Тёмный

Na czym polega POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA w szkole? 🧐 

Pedagog Michalina
Подписаться 3,6 тыс.
Просмотров 7 тыс.
50% 1

✅Dziś zapraszam Was do obejrzenia filmu na temat pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolach, szkołach i placówkach. 👍 To absolutnie podstawowe informacje w tym obszarze i każdy nauczyciel oraz specjalista powinien je znać. 😊
W filmie m.in:
☑️ Do kogo jest kierowana pomoc psych-ped? 🤔
☑️ Kto udziela tej pomocy? Czy nauczyciele też? 👩‍🏫
☑️ Kim są specjaliści i jakie są ich zadania w szkole? 👩‍🏫🏫
☑️Jakie są formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej i na czym polegają? ❤️‍🩹
Przy czym warto pamiętać, że od 1 września 2022 wchodzi w życie nowe stanowisko pracy w ramach pomocy psych-ped, czyli pedagog specjalny.
❓Może w kolejnym filmie więcej właśnie o pedagogu specjalnym? 🧐
Zapraszam do obejrzenia, komentowania i subskrypcji kanału! 🧡💛💚
👉Zapraszam także tutaj:
/ pedagogmichalina
www.instagram....
👉Źródło: Rozporządzenie MEN z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.

Опубликовано:

 

8 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 12   
@kamilaka1119
@kamilaka1119 Год назад
Wartościowe informacje ❤
@jabr1546
@jabr1546 Год назад
Dziękuje za film!
@pedagogmichalina
@pedagogmichalina Год назад
Dzięki za ten komentarz! 😊
@adrianszymanski6815
@adrianszymanski6815 11 месяцев назад
Super programy
@pedagogmichalina
@pedagogmichalina 11 месяцев назад
Dzięki! 🌻
@AgaEs.
@AgaEs. 2 дня назад
Wsparcie dla rodziców dzieci z problemami polega nierzadko na zaskarżeniu ich do OPS-u ("Niebieskie Karty") lub też od razu bezpośrednio do sądu. Na wszelki wypadek. Panie, które są psychologami oraz pedagogami szkolnymi chętnie sięgają po takie narzędzia i nazywają je swoimi "dupochronami" 🙂
@pedagogmichalina
@pedagogmichalina День назад
Warto dodać, że procedura tzw. Niebieskiej Karty może być uruchomiona tylko wtedy, jeśli wystąpiły konkretne przesłanki ku temu, bo jej założenie należy uzasadnić.
@AgaEs.
@AgaEs. День назад
@@pedagogmichalina Niekoniecznie, można tam wpisać co się chce, np. wyssane z palca przez dziecko bzdury albo pomówienia, bo przy uruchamianiu procedury nikt tego nie weryfikuje i nie konsultuje. Można tym zniszczyć komuś Bogu ducha winnemu życie, np. rodzic może stracić pracę, bo dziecko chciało się zemścić, że rodzice ograniczają mu dostęp do komputera czy internetu. Takie sytuacje są teraz nagminne.
@pedagogmichalina
@pedagogmichalina День назад
@@AgaEs. Oczywiście rozumiem co masz na myśli! Myślę, że to bardzo trudny temat i każdy przypadek wymaga indywidualnego namysłu. Tak, aby z jednej strony nie zbagatelizować tego, z czym przychodzi do nas dziecko, a z drugiej strony żeby zareagować adekwatnie do sytuacji, czyli nie wyolbrzymić. Pozdrawiam!
@AgaEs.
@AgaEs. День назад
@@pedagogmichalina Moim zdaniem założenia tej procedury są nieludzkie. Można kogoś bardzo skrzywdzić. Wszystko zależy też od tego gdzie kto pracuje i co robi. Większości ludzi to na nic nie wpływa, ale nie wszystkim. W każdym razie warto o tym wiedzieć i mieć zawsze na uwadze. Bywa, że jak się przykładowo rodzice rozwodzą, to stosują taki manewr i wciągają w to, niestety, dzieci. Również pozdrawiam i życzę spokojnej pracy, oczywiście 🙂
@MarzenaL-g1p
@MarzenaL-g1p 2 месяца назад
Witam. Na egzaminie miałam pytanie: wymień zajęcia specjalistyczne, które są realizowane w szkole, przedszkolu. Wymieniłam zajęcia logopedyczne, rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne, korekcyjno-kompensacyjne oraz inne o charakterze terapeutycznym. Pani z komisji powiedziała, że mam wymienić pozostałe zajęcia specjalistyczne tj. dydaktyczno-wyrównawcze, porad i konsultacji, zindywidualizowanej ścieżki….itd. Mam do Pani pytanie: czy te pozostałe zajęcia są zaliczane do zajęć specjalistycznych?
@pedagogmichalina
@pedagogmichalina 2 месяца назад
Zerknij sobie do tego Rozp. MEN "w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej". Zajęcia specjalistyczne to są dokładnie te, które wymieniłaś. Natomiast zajęcia wyrównawcze, porady, konsultacje itp. to są już formy udzielanej pomocy psych-ped. (zajęcia specjalistyczne to też przykład formy pomocy psych-ped). Jak się domyślam to Komisja w awansie zawodowym? :)
Далее
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
1:29:02
Просмотров 7 тыс.
Zasady rekrutacji do Szkoły w Chmurze
29:23
Просмотров 5 тыс.
Mark Rober vs Dude Perfect- Ultimate Robot Battle
19:00
Сказала дочке НЕТ!
00:24
Просмотров 1,2 млн
Jak pomaga psycholog w szkole?
1:01:04
Просмотров 426
ADHD - objawy, terapia, metody pracy 🔥🔥
23:31
Просмотров 1,4 тыс.
PRACA PSYCHOLOGA SZKOLNEGO
23:28
Просмотров 13 тыс.