@musicmania61 5 лет назад
Magyar unortodox rendszer? Egyesek hatalmas hiteleket vesznek fel és aztán szépen beteszik állampapírba. Állampapír magas hozam, hiteltörlesztés alacsony kamattal. Lehet így okoskodni?
5 лет назад
Sajnos vannak ilyen lehetőségek, diákhitel
@benedekkovacs1351
@benedekkovacs1351 4 года назад
@ Hali. Még kezdő vagyok a témában, csak nem rég kezdtem el nézni a videóidat. Bocsi ha hülyeséget kérdezek, de ez hogy lehetséges? Ha jól értettem az állampapír hozama és a hitel kamata is az alapkamathoz igazodik. Hogy lehet, hogy az egyik jóval nagyobb, mint a másik?
4 года назад
@@benedekkovacs1351Nem hülyeség! Tételezzük fel, hogy a kettő kamat egyenlő. Akkor hol van annak a ténynek a "büntetése", hogy hitelt kell felvenned? Miért adna a bank hitelt Átlag Bélának, amikor az államtól ugyan annyi kamatot kap és "biztosan" visszakapja a pénzét? Hol van az előnye, hogy az állam "biztosan" visszafizeti a hitelt, míg Átlag Béla nem? A szereplők közti különbségeket a piac ezzel a kamatkülönbséggel árazza be.
@benedekkovacs1351
@benedekkovacs1351 4 года назад
@ Köszi
4 года назад
A forint megtakaritók kerültek bajba, mert egyre kevesebbet ér a pénzük. Ha volt eszük évekkel ezelőtt a 60-70 %-át dollárra és euróra váltották át. Így a 260 Ft-ért vett Euró most már 340 Ft. Ez jobb, mint bankba tenni a pénz, mert az elérhető kamat, a kamatadó és a tranzakciós adó miatt pénzfelvételkor 1,2 % veszítenek a teljes összegből. Lehet, hogy még most sem késő eurót venni i?
4 года назад
Kedves István! A jövőt nem ismerhetem, de úgy gondolom, hogy amiért a forint egy lassan gyengülő pályán van, az most is és még valószínű jó ideig fennt fog állni. Aztán gondolj arra, hogy egyik fiat pénzt váltod át egy másikra, ez nem igazán védi meg, ha ebből a szemszögből nézem. Érdemes lehet legalább részben erre is gondolni.
@peterromak5568
@peterromak5568 2 года назад
Lehet magától érthetődő, de: ha az állam emeli az alapkamatot, akkor azért kell a kereskedelmi bankoknak is emelni a beteti kamaton, hogy náluk is kös le pénzt? Ha viszint a lekötés után többet kell kifizessenek a kereskedelmi bankoknak, a hitel kamatot is növelniük kell, hogy pénzüknél legyenek. Szóval ha nő az alapkamat, az csak annak jó, akinek már eleve van pénze?
@Balga555
@Balga555 Год назад
Egyrészről igazad van, azonban nagyon sok tényezőt láthatunk most, mely nagyon hátrányos az átlagember és az államháztartás részéről. Amennyiben többek között alapkamat emeléssel és egyéb monetáris politikával elébe lehetett volna menni a forint elértéktelenedésének, akkor most sokkal kevesebbe kerülne az államnak az energia költség. A vállalkozások is könnyebben átvészelnék a jelen helyzetet, kisebb lenne az infláció, nem lenne ilyen mértékű a nyugdíjak elértéktelenedése......
@hand-heldblender8107
@hand-heldblender8107 5 лет назад
Számomra az üzenet: “menekülni a forintból. “
5 лет назад
és nem nagyon lősz mellé... Kamatemeléssel erősíthetnék, de az fájna.
@penz-befektetes-fejlodes
@penz-befektetes-fejlodes 5 лет назад
Tehát: a pénzt amit keres a munkás magyar azután durván adózik, adózott jövedelme után infláció tovább gyengíti, éves szinten 3-4%al és emellé a Forint árfolyama romlik évente 2-3%ot. Így éves szinten 6-7%ot vesztenek az emberek.. 2 év alatt akár 12% minusz... Szép egy gazdaság...
5 лет назад
Ilyenek a fiat pénzek és az erre épülő rendszerek...
@bucbuc472
@bucbuc472 5 лет назад
Azért ha a választások után esetleg erősödni kezd, kezdjetek el más okokon is gondolkodni.
@macsekimacsekov1073
@macsekimacsekov1073 6 лет назад
Más országok kamatemelkedését nevezed fő indikátornak ... Ők miért és meddig tehetik ezt meg?
6 лет назад
Macseki Macsekov Szia! Ugye Amerika és az EKB a döntő. Mivel ezektől sok ország függ, sok a gazdasági kapcsolat mi nem igazán vagyunk függetlenek. Illetve megpróbálhatjuk, de összeomlás lesz a vége. Ők pedig azért cselekednek úgy ahogy, mert az áll érdekükben. A saját gazdaságukat nézik és emelnek vagy csökkentenek kamatot. Addig, amíg jónak látják. A FED elnök is megmondta, hogy tudja, hogy a kamatemelés a kis országoknak fájni fog, de neki a saját háza táját kell figyelnie. Aztán hogy meddig mehetnek el? Amíg a piac engedi. Ha például nagyon felemelnék a kamatot, akkor összeomlana a tőzsde mert kevés értelme lenne részvényt venni-tartani. Ez még oké, de mindenki dollár eszközöket akarna, ezért drágulna a dollár, ez viszont atombomba lenne az exportjuknak, a gazdaságuk már most is érzi az erős dollár negatív hatását. Szóval ők sem istenek, megvan a mozgásterük, csak fontosabb szereplők...
@macsekimacsekov1073
@macsekimacsekov1073 6 лет назад
Pénzügyi Fitnesz ...mivel azt mondod, hogy az USA ennyire meghatározó a pénzpiacon, és az USA gazdasága már most is érzi az erős dollár negatív hatását, nem várható a FED-től egy kamatcsökkentési bejelentés. Pénzügyi elemzők évtizedekre visszamenőleg nem sejtik, hogyan követik egymást a hullámok-völgyek (?)... hisz így lehetne sejteni, hogy a FED kamatcsökkentés bejelentés mikorra várható. Máskülönben az USA is hatalmas kölcsönökkel egyensúlyozgat, ezért csak kikényszeredik az a csökkenés, ...nem? Így lehet, hogy nem is kellene nálunk ezzel kapkodni, hisz az export nagyon fontos. Feliratkoztam, 😉 mert hasznos infókat adsz! Gratula!
6 лет назад
Macseki Macsekov Köszönöm a visszajelzést! :) igazából nem lehet tudni mikor mi lesz. Jósolni azt mindig lehet :) A piac azt árazza, hogy inkább kamatemelésekre van szükség és a FED is ezt mondja. Az is fontos, hogy egyből felemelik 6%-ra vagy hagyják a gazdaságot alkalmazkodni és szép lassan emelik fel. Mivel csőd nem fenyeget, inkább lassan emelnek. Szóval most az tudható, hogy inkább kamatemelés lesz a világon. Ezzel kapcsolatban ajánlom a következő videókat, ha szabad önreklámoznom magam. Kicsit késik, mert nekem sokkal több meló lesz, de ott lesz szó ennek hatásáról és hogy mit lehet tenni. Én már várom :)
@macsekimacsekov1073
@macsekimacsekov1073 6 лет назад
Pénzügyi Fitnesz, Köszzzzz! Figyelni fogom.
@joepataki9659
@joepataki9659 5 лет назад
Macseki Macsekov a kamatok nem emelkednek Amerikába, senkinek nem érdeke, csak a nyugdíjasoknak lenne jó, mert megspórolt pénzük, segítené a nyugdíjukat. Egy tíz éves le kötésnél többet kapnának, de egy 75-80 éves ember nem tudja lekötni a pénzét , mert mire megkapja kamatostól , addigra meghal, és az életben maradt, halott adót fizet.
@nukleusmixing154
@nukleusmixing154 4 года назад
Miért a pénz határozza meg a gazdaságot, ahelyett, hogy annyi pénz lenne, amennyire a gazdaságnak szüksége van?
4 года назад
Kiváló kérdés! Azért, mert most ilyen a monetáris rendszer, mert töredék-tartalék ráta van, mert fiat pénz van. A második fele, amit írtál volt a nemesfém alapú rendszer.
@nukleusmixing154
@nukleusmixing154 4 года назад
@ ez nem jelenti egyben azt is, hogy mivel nem az ország kormánya vagy nemzeti bankja mondja meg mennyit ér az országa pénze, hanem a központi bank, hogy az valamiféle hatalom gyakorlás egy ország felett? és mi történik akkor ha egy ország, mondjuk az USA azt akarná, hogy ne függjön a központi bankoktól?
4 года назад
@@nukleusmixing154 de, azt jelenti. Írtam már erről. Warren Buffett apja írta még, hogy lényegében a polgár a politikusoktól függ, mert a politikus mondja meg mennyit ér a megtakarítása. Ezért sem vagyunk szabadok és az arany alapú rendszer szabadságot is ad. Nem véletlen küzdenek ellene a központi bankok a bankokkal együtt. Viszont a központi bank fejét általában a kormány teszi oda, szóval a politikától függ, még ha papíron független is. És ugye szabad! piaci gazdaságban nem kellene központi bank, én is a megszüntetés mellett vagyok. De ezt Átlag Béla fel sem fogja, nemhogy el akarná érni, ezért ki is használják például inflációval lassan kivéreztetik. Összeesküvéselméletnek hangzik, pedig igaz. Ezért a központi bankok eltűnése vagy az új monetáris rendszerek csak valamilyen nagy válság során/után következnek be. Szerintem még az előtt lesz ilyen, hogy megörednék...
@nukleusmixing154
@nukleusmixing154 4 года назад
@ ezért ez jó hír, ha tényleg így gondolod hogy még megéljük. :)
4 года назад
@@nukleusmixing154 Viszont ez egyben nagy válságot is jelent, ha nem hiperinflációt. nem olyan jó az, még ha utána jó lehetőségek is jönnek.
@johnnyonthespot2498
@johnnyonthespot2498 6 лет назад
szerintem jo ez ugy ahogy van , ha megdoglik a forint hat megdoglik , eddig sem ertettem mitol mukodik a magyar gazdasag, mi a fo mozgatorugoja, sajnalom a devizahiteleseket hogy bedoltek es tovabb nyujtozkodtak amig a takarojuk er
6 лет назад
Talán azért nem könnyű érteni mi a mozgatórugó, mert főleg nem mi mozgatjuk.
6 лет назад
egy korábbi videóban pedig bemutattam, hogy az MNB szerint a hitelezés hamarosan eléri a válság előtti szintet... ennek sem lesz jó vége, a kormány pedig gerjeszti a hitelezést, a csokot, a lakásárak növekedését, hogy pörögjön a gazdaság. ez buborékhoz vezet(ett már több helyen).
@joepataki9659
@joepataki9659 5 лет назад
2% ot nem kapsz Amerikában sokáig, ha 1%- ot kapsz akkor örülhetsz , de egy évre minimum le kell kötni .
@tothbenedek2028
@tothbenedek2028 5 лет назад
Másfél éves videó. Nem emlékszem ugyan, de másfél éve garantáltan nem volt olyan gyenge a forint, mint most...
@zoltanzsiros6574
@zoltanzsiros6574 5 лет назад
Természetesen az internet nem felejt. A videó készültekor a napi középárfolyam euro esetén 319Ft volt.
@antibodogh5511
@antibodogh5511 3 года назад
Vagy most aztán még rosszabb.
@erikameszaros9711
@erikameszaros9711 2 года назад
Jelenleg ez elég ijesztően hangzik...
@penzugyifitneszklub3388
@penzugyifitneszklub3388 2 года назад
Megint aktuálisnak érzed? A mostani gyors gyengülés fő oka a háború.
@johnnyonthespot2498
@johnnyonthespot2498 5 лет назад
szerencsere dollarban keresek , es dollarban tartom , es dollarban koltom a zsetont
5 лет назад
Mi ebben a szerencse? :) Olvastad már a második könyvemet? Lényegében mindegy melyik devizában takarítasz meg (hosszú távon).
@penz-befektetes-fejlodes
@penz-befektetes-fejlodes 5 лет назад
@ vegyen fontot vagy eurót belőle ;)
@belagabanyi6036
@belagabanyi6036 5 лет назад
A libor kamat az még mindig negativ. Az EZB nem akarja a közeljövöben a kamatot felemelni. Hogy müködhet ez az egész itthon. Az inflació felzabál minden kamatot. Akinek forintban van a pénze az csak veszithet. Akinek a pénze euroban vagy svájci frankban van az már 10% nyert.
5 лет назад
Kedves Bela! Holnap reggel elesedik egy videom, azt ajanlom neked! Emellett pedig latom kapisgalod a dolgot, nem tukmalaskent, de engedd meg, hogy ajanljam a konyvem, abbol fogod latni, hogy a deviza sem tokeletes hosszu tavon.
@belagabanyi6036
@belagabanyi6036 5 лет назад
@ a svájci frank valamikor nyolc ével ezelött 162 Forint volt, most kb. 300 körül járkál. Egy ország ahol a gazdaság fejlödik és stabil ott a váltoérték soha se lefele hanem mindig felfele megy. Most itthon mi a helyzet? Itt valami nem stimmel! A váltoértéket nem a saját nemzetibank fixálja hanem a nemzeközi piac szabályoza! A nemzetibankok úgy szokták ezt befolásolni hogy nagy menyiségben vagy veszik, ezzel stabilizálják a váltoértéket, vagy eladját a saját devizát ezzel nyomják le a váltoértéket! Ez mind száz milliókba megy, persze dollárba átszámitva.
@mariamolnar6251
@mariamolnar6251 6 лет назад
Egy svájci frank pl 1993-ban 57 Ft volt.
6 лет назад
Mária Molnár Azok a szép idők...
@bbganni
@bbganni 6 лет назад
Az akkori 57ft most mennyit is ér?
6 лет назад
bbganni Inkább azt az időt kérem helyette amit ez a válasz jelent :) de korábban volt az MNB honlapján egy jó inflációs kalkulátor...
@bbganni
@bbganni 6 лет назад
Inflációs kalkulátor szerint "74 740 Ft szükséges ma ahhoz, hogy a(z) 1993. évi 10 000 Ft értékénél legyünk."Tehát 57×7.47=425.49 így viszont nem értem "Azok a szép idők..."
6 лет назад
bbganni WOW! Tehát hét és félszer kevesebbet ér ma az akkori pénz. Nagyot romlott, ezért írtam azt. Akkor jó, hogy nem a matrac alatt tartom a pénzt... :)
@gymolnar
@gymolnar 6 лет назад
A politika rendkívül módon beleszól a jegybank működésébe, nem hiába fideszes az elnök
6 лет назад
György Molnár írok emailt, ha nem gond...
@Blackwingsss
@Blackwingsss 5 лет назад
@ ez a sok titokzatoskodás... :/
5 лет назад
@@Blackwingsss Igazad van, egyetértek, n jó ez így. Amikor ezt írtam, aztán nem lett belőle semmi, akkor a napokban sokszor megkaptam hogy mellőzni kéne a politika témát, mert sok értelmes ember van köztetek, de nagyon sok olyan aki politikai támadásnak vél mindent, stb és ez visszaütne. Tudod, ez egyre kevésbé érdekel és ha követed a csatornát akkor látod ezt és szeretnék ebben változást hozni a csatornára két módon is, remélem összejön. Azon dolgozom, mindenkinek jó lenne. Üdv!
@Blackwingsss
@Blackwingsss 5 лет назад
​@Köszi, nekem csak feltűnt, hogy sok nagyon jó kérdésre privátban válaszoltál csak és ezt sajnálom. Az, hogy neked mi a szakmai véleményed, nagyon jó lenne hallani sok témában. Amúgy nagyon szuper videókat csinálsz! :)
5 лет назад
@@Blackwingsss Koszonom! Ha hianyolsz valamit, csak szolj! A fennt vazolt ok miatt eddig probaltam ovatos lenni, de igyekszem valtoztatni.
@koldulobaratx9859
@koldulobaratx9859 4 года назад
Köxx
@andrasvarga9033
@andrasvarga9033 6 лет назад
Egyebkent europa islamizacioja mind az euro mind pedig a dollar bukasahoz fog vezetni Ha ram hallgattok penzeteket fektessetek befektetesi aranyba vagy ezustbe
6 лет назад
Ez még évtizedekre van?
@gymolnar
@gymolnar 6 лет назад
Ja, iszlamizáció, mert jött egy millió menekült a többszázmilliós Európába, jójesszus már
6 лет назад
CSAK neked, csak most, ajánlom a 43-as videót!
@gymolnar
@gymolnar 5 лет назад
@@Gabor5777 mire, ember?
Далее
Miért hazudik az infláció? - Pénzügyi Fitnesz 074
17:11