8:16 - efekt uzyskany będzie identyczny bez środków chemicznych. na tak zarośniętej ścianie - bez problemu sama ciśnieniówka wystarczy. Problemem są mniejsze powierzchnie i powracająca "zielenina". ja myję elewację co 2...3 lata i wystarczy woda.
Potwierdzam, jak masz bardzo dobrze pomalowane pod spodem to wystarczy zwykła myjka i myć jak samochód tylko co kilka lat. Lecz w dużej ilości przypadków bywa różnie :) my myjemy rocznie kilkadziesiąt tysięcy metrów, zajmujemy się tym zawodowo i robimy to prawie od dekady.W iem że średnio wykonanego i pomalowanego tynku nie domyje się bez odpowiednich środków oraz tak średnio wykonanego lub średnio pomalowanego tynku jak się nie zabezpieczy to w wielu przypadkach zabrudzenia wracają po roku, a nasz produkt znacznie przedłuża proces powrotu takiego mchu na ścianę :) tak czy inaczej jest jak piszesz jak masz dobrze zatarty i extra pomalowany to wystarczy myjka co 2 lata. Pozdrawiam. Błażej :)
Witam, mam pytanie jaka jest wydajność z jednego litra zakupionego preparatu jakim konserwujecie / impregnujecie ścianę po umyciu . Ile z jednego litra średnio można opryskać metrów kwadratowych powierzchni ?
Witam, dla przypomnienia Glonpro to koncentrat i rozrabia się go z wodą w proporcji 1do 9 wody, czyli wychodzi nam 10 l gotowego roztworu do oprysku ściany. Ogólnie przyjmujemy że te 10 litrów wystarczy 50 m2 elewacji. I jeśli sytuacja jest standardowa tak można przyjąć :) A jeśli tynk jest specyficzny, jakaś stara rapica, nie zatarty tynk położony natryskiem, albo na ścianie sią jakieś błędy wykonawcze wtedy można do podesłać jakieś zdjęcia do nas czy zadzwonić, pomożemy wypracować optymalne rozwiązanie. Pozdrawiam Błażej.
Dzoen dobry. Czy po oprysku Pianatech bądź Glonkill, zmycie preparatu z elewacji powinno być przeprowadzone podgrzaną wodą ?. Chcialbym przeprowadzić mycie elewacji na własną rękę, ale nie posiadam myjki z podgrzewaczem wody i nie wiem czy oplaca sie za to brać. Pozdrawiam 🖐️
Witam, myjemy elewacje ponad 11 rok i dopiero od dwóch lat używamy podgrzewacza, odczucia, teorie i gusta co do sprzętu ludzie mają różne moje zdanie jest takie że z podgrzewaczem myje się łatwiej tak samo jak łatwiej się myje super myjką o dużej wydajności wody a jeszcze łatwiej jak fachowiec przyjedzie i umyje za nas ;) a tak na poważnie to jak się chce to się zwykłą myjką umyje i jak się podejdzie do tematu z głową to będzie tak samo czysto jakby ktoś z lepszym sprzętem to zrobił. PS. wielu wykonawców których znam tak zaczynało, myjką z garażu domek tu domek tam i powoli zmieniali sprzęt na lepszy. Także nie tyle sprzęt co wiedza i trochę doświadczenia wystarczy :) pozdrawiam Błażej.
Gwarancja producenta przy zastosowaniu pełnego systemu to 2 lata. Ale to co napisane, to co przy testach w jakimś laboratorium a to co się dzieje na ścianie to trzy różne sprawy :) jedno wychodzi w warunkach idealnych, drugie warunkuje ustawodawca a praktyka swoje. Z mojej praktyki i obserwacji wynika że im tynk chłonniejszy tym więcej płynu zabezpieczającego wniknie w pory tynku i tym dłużej zabezpieczy elewacje i odwrotnie im mniej chłonny tym szybciej deszcz wypłucze. Odwrotnie jest z myciem im ściana mniej porowata czyli np. dobrze pomalowana, tym łatwiej ją domyć nawet przy pomocy samej wody ale zabezpieczenie osiądzie na niej na krótszy czas. Pomijając techniczne dywagacje nie zdażyło mi się żeby przy prawidłowym użyciu systemu nawet na najgorszej ścianie, w najgorszym miejscu, osad biologiczny rozpoczął swój powrót na ścianę szybciej niż po dwóch latach :) pozdrawiam.
Witam, w wielkim skrócie wystarczy 5 stopni na plusie, istotnym czynnikiem będzie to, by ściany podczas nakładaniu płynów były relatywnie suche. Pozdrawiam Błażej
Czy tej glonkil to jest na bazie Podchlorynu sodu? Bo widzę ze teraz wszyscy to sprzedają … a po tym szybko osiada korozja na elementach metalowych , parapety , balustrady , obróbka blacharsko itp.
Witam, nie nie jest na bazie podchlorynu sodu, a co do Parapetów i elementów metalowych to używam tego produktu około 8 lat i nie zauważyłem takiego zjawiska. Pozdrawiam Błażej :)
Dzięki za konkrety 👍 mam już ostatnie pytanie 😄 ten pierwszym środek Glonkil po nałożeniu na ścianę musi zostać na całą dobę ? Wracamy dopiero na drugi dzień do mycia ? Można skrócić ten czas jakoś ? Pozdrawiam
@@WinClear751 Żeby mieć pewność że wszystko dobrze zadziałało to robisz oprysk w suchym dniu ( żeby ściana była relatywnie sucha i nasiąknęła dobrze preparatem ) i zostawiasz . Nie robiłem testów jaki jest najkrótszy czas działania, zwyczajowo zostawiam na następny dzień. Także niewiem czy można krócej, ale wiem że jak jednego dnia robię oprysk to następnego już widać że zrobił co ma zrobić i mech jest zniszczony :) Widzę że jesteś wykonawcą także podpowiem że ten pierwszy krok systemu mycia nie jest obligatoryjny i przypadku brudu biologicznego o średnim i niskim nasileniu , dysponując dobrym sprzętem i pewną wprawą można go pominąć oszczędzając ten jeden dzień. Jest takim elementem pomocniczym mającym na celu wstępne skruszenie nalotu biologicznego co ułatwi nam prace podczas mycia. Kluczowy w tym przypadku. jest oprysk zabezpieczający Glonpro czyli 3 krok systemu.Pozdrawiam i jak coś to pisz śmiało, jestem tu po to żeby odpisywać jak ktoś pisze :)