Тёмный

Niewidzialna nietypowość - Dziewczynki ASki 

EDU-klaster
Подписаться 388
Просмотров 7 тыс.
50% 1

W czasie naszej rozmowy skupimy się na dziewczynkach z zespołem Aspergera. Dziewczynki z tą neuronietypowością znacznie trudniej zdiagnozować. Często ich wyjątkowość jest zamaskowana. Porozmawiamy na ten temat w gronie ekspertów oraz rodziców dziewczynek ASek.
W rozmowie udział wezmą:
💡 dr Adriana Kloskowska
nauczyciel, pedagog specjalny, wykładowca akademicki, dyrektor i szkoleniowiec w Impuls do Rozwoju, doradca zawodowy i coach kariery, autorka materiałów szkoleniowych oraz licznych artykułów; Prowadzi na FB stronę Impuls do Rozwoju Edukacji; pasjonuje się ludzkim mózgiem, propaguje dydaktykę opartą na naturalnych dźwigniach umysłu.
💡 Agnieszka Tchórz Dytko (Eureka Centrum Diagnozy i Terapii Agnieszka Tchórz-Dytko oraz NPPP Eureka)
Z zawodu jestem psychologiem oraz socjologiem. Od kilkunastu lat pracuję z dziećmi z rożnymi zaburzeniami. Widząc szeroki zakres potrzeb pacjentów stale szkolę się aby swój warsztat pracy dopasować do dziecka. Ukończyłam szkolenia z zakresu Integracji Sensorycznej, terapii behawioralnej, terapii metodą Johansena, Tomatisa. Specjalizuję się w diagnozie oraz terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Od kilku lat prowadzę własną działalność gospodarczą i mając swój zespół specjalistów kompleksowo podchodzę do diagnozy oraz terapii dziecka. Jestem dyrektorem niepublicznej poradni psychologiczno - pedagogicznej i od 2006 roku zarządzam zespołem do spraw wczesnego wspomagania rozwoju. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną oraz mamą trójki dziewczynek.
💡 Agnieszka Barchnicka - jestem mamą 13-letniej Aleksandry z zespołem Aspergera. Diagnoza u córki, uzyskana niedawno, stała się zarówno wyzwaniem, jak i ulgą po latach poszukiwań. Ola jest energiczną i pełną talentów dziewczynką, codziennie uczę się czegoś nowego o Niej, o sobie i naszej rodzinie. Na co dzień jestem lekarzem i nauczycielem akademickim.
💡 Wojtek Gawlik EDU-klaster
Aktywista i inspirator edukacyjny, nauczyciel przedmiotów ścisłych, były dyrektor szkoły. Uwielbiamy realizować projekty i mierzyć się z nowymi wyzwaniami! Stale też stawiamy dziecko w centrum, bo to dla niego jest ta cała zabawa w szkołę! Jedną nogą w moich działaniach jest cykl Kolba (doświadczenie-refleksja-teoria-praktyka), drugą zaś metody Sokratejskie (innymi słowy „W ogniu pytań i wątpliwości”).

Опубликовано:

 

8 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 4   
@annajastrzebska7172
@annajastrzebska7172 2 года назад
Moja córka jest diagnozowana od 2015 roku. Niedawno lekarz zasugerował ZA, mimo, że była już parę lat temu diagnozowana przez poradnie. w chwili obecnej ma skończone 12 lat. To jest bardzo trudna i długa droga.
@agnieszkaiwanska103
@agnieszkaiwanska103 2 года назад
Książka "Dziewczyna w spektrum" Ewy Furgał jest wspaniała!
@babeczka2914
@babeczka2914 4 года назад
Witam
@bartn.9735
@bartn.9735 5 месяцев назад
Bardzo dobre obserwacje, ale bardziej takie, o których mówią sobie nieświadomi wielu rzeczy rodzice w przedszkolnym, czy szkolnym korytarzu. Natomiast niestety słuchanie niektórych fragmentów omawiania, aż boli. No i drodzy "rodzice", jak już się spotkaliście aby sobie publicznie poplotkować o własnych dzieciach, to czy macie chociaż na to ich zgodę? Przy takim poziomie rozmowy (mimo wszystko trafnych obserwacji, całkiem interesujących przypadków), to te omawiane dzieci mogą to przypłacić bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami (o których możecie się nawet nie dowiedzieć). No, a teraz na poważnie. Dr Tempel Grandin jak najbardziej tak, ale trzeba jeszcze zrozumieć co ona chce przekazać, a tego nie usłyszałem (było bardzo powierzchowne jej wprowadzenie i cytaty...), no i Prof. Tony Attwood, jako osoba, która bardzo jasno mówi o mechanizmach, bo u dr Grandin, to faktycznie albo trzeba się mocno domyślać, albo wiedzieć czego nasłuchiwać np. umieć precyzyjnie usłyszeć co ją ukształtowało, co też pewnie przeszkodziło dr Attwood'owi, w diagnozie we wlasnej rodzinie, a z tego pośrednio wywnioskować jak to wygląda u wiekszości dziewczynek. Natomiast nie polecam słuchać Ask Dr Tony, ale bardzo polecam wywiady z nim, gdzie w godzinę streszcza o czym jest jego 50-cio letni dorobek naukowy. A najciekawszym jest to, że nie udało mu się zauważyć ASa u własnego syna - takie tam, że pod latarnią najciemniej. Czyli może nie jest z Państwem, aż tak źle... natomiast to było 30, czy 20 lat temu, a nie parę lat, bo po tylu YT podetkną mi do posłuchania ten podcast.
Далее
Komunikacja z dzieckiem z Zespołem Aspergera (ZA)
52:05
ADHD u kobiet okiem ekspertki | Dr Wenesa Gajos
46:12
Нарвался на сотрудника ФСБ⚡️
01:00
IT'S MY LIFE + WATER  #drumcover
00:14
Просмотров 22 млн
Seksualność AS'ów
59:30
Просмотров 44 тыс.
Spektrum Autyzmu - Zdrowie Kobiety
1:16:23
Просмотров 24 тыс.
Zespół aspergera
1:20:22
Просмотров 14 тыс.