Тёмный
No video :(

Nedves vályogfalak okai, amit nem is gondolnánk. Pár élő példa. 

Lukács László - Az élet iskolája
Подписаться 81 тыс.
Просмотров 155 тыс.
50% 1

Ebben a videóban beszélünk pár okról, ami a vályogfalak fokozott nedvesedését okozhatják, illetve gátolják a nedvességleadás természetes folyamatát.
Elérhetőségek, ha probléma van:
70/6 125-521
valyogdoktor@gmail.com (nem tudok azonnal válaszolni)
fb: vályogdoktor
181202

Опубликовано:

 

2 дек 2018

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 87   
@sebestyenszaby
@sebestyenszaby 4 года назад
Rengeteg video problemas falakkal de eddig nem talaltam semmit, hogy lehet megoldani a nedvesedest, nem lehet a hazat vakolatlanul, festetlenul es padlo nelkul hagyni csak azert hogy szellozzon!
@masterprogrammer8332
@masterprogrammer8332 3 года назад
Létezik vályogvakolat illetve modern festékek helyett a mész használatos. De szerintem a belső agyagvakolat is nagyon szép polírozva. Azért váltott a világ téglára, mert ez sokkal több karbantartást igényel. Ma már senkinek nincs ideje két évente meszelni kívülről.
@vikhersa3491
@vikhersa3491 3 года назад
Megoldás a vízszigetelés. Nállam bevált. Csak arra figyeljetek hogy kívűl belülről 1 évven belül csináljátok meg , mert felveszi a vizet a másik oldalról. Utána nem lesz baj a vakolattal. Ajzatbetonnál szintén kell a vízszigetelés. A fal és a beton közé is.
@48696
@48696 5 лет назад
Elég jó lett a videó csak kicsit több ilyen videó is lehetne.👍
@Nemsal
@Nemsal 5 лет назад
Szia, szeretném megkérdezni, hogy vályog tégla és égetett tégla kombináció esetén szabad-e gipszkartont belső felületen használni és hogyan? Ragasztva, csavarozva, lécezéssel csavarozva? Köszönöm Laci
@attilahofferek8513
@attilahofferek8513 5 лет назад
Ha semmit sem szabad, akkor mit szabad csinálni? :-) Van egy nem túl jó állapotban levő vályog házam, a tető itt-ott rossz volt, beesett az eső és az egyik közfal be is omlott kicsit, de szeretném megmenteni. Szabad azt csak úgy bekeverni sárnak és visszatapasztani, ami leesett? Utána mit érdemes, kézzel agyaggal simára simogatni és lemeszelni? Olyan ház ez ami télen nemigen van lakva, fűtve.
@attilatoth8324
@attilatoth8324 5 лет назад
Alapozás majd rabicolás és flexibilis csemperagasztó.
@chrfreee
@chrfreee 3 года назад
Nem vagyok szakember, de sok vidéki vályogházat látok pusztulni, miután kihalnak belőle, és nincsenek kifűtve, főleg ha a tető nincs karbantartva és beázik, akár 2-3 év alatt összedőlnek. Szerintem a legfontosabb a falak szárazon tartása, de ahhoz jó tető, szellőző falak és hidegebb időben fűtés kell, és sok szellőztetés száraz időben.
@attilatoth8324
@attilatoth8324 5 лет назад
Van egy anyag, Stop só a neve - én eleve fixáltam volna a villanyszerelés előtt azt amit levéstem és csak utána ragasztanám be gipsszel és nem nem felülről ahogy a videon van hanem a felhordott gipszbe nyomtam volna a csövet meg a dobozt. Ahogy egyébként nyugaton alap mert ott odamegy a kivitelezést felügyelő akárki, megrángatja a csövet és kiszakad pár méter azonnal. Alapoz, fixál és flexibilis anyagok.
@gergokmetovits9213
@gergokmetovits9213 5 лет назад
Kedves Laci! Nemrégiben vett házamról a belső vakolat eltávolitása után derült ki , hogy csak az alsó 6 sor rendestégla a többi pedig vályog tégla. Teljesen száraznak tünnek a falak, nincs bent dohos szag se , nem repedezettek a falak és nem is görbék. Tanácstalan vagyok hogy hogyan legyen bent vakolva esetleg gipszkartonnal vagy köppenyfal bentről.? Közetgyapottal szeretem volna kivülről szigetelni mert azt olvaastam azzal szabad csak , de ugye te tapasztalatod szerint az sem jó. Most teljesen elbizonytalanodtam érdemes milliokat ölni egy ilyen házba egyáltalán? Ha igen lenne egy konkrét tánácsod kivülre és bellülre egyaránt? Hálás köszönet a válaszodért előre is! Üdv
@janoslorincz5115
@janoslorincz5115 4 года назад
végül mire jutott?
@Szabolcs19910319
@Szabolcs19910319 2 года назад
Engem is érdekelne a válasz mert ugyan ebben a helyzetben vagyok
@tamaskarl3275
@tamaskarl3275 Год назад
Igen, engem is
@zoltanlagzi4442
@zoltanlagzi4442 5 лет назад
Laci:mivel lehet vakolni egy vályog alsóépületet? mivel csúnya,és meg kéne szépítni kicsit,lehullt róla a vakolat.
@nepazarolj
@nepazarolj 5 лет назад
A legszerencsésebb Vályog vakolattal vakolni. Ha erre nincs lehetőség akkor a következő véleményem szerint a szárító vakolat, ezt igazából csak az alsó 4050 centiméterre érdemes tenni, fölötte már mehet normál mész vakolat is. Ha erre sincs keret akkor a normál mész vakolat. Tehát oltott mész és homok keveréke.
@Balesz36
@Balesz36 4 года назад
@@nepazarolj Zoltán Lagzi kérdését esetleg kiegészíteném valamivel: A fent említett vakolás után milyen festéket javasolnál? Köszi
@szivacs85
@szivacs85 5 лет назад
Szia Laci! Kezdetektől figyelemmel kísérem a csatornád, nagyon jók és hasznosak a videóid, köszönöm szépen a beléjük fektetett munkád. Van egy vályogházam(jelenleg nem lakunk benne), amit úgy döntöttünk felújítanánk magunknak. Az utcafronti nagy szobát ketté akarnánk szelni 2 gyerekszobává és ehhez kellene egy válaszfalat építenünk. Többször elmondtad már hogy a vályogfal "mozog" a benne lévő víz hatásai miatt. Az lenne a kérdésem, hogy szerinted milyen építőanyagból kellene megépíteni? Tégla? Nem lenne-e repedésekkel tele a plafon/fal a mozgás miatt? Köszönöm.
@nepazarolj
@nepazarolj 5 лет назад
Szia Tibor! Nos az, hogy milyen építőanyagot választunk sok tényezőtől függ. Gondolom már le van betonozva a helyiség. Ebben az esetben csak könnyű építőanyag jöhet számításba, hiszen egy jó válaszfalnak jól alá szoktak alapozni. Ám a vályog főfalakkal sosem fog ez az új együtt mozogni még, ha jól egybe is kötik őket. Inkább érdemes ilyenkor szándékosan egy dilatációs hézagot hagyni, amihez vannak is speciális kitöltőanyagok, direkt melléépítésekhez. Ha már tehát le van betonozva a padló, akkor én mindenképpen könnyűszerkezetes falban gondolkodnék. A legelterjedtebb száraz építésben a gipszkarton. Ám ebből Ne a Rigips-et válaszd! Ne akard tudni miből gyártják. :-) Knauf vagy más márka már jó. A kartonok közé én jó tartású kőzetgyapot szigetelést tennék, táblásat. Ne feledd el a zajcsökkentésre szolgáló, rezgéscsillapító, öntapadós szalagokat sem a profilok alá betenni! Ezt sokszor nem tartják fontosnak, pedig az. :-)
@szivacs85
@szivacs85 5 лет назад
@@nepazarolj Nagyon szépen köszönöm a gyors és kielégítő választ!
@robertruff1090
@robertruff1090 5 лет назад
Ismerős gipszes-glettelést és üvegszálas tapétát akar vályogfalra. Gondolom aztán valami jó diszperziós festékkel zárja a sort. Hajthatatlan. Klímaglettel lehet javítani a helyzeten, vagy teljesen mindegy mit zár be? :D
@nepazarolj
@nepazarolj 5 лет назад
Ha nem mész festék kerül rá, akkor gyakorlatilag valóban mindegy.
@kristofdarok4045
@kristofdarok4045 4 года назад
Szia nagyon jók a videóid. Azzal a kérdéssel fordulnék hozzád. Hogy az értem, hogy vályogot vályog vakolattal érdemes vakolni.... De a glett anyagnak mi lehet az alternatívája? Válaszodat előre is köszönöm!
@nepazarolj
@nepazarolj 4 года назад
Glett anyagként is használhatunk Vályog nemesvakolatot, ami annyira finom mint a gipsz glettek. Viszont ezeket csak kizárólag teljesen száraz felületre szabad használni egyébként egy nagyon vékony penész felület alakul ki rajta. Legutolsó esetben a Baumit klíma Glettet lehet még használni.
@kristofdarok4045
@kristofdarok4045 4 года назад
@@nepazarolj Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
@d.torokvaleria9316
@d.torokvaleria9316 4 года назад
Koszonom, nagyon hasznos video.
@dubli574
@dubli574 5 лет назад
Hol érdemeseb téglát veni meg vakolatot?
@rolandcsillag6765
@rolandcsillag6765 5 лет назад
a tüzépen!
@richardpapp5752
@richardpapp5752 Год назад
Üdv Kérdésem az lenne hogy ha 3 cm re szendvicspanel rakok a vályog fal elé és azt bevakolom akkor az nem fog vizesedni? Mondták olyat hogy alulra tegyek kis szellőzőket Köszönöm a választ
@nepazarolj
@nepazarolj Год назад
Ez jó kérdés, mert ugye semmi infót nem tudok a házról, pl. hogy van e vízszigetelés a falak alatt, mert ha nincs akkor természetesen vizesedni fog.
@richardpapp5752
@richardpapp5752 Год назад
Valami kátrány szerű van és mi tettünk drén lemezt is. Viszont az északi oldal vizes így is máshol nem. Már gondoltam arra is hogy mert mindig onnan kapja a szelet, esőt stb.. Amúgy a lábazat az tégla, de habarcs helyett vályoggal van rakva. Nemtudom arra a részre az inyektálás segít e vagy rosszabb lesz Köszönöm
@Sineseol
@Sineseol 5 лет назад
A külső felületen a kőporos vakolat mennyire nedvességáteresztő? Felénk a legtöbb vályogházon az van. Hőszigetelés témájában egyébként a Micropor mennyire lehet jó alternativa? Elég könnyű vele dolgozni, szép egyenes a felület is, a plusz hőszigetelés pedig sosem rossz.
@nepazarolj
@nepazarolj 5 лет назад
A kőpor jobb, mint a "műanyag" vakolatok vagy színező anyagok. Ám szerintem a vályognak kívül is legjobb a meszelés. Mészvakolatot már nem tennék. Hőszigetelést is csakis a vályog saját anyagából, vagyis vastagabb falat. Igaz most kísérletezem majd egy faváz szerkezettel, ahol nem lesz a kőzetgyapot ragasztva, csak agyaggal és kívülről is csak faházelem borítás kerülne rá, ami át van szellőztetve. Maximum master plast mikroperforált fóliát teszek kívülre.
@davidvano3835
@davidvano3835 5 лет назад
@@nepazarolj Kedves Laszlo! A favaz szerkezetet kell kezelni barmilyen uton modon ilyen esetben? Puha fa is alkalmas erre a celra?
@zsoltzajdacki203
@zsoltzajdacki203 5 лет назад
A kőporos vakolat semennyire. A videóban látható külső vakolatot lehet a vizesedés miatt dobta le, de szerintem az sem segített, hogy alatta nem hálózták be a vájogfalat! Külső vakolatnak Baumit vagy terralit hőszigetelő vakolatot nyugodtan lehet alkalmazni. Természetesen a falat akkor is hálózni kell
@gaborkatai4496
@gaborkatai4496 Год назад
Kedves László Szeretném a segítségét kérni, hogy a nedvességmèrőn melyik anyag kiválasztásával lehet megközelítőleg a legpontosabb értéket kapni ha a használati utasitasban nem szerepel vályog? Válaszát előre is köszönöm.
@nepazarolj
@nepazarolj Год назад
Általában a tégla beállítással. Ez a készülékeken az 5-ös vagy 6-os beállítási lehetőség.
@mobracska
@mobracska 5 лет назад
Jól mondod, a kőzetgyapot, ilettve a azt takaró nemesvakolat alatt is ugyanaz a jelenség játszana le mint a páraáteresztőnek ismert meszes vakolat, vagy akár a nád alatt: mivel nincs közvetlen érintkezés és nedvességkivezetés a hajszálcsövesség által, csakis a párolgással jut ki víz egy része, és az túl kevés lesz., túl sok marad bent.
@margitveresne317
@margitveresne317 4 года назад
Hogy mit nem,de akkor hogy lehet szígetelni arról még egy képet sem láttam.
@LA-or3ij
@LA-or3ij 5 лет назад
Szia.Èn is tanulok èletem vègèig ès nyitot is vagyok rá.A saját házam is vályog .Azèrt irtam mert tulvagyok 10 vizkáros vályogház felujitásán ès semmi baj velük .több mint 20 ève csi náltam az elsőt Ès semmi baja.sok sikert a videoidhoz.
@nepazarolj
@nepazarolj 5 лет назад
Megtennéd, hogy írsz nekem egy elérhetőséget erre az e-mail címre! valyogdoktor@gmail.com Felkeltetted az érdeklődésem, nem ellesni szeretném a tutit :-), más miatt szeretnék privát beszélni veled. Köszönöm, ha nyitott vagy és megteszed!
@bulldogorange7852
@bulldogorange7852 5 лет назад
A villanyszerelés nem túl szerencsés. Ha jól látom, a dobozokba oldalról álltak és nem alulról, vagy felülről. Pontosan ott fog a vezeték belépni a dobozba ahová a rögzítést adó, csavaros karmok fognak beérni.
@nepazarolj
@nepazarolj 5 лет назад
Igazad lehet, ezt nem is figyeltem. :-)
@bulldogorange7852
@bulldogorange7852 5 лет назад
@@nepazarolj Ha javasolhatom, a szerelvényt a dobozra csavarozva rögzítsd, a füleket pedig távolítsd el . A jövőben pedig a gyári perforációs nyílásokat használd, persze így a csőveket hajlítani kell, vagy a gégecső használata lehet a megoldás.
@nepazarolj
@nepazarolj 5 лет назад
Értem. Ez nem az én házam máskülönben. De köszi a tanácsot!
@bulldogorange7852
@bulldogorange7852 5 лет назад
@@nepazarolj Máskor is!
@professionalyamahastyles9034
@professionalyamahastyles9034 4 года назад
Mi a véleményed arról,hogy becsirkehálózzuk és úgy vakoljuk fel ? "Nem vagyok hozzáértő ,, :) Csak egy tipp laikusként...
@ubul8616
@ubul8616 2 года назад
A vályogvakolat hogyan védi a falat az esőtől?
@nepazarolj
@nepazarolj 2 года назад
Mésszel bevonva védi. Egyenként meg van a veszélye hogy lemossa az eső .
@edinadeli6573
@edinadeli6573 4 года назад
Üdv! Textiltapétát lehet vályogra tenni?
@nepazarolj
@nepazarolj 4 года назад
Én nem javasolnék semmilyen tapétát Vályog falra. Ha még a tapéta légáteresztő is, illetve nedvesség áteresztő is, a ragasztóanyag nem olyan biztos. Minden ami egy picit is gátolja a nedvesség áramlást az nem jó vályogháznak.
@lajosriba6038
@lajosriba6038 5 лет назад
Van olyan mélyalapozó ami nem zárja le a falat, és vannak mész alapú glettek is
@nepazarolj
@nepazarolj 5 лет назад
Feltételezem, hogy van ilyen alapozó, ám én meszelés előtt csak magát a meszet használom alapozónak, hígabbra keverve. A felületet csiszolás után pedig porszívózni célszerű, esetleg ronggyal áttörölni, kefével portalanítani. Igen léteznek boltban kapható mész alapú glettek is pl. Baumit Klíma glett. Legjobba hagyományos mész glett, ám ezzel nem könnyű bánni, így én is a Klíma glettet szoktam használni, amit lehellet vékonyan viszek fel, majd azt is visszacsiszolom amennyire csak lehet. Van még egy alternatíva, a vályog glett, ami vályog nemes vakolat valójában, ám igen költséges, mert 15 ezer Ft körül van egy 20 kg-os zsákkal az ára, ha jól emlékszem. Lassabban szárad mint a hagyományos gipsz glettek természetesen. Ám nagy előnye, hogy ha félbe kell hagyni a munkát nem köt meg az edényben, hanem másnap újra bekeverhető, vagy akár egy hét múlva is. :-)
@lajosriba6038
@lajosriba6038 5 лет назад
Igen ismerem ezeket a termékeket én is (festő szakember vagyok amúgy ) és csak egy tipp a Baumit igen jó termékeket gyárt lélegző feluletekhet mint külső mint belső munkákhoz .
@krisz91pp51
@krisz91pp51 3 года назад
Ez a vályog valami borzalom... Semmit se lehet vele? Nem lehet semmit mert nem kap levegőt? Minek csináltak ilyent? Még 100 évvel ezelőtt oké... De amikor már volt rendes tégla minek kellet bele rakni ilyen....
@nepazarolj
@nepazarolj 3 года назад
Régen egyértelműen azért, mert valóban ez volt kéznél és már akkor is ez a volt a legolcsóbb megoldás. Így, ahogy ma építkeznek belőle, meg a kádásrkockákat építették 35 cm-es falakkal, valóban nincs értelme vályogból építeni. Egy vályogház úgy működött csak jól, ahogy kitalálták, megépítették. Vagyis döngölt földdel, vályogvakolattal, mész festékkel. Ma nyílván senki nem akar ilyen házban élni, ezért modern anyagokkal, modern módon felújítják őket. Picit olyan ez, mint, ha trabantra lenne csak pénzünk és egy Teslát szeretnénk belőle. Meg lehet oldani, hogy hasonlítson rá kívülről, lehet elktromos hajtást bele tenni, ám sosem lesz egy Tesla, sőt előfordulhat, hogy összeroppan a gyenge vázszerkezete, mert nem erre lett kitalálva. Egy rosszul kezelt vályogház örök keresztté válik ilyen módon. A rosszul kezelt!
@krisz91pp51
@krisz91pp51 3 года назад
@@nepazarolj Mi is tavaszig várunk a vakolással mert levan verve a vakolat csak a téglák látszanak. Amikor megvettük én nem tudtam hogy ilyen vályog is van :/ de ha már így alakult akkor elől mész habarcsal lesz vakolva, klíma glett, és mész alapú festék. Nem örülünk neki.. De sajnos ez van. Viszont a ház hátsó fele sima tégla ott könnyebb dolgunk lesz. Egyébbként az nem probléma ha a vályog és sima téglát vegyesben rakták? Köszönöm a válaszod 😊😊
@nepazarolj
@nepazarolj 3 года назад
A vegyesen rakott tégla csak különböző kapilláris tulajdonság és a különböző hőszigetelő tulajdonság miatt probléma. A kisméretű tégla nagyon rossz hőszigetelő sajnos. :-( Ha csupaszon vanna a téglák, akkor a csapó eső ellen feltétlenül tenni állványhálót vagy seregély hálót a fal védelmében. lehetőleg a faltól 10-20 cm távolságban.
@krisz91pp51
@krisz91pp51 3 года назад
@@nepazarolj Köszönöm :)
@laszlodobias6854
@laszlodobias6854 3 года назад
Üdvözlöm, kérhetek egy elérhetőséget?
@nepazarolj
@nepazarolj 3 года назад
70/ 6 125-521
@johnhajdu4276
@johnhajdu4276 4 года назад
Nehéz téma a vakolóhabarcs kérdése. Ugye itt az hangzott el, (elnézést nem szószerint idézek) "a meszes szilárd vakolat kémiai kötéssel köt, a vályog víztartalma szerint változtatja térfogatát, előbb utóbb a mészhabarcs 1-2mm-re elválik a faltól és közvetlen nem tudja átadni a vályogtéglafal a nedvességét" Gondolom amiatt megnő magasabbra kerül a vizesedési szint a falban. Ugyanezt egy másik videón már láttuk itt: ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-ixWZJ_4ICBc.html hogy a vályogvakolat esetén is ugyanez megtörténhet. Ott ugye az volt a megoldás, hogy megvárjuk amíg kiszárad, lekaparjuk a vályogvakolatot, majd vízzel újra felkeverve visszatehető a falra, amíg egy mészhabarcs vakolat erre nem képes. Mindig az a nóta vége, hogy le kell szigetelni a házat, kivárni amíg kiszárad (akár 1 év is lehet), majd elvégezni a vakolást.
@nepazarolj
@nepazarolj 4 года назад
Nem. Én nem vagyok híve a leszigetelésnek, ugyanis kevés olyan módja van ennek, ami valóban jó megoldás. Az egyik ilyen az újraalapozás és vízszigetelés, ami össze van hozva legalább 20 cm átfedéssel a fal alól az aljzatbeton szigetelésével. Egy hagyományos vályogépület egyik fő lényege, hogy nedvességet vesz fel a talajból és azt elpárologtatja.
@Peter-mb9pu
@Peter-mb9pu 5 лет назад
Nekem elviekben ez a szakmám (Építész technikus), ezt csak azért írom mert ennek ellenére elkövettem elviekben jó sok hibát, ugyanis 2 éve vettem egy vályog téglából épült házat! Amit érdemes róla tudni,homokkő lábazat,illetve alá van pincézve kb 2méter magasságban, ez végig homokkő! Erre került kb 15cm vastagon vasbeton födém és így 1 szint vályog tégla fal! A pincében én végig levertem a vakolatot a jobb szellőzés érdekében! 60éves ház látszott sok helyen kb 50cm magasságban a vakolatot ami meszes volt a fizesedés nyomai,salétrom...egész pincét jupol fehér festékkel lefújtam permetezővel,a jupol fi Diszperziós festék,de elvileg jó páraáteresztő! Ez 1eve volt nyoma sincs vízesedésnek! Agyag padló volt a pincében, volt lent "fürdő szoba is" egész pincét mélyitettem kb 30cm.belmagasság végett, kapott 15cm aljzatbetont,spórolás végett az alá csak mezőgazdasági takaró fólia került több rétegben! Betonozás előtt a fürdőben pl kád alatt komoly párakicsapódás volt,télen hidegben födém is nyirkos volt a pincében! A betonozás után ez megszüntet sehol sem nedves! A külső pincefal a homokkő misung szerű,szinte betonból készült vakoltatot kapott még annó 60eve,amin még kis esső nyomai is meglátszottak,viszont a pince beton alól kifelé kúszódó nedvesség nem jelentkezik érdekes mód a falakon,amitől tartottam! Ami ennek a lényege és amiért írom,minden ház más,nekem bevállt azóta nem nyirkos a pince! A többi hiba:) a lakó rész mivel ahogy írtam kb 2m magasságból indul onnan vályog tégla,nincs szigetelés (bitumenes),de ilyen magasságig amúgy sem kúszik fel a nedvesség,legalábbis ennél a háznál nem! Csupa modern építőanyagot használtam pl vakolatnak meszes vakoloanyagot,zsákosat! Elég sok helyen,szintén spórolasbol ahol el lettek bontva valyogfalak felhasználtam új falakhoz, kozfalakhoz,ráadásul szintén zsákos habarcsal:) egész házat belülről dryvit hálóztam és geletteltem rigipsel! Tehát elviegben sok hibát elkövettem,sőt egészet festés előtt mélyalapozóztam, polifabe festéket kapott minden fal,de 2év után sincs semmi rendellenes! A ház száraz volt lehet ezért,de azóta sem reped,nem málik a vakolat és a festés kopp kopp kopp szóval jónak tűnik! Ja a berman csövet is gipszel rögzítettem:) szóval elviekben sok munkát helytelenül végeztem ,de mégis jó idáig! Ezt csak tapasztalat miatt írom!
@nepazarolj
@nepazarolj 5 лет назад
Köszönöm, hogy megosztottad ezt velünk, ám óva intenék mindenkit attól, hogy ezt valóban egy pozitív példaként értelmezze és úgy, hogy mégis következmények nélkül alkalmazhatók ezek az anyagok vályogházaknál. Valóban vannak különleges környezeti adottságok, mikor még évek után sem látható semmiféle káros változás, ám ez nagyon ritka. Sokszor a vakolat alatt már bizony nedvesek a falak, csak mivel úgy tűnik porzik, erre mondják por száraz, valójában ilyenkor már nedves, kb. 20% nedvességtartalommal. Általában egy nem vályogkompatibilis felújítást követően az első intő jelek 4-5 év után jelentkeznek. Ám van, hogy akár 10-15 év is eltelik. Persze joggal legyinthetnénk, hogy akkor meg kit érdekel. A gond viszont az, hogy az így kezelt vályog egészen másként kezd el viselkedni és sokkal intenzívebben magában tartja a nedvességet, úgymond szivacsként. Sajnos az ilyen épületeket mikor már megjelennek a gondok, nem lehet megmenteni, annyira átnedvesednek. :-( Ez egyszerű fizika és akár hiszünk benne, akár sem az működik.
@gergelytompa8576
@gergelytompa8576 4 года назад
A nagymamám házát a 70-es években bővítettük ki +2 szoba nappali konyha és fürdő wc-t kapott a ház az érdekesség hogy a beton alap az maradt továbbra is és erre épült fel maga vályogház gáz fűtés került be és a mai napig nem tapasztaltunk sehol sem vizesedést . pedig azóta kicseréltük az ablakokat és ajtókat műanyag nyílászárókra redőnyöket is kapott a ház és új vakolatot de sehol egy penész vagy vizesedés jele. És soha nem jutott eszünkbe hogy valaha is szigetelni kéne a házat.
@nepazarolj
@nepazarolj 4 года назад
A 70-es években épült házak, főleg, ha beton alap is van, akkor van vízszigetelés is.
@domanpanyik4774
@domanpanyik4774 5 лет назад
Vízszigetelés meg vaporex.
@asztaloskonyhasarijanos3745
Kedves László! Kivitelezést is vállalnak ?
@nepazarolj
@nepazarolj Год назад
Nem, sajnos arra sem kapacitás, sem ember.
@teddy_snow8031
@teddy_snow8031 5 лет назад
nem tudom, hogy hogy vagytok vele de szivesebben nézem ezeket a videókat úgy, hogy kb semmit nem értek belőlük mint a sok retek-szar-fos-kretén tartalmat ezen a szemétdombon :D
@nepazarolj
@nepazarolj 5 лет назад
Pont ezen gondolkodtam ma, hogy merre tovább. :-) megnéztem pár kritizáló videót a mai nagyon nézett youtuberekről. Háát. Nem túl építő jellegű egyik csatorna sem szerintem. Igaza a fiatalok ezt kedvelik úgy tűnik. Nos én magam már nem találok semmi érdekes, építő tartalmat magyar nyelven. Annyi mindenben tudná magát képezni napi szinten az ember, hogy mindenképp az Élet Iskolája fő csapásvonalat szeretném tovább erősíteni. Picit valóban elsodródtam a kütyü tesztelős tartalom irányába, sőt nem kicsit, nagyon. :-) Úgy tűnik van igény az értelmes, építő tartalomra is, igaz tized annyira, mint az öncélú, kamerába dumálásra. :-) Most éppen a csatorna jövőjének átértékelése zajlik bennem. :-)
@teddy_snow8031
@teddy_snow8031 5 лет назад
Ebben a témában Magyarországon szerintem nem csinál senki ilyen tartalmat mint Te. A pénz a lényeg mindenkinek. Ezért a sok szemét és nagyon szomorú, hogy még erőltetett is az egész :D
@kiszinmiklos6015
@kiszinmiklos6015 5 лет назад
Rossz bloggereket nézel kolléga.. van pár normális😉.. több/összetettebb tartalommal..
@gyulaifjs.4539
@gyulaifjs.4539 4 года назад
Sajnos a vályoggal csak a gond van,nincs szakember! Ezért a téliesített faház javasolt! Vannak már jó kis konténerházak is.
@nepazarolj
@nepazarolj 4 года назад
Nos én azért nem látom ennyire borúsan a helyzetet és a felsorolt alternatíváknak is vannak ezért árnyoldalai gazdagon.
@zsubaille
@zsubaille 3 года назад
En is a konténerház vagy a faház és könnyű szerkezetes házat választom Vályogház csak.akkor tökéletes ha új a vályog ! Büdös a vályogház vizesedik sajnos sok ilyen borzalom van az országunkban.
@kulmuvzaschristyan6572
@kulmuvzaschristyan6572 5 лет назад
Profinak tûnsz. Csak otthon dolgozol?
@nepazarolj
@nepazarolj 5 лет назад
Igen, az pont elég, mert mindig akad elfoglaltság, sőt. :-)
@kulmuvzaschristyan6572
@kulmuvzaschristyan6572 5 лет назад
@@nepazarolj Oké. Nagyon komolyak a videóid. Le a kalappal. Csak így tovàbb. 0:-)
@boyrezy6524
@boyrezy6524 5 лет назад
@@nepazarolj Danke Schön 😊
@LA-or3ij
@LA-or3ij 5 лет назад
Hát igen.sokan nem is falaznak keresztül által csak kètoldalt futó falat szigetelőt mögè hajtva ès ezzel mèg feljebb nyomják a vizet.vagy nem falaznak alá ameddig kène.az omladozó vízes vályogot m indig kibontjuk.meg rengeteg dolog van mèg.
@Balage87able
@Balage87able 4 года назад
Sziasztok,nemrèg vettünk mi is egy tömèshàzat azt újítgatjuk fel,kettő kèrdèsem lenne,az egyik az hogy a fürdőszobàban a burkolást ki hogy oldotta meg?A masik pedig az lenne hogy ha mâr le van betonozva akkor mit csinàljunk vele?Vèssük fel az egèszet vagy ès hordjunk vele földet vagy mi mit javasolna?köszönöm előre is.
Далее
1567. Járda vályogház mellé IGEN vagy NEM? 💧
15:35
120 éves vályogházat újítottunk fel
22:19
Просмотров 300 тыс.
Vályogvakolat oktatás - Hobbit Ház Eger 1. rész
20:45
Vályogház projekt 1. nap - Bontások, falcsiszolás
26:02